SCUDETTO


Pioli: "Juventus jest w dobrej formie. Będzie trzeba walczyć o każdą piłkę i każdy centymetr boiska"

23 stycznia 2022, 14:33, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wypowiedział się podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Milanello przed meczem z Juventusem:

Przewaga nad Juve: "To efekt pracy, którą wykonaliśmy w tym sezonie. Jednocześnie widać, że Juventus w tej chwili wszedł ze swoją formą na wyższy poziom niż na początku sezonu. Będziemy musieli zagrać wielki mecz, aby zwyciężyć".

Kluczowy mecz: "To ważny mecz, nie będzie decydujący, ale jest istotny. Juve pokazuje swoją siłę. Ewentualna wygrana byłaby istotna dla nas w kontekście tabeli". 

Piłkarze wracający do gry: "Powroty Calabrii, Romagnolego i Bennacera są bardzo istotne. Isma trenował dopiero od soboty rana z drużyną, ale czuje się dobrze i jest do dyspozycji. Wszyscy jesteśmy gotowi na niedzielną potyczkę". 

Słowa Theo na temat trenera: "Sądzę, że to jedno z zadań trenera, aby rozwijać młodych zawodników, którzy potrzebują uwagi oraz wskazówek. Jestem odpowiedzialny za to, żeby moi gracze pokazywali maksimum swojego potencjału. To relacja na zasadzie wymiany - daję wszystko drużynie, osiągam wielkie rezultaty". 

Ibra w roli trequartisty: "Nie, nie w tej chwili i nie od początku meczu, drużyna musi zachować swój balans. W trakcie gry w razie potrzeby może to być jakieś rozwiązanie". 

Regres formy Brahima: "Miał spadek formy przed przerwą świąteczną, teraz odzyskał świeżość i błysk z początku sezon. Nie był decydujący z piłką przy nodze w ostatnich meczach, ale był bardzo ważny, jeśli chodzi o poruszanie się bez piłki. To jasne natomiast, że od zawodników ofensywnych zawsze wymaga się bardzo wiele". 

Zalety Milanu: "Mamy ich wiele, zwłaszcza pod kątem techniki i mentalności. Gramy z wielką energią i żywiołowością. Zdarzają się problemy, ale można je przezwyciężyć, jeśli drużyna jest kolektywem". 

Mercato: "Nasz projekt jest długoterminowy. Jeden mecz nie sprawi, że zmienimy zdanie na temat jakiegoś zawodnika. Jeśli będzie opcja wzmocnienia kadry, to tak się stanie. Teraz liczy się dla nas tylko najbliższy mecz". 

Zarządzanie klubami: "Podejście Juventusu podobne do Milanu? Jak trudny jest to moment pod kątem finansowym dla klubów, można dostrzec na podstawie meczów ze Spezią i Juve. Bez kibiców na trybunach klub starci dużo pieniędzy. My rozwijamy nasz projekt łącząc w drużynie młodych zawodników z wielkim potencjałem i wielkich mistrzów, którzy nadal chcą wygrywać. Jesteśmy znów konkurencyjni, ale brakuje nam ostatniego kroku. Taka jest nasza wizja - to jasne i słuszne w obecnym momencie". 

Ibra bez gola na San Siro od września: "Zlatan miał swoje okazje, ale ich nie wykorzystał. Z Juventusem nie będziemy mieć 10 klarownych sytuacji, ale na pewno będzie miał swoje szanse, aby być decydującym".

Nieprzyjazny klimat wokół sędziego: "Nie, to nie powinno mieć miejsca. To inny mecz i zaczynamy od 0-0. Arbiter musi sędziować najlepiej, jak potrafi, ze spokojem, kompetencją i powagą". 

Tydzień zespołu: "To był tydzień intensywnej pracy na boisku i przy analizie video. Musimy być bardziej uważni, precyzyjni i zdeterminowani. Potrzeba wielkiej koncentracji i zaangażowania, jeśli dążymy do perfekcji. Przeciętność nie doprowadzi do sukcesu. Potrzebna jest technika, siła, mentalność i taktyka". 

Brak zwycięstw trenera przeciwko Allegriemu: "Nie liczy się przeszłość, ale to co nas czeka w najbliższym meczu. To negatywna statystyka, którą trzeba jak najszybciej zmienić". 

Rola Tonalego: "Czy jest prawdziwym kapitanem Milanu? Mimo młodego wieku jest bardzo ważnym zawodnikiem, który robi wielkie postępy. Jego rozwój jeszcze nie jest zakończony, bardzo dużo nad tym pracuje. Kapitan w przyszłości? Mamy wielu zawodników, którzy są bardzo zaangażowani w naszą wspólną sprawę. Nie jest ważne, kto nosi opaskę".

Brak defensora: "Jeśli pojawia się szansa, by wzmocnić kadrę, to klub pokazuje, że potrafi, jest uważny i ambitny. To jasne, że mercato nie zależy tylko od nas... Jestem zadowolony z graczy, których mam do dyspozycji. Uraz Tomoriego trochę nam uprzykrzył życie, ale Fikayo szybko wróci do gry". 

Leao i Rebić razem na boisku: "Na ten moment będzie grał albo jeden, albo drugi, ale w trakcie meczu możemy próbować różnych rozwiązań". 

Różnice w odniesieniu do poprzedniego meczu: "Juventus poprawił swoją dyspozycję i ma pozytywną passę, ale my też czujemy się dobrze dysponowani. Będzie trzeba walczyć o każdą piłkę i o każdy centymetr boiska". 

Zespół po porażce ze Spezią: "Zawodnicy byli skoncentrowani i zdeterminowani. Spodziewam się takiej właśnie gry. Narzucają się analogie z zeszłym sezonem, ale wtedy zagraliśmy nasz najgorszy mecz, tym razem tak nie było". 

Messias trequartista: "Może występować w tej roli, ale najlepiej czuje się na prawej flance". 

Wysoko ustawiony Cuadrado: "Przygotowaliśmy swoją strategię na ten mecz, która przewiduje konkretne ustawienie i nie jest uzależniona od wyborów Allegriego". 

Rozwój Leao: "To jego zasługa. Postępy można zrobić tylko wtedy, kiedy się tego chce i ma się ambicje, by wejść na wyższy poziom. My czekamy na to, żeby zobaczyć naszych graczy w pełni swojego potencjału". 

9 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Dejv23
Dejv23
23 stycznia 2022, 20:34
Pioli o brahimie: "był bardzo ważny, jeśli chodzi o poruszanie się bez piłki."
Śmiechu warte jak przypomne sobie jak na Diaza się wydzierał podczas ostatniego meczu haha.
Ten do niego, żeby się przesunął i pressing dawał, a Brahim swoje haha
0
pazioni
Moderator pazioni
23 stycznia 2022, 18:36
Trenerze trzymam dzisiaj mega kciuki za wygraną.
1
roby45
roby45
23 stycznia 2022, 17:00
Bla bla bla....trzeba gryźć trawę itd ..no raczej, w każdym meczu a jak jest?pokazaliśmy ostatnio
1
TR3V0R
TR3V0R
23 stycznia 2022, 15:27
Regres formy Brahima: "Miał spadek formy przed przerwą świąteczną, teraz odzyskał świeżość i błysk z początku sezon'' XDD?? Chłop pijany czy nie spełna rozumu. Ja wiem że trzeba budować mentalnie zawodników, ale żeby takie farmazony gadać, to chyba sam Diaz w to nie wierzy
1
Gianni Rivera
Gianni Rivera
23 stycznia 2022, 15:34
Na tej stronie już wielokrotnie pisane było - zarówno przy poprzednich trenerach, jak i przy Piolim - że trener musi budować zawodników, szczególnie tych, którym akurat nie idzie. Jak pokazuje przykład Mourinho w Romie, kiedy trener wychodzi i mówi wprost "połowa mojego składu nie nadaje się do gry nawet w Serie B", to osiąga efekt odwrotny od zamierzonego, a piłkarze zamiast się starać i gryźć trawę, wpadają w marazm i piłkarską depresję, przegrywając nawet wygrane mecze. Mental siada, kiedy trener mówi im jasno, że się nie nadają.
16
pwentrys
pwentrys
23 stycznia 2022, 15:38
Fizycznie faktycznie wyglada lepiej niz po covidzie, tylko, ze dalej gra piach i jest niewidoczny.
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
23 stycznia 2022, 16:37
Tak jak z Florenziego nie dało się zrobić dobrego RW czy Leao napastnika tak i z piłkarza bazującego wyłącznie na pressingu/zdobywaniu przestrzeni nie wykreuje się klasowej 10. Tu tkwi problem. On swoim stylem nijak pasuje do przypisanej roli, dlatego forma fizyczna ma tutaj najmniejsze znaczenie.
4
Cactus
Cactus
23 stycznia 2022, 16:53
Zdecydowanie wolę budowanie zawodników poprzez krzepiące wypowiedzi na konferencjach niż jeżdżenie po nich w stylu Mourinho. Wszyscy wiedzą jak gra Brahim. Wie to też Pioli, ale chcąc go "odzyskać" na pewno nie powinien jechać po nim w wypowiedziach medialnych, bo to na pewno nie pomoże.
3
TR3V0R
TR3V0R
23 stycznia 2022, 17:13
tak owszem, macie racje, jechanie po nim nie miałoby jakiegokolwiek sensu. Jednak nie rozumiem jednego. Czemu jak gra dalej piach, to nie spróbujemy zagrać czegoś innego? Czemu nie damy szansy Kruniciowi na 10tce i Baka na 8ce. Jeżeli dzisiaj wyjdzie w pierwszym składzie, a wyjdzie i dalej będzie grał piach, to ja już nie będę rozumiał jak go Pioli na derby wystawi
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się