SCUDETTO


Pioli: "Po kilku dniach w Milanie poczułem coś, czego nigdy nie czułem nigdzie indziej"

21 marca 2022, 17:18, Adam6 Wywiady
Pioli:

Trener Stefano Pioli udzielił wywiadu arabskiemu anglojęzycznemu dziennikowi Gulf News. Stało się tak, gdyż wraz z Brahimem Diazem, Fikayo Tomorim i Danielem Maldinim przebywa obecnie w Dubaju spotykając się z tamtejszymi fanami Milanu, dziennikarzami i realizuje powierzone mu działania związane z umowami klubu oraz kontraktami biznesowymi. Oto jego wypowiedzi:

Siła Milanu? Myślę, że ta drużyna ma ogromny potencjał. Nigdy niczego nie wykluczaliśmy, ale nasz obecny cel to zebrać więcej punktów niż w poprzednim sezonie, gramy każdy mecz tak, jakby był absolutnie decydujący, a potem sprawdzimy, co nam to ostatecznie da. Brak spotkań w środku tygodnia pozwala nam wykonywać ukierunkowaną pracę i dać naszym graczom więcej odpoczynku.

Pozytywne wyniki w tak krótkim czasie? To była praca, w którą zaangażowali się wszyscy w naszym klubie. Elliott Management pozwolił nam dawać z siebie wszystko.

Praca z Paolo Maldinim? Każdego dnia mam szczęście się z nim komunikować, jest nieodzownym punktem odniesienia. Zawsze mówiłem, że mam szczęście trenować świetną grupę, zawodników, którzy doskonale uosabiają wartości tego klubu. Razem staramy się napisać nową kartę w historii Milanu.

Nowy kontrakt? Po kilku dniach w Milanie poczułem coś, czego nigdy nie czułem nigdzie indziej: od razu poczułem się jak w domu. Tym właśnie jest dla mnie Milan - domem.

Coraz większa presja? Presja jest częścią mojej pracy, ale jest też motywująca, ponieważ przypomina mi, że zawsze mogę pracować lepiej. Podczas drogi mogą zdarzać się momenty, w których zwalniasz, ale ważne jest, aby iść dalej i nigdy się nie zatrzymywać.

Fani Milanu na całym świecie? Naszym celem jest uszczęśliwienie naszych fanów. Dlatego gramy. Mamy szczęście, że mamy niezwykłych fanów i nigdy nie przestaniemy im dziękować, ponieważ ich pasja zawsze była zaraźliwa.

Występy w tym sezonie LM? Dużo się nauczyliśmy, ale przede wszystkim zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić więcej, bo poprzeczka jest bardzo wysoko. W Lidze Mistrzów decydują szczegóły. Przyzwyczajenie się do grania w takich meczach pozwoli nam zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Rozwój Dubaju? Dubaj nieustannie się rozwija, także w branży sportowej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią Expo 2020 Dubai z akademią Milanu, przekazując nasze doświadczenie i wartości naszego klubu do dla tutejszych dzieci. Jestem ciekaw, jak zmieniało się miasto na przestrzeni lat. Odniosłem wrażenie bycia otoczonym budynkami ciągle unowocześnianymi i przebywania w miejscach, w których czas i przestrzeń nie mają granic.

16 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Yabaye
21 marca 2022, 23:35
ABSOLUTNIE NIC NIE UJMUJĄC ADAM6 I DZIĘKI ZA TEN MATERIAŁ - piszę, to aby było absolutnie jasne. Chodzi mi o to, że na tego typu wywiady robione podczas marketingowych eventów w przerwie reprezentacyjnej nawet nie warto tracić czasu. Wszystko jest super, wszystko wspaniale, współpraca, motylki w brzuchu, projekty, przyszłość, kremówki i zachwyty.

Najważniejsze, że dobrze pożytkujemy ten czas przerwy, że uderzamy marketingowo na inne rynki. Bardzo żałuję, że duże marki sportowe nie traktują centralnej Europy jako dobrego źródła do aktywności. Zobaczcie, że najwięksi ciągle tłuką ten sam Dubaj, Chiny i USA. Ten rynek kiedyś musi się przesycić, a wystarczyłoby jedno tournee np. po Polsce i Czechach, 4 mecze sparingowe i Milan buduje sobie fajny fanbase wśród kibiców, którzy mają większe perspektywy na kupowanie merchu i wylotów na spotkania.
0
R44
R44
22 marca 2022, 18:15
E tam gadasz, ze szkoda czasu.
Ja się dzięki temu materiałowi dowiedziałem ze chłopaki są w Dubaju, a pojęcia o tym nie miałem.
Wiec w mojej opinii na +

PS
Ciekawe w czym gustują panowie będąc w Dubju? …
If you know what I mean ;)

Edytowano dnia: 22 marca 2022, 18:16
0
kamilus
21 marca 2022, 21:58
Tak trochę z innej beczki - oglądam tego typu wrzutki na social mediach: https://twitter.com/MilanEye/status/1505983872642826245

i zastanawiam się, czy jest we Włoszech jakaś inna drużyna, gdzie panuje aż tak fajna atmosfera w zespole?
1
Yabaye
21 marca 2022, 23:29
Szczerze powiedziawszy, to taka atmosfera panuje w 80% drużyn robiących wynik zgodnie z oczekiwaniami lub ponad stan. Sęk w tym, żeby umieć to dobrze pokazać i ograć w mediach społecznościowych. Coś w naszym klubie od dwóch lat się rozwinęło w tym kierunku, ale wciąż dużo tracimy na tle lidera - Juventusu. Zajmuję się tymi sprawami zawodowo i prywatnie lubię sobie podejrzeć strategie komunikacji między największymi sportowymi markami we Włoszech. U nas jest dobrze, ale mamy wiele do poprawy. Kuleje np. TikTok, średni mamy Facebook (ostatnia decyzja o wpychaniu na siłę oferty sklepu w zdjęcia była moim zdaniem totalnie nietrafiona).

Także reasumując: my mamy swoje Pioli is on fire, Inter ma swoje bbq, Juventus akcję CSR z wyciągnięciem młodych piłkarzy z Ukrainy, a Napoli buduje tożsamość na byciu ofiarą w walce z północą. Takich przykładów można tylko mnożyć. Fajnie, że u nas dzieje się dużo dobrego, bo wyniki i pozytywna komunikacja wzajemnie się nakręcają.
1
Reszkapl
Reszkapl
22 marca 2022, 00:28
Yabaye
A ja uważam, że to atmosfera zbudowała wyniki i w zdecydowanej większości przypadków jest tak samo, niezależnie od klubu a nie na odwrót. Oczywiście później następuje wzajemne napędzanie tych czynników :)
Ja zdecydowanie wolę drużynę, która jest prawdziwą drużyną, nieważne czy dobrze umie się to pokazać na zewnątrz czy nie, niż wspaniale pokazany zlepek indywidualności.
0
kamilus
21 marca 2022, 19:03
https://twitter.com/franser_real/status/1505511659464503297

Pioli is on fire! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
Reszkapl
Reszkapl
22 marca 2022, 00:06
https://www.youtube.com/watch?v=_3Y7N3tLGHA
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
21 marca 2022, 18:49
Stefana szanuję i lubię przede wszystkim za to że jest niezwykle skromny człowiekiem ale co jeszcze bardziej mi imponuje to że chłop nigdy nie narzeka co by się nie działo chłop nie płacze nie jęczy nie użala się stara się robi co w jego mocy tym co ma i tak się złożyło że wychodzi mu to zadziwiająco dobrze oby tak dalej, Stefan ufam tobie.
10
Reszkapl
Reszkapl
22 marca 2022, 00:04
Jeden jedyny raz ostatnio narzekał na sędziego, gdy pałka naprawdę mocno się przeginała...
2
jjfxp
jjfxp
21 marca 2022, 18:26
https://www.youtube.com/watch?v=hZhfNiP7iZQ

Pio Pio Pioli :D
0
Milanboy
21 marca 2022, 18:10
Smród skarpet?
1
IL Capitano 3
IL Capitano 3
21 marca 2022, 18:22
Zapach Pucharów!
7
Gzikuu
Gzikuu
21 marca 2022, 17:23
"Po kilku dniach w Milanie poczułem coś, czego nigdy nie czułem nigdzie indziej"

Nie dziwię się, że czuł, bo chyba na nikogo nie wylała się, aż taka fala gówna przed i po objęciu posady. :D

35
boro215
boro215
21 marca 2022, 18:24
Pioli już po Interze i Violi miał zszarganą reputację, więc może akurat wpasował się w kulturę pracy w klubie, tym bardziej że razem odzyskiwali dobre imię
1
mmielczar123
mmielczar123
21 marca 2022, 17:21
Mam nadzieję, że za 10 lat nadal Maldini i Pioli będą pracować w Milanie :D
12
boro215
boro215
21 marca 2022, 18:25
Milan bez żadnego Maldiniego? Wątpię xd
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się