SCUDETTO


Calabria: "Chociaż jestem obrońcą, lubię pójść do przodu i dostać tam piłkę"

14 kwietnia 2022, 09:01, Adam6 Wywiady
Calabria:

Davide Calabria udzielił wywiadu klubowej telewizji. Przedstawiamy wypowiedzi defensora Milanu:

Wiara w mistrzostwo? Nie tylko w tym sezonie mamy ciągłość wyników. Pracowaliśmy nad tym dużo i od dłuższego czasu. Znamy się coraz lepiej, mamy wiele różnych możliwości na boisku, a dobre wyniki przychodzą. Wkładamy w to wszystko, co mamy. Jesteśmy świadomi naszego potencjału. Wierzymy, że możemy dojść na sam szczyt. Są drużyny może nawet lepiej od nas przygotowane na długie rozgrywki ligowe, ale wierzymy, dlaczego nie mielibyśmy w to uwierzyć?!

Powrót do strzelania bramek? Musimy strzelać więcej. Trochę nam tego brakowało w ostatnich kilku meczach. Powinniśmy spróbować strzelać dużo więcej, ponieważ mamy strzelców.

Moja okazja na bramkę? Chociaż jestem obrońcą, lubię pójść do przodu i dostać tam piłkę. Mam nadzieję, że nadarzy się okazja.

W pierwszej rundzie Milan pokonał Genoę 3:0, a teraz? Jesteśmy pewni. Nie miałem grać na Marassi, ale w ostatniej chwili trener powiedział mi, że zagram i poszło dobrze. Oczywiście są wzloty i upadki podczas długiego sezonu ligowego, ale musisz mieć wiarę.

Zakładanie opaski kapitana? To coś, co daje energię, siłę i odpowiedzialność, jest piękne i fascynujące. Wszystkim którzy pełnią tę funkcję w ekipie Milanu daje to dużo odpowiedzialności, ale także dużo energii.

Rozwój Kalulu? Nie jestem tym zaskoczony. Jest inteligentnym chłopcem, potencjał dostrzeżono już po jego przybyciu. Jest młody, nie możemy oczekiwać, że nie będzie popełniał żadnych błędów. Jest silny, cieszę się, że ma się dobrze, bo na to zasługuje.

Gotowość na Genoę? Jesteśmy pewni siebie. Ciężko pracujemy, aby w piątek zaprezentować się w jak najlepszy sposób.

7 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
k_f_c
k_f_c
15 kwietnia 2022, 11:19
Od powrotu po kontuzji już to nie wygląda tak różowo
0
MEDIOLANUMACM
MEDIOLANUMACM
14 kwietnia 2022, 18:56
"Moja okazja na bramkę? Chociaż jestem obrońcą, lubię pójść do przodu i dostać tam piłkę. Mam nadzieję, że nadarzy się okazja."

Serio Davide lubisz to? Psuć akcję, tracić piłkę, spowolnić kontrę, walnąć srogiego kapcia.. Piłkę lubi dostać z przodu szkoda, że nie potrafi jej oddać i stworzyć jakąkolwiek okazję. Chłopak niech się w końcu ogarnie bo od kiedy wrócił po kontuzji to zaliczył straszny zjazd i jest cieniem samego siebie.
0
Jaca23
14 kwietnia 2022, 13:17
Chociaż uwielbiam Davide, to trzeba obiektywnie powiedzieć, że ostatnie mecze do momentu kontuzji powinien grać Florenzi, który był równie świetny w obronie za to dawał więcej w ofensywie, która u nas tak kuleje. Calabria sam miał ostatnio kilka niezłych okazji do trafienia i żadnej nie wykorzystał.
6
primo2p
primo2p
14 kwietnia 2022, 12:59
Bardzo Go lubię, żeby jeszcze więcej wykorzystywał tych swoich setek, to byłby bardziej wartościowy dla całej drużyny.
3
JanekACM22
JanekACM22
14 kwietnia 2022, 12:59
Szkoda że nie lubisz dośrodkować w punkt...
5
plotek
plotek
14 kwietnia 2022, 14:44
Lepiej tak nie pisz bo się 'eksperci' odpalą xD
0
pwentrys
pwentrys
14 kwietnia 2022, 12:49
I strzelic prosto przed siebie w bramkarza tez lubisz.
5

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się