AC MILAN – AS ROMA 1:0!
Zespół Allegriego powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując ekipę Giallorossi 1:0 na San Siro. Milan zrównał się teraz w tabeli z Interem oraz Romą (wszyscy po 21 punktów).
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | SSC Napoli | 10 | 7 | 1 | 2 | 16-8 | 22 | |
| 2. | Inter Mediolan | 10 | 7 | 0 | 3 | 24-12 | 21 | |
| 3. | AC Milan | 10 | 6 | 3 | 1 | 15-7 | 21 | |
| 4. | AS Roma | 10 | 7 | 0 | 3 | 10-5 | 21 | |
| 5. | Bologna FC | 10 | 5 | 3 | 2 | 16-8 | 18 | |
| 6. | Juventus FC | 10 | 5 | 3 | 2 | 14-10 | 18 | |
| 7. | Como Calcio | 10 | 4 | 5 | 1 | 12-6 | 17 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Riccardo Orsolini | 5 |
| 2. | Hakan Çalhanoğlu | 5 |
| 3. | Christian Pulisic | 4 |
| 4. | Nico Paz | 4 |
| 5. | Kevin De Bruyne | 4 |
| 6. | Frank Anguissa | 4 |
| 7. | Santiago Castro | 4 |
| 8. | Federico Bonazzoli | 4 |
| 9. | Giovanni Simeone | 4 |
Ściągnięty w październiku z powodu kontuzji Mike'a Maignana Antonio Mirante latem ma rozstać się z Milanem. Kontrakt Włocha według mediów nie zostanie przedłużony i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, doświadczony bramkarz opuści ekipę rossonerich nie zaliczając w niej nawet debiutu. Pod kątem nowego sezonu pewni pozostania w drużynie są wspomniany Maignan oraz Ciprian Tatarusanu. Otwartą kwestią pozostanie obsada trzeciego bramkarza. Jeszcze rok ważnej umowy z klubem ma Alessandro Plizzari, który wiosnę spędza na wypożyczeniu w Lecce, lecz i tam - podobnie jak na San Siro - nawet nie zadebiutował.
Powołanie otrzymał też Marco Nasti.
Ja bym spróbował wyciągnąć Ospinę z Napoli, kończy się mu kontrakt po sezonie, ale podobno ma iść do Lazio. Problem taki, że w Lazio może powalczyć o 1 plac ze Strakoshą, bo odejść ma Reina, a u nas musiałby się przestawić z leżenia na murawie, do siedzenia na ławce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lepiej jakby został, to przynajmniej zapełni miejsce dla wychowanka i Italiańca, bo raczej nowym donkiem nie będzie.
Raczej nie z niego nie będzie jeśli na kolejnym już wypożyczeniu wypożyczeniu Serie B nie potrafi się przebić.
A jeśli już kogoś sprowadzać to wziąć jakiegoś Marchettiego albo innego 40 latka jak niegdyś Storari i niech przedłuży sobie karierę zarabiając "grosze" w wielkim klubie i wyrabiając w międzyczasie kursy trenerskie ;)
Korzyść dla obu stron.
W wypadku gracza z Primki nie trzeba go "zabierać" do pierwszej drużyny.
Może spokojnie grać w juniorach, a od wielkiego dzwona usiąść na ławce w razie potrzeby.
Masz jakieś info? Chętnie poczytam co tam było po meczu
Poszło do mediów, że była sprzeczka, ale jak się skończyło nie napisali :)
Gigi ma lepsze warunki żeby mu chlapnąć, tym bardziej na małej przestrzeni miał ogromną przewagę, bo Neymar nie mógł go obskoczyć, jako mniejszy i lżejszy :)
Gigi nie radzi sobie na ławce w wicemistrzu Francji, który nie może przejść 1/8 finału LM.
Już lepszy Plizzari XD
Gigio okej, ale jak poprawi grę nogami, bo podobno w LM niezły cyrk odwalił i PSG odpadło czy coś. Chce, żeby chłopak u nad w dziadku chociaż ogarniał.