SCUDETTO


Dyrektor generalny Investcorpu pogratulował Milanowi i złożył życzenia świąteczne kibicom

16 kwietnia 2022, 11:10, cinassek Aktualności
Dyrektor generalny Investcorpu pogratulował Milanowi i złożył życzenia świąteczne kibicom

AC Milan w rękach bahrajńskiego funduszu Investcorp? To wygląda na coraz bardziej prawdopodobne. Dyrektor generalny podmiotu znad Zatoki Perskiej postanowił zwrócić się w mediach społecznościowych do kibiców rossonerich. Mohammed Al Ardhi napisał: "Gratulacje dla AC Milan z powodu powrotu na szczyt ligi włoskiej. Wesołych Świąt Wielkanocy dla klubu, kibiców i wszystkich obserwujących #SempreMilan".

86 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Andre
Andre
16 kwietnia 2022, 23:04
To nie może być przypadek i z tą sprzedażą Milanu jest ewidentnie coś na rzeczy...
1
DarQ
DarQ
16 kwietnia 2022, 16:18
co za lizus :)
0
Rafał0209
16 kwietnia 2022, 16:10
Ludzie Elliott nie kochał Milanu jak Berlu, ba nie mieli odrobiny przywiązania od początku traktowali nas jak produkt który tanio kupili wyremontowali by drożej sprzedać i tyle, a ktoś tu myślał że co za 10 lat wygramy LM z nimi u sterów, a nie... im wystarczyło Milan utrzymać w top 4 i grze w LM pospłacać długi i czekać na chętnego, stali byśmy w tym samym miejscu przez lata jakim teraz jesteśmy. dlatego dobrze że trafił nam się teraz nowy właściciel taki z którym wszyscy bedą liczyć i ma zasoby finansowe, a czy to jest Arab Rusek Amerykanin czy Chińczyk to zejdźcie na ziemie nie ma ludzi z taką fortuną czystych jak łza, a wy szukacie dziewicy finansowej, Podoba wam się nie kupowanie graczy na miare Milanu tylko sprowadzanie Messiasów po to by UEFA nie nakrzyczała. czy droga jak ta teraz gdzie jak już zbudujemy skład to co 3 lata będą nam uciekać z niego gracze bo będą chcieć zarabiać więcej.
11
tosiekjakubowicz
16 kwietnia 2022, 19:37
Nie wiem czy mozna mieć gorszego typa niż Berlusconi z pełną kartoteką kryminalną i najgorszymi przestępstwami a ludzie płaczą na Arabów co kase zarobili na ropie xD
5
nadgnity
nadgnity
16 kwietnia 2022, 21:43
Czyli uważacie, że nie byłoby problemu gdyby właścicielem klubu został obrzydliwie bogaty zbrodniarz wojenny?
3
imperator5000
imperator5000
16 kwietnia 2022, 23:54
Nie wyobrażam sobie, żeby klub przeszedł w chińskie czy rosyjskie ręce.
1
Alcatraz77
Alcatraz77
17 kwietnia 2022, 15:43
Jak patrzę na Manchester City i PSG to powiem jedno , nie powinno się generalizować. Obie firmy mają pieniądze, ale pod względem klasy różni ich wiele. Nie powinno się generalizować.
0
ANDREW1985
ANDREW1985
16 kwietnia 2022, 15:40
Рrawdopodobnie zostanie kupiony topowy gracz , aby zostal twarzą projektu
2
Tanger
Tanger
16 kwietnia 2022, 15:26
MilanNews powołując się na Corriere dello Sport, spekuluje, że przejęcie Milanu przez Investcorp wpierany przez Mubadalę, może być próbą wejścia właścicieli Manchesteru City na włoski rynek. Khaldun Al-Mubarak to jednocześnie dyrektor generalny Mubadali i prezydent City.
0
Cervusius
Cervusius
16 kwietnia 2022, 20:22
In 2007, Al Mubarak was made Commander of the Star of the Order of the Italian Solidarity for supporting the "economic relationship" between Italy and the UAE.
Czyli gość jest już umocowany we Włoszech :)
0
Boateng93
Boateng93
16 kwietnia 2022, 14:49
Nie zapominajcie, że tu cały czas jest problem z FFP, a więc nie da się wpompować od razu nie wiadomo ile milionów w mercato.
0
DarthImpaler
DarthImpaler
16 kwietnia 2022, 14:54
ale mając odpowiednio dużo kasy i odpowiednią motywację można zrobić se z ffp ręcznik do kibla.
15
gieksa51
gieksa51
16 kwietnia 2022, 14:59
FFP ? Co XDDD
0
Boateng93
Boateng93
16 kwietnia 2022, 15:12
Finance Fair Play, ja wiem, że katarskich klubów to nie dotyczy, ale nas niestety tak.
1
Gerada
Gerada
16 kwietnia 2022, 16:40
Koniec funkcjonowania FFP oficjalnie zatwierdzono bodaj 7 kwietnia, więc technicznie rzecz biorąc nie będzie to jakaś kosmiczna zmora...
1
kamilus
kamilus
16 kwietnia 2022, 16:52
FFP dalej będzie obowiązywać, jedynie w zmienionej postaci.
6
Jaca23
Jaca23
16 kwietnia 2022, 17:14
City i PSG pokazują, że FFP to mrzonka. Jeśli Investcorp będzie tylko chciał to kupi UEFĘ i będzie po problemie. Trzeci komplet dresów treningowych będzie miał logo, całkiem przypadkiem innej arabskiej firmy, która wyłoży 200 mln rocznie, FFP będzie się pięknie zgadzać, a Infantino jeszcze nam pogratuluje jak świetnie wyglądają nasze księgi.
10
Adi.Milan
Adi.Milan
16 kwietnia 2022, 14:48
Ja tam wole tych Amerykańców oni przynajmniej mądrze zarządzają a z ludźmi z bliskiego wschodu czy Azji to nigdy nie wiadomo
8
1ucas
1ucas
16 kwietnia 2022, 21:59
Czyt. Wole być europejskim biednym średniakiem z amerykańskimi kolegami. No jak kto woli
1
Tanger
Tanger
16 kwietnia 2022, 22:36
Jeśli ktoś nazywa Milan biednym, to znaczy, że nie jest zbyt dobrze zorientowany. Milan w latach 2016-21 był 15 najwięcej wydającym na transfery klubem na świecie (577 mln) i klubem z 7 największym ujemnym saldem (-311 mln). W obecnym sezonie Milan jest 15 klubem na liście najwięcej wydających na transfery (77,7 mln) i również ma 7 największe, ujemne saldo (-74,2 mln). No, ale tak, Milan nie kupuje Lukaku po 113 mln, Mbappe po 145 mln czy Grealisha po 117,5 mln, więc jest biedny. Ludziska, trochę mniej fify i fm-a.
2
marcinmaly82
marcinmaly82
16 kwietnia 2022, 14:36
Życzyłby sobie,gdyby doszło to do skutku, żeby w Naszym Milanie nie było jakiś nejmarów,ikardich ,wijnaldumów i całej reszty, którzy patrzą na aspekt finansowy,a nie sportowy. Jestem zdania, że powinniśmy być trochę old schodkowym klubem, który trzyma się pewnych wartości.
4
Rafał0209
16 kwietnia 2022, 14:42
Póki co jesteśmy pod butem UEFY tańczyliśmy tak jak ona zagrała, a ja życzę sobie żeby trafił nam się taki właściciel któremu UEFA pucuje buty.
5
marcinmaly82
marcinmaly82
16 kwietnia 2022, 19:15
Łuefa nie jest old schoolowa
0
TymonRossoneri
TymonRossoneri
16 kwietnia 2022, 14:35
Jeżeli jest to fundusz inwestycyjny to raczej zakłada on zwiększenie wartości klubu a nie bezmyślne pompowanie w niego kasy. W takim wypadku chyba logiczne wydawałoby się kontynuowanie obecnej polityki klubu. Czy dobrze myślę?
1
Cervusius
Cervusius
16 kwietnia 2022, 14:36
niekoniecznie, PSG też jest kierowane przez fundusz, taka forma zarządzania jest właściwie korzystniejsza z perspektywy prania pieniążków_
2
TymonRossoneri
TymonRossoneri
16 kwietnia 2022, 15:10
Dzięki
0
Alessio_re6
16 kwietnia 2022, 14:20
No nic, pobawimy się we włoskie PSG. Małe szanse na przerwanie obecnej polityki i osób typu Maldini, Massara czy Maconda. Presja na wynik, brak kilkuletniego projektu i chaotyczne zarządzanie. Z góry zakładam najbardziej realny scenariusz.
0
Cervusius
Cervusius
16 kwietnia 2022, 14:35
W tym nie ma za grosz logiki. Jeśli Maldini i spółka przywrócili Milan do LM i walki o scudetto za grosze, to należy ich tym bardziej zostawić jeśli mierzy się wyżej i chce się zarobić. Nikt nie ma wątpliwości, że nawet przy większym budżecie Maldini nie będzie przepłacał ani kierował się modami. Bardzo ważne będzie też zdanie Piolego, a nie sądzę żeby jego też mieli zwolnić. Last but not least, zwolnienie takiej legendy Milanu jak Maldini to nie byłoby zbyt piękne otwarcie projektu. City czy PSG nie mają takiej rangi legend ani de facto historii, a nie ma wątpliwości, że jak ktoś kupuje Milan to bierze go w pakiecie z jego historią.
5
Alessio_re6
16 kwietnia 2022, 14:38
Przestań patrzeć jak kibic, zacznij patrzeć jak biznesmen któremu zależy tylko na sukcesie.
Edytowano dnia: 16 kwietnia 2022, 14:39
1
Tanger
Tanger
16 kwietnia 2022, 15:09
@Cervusius

Nie dałbym sobie palca uciąć za to, że Arabów będzie bardzo obchodziła historia i tradycja włoskiego klubu.
1
Alessio_re6
16 kwietnia 2022, 15:29
Niestety wystarczy, że Maldini nie będzie pasować jednej osobie i mu podziękują. Aktualnie Maldini i Massara mają najzwyczajniej parasol ochronny, tym bardziej, że są Elliott zabiegał o sprowadzenie Paolo na te stanowisko. Tu polityka może być inna i sprowadzą "specjalistę od transferów" pokroju Leonardo.
0
Tanger
Tanger
16 kwietnia 2022, 16:19
Załóżmy, że zarządzanie będzie takie jak w City. Jakieś stanowisko reprezentacyjne zajmie pewnie szef tego Investcorpu albo jakaś jego prawa ręka. Scaroni może zostać na stanowisku, bo w City jest też ktoś podobny o nazwisku Book, mający funkcję prezydenta honorowego. Poza tym to mało znacząca rola. No i dochodzimy do Gazidisa. Jego stanowisko w City zajmuje szef Mubadali - Al Mubarak. Możliwe więc będzie, że Ivan pożegna się z Milanem, bo Arabowie będą chcieli mieć swojego człowieka na tym stanowisku. Maldini może zostać, tym bardziej, że nazywa się Maldini. Chyba, że nowym szefom nie spodoba się to "rozdwojenie jaźni" na stanowisku dyrektora sportowego w Milanie, ale wtedy prędzej możemy pożegnać Massarę. Skauting może pozostać nienaruszony (przynajmniej na razie). Poza tym, to dość odległa od głównego zarządu sfera.
3
kusniak_22
kusniak_22
16 kwietnia 2022, 13:57
Jak nie byłem za takimi arabskimi inwestycjami, to jestem na tak i trzymam kciuki. Niestety piłka, a w szczególności ta największa to pieniądze. Najlepsi gracze muszą mieć wysokie zarobki, muszą być transfery, bez tego nie znajdziemy dalej w LM niż wyjście z grupy. To za mało na ten klub. Milan musi wrócić na szczyt w LM. Nikt chyba realnie nie wierzy, że można utrzymywać się rok w rok na wysokim poziomie w LM, bez dużych pieniędzy.
4
Alcatraz77
Alcatraz77
17 kwietnia 2022, 15:55
Mam podobne zdanie. Inwestycje są konieczne, bo świat ucieka. Mądre inwestowanie jak teraz, zwiększenie budżetu płacowego, bo tym teraz przegrywamy na rynku i jedziemy dalej.
0
Jaca23
Jaca23
16 kwietnia 2022, 13:44
Takie słowa to nie przypadek. Moim zdaniem zakup Milanu przez Investcorp jest już zaklepany, pora czekać na oficjalkę.
2
GWIDON1979
16 kwietnia 2022, 13:24
Kessie już pewnie żałuję że dogadał się z barceloną.
3
Jaca23
Jaca23
16 kwietnia 2022, 13:43
Słuchaj Laporta głupia sprawa, tak naprawdę koszulka Milanu to moja druga skóra, z tym kontraktem to takie jaja były.
3
inzaghi67
16 kwietnia 2022, 13:01
tam na twitterze już piszą benvenuto presidente xDD
2
Cervusius
Cervusius
16 kwietnia 2022, 12:56
Mbappe welcome to Milan Insane Skills and Goals 2021/22 HD
17
Boateng93
Boateng93
16 kwietnia 2022, 12:51
Dybala 2022 danza kuduro, witamy w Milanie xD
3
Vol'jin
16 kwietnia 2022, 12:53
który nie pasuje na 10 jaką chce Pioli, będzie lepszy niż Diaz z golazem raz na 5-6 meczy :)
4
Milanboy
16 kwietnia 2022, 13:03
Szalony?
0
Boateng93
Boateng93
16 kwietnia 2022, 14:04
Co 5-6 meczów to on będzie zdolny do gry przy naszym szczęściu do kontuzji i jego zdrowiu xD
0
Mieszko
16 kwietnia 2022, 12:44
Kurczę przyzwyczaiłem się już do Elliota i ich pomysłu na klub, i rozsądne zarządzanie gotówką...podobało mi się to.
13
inzaghi67
16 kwietnia 2022, 12:58
Ja jestem zdania że już dwa lata idziemy ta ścieżka i powinniśmy iść dalej. Przecież Gazidis i zarząd pracuje zgodnie z tym projektem, był biznesplan itd. a teraz zmieniliby dyrektorów, prezesa i prezydenta? Mam nadzieję że nie.
7
Mieszko
16 kwietnia 2022, 13:03
Pippo liczę że nie dojdzie do wymiany trzonu dyrektorskiego i będziemy kontynuowali naszą ścieżkę.
1
kamilus
kamilus
16 kwietnia 2022, 13:35
Dyrektorzy to "pionki", więc wątpię, by ktoś od nowego właściciela był zainteresowany tak słabą posadą. Prezydent, viceprezydenci itp. to jak najbardziej do zmiany, ale reszta to chyba tylko w przypadku mocnej niegospodarności (chociaż jak pokazuje Leonardo w PSG, nawet w takiej sytuacji nie doszło do zmiany).
0
ANDREW1985
ANDREW1985
16 kwietnia 2022, 12:41
Tak ważni ludzie tak prosto nic nie mówią. Najprawdopodobniej klub został już kupiony a pozostaje do uzgodnienia ostatnie detale
7
Jaca23
Jaca23
16 kwietnia 2022, 13:40
Czytając to pomyślałem dokładnie to samo. Druga sprawa, zawsze w takich przypadkach pojawiają się błyskawiczne dementi, a tutaj nie mamy nic. Moim zdaniem temat klepnięty.
1
Zako
Zako
16 kwietnia 2022, 12:38
Poddymił.
0
Gerada
Gerada
16 kwietnia 2022, 12:32
Tak na prawdę to jeśli dojdzie do zmiany właściciela tak jak sugerują to media to tylko jedno rozwiązanie z perspektywy kibiców będzie dobre:
Elliot kupił, żeby uporządkować i sprzedać - misję wykonał, sprzedaje z zyskiem. Nowy właściciel ma uporządkowany klub, który przejmując uczyni inwestycję w coś dobrze działającego i nie zamierza nic zmieniać, a jedynie liczyć na dalszy wzrost wartości. Krótko mówiąc na papierze zmieniłby się właściciel, natomiast w strukturach klubu kompletny status quo. Jeśli chodzi o kierunek rozwoju - również. Ewentualne większe inwestycje niż dotychczas w transfery uważałbym za bonus, a nie pewnik.

Wszelkie próby zmiany kierunku strategicznego niosłyby gigantyczne ryzyko zburzenia tego, co wreszcie po latach udaje się odbudować.

Inna sprawa, ciekawe jak ewentualna zmiana własnościowa ma się do budowy stadionu... I czy sam pomysł sprzedaży nie jest związany z przeciągającymi się w nieskończoność negocjacjami z miastem...
1
pazioni
Moderator pazioni
16 kwietnia 2022, 12:18
Coś musi być na rzeczy. Szykuje się gorące mercato.
0
Tanger
Tanger
16 kwietnia 2022, 12:38
Nie jest powiedziane, że na starcie muszą wyłożyć dużo więcej pieniędzy od Elliotta. Mansour w premierowym okienku wyrzucił ok. 100 mln (tyle, że wtedy były inne ceny piłkarzy), podobnie jak nowi właściciele Newcastle.
0
Milanboy
16 kwietnia 2022, 12:54
Tanger - To mało wyrzucił właściciel Newcastle?
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
16 kwietnia 2022, 12:54
Nam nie potrzeba trylionów. Wystarczy kilkadziesiąt-120 mln. euro i normalna, progresywna siatka płacowa z górnymi widełkami dla gwiazd na ok. 10 mln. euro rocznie.
1
Tanger
Tanger
16 kwietnia 2022, 13:04
@Milanboy

Nie powiedziałem, że mało ;) Ale faktem jest, że Elliott też nie jest/był(?) tak skąpy jak niektórzy tutaj przedstawiają. W pierwszym sezonie wydane blisko 200 mln (ok. -105 na bilansie), w drugim sezonie wydane 122 mln (bilans ok. -62), w trzecim sezonie wydane 34 mln (bilans ok. +13), w czwartym sezonie wydane prawie 78 mln (ok. -74 na bilansie). Nie licząc roku Chińczyka i ostatniego zrywu Berlu, Milan nie wydawał takich pieniędzy od lat.
1
Rafał0209
16 kwietnia 2022, 11:57
Jakby nie patrzeć to wesołe jest życie Milanisty tutaj na nudę nie ma co narzekać Rollercoaster bez trzymanki.
1
Milanboy
16 kwietnia 2022, 11:38
Mam nadzieję, że tylko Gazidis odejdzie i tyle a reszta niech zostaje.
0
tosiekjakubowicz
16 kwietnia 2022, 11:45
A dlaczego chcesz żeby odszedł?
28
landik
16 kwietnia 2022, 12:04
Gość który wykonuje zajebistą robote ma odejsc? Aha, OK
11
Zirytowany
16 kwietnia 2022, 12:11
Akurat on powinien zostać bo w Milanie potrzeba ogarniętych ludzi myślących perspektywicznie.
0
Toxer
16 kwietnia 2022, 12:35
Maldini Gazidis Massara muszą zostać :)
2
Milanboy
16 kwietnia 2022, 12:45
tosiekjakubowicz - Nie podoba mi sje jego polityka odnośnie pensji. Jesli mamy dać aż 3,5 mln netto dla takiego Origiego No to chyba ktoś tam na głowę upadł i to on przez długi czas nie chciał Zlatana w zespole a te dziadowanie z pensjami uważam, że na dłuższą metę się nie sprawdzi i nie mówię o tym aby dawać jak najlepsze pensje, po prostu są aż za niskie jak się spojrzy z perspektywy tego co chcemy zbudować bo Milan to nie żaden Rb Lipsk.
2
Marcos Salinas
Marcos Salinas
16 kwietnia 2022, 12:49
Dla mnie 4 powody - dramatyczne zarządzanie większymi środkami finansowymi w Arsenalu (kontrakt Ozila, oddanie RVP do United, transfery w stylu Arshavina itd.) , blokowanie transferu Ibry, szopka z Rangnickiem, 4 mln. limit płacowy co jest absurdem w przypadku klubu z wielkiego europejskiego miasta chcącego corocznie grać w LM. Ogółem gdyby ograniczył się wyłącznie do sfery komercyjnej mógłby zostać, niestety w tej roli nie ma szans, żeby odciąć go od wpływu na kwestię polityki transferowej klubu.
1
kamilus
kamilus
16 kwietnia 2022, 13:38
@Milanboy
Przecież to normalne przy pensjach, że im mniejszy koszt do zapłaty dla klubu, tym większa gaża - a tutaj gracz przychodzi za darmo, więc czymś go trzeba skusić, bo jak nie pieniędzmi, to czym? Pucharami sprzed 15 lat? Plażo, proszę...
0
Milanboy
16 kwietnia 2022, 13:59
kamilus - 3,5 mln netto dla rezerwowego? No bez jaj xdd.
0
kamilus
kamilus
16 kwietnia 2022, 14:03
Nie patrz na koszt netto, ale całościowy koszt danego gracza, czyli amortyzacja + pensja brutto. U Origiego przy 3,5 mln netto cały roczny koszt to 4,5 mln brutto - czy za tyle znajdziesz innego, równie wszechstronnego i doświadczonego, gracza? Przypuszczam, że wątpię.

Poza tym te pensje negocjuje Maldini, więc czemu winisz Gazidisa?
2
Milanboy
16 kwietnia 2022, 17:58
kamilus - Równego? No tak średnio. To jest ultra rezerwowy a ma dostać pensje niczym podstawowy zawodnik I zawodnik który poza Lfc występował słabo.

Ja wolę sto razy już tego Belottiego niż Origiego.
0
roby45
roby45
16 kwietnia 2022, 11:37
Ja już to pisalem wcześniej...kupując nie mogą się cofać bo stracą,więc skoro elliot kupił za 300 sprzedaje za miliard po drodze cos wsadzając kasy ,to to samo musi być z nowym inwestorem,wiec....kupno lepszych piłkarzy by zdobyć LM i seriea-inaczej tego nie widzę bo strzela sobie w kolano
0
umbrella
umbrella
16 kwietnia 2022, 11:32
Mam nadzieję, że ewentualne przejęcie będzie kontynuacją, a nie ostrym cięciem i startem od zera.
3
Rafał0209
16 kwietnia 2022, 11:39
Po co zmieniać coś co działa, nowy właściciel nie będzie głupi, i nie podpadnie kibicom zwalniając Maldiniego, nawet szejkom kto potrafi robić transfery za rozsądne pieniądze jest lepszy od takiego kto wydaje je w nie przemyślany sposób.
1
Manolas
Manolas
16 kwietnia 2022, 11:28
Czyli zaraz oficjalka
0
kamilus
kamilus
16 kwietnia 2022, 11:24
Populacja łysych w Milanie zwiększa się. :P

https://sempremilan.com/investcorp-executive-milan-takeover-win
2
Milanboy
16 kwietnia 2022, 11:30
Świat łysych.
1
Rossu
Rossu
16 kwietnia 2022, 11:36
Czyli Giazdis i Pioli mają już zapewnioną posadę w nowym Milanie. Warunkiem pozostania Maldiniego i Massary będzie... ogolenie się na łyso :P
4
Tanger
Tanger
16 kwietnia 2022, 12:13
Byle herbu nie chcieli zmieniać i umieścić w nim łysej głowy jako symbolu Milanu :P
2
ACstach
ACstach
16 kwietnia 2022, 12:24
Chyba też sobie opitole glace, może mnie wezmą na jakąś posadę w Milanie.
0
ACMati94
ACMati94
16 kwietnia 2022, 12:56
W takim razie po co ta zagrywka Kessiego z łysą głową, czyżby liczył jednak na przedłużenie kontraktu z Milanem?
0
per93milan
16 kwietnia 2022, 11:17
Dziękujemy i dawaj pół bańki na transfery! :)
0
kamilus
kamilus
16 kwietnia 2022, 11:20
Za 500k euro to obecnie nawet Messiasa nie wykupisz...
18
mrkojiro
mrkojiro
16 kwietnia 2022, 11:34
Pół miliarda euro miałeś na myśli? Wolałbym mimo wszystko mieć w miarę zbalansowany skład. Na obecną chwilę, gdybyśmy faktycznie mogli wydać duże pieniądze na transfery, to widziałbym u nas Botmana i Berardiego, a do tego 9-tke i 10-tke wartych po około 50-60mln.
1
Corsa
16 kwietnia 2022, 11:15
Też by się przydało złożyć jakieś życzenia Mohammedowi. Może owocnego Ramadanu? :P
2
roox
roox
16 kwietnia 2022, 11:16
owocny ramadan xD
3
Rocker
Rocker
16 kwietnia 2022, 12:28
Owocowych czwartków ;)
0
kamilus
kamilus
16 kwietnia 2022, 13:39
A może bombowego ramadanu? Czy to już za gruby żart? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
Marcin1995
Marcin1995
16 kwietnia 2022, 11:11
Niesamowite to jest
0