SCUDETTO


Pioli: "Zobaczymy czy Tomori zagra od początku czy wejdzie z ławki"

8 lutego 2022, 20:45, Adam6 Wywiady
Pioli:

Trener Stefano Pioli przed meczem 1/4 finału Coppa Italia z Lazio udzielił wywiadu SportMediaset. Oto, co miał do powiedzenia szkoleniowiec Milanu:

Derby? Pozostaje satysfakcja z wygrania ważnego meczu, trzech ważnych punktów, ale ze świadomością, że droga jest wciąż bardzo długa. Piętnaście meczów i czterdzieści pięć dostępnych punktów to dużo, jesteśmy na tym samym poziomie co w zeszłym roku, przed nami długa droga. Teraz liczy się tylko jutrzejszy mecz, to ćwierćfinał w rozgrywkach, w których wszystkie wielkie drużyny chcą iść na całość, a my chcemy spróbować je wygrać.

Wygrana w Coppa Italia to ważny cel? Ważnym celem wyeliminowanie jutro Lazio, a to będzie trudna przeszkoda, ponieważ grają bardzo dobrze, wygrali świetny mecz we Florencji i mają potężną ofensywę. Teraz skoncentrujemy się na jutrzejszym meczu, potem krok po kroku.

Sytuacja Giroud? Zawsze pojawiają się krytycy i krytyka, to normalne, że tak jest. Myślę, że to również słuszne, ale to, co się liczy, to zaufanie, jakie pokładamy w naszych piłkarzach, w nasze cechy, w nasz sposób gry. Olivier udowadnia, że ​​jest piłkarzem jakiego chcieliśmy zakontraktować, wartościowym zawodnikiem na boisku i osobą o dużej głębi. Dobry gracz, który daje wiele zespołowi.

Zagrożenie ze strony Lazio? Jest to bardzo dobrze trenowana drużyna, ​​z zawodnikami, którzy mają świetną jakość. Ofensywa składająca się z Milinkovicia, Luisa Alberto, Immobile, Zaccagniego, Felipe Andersona i Pedro jest według mnie na najwyższym poziomie. Będziemy musieli grać bardzo ostrożnie, starać się zamknąć wszystkie przestrzenie, pozostać bardzo zwartymi i mieć ofensywne rozwiązania, które mogą stwarzać problemy naszym przeciwnikom.

Wyjdzie najsilniejszy możliwy skład? Absolutnie tak, popołudniowy trening jest ważny dla ostatecznego rozpoznania stanu przygotowania, ale najlepszy możliwy skład z pewnością pojawi się na boisku.

Tomori? Zobaczmy dzisiaj, wczoraj odbył dobry trening i czuje się zdecydowanie lepiej. Oczywiste jest, że im więcej treningów odbędzie, tym bardziej jego kondycja będzie rosła. Myślę, że może być dostępny jutro, zobaczymy czy od początku, czy wejdzie z ławki.

Stan zdrowia Rebicia? Wczoraj też trenował, dzisiaj zobaczymy, czy będzie dostępny.

Ibrahimović? Zlatan jest lwem w klatce. Jego motywacją i ambicją jest pomoc drużynie na boisku. Robi wszystko, żeby wyzdrowieć, oczywiście jutro go nie będzie. Zobaczymy co z następnymi spotkaniami. 

Chemia w klubie? Myślę, że klub stosuje metodę, którą całkowicie aprobuję, czyli zasadę merytokracji. Daje Ci wszystko, co najlepsze, daje Ci możliwość dobrej pracy, a następnie ocenia Cię: jeśli na to zasługujesz, odnawia Twoją umowę. Myślę, że dotyczy to zarówno mnie, jak i graczy, jest to ważny aspekt, z którym musimy kontynuować pracę. Musisz nieustannie udowadniać, że możesz być w Milanie. 

Chęć zostania w Milanie do końca kariery trenerskiej? Jest mi tu dobrze, to na pewno.

Maignan i jego znaczenie przy ewentualnych rzutach karnych? Mike jest dobrym bramkarzem, pokazuje to. Wszyscy byliśmy o tym przekonani, gdy go śledziliśmy. Jest bardzo zdeterminowanym chłopakiem, bardzo ambitnym, a to oznacza, że ​​każdego dnia pracuje nad ciągłym doskonaleniem się. Jest zdecydowanie graczem, który dużo daje i który musi to utrzymać.

5 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
pazioni
Moderator pazioni
9 lutego 2022, 19:53
Trener ,ale tajemniczy.
0
Vol'jin
8 lutego 2022, 20:48
ciekawe czy jutro jak odpukać odpadniemy, "padlinożercy" się uaktywnią bo coś cisza :)
7
Rossu
Rossu
8 lutego 2022, 20:58
Czekają tylko na pierwsze lepsze potknięcie Milanu, żeby znów gnoić i najeżdżać na swój klub :)
12
R44
R44
8 lutego 2022, 20:59
Może mają ferie ;)
3
Piotrek1899
Piotrek1899
8 lutego 2022, 23:27
Z pewnością te sępy tylko na to czekają. Szczególnie jeden taki. Znak firmowy: "Suso gra słabo, bo urodził mu się syn" ;p
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się