Pioli: "Czasami takie mecze kończyły się stratą punktów. To ważne zwycięstwo"

12 marca 2022, 23:45, Ginevra Aktualności
Pioli:

STEFANO PIOLI: "Cieszymy się z tego zwycięstwa i pozycji w tabeli, ale nie jest ona jeszcze rzeczywista. Staramy się zachować dystans mecz po meczu. Myślę, że to najlepsze, co możemy zrobić. Faza defensywna? Sądzę, że to najlepsze, co robimy. Wszyscy walczymy, aby bronić dostępu do bramki. Widać wielkiego ducha poświęcenia. To zasługa całego zespołu, który bardzo się angażuje. W pierwszej połowie być może powinniśmy strzelić drugiego gola, potem w drugiej połowie walczyliśmy, tak jak przystało na wielką drużynę, której zależy na zwycięstwie. Druga połowa? Przypomniałem zespołowi, że po uzyskaniu prowadzenia czasami nie udawało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Dziś mało ryzykowaliśmy i dobrze pracowaliśmy. To ważne zwycięstwo. Walka o scudetto? Zdarzało nam się grać przed rywalami, albo po ich meczach. Teraz myślimy już tylko o następnej potyczce. Przewidujemy, że czeka nas trudny mecz z Cagliari. Zdany test? Myślę, że zaprezentowaliśmy się jak zgrany zespół. To zawsze zwiększa szanse na wygraną. Możemy jeszcze wiele poprawić i będziemy dalej pracować. Chcieliśmy tego zwycięstwa i jest to ważny sygnał. 600 gol drużyn prowadzonych przez trenera? Który najważniejszy? Ten dzisiejszy! [śmiech]. Kalulu? Pierre zasłużył na to wszystko. Pracował zawsze z pokorą i zaangażowaniem, nawet kiedy odgrywał mniejszą rolę. To największa satysfakcja dla zawodnika i trenera. Maignan ustawiający mur rossonerich przy golu Kalulu? Tak robią drużyny, które chcą wygrywać. Komunikacja jest niezwykle ważna. Mike zawsze był tak zaangażowany i ciekawy wszystkiego. Zadaje sto pytań na dzień, aby zrozumieć jak się poruszamy, a potem uczestniczy w naszej grze w każdym możliwym wymiarze. Musi tak kontynuować. Wszyscy gracze, którzy nie są przy piłce, muszą organizować ustawienie. Mike to czuje. Potrafi też wyjść z inicjatywą. To bardzo korzystna cecha".

21 komentarzy
jasiom22
jasiom22
13 marca 2022, 13:31
Dla mnie brakowało zgrania w ataku. Giroud odosobniony, a pakiet Leao-Kessie-Messias. Zachowywał się troche jak trzech jezdzcow bez głów. Fenomen Leao, machał łapami i dryblował do straty, Messias podobnie tylko relatywnie do wieku i talentu. Kessie na AMC w tym meczu ponownie nie wypalił. Obojetnie kto z ławki, nie zagrałby gorzej na tej pozycji niz Kessie w tym meczu, i pisze to jako jeden z mniejszych hejterow w strone Kessiego. Czy Romka. Kalulu za Romka działa! To dac kogoś za Kessiego i tez nie bedzie zle.
0
Victor Van Dort
13 marca 2022, 18:20
Może w fazie ofensywnej się nie spisał ale ta pozycja nie jest stworzona dla Kessiego, niemniej on tak jak cały zespół zagrał 1 bardzo dobrą a 1 bardzo przeciętną połowę spotkania dlatego dostał od MN 6, moim zdaniem nie zagrał słabo tylko przeciętnie.
0
gieksa51
gieksa51
13 marca 2022, 11:44
Gramy w 9 zawodników taki czas i jesteśmy pierwsi w tabeli ale ludzie będą o coś nie zadowoleni
2
dejnio
dejnio
13 marca 2022, 09:40
Kolejny raz zawaliłeś drugą połowę trenerze. Jak tak mamy zagrać kolejnych 9 meczów to mogą być nici ze scudetto.
0
Rossoneri777
13 marca 2022, 09:55
Jak już piłkarze. Pioli i tak z tego ciśnie co moze. Zarząd nje kupił mu ani 10 ani skrzydłowego a 9 tez jakieś spektakularnej nie ma.
1
dejnio
dejnio
13 marca 2022, 10:29
Nie zgodzę się, bo skoro zagrali świetną I połowę i fatalną II połowę, to znaczy że Pioli nie ogarnia mentalu w drużynie. Grać umieją tylko koncentracja ucieka, po raz kolejny zresztą. A to jest rola trenera żeby o to dbać.
0
kamilus
kamilus
13 marca 2022, 10:47
@Rossoneri777
Pioli przede wszystkim spóźnił się wczoraj ze zmianami, bo te były potrzebne 10-15 minut wcześniej niż je realnie przeprowadził.
2
Solan0
Solan0
13 marca 2022, 09:18
martwi styl w ostatnim czasie, tak jak z Interem i Napoli daliśmy rade fajnie zagrać tak kolejny raz z dołem tabeli strzelamy i się cofamy...
0
karp_fso
karp_fso
13 marca 2022, 01:12
Musimy poprawić grę w ataku, bo kolejny mecz w którym strzelamy jedną bramkę po błysku indywidualności, a potem nie możemy nic wbić. Tak być nie może, bo będziemy mieli powtórkę ze Spezii w końcu.
0
Vol'jin
Vol'jin
13 marca 2022, 00:31
Mecz przepchany i tyle. Inter przepychał, Juve też, jak się myśli o scudetto, to trzeba nauczyć się takie mecze wygrywać. Wyglądało to lepiej niż w meczach z Spezią czy Salerno, ale i Empoli bez wiary w swoje umiejętności dziś zagrało. + Środek pola dziś nie podpalał rywala. Świetny był Bennacer
8
13 marca 2022, 00:08
Fajnie było by jakoś wytransferować rebicia w lecie bo jest zbyt chimeryczny
1
DarthImpaler
13 marca 2022, 00:16
Nie jest zbyt chimeryczny tylko brakuje mu minut gry bo Milan nie potrafi zamknąć meczu w powiedzmy 60 min żeby weszli zmiennicy co dociągną wynik tylko do 90 min trzeba walczyć o każdy cm boiska.
9
S4MLUK
S4MLUK
13 marca 2022, 00:33
obecnie na jego pozycji jest nietykalny Leao, może stąd bierze się większa chęć i przy tym chaos u Rebicia.. zauważ, jak się układały statystyki i minuty w zeszłym sezonie a jak teraz.. Rafael odpalił z formą i ciężko znaleźć miejsce dla Ante, ja wciąż w niego wierzę, choć czasami mam ochotę go wyje.. za okno, jak z kobietą CO
3
xpw99
xpw99
13 marca 2022, 02:05
Poczekajmy do końca sezonu. Z jednej strony nie lubię go bo jest drewniany, technika fatalna moim zdaniem. Ale z drugiej strony przebojowy i dość bramkostrzelny, ostatnio mniej gra i miał urazy, może jeszcze się rozkręci
0
IL Capitano 3
12 marca 2022, 23:54
Zauważyłem że odkąd Pioli ściągnął Leao w Derbach w Coppa Italia w 60 minucie przy dużym niezadowoleniu Portugalczyka to trzyma go na siłę już 2 mecz z rzędu z Napoli i Empoli do końcowych minut a Leao niestety ma siły tylko na 60 - 65 minut. Mam nadzieję że Pioli nie będzie dalej w to brną ponieważ nie powinno być żadnych "świętych krów" w drużynie a trzymanie presującego i walczącego Rebićia na ławce i dawanie mu tylko ogonów to kryminał. Dzisiejsze zmiany ogółem były zdecydowanie za późno!
0
ksieciunio
ksieciunio
12 marca 2022, 23:59
Hmm niestety Rebic gra taki piach że... trzymanie Leao jest po prostu opłacalne, to jest mimo wszystko gość który potrafi jedną akcją "zrobić różnicę"
3
13 marca 2022, 00:05
Jeśli Rebić będzie dostawał tylko takie ogony jak ostatnio to bardzo ciężko będzie mu wrócić do formy. Ante potrzebuje przynajmniej 20 minut aby wpłynąć na grę zespołu co wiele razy udowadniał.
10
13 marca 2022, 00:14
nie no trzymajmy leao bez sil do 90 min i na 2 wpuszczajmy rebicia a później hejt na ante że nic nie zrobił i że jest bez formy.

Gracz taki jak Rebic potrzebuje minut i takie ogony jak ostatnio czyli 5-10 min to za mało dla niego on potzrebuje przynajmniej 30-45 min w kilku meczach żęby wrócić to taki już typ jest.

A to że nas nie stać na to żeby zamknąć mecz w pierwszych 45 min i potem ogrywać se zawodników wracających/szukających formy to drugie.

Ante jest ofiarą tego że nie potrafimy strzelić drugiej bramki i kontrolować meczu.

Przy takim 2-0 to spokojnie by wszedł w 60 min i pokopałby trochę piłkę. Ale jak my do 90 min drżymy o wynik to nie da się spokojnie takich zmian robić.
Edytowano dnia: 13 marca 2022, 00:16
9
PanPrzemus313
12 marca 2022, 23:53
Ważne że wygrane, ale tak wizualnie to żadnych wyciągniętych wniosków ze spotkań ze Spezią Sampdorią czy Udine nie widać
3
12 marca 2022, 23:49
Gość inny mecz oglądał twierdząc, że mało ryzykowaliśmy.
0
13 marca 2022, 18:24
To obejrzyj jeszcze raz, może zobaczysz jak przy każdej okazji zwalnialismy grę, nawet mając okazję do kontrataku.