Pioli: "Dobrze zaczęliśmy ten rok i chcemy ustabilizować wysoką formę"

13 stycznia 2022, 00:08, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV przed meczem Pucharu Włoch z Genoą, który zostanie rozegrany w czwartek wieczorem na San Siro:

Postawa drużyny: "Gramy dobrze, spisujemy się na razie lepiej od naszych rywali i to dobry początek roku, ale styczeń będzie jeszcze bardzo absorbujący zarówno ze względu na Puchar Włoch, jak i rozgrywki ligowe. Dobre otwarcie roku to ważny sygnał, ale ciągle musimy dążyć do ustabilizowania wysokiej formy". 

Rzeczy do poprawy: "Drużyna jest świadoma swojej wartości. Pracujemy wszyscy w prestiżowym klubie. Oczekiwania są duże, ale tego właśnie chcieliśmy i to jest nam potrzebne do dalszego rozwoju, aby wykonać ten ostatni krok, którego nam brakuje między byciem konkurencyjnym a byciem zwycięskim. To przywilej, że możemy mieć taką presję na sobie". 

Theo i Leao: "Lewa flanka zawsze była dla nas ważne. A nie zapominajmy, że jest jeszcze Rebić, który potrafi być graczem bardzo, bardzo rozstrzygającym..."

Powrót zawodników po covidzie: "Na szczęście ostatnie przypadki to były zakażenia bez poważnych objawów. Zawodnicy kontynuowali treningi w domu i ich powrót do drużyny będzie ułatwiony w porównaniu do wcześniejszych sytuacji". 

Ostatni mecz z połową widowni: "Obecność kibiców to dla nas dodatkowy bodziec, dodają nam energii. Przykro nam, że w kolejnych meczach będzie tylko 5000 osób, ale nawet 5000 będzie w stanie nam pomóc swoim dopingiem". 

Cel w Pucharze Włoch: "Musimy spisać się jak najlepiej i wygrać najbliższy mecz. Trudności w tym meczu będą inne niż we wcześniejszych potyczka. Genoa jest drużyną broniącą się i agresywną, będę szukali kontrataków. My musimy zagrać przytomnie i w uporządkowany sposób". 

Szansa dla rezerwowych: "To szansa i możliwość dla każdego. Liczy się realizowanie jasno nakreślonego planu przez cały mecz".  

Szewczenko i Tassotti jako rywale: "Przyjęcie, jakie zgotowali im nasi fani na Marassi ze względu na ich dawne zasługi, było super. To dwie godne szacunku osoby i świetni trenerzy. Życzę im jak najlepiej w ich karierze".

3 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
DarthImpaler
DarthImpaler
13 stycznia 2022, 02:11
Szewczenko i Tassotti jako rywale: "Przyjęcie, jakie zgotowali im nasi fani na Marassi ze względu na ich dawne zasługi, było super."

A co im takiego zrobili bo jakoś pamięć mnie zawodzi? Jakiś fajny transparent?
0
Materazzone
Materazzone
13 stycznia 2022, 07:19
Dostali kawkę i ciastko oraz już po meczu wypili lampkę wina. Świetne przyjęcie. Tak było - nie kłamię.
1
DragonAC
DragonAC
13 stycznia 2022, 10:12
Może jakies przyspieweczki
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się