SCUDETTO


Leão: "Zaufanie moich kolegów z drużyny było ważne dla mojego rozwoju"

23 lutego 2022, 20:39, Adam6 Wywiady
Leão:

Rafael Leão udzielił wywiadu dla Milan TV przed piątkowym meczem z Udinese. Oto co miał do powiedzenia Portugalczyk:

Dobra forma? Chcę dalej dobrze sobie radzić i pomagać zespołowi do końca sezonu. Myślę, że zaufanie moich kolegów z drużyny i wszystkich, którzy ze mną pracują, było ważne dla mojego rozwoju.

Bramki, asysty i częste występy? To przychodzi, ponieważ mam pewność, że mogę coś zmienić na boisku.

Wiele niecelnych strzałów? Chciałbym, aby wszystkie lądowały w sieci, ponieważ byłoby to ważne dla zespołu. Nawet w ostatnim meczu: gdyby wpadło, prawdopodobnie byśmy wygrali i posunęlibyśmy się do przodu w tabeli. Niestety piłka nie wpadła, następnym razem spróbuję strzelić.

Kibice śpiewający moje nazwisko? To ładne. Najlepszą rzeczą w byciu piłkarzem jest to, że fani cię tak szanują. Daje mi to więcej pewności siebie i siły, aby dobrze radzić sobie podczas meczu. Dziękuję wszystkim kibicom. 

Mecz z Salernitaną? Myślę, że stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale to nie był nasz dzień. Gdy nie przegrywamy, to przynajmniej remisujemy, zdobywamy punkty, aby piąć się w tabeli.

Jak stawić czoła Udinese? Musimy zrobić dobrze to, co zrobiliśmy w poprzednim meczu, czyli zacząć mocno, ponieważ oni też mają dobrych graczy i musimy być ostrożni. Gramy u siebie, przed naszymi kibicami: to kolejna okazja do zdobycia punktów i ruszenia do przodu. 

11 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Edmunds
Edmunds
24 lutego 2022, 01:39
A propos strzałów Leao.
Staje się w koncu decydujący dla naszej gry, ale czekam aż hmm no nie poprawi czy polepszy się w strzałach z daleka (takich finezyjnych jak w fifie XD). Mam wrażenie, że adekwatnym określeniem jest to, że Rafa powinien je „odblokować” - dysponuje świetnym, precyzyjnym i silnym strzałem z dystansu (co było widac już na początku jego przygody w Milanie - chociażby w meczu z Sassuolo 0-0). Czekam więc, az je finalnie odblokuje i stanie się jeszcze większym zagrożeniem dla przeciwnika.
1
DarQ
DarQ
23 lutego 2022, 22:53
Jedyny, który nie odwalił ostatnio mizerii. Miał sporo strat ale taki ma styl i takie są w związku z jego grą oczekiwania. Nawet jak wygrywa co trzeci pojedynek 1 na 1 to i tak jest ok. Jego minięcia zawsze robią przewagę, obrońca zmienia strefę by mu przeszkadzać itd. Jego pojedynki są użyteczne i piękne , a nie tylko piękne. Dlatego zrobił nam się Pan Piłkarz. Zarząd działaj nad kontraktem , byś nie musiał nas bajerować , że mamy już zastępstwo w postaci Brahima. Kibice stwierdzą, że jest lepszy od Leao bo wziął jego numer. Będziesz miał z nas beke i św. spokój na pół roku ale czy to dobry kierunek?
4
Matim
Matim
24 lutego 2022, 07:05
Trochę odwalił mizerię. Był strasznie niechlujny w swoich zagraniach i nie chodzi tylko o straty piłki podczas dryblingu. Kilka razy źle przyjmował, sporo razy źle podał piłkę (dwa albo trzy razy poszła z tego groźna kontra). Troszkę się ogarnął na drugą połowę, ale w dalszym ciągu grał poniżej poziomu, do którego nas ostatnio przyzwyczaił.
1
wielki prostownik
wielki prostownik
24 lutego 2022, 09:51
No nie powiedziałbym że nie odwalił mizerii. Z Salernitaną grał tak jakby bawił się z dzieciakami na orliku. Niechlujne przyjęcia, byle jakie odegrania. Generalnie straszna nonszalancja w jego wykonaniu. Zero przyłożenia się do gry.
0
krasy
krasy
24 lutego 2022, 10:54
Zgadzam się z przedmówcami . Tak naprawdę oprócz ładnej przewrotki to miał sporo strat, przegrane pojedynki . Nie wiem czy zaliczył jakiś dobry udany drybling. Cała drużyna zagrała słabo i Leao niestety niczym specjalnym się nie wyróżnił.
0
DarQ
DarQ
24 lutego 2022, 12:59
Na bezrybiu i rak ryba ;)
Leao jest w tej chwili na levelu wyżej od reszty.
Może być więcej takich meczów, gdzie gramy po prostu słabo i przeciętny, nie grający dziś w swoim najlepszym stylu Leao i tak będzie wyglądał lepiej od reszty. Ma to coś- luz i talent, które przekładają się coraz częściej na efektywność.
0
Daman
Daman
23 lutego 2022, 22:01
Przepraszam, a kiedy podpis ?
1
patoo_07
patoo_07
23 lutego 2022, 22:23
Po igrzyskach.
21
patoo_07
patoo_07
23 lutego 2022, 21:14
Z jednym się zgadzam. Jak nie możesz wygrać, to zremisuj.
9
DragonAC
DragonAC
23 lutego 2022, 20:57
z Udine jak zawsze będzie ciężko. może atut naszego boiska i pełno kibiców na trybunach przechyli wynik na nasza korzyść
0
tober12
tober12
23 lutego 2022, 20:56
Musicie wycyckać Udinese, nie ważne jak.
9

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się