AC MILAN – AS ROMA 1:0!
Zespół Allegriego powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując ekipę Giallorossi 1:0 na San Siro. Milan zrównał się teraz w tabeli z Interem oraz Romą (wszyscy po 21 punktów).
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | SSC Napoli | 10 | 7 | 1 | 2 | 16-8 | 22 | |
| 2. | Inter Mediolan | 10 | 7 | 0 | 3 | 24-12 | 21 | |
| 3. | AC Milan | 10 | 6 | 3 | 1 | 15-7 | 21 | |
| 4. | AS Roma | 10 | 7 | 0 | 3 | 10-5 | 21 | |
| 5. | Bologna FC | 10 | 5 | 3 | 2 | 16-8 | 18 | |
| 6. | Juventus FC | 10 | 5 | 3 | 2 | 14-10 | 18 | |
| 7. | Como Calcio | 10 | 4 | 5 | 1 | 12-6 | 17 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Riccardo Orsolini | 5 |
| 2. | Hakan Çalhanoğlu | 5 |
| 3. | Christian Pulisic | 4 |
| 4. | Nico Paz | 4 |
| 5. | Kevin De Bruyne | 4 |
| 6. | Frank Anguissa | 4 |
| 7. | Santiago Castro | 4 |
| 8. | Federico Bonazzoli | 4 |
| 9. | Giovanni Simeone | 4 |
Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. Jak informuje serwis MilanNews, Theo Hernandez trenował dziś z resztą drużyny. Francuz nie zagrał z Napoli z powodu przeziębienia, ale wydaje się, że pokonał chorobę i będzie do dyspozycji na środowe spotkanie z Empoli. Ante Rebić, Rafael Leao i Davide Calabria trenowali idywidualnie i powrócą dopiero w nowym roku.
Zresztą Argentynczycy w AC Milan nigdy jakoś nie przodowali.
Biorąc pod uwagę że Alexis dawał niezłe zmiany na LS i mógłby w trakcie meczu zastępować Leao to Rebić mógłby zawsze wystąpić czasem jako mobilna 9 bo w tym sezonie źle mu to nie wychodziło
Ewentualnie jakieś wypożyczenie bo na więcej pewnie nie będzie kasy
Powtórzę się, że chętnie od stycznia zobaczyłbym ponownie u nas Dalota. W obecnej formie Theo i przy beznadziejnym FBT, Portugalczyk z wiosny byłby pierwszym wyborem.
Dalot byłby fajny gdyvy nie Florenzi.