Oceń drużynę Milanu za mecz z Liverpoolem (6. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów)

94 oddanych głosów

AC Milan przegrał na San Siro z drużyną Liverpoolu 1:2 (1:1) w meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, którego stawką była możliwość dalszej gry w tym elitarnych rozgrywkach. Bramkę dla rossonerich zdobył w 29. minucie Fikayo Tomori. Tradycyjnie zachęcamy do wystawienia ocen dla zawodników oraz trenera mediolańskiej ekipy. Pod uwagę nie wzięty został jedynie Tiemoué Bakayoko, który spędził na murawie zbyt mało czasu.

24 komentarzy
Pablo78
Pablo78
8 grudnia 2021, 18:22
Kłania się skład,za dużo absencji i grając w LM trzeba mieć zaplecze!!
0
adamos
adamos
8 grudnia 2021, 08:23
Krunić MVP to co zrobił w 38-40 minucie w pierwszej połowie to ja aż przecierałem oczy czy to on... ładnie odebrał pilkę dwóm rywalom i jeszcze kontrę napędził... Tomoriego czemu tak nisko oceniacie koledzy? po Krunicu drugi najlepszy zawodnik.
Edytowano dnia: 8 grudnia 2021, 08:24
1
Boro
8 grudnia 2021, 09:37
Dobrze grał ale drugą bramkę zawalił. Niezależnie od tego że podanie do niego w tamtym momencie było niekonieczne to babola zrobił strasznego przez co nie mogłem dać mu więcej niż 6.
1
Mormarx
Mormarx
8 grudnia 2021, 07:50
Drużyna jako całokształt wyglądała kiepsko, nikt nie ciągnął gry. Kessi fatalnie pudłował, Theo niewiele grał. Tomori katastrofalny błąd w przyjęciu piłki (i strata bramki). Tonali i Diaz też nic specjalnego nie wymyślili. Do tego wg mnie graliśmy bez napastnika, Ibra powinien dostawać max 30-45min i trochę mocniej szarpać, a nie co chwilę strzelać fochy i tylko chodzić po boisku.
Liverpool w tym składzie był spokojnie do ogrania, ale wyszliśmy bez woli walki. No cóż, cenne doświadczenie zdobyte, dla większości pierwsze w LM. Za rok miejmy nadzieję powalczyć o coś więcej. FORZA MILAN!
Edytowano dnia: 8 grudnia 2021, 07:56
0
Eratorn
Eratorn
8 grudnia 2021, 07:31
Chyba najsłabszy Mec Theo jaki widziałem, a na pewno w tym sezonie. Tonali też jeszcze tak kiepsko nie wyglądał odkąd ruszyła ta runda. Jestem w szoku ze najlepszym naszym grajkiem był chyba Krunić, choć I'm bliżej bramki przeciwnika tym gorzej mu szło, ale gdyby nie poprawa przez niego błędów robionych przez Hernandeza byłoby dużo gorzej...
0
cbvirus
cbvirus
8 grudnia 2021, 00:53
Tomori był dzisiaj naszym najlepszym napastnikiem i najgorszym obrońcą. Krunić MOTM Milanu, grał świetnie w odbiorze, walczył i naprawiał błędy Theo. Ibra jest za stary na takie mecze. Nie ma wystarczającej szybkości.

Diaz totalnie niewidoczny. Gość jest spoko, ale jak może sobie kombinacyjnie powymieniać z kimś innym. Jak tego nie ma to nie istnieje zupełnie. Widać teraz po tych kilku miesiącach brak Hakana albo po prostu jakościowego ŚPO. Początek miał dobry, ale to tylko tyle.
0
jasiom22
jasiom22
8 grudnia 2021, 00:03
Nie chcę tego pisać bo to kłuje w serce, ale dziś zabrakło Gigio i Kebaba. Leao i Rebića też, i to bardzo. ibra juz sam nie ciagnie nic.
1
viviek89
viviek89
8 grudnia 2021, 10:52
No jak nic brakowało paru pustych przelotów i zmarnowanych różnych.
0
SzefWszystkichSzefow
7 grudnia 2021, 23:28
Mike 5? Przecież on przegrał nam ten mecz. Dwa strzały w niego, a on odbija piłkę do zawodnika Liverpoolu. Gdyby Tata stał na bramce to byłby awans. Puszczenie za darmo Gigiego to był największy skandal transferowy ostatnich lat za który Maldini powinien zapłacić
Trudno nawet komentować właściwie mecz z takim rywalem
Zabrakło : szybkości, skrzydeł, kombinacyjnej w środku,ustawienie w obronie i sparowania na boki przy obu strzałach. Krunić dziś miał super chęci ale umiejętności nie wystarczyło.
Oni ten mecz przegrali w głowach zanim wyszli na boisko - może znowu pełne trybuny robią im za dużą presję.

Tonali, Kalulu cenna nauka na przyszłość

1. Diaz - wrócił od 2 mc stary Diaz który odbija sie od przeciwników, nie zastawia piłki i jest czytelny
2. Teo - wrócił od 1 mc stary nie-niedobry jeździec bez głowy

1
jasiom22
jasiom22
7 grudnia 2021, 23:39
Milan nie miał żadnych argumentów. Ibra zaczyna irytować człapaniem...
0
Capirek
Capirek
7 grudnia 2021, 23:17
Brawa dla chłopaków. Wróciliśmy do LM, jakieś punkty zdobyliśmy, lekcję odrobiliśmy, za rok będzie lepiej.

Nie liczyłem po losowaniu na to, że wyjdziemy z tej grupy nawet do LE, więc zawiedziony nie jestem, ale szkoda mi dwóch rzeczy - że kilka razy nas sędziowie ewidentnie skrzywdzili podczas tej fazy grupowej, no i że Zlatan nie zapakował tej bramki po 40 ;)

Co do dzisiejszego meczu - abstrahując od błędów, absencji itd, myślę że Pioli nam przegrał ten mecz. Nie wiem czy wymyślił jakiś sprytny plan na Jurgena, który po prostu nie wypalił, czy co, ale po prawdzie to graliśmy po swojemu tylko ostatnie 10 minut. Jak już wiadomo było, że raczej nic z tego nie będzie. Wtedy staliśmy wysoko, graliśmy agresywnie na połowie rywala. W pierwszej połowie niski pressing i modlitwa do Matki Boskiej Mediolańskiej, byle nic nie wpadło. Szkoda - trzeba było wyjść z podniesioną głową i z jajem, a nie z obsranymi portkami. Zwłaszcza że nie wszystko od nas zależało ;)
2
jasiom22
jasiom22
7 grudnia 2021, 23:45
A ja uważam ze całkiem niezle bronili... Pioli dobrze ustawił zespoł (z tego co zostało, a zostało niewiele) ale zwyczajnie nie miał żadnych argumentow (ofensywnych) na tak dobrze grający Liverpool, z Kloppem na czele. Zawiedli wszyscy piłkarze powiedziałbym bardziej indywidualnie niz druzynowo. Maignan wypuszczał kazdą piłke (dwie pod nogi rywali, 2 gole) Tomori biedny.. duzy bład, Ibra z przodu człapał cały mecz. Diaz i Theo, graja od kilku spotkań jak swoje cienie. Kessie.. itd. To niestety nie miał jak się udać, choc nadzieja umarła ostatnia.
0
Capirek
Capirek
8 grudnia 2021, 08:40
Chodziło mi bardziej o to, że broniliśmy jak za gattuso - na swojej połowie. W sumie dzielnie i skutecznie, ale obrona w Milanie Piolego zaczyna się na napastnikach, wysoko pressujacych środkowych pomocnikach a nawet wysoko wychodzących środkowych obrońcach. Z resztą jak w większości dobrych drużyn w Europie. Wczoraj ten styl gry było widać dopiero pod koniec meczu, za późno stwierdziliśmy że trzeba ryzykować. Więc nie wiem czy to pioli ich tak ustawił, czy Liverpool nas tak zepchnął do obrony.
0
7 grudnia 2021, 23:13
Maignan - 4- bramki to też jego wina
Tomori - 4 - niestety ale ta druga bramka po jego stracie była zbyt kosztowna żeby go ocenić wyżej
7 grudnia 2021, 23:12
Nie pamiętam kiedy ostatnio Theo miał dobry mecz. W tym sezonie jest nic, tylko elektryczny, ma problemy z przyjęciem piłki i popełnia masę błędów w defensywie.

Jeśli chodzi o ten mecz, to wszyscy zagrali żałośnie, poza Kruniciem i Bennacerem. Oni jedyni się starali i były tego efekty.
Mam szczerą nadzieję, że taka postawa była zaplanowana i drużyna zdecydowała, że nie chce grać dalej, bo jeżeli oni tak mają się starać, to ja nie mam zamiaru im kibicować.
0
Capirek
Capirek
7 grudnia 2021, 23:18
Theo zawsze miał braki w defensywie i był gorączkowy, ale nadrabiał bramkami, asystami i ogólną grą w ofensywie. Na dzień dzisiejszy broni go tylko to, że nie ma sensownego zmiennika - z tyłu piach, z przodu nie lepiej.