Pioli: "Chcemy nawiązać walkę tak jak w pierwszym meczu. To ostatnia szansa"

24 listopada 2021, 09:55, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wypowiedział się podczas konferencji prasowej przed meczem Ligi Mistrzów z Atletico Madryt:

Rozmowa z zespołem przed treningiem: "Analizowaliśmy grę Atletico Madryt przed treningiem. Nie jest trudno zmotywować zespół przed takim meczem. To ostatnia szansa, by pozostać w Lidze Mistrzów". 

Dyspozycja drużyny: "Zespół został zbudowany tak, by móc walczyć w różnych rozgrywkach. Dla wielu to pierwsze występy w Lidze Mistrzów. Pokazaliśmy, że dystans do innych nie jest aż tak wielki, brakuje nam tylko trochę. W środę wieczorem musimy zgrać wielki mecz w każdym aspekcie". 

Forma Romagnolego: "Romagnoli czuje się lepiej i jest gotowy do gry. W porównaniu do meczu we Florencji wśród powołanych wróci tylko Daniel Maldini". 

Forma Tomoriego: "Staramy się go odzyskać. Od problemu z biodrem przeszliśmy do problemu z mięśniem zasłaniaczem, który kontroluje pracę biodra".

Analiza meczu z Fiorentiną: "Nie można oceniać całego występu pod kątem jednego zagrania czy jednej sytuacji. We Florencji przegraliśmy, bo brakowało nam precyzji w polu karnym - zarówno swoim, jak i rywala. Byliśmy mniej uważni i mieliśmy mniej jakości niż zwykle. To nie jest kwestia podejścia do meczu. Niestety, nie zdobyliśmy gola wcześniej, ale tak jest piłka". 

Eksploatowanie zawodników jak np. Leao: "Mój wybór zawsze zależy od dyspozycji danego gracza. Kontuzja Rebicia ogranicza nam pole manewru. Muszę odpowiednio gospodarować siłami Leao, Ibry i Girouda w najbliższych meczach. Gramy co trzy dni, każdy mecz ma swój ciężar, a chcemy być konkurencyjni". 

Porażka w końcówce poprzedniego meczu: "Znamy dobrze zalety Atletico i ich grę do ostatniej minuty. Myślę, że to jedna z tych drużyn, które najczęściej odwracają wynik na swoją korzyść. Ale im zdarza się przegrać w ten sposób. Mecz trwa zawsze do ostatniego gwizdka sędziego".      

Griezmann: "Atletico ma bardzo zdolnych graczy w ataku i jest bardzo zgraną ekipą. Nie wiem, kto wystąpi, ale na pewno będzie to silna drużyna. Grając 11 na 11 w pierwszym meczu, byliśmy w stanie nawiązać walkę i tak chcemy zrobić w środę wieczorem". 

5 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
pazioni
24 listopada 2021, 11:37
Mam nadzieję , że będzie super widowisko.
0
LunaS
LunaS
24 listopada 2021, 11:46
No jak Atletico strzeli pierwsze gola to nasi przejdą szybki instruktarz murarstwa.
1
pazioni
24 listopada 2021, 11:57
Może tak być , ale bardziej to jak Milan strzeli pierwszą bramkę..
0
roby45
24 listopada 2021, 11:21
Poprostu odpuszczamy LM
1
roby45
24 listopada 2021, 11:21
Rozmowa z zespołem....heh....a w wyjściowej 11 połowa lawki
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się