SCUDETTO


Pioli: "Jesteśmy skoncentrowani i chcemy dobrze zakończyć ten sezon"

1 maja 2022, 03:26, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przed meczem z Fiorentiną: 

Maldini: "Jesteśmy dumni z tego, że mamy działaczy na tak wysokim poziomie".

Równowaga: "Zawsze myśleliśmy, że najlepsze, co możemy zrobić, to skoncentrować się na najbliższej potyczce. Widziałem w zespole uwagę, determinację, skłonność do poświęcenia. To wszystko będzie nam potrzebne w niedzielę na placu gry".

Koniec sezonu: "Myślę, że liczy się teraz każdy aspekt. Poza tym często o wygranej decydują epizody, więc trzeba wnieść coś więcej niż rywale, czy to będzie technika, intuicja czy nieprzewidywalność. Do tego teraz dążymy. Myślenie o czterech meczach naprzód to byłby błąd, liczy się tylko najbliższa kolejka".

Szanse na scudetto: "Gorące serce i chłodna głowa to według mnie zawsze najlepsze połączenie. Gramy piłkę, które wymaga wiele energii, wysiłku i intensywności, ale musimy zachować przytomny umysł, aby dobrze zinterpretować mecz. Przeciwko Lazio zasługiwaliśmy na wygraną, bo wierzyliśmy do końca. To samo musimy pokazać z Fiorentiną".

Emocje: "W tej chwili jest wielka koncentracja i wielka chęć, by dokończyć sezon w dobrym stylu. Nikt nie myśli o ostatniej kolejce. Liczy się tylko to, co teraz i tak powinno być. Przewidywania zmieniają się z tygodnia na tydzień. Liczy się tylko, abyśmy dali z siebie maksimum przeciwko ekipie, która prezentuje ładny styl. Jeśli zagramy na miarę możliwości, mamy szansę na trzy punkty".

Styl Fiorentiny: "Trudno cokolwiek przewidzieć. Kiedy rywale podchodzą wysoko, zostawiają trochę miejsca za sobą. Musimy wykorzystać okazje i wybrać właściwy moment, aby uderzyć. Szybkie odczytywanie i dostosowywanie się do różnych sytuacji na boisku pozwala zachować kontrolę nad meczem".

Milan niedoceniany: "Nie interesuje mnie to, co mówią o nas na zewnątrz. Mnie interesuje to, co sami myślimy. Oprócz zalet, które staramy się uwydatnić, mamy też swoje ograniczenia, które staramy się przykryć. Liczy się tylko maksymalna koncentracja przed meczem".

Forma zespołu: "Musimy wyjść od tych sytuacji, w których zdobywaliśmy bramki. W tych dwóch golach było wiele naszego charakteru - od zrywu Leao, poprzez wślizg Girouda, pressing Rebicia i Zlatana, po dostawienie nogi przed Tonalego w ostatniej sekundzie... Od tego trzeba wyjść. Fiorentina to drużyna na wysokim poziomie, więc nasz poziom też musi być wysoki. My mieliśmy swoje wpadki, ale innych też to nie ominęło. Na koniec liczy się ile punktów zdobyło się w sumie".

Problemy z zespołami trenera Italiano: "W zeszłym sezonie ze Spezią zagraliśmy najgorszy mecz w sezonie. Oglądałem w tym tygodniu pierwszy mecz z Fiorentiną. Popełniliśmy tam wiele indywidualnych błędów. Italiano wykonuje świetną pracę. Mu musimy zrobić swoje".

Kontuzje: "Wśród powołanych nie będzie Kjaera, Florenziego, który wraca do zdrowia, i Daniela Maldiniego, który doznał przeciążenia mięśniowego. Wszyscy pozostali mogą zostać powołani".

Nastroje kibiców: "Nasi fani są inteligentni, to nie czas na gadanie, ale czas na czyny".

Bennacer: "Miał problem z kostką, ale od piątku trenuje z drużyną i czuje się dobrze. Przez nikogo z nas - trenerów, działaczy czy kolegów - nie jest niedoceniany. Jeśli dobrze interpretuje obie fazy gry, to jest to pomocnik kompletny".

Słabe wejście w mecze z Interem i Lazio: "To coś, co trzeba dobrze przemyśleć i nad czym próbowaliśmy pracować pod kątem mentalnym. Z Lazio udało nam się wrócić do gry. Nie możemy być niecierpliwi, musimy zachować równowagę i kontrolę nad przebiegiem meczu". 

Kluczowy mecz: "Ten mecz jest kluczowy, ale tak samo myślałem przed spotkaniem z Lazio. To samo powiem o meczu z Veroną. Nie lubię mówić o tym, że każdy mecz jest jak finał. Nigdy się nie załamywaliśmy, ani nie popadaliśmy w samouwielbienie. Zespół był skoncentrowany oraz zdeterminowany i to trzeba pokazać na boisku". 

Duma kibiców: "Ja nigdy nie mówię, że wszystko pójdzie dobrze. Pójdzie tak, jak chcemy, żeby poszło".

Przygotowania: "Opieraliśmy się jak zawsze na naszych koncepcjach i wiemy, że musimy dać z siebie wszystko, co mamy".  

4 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
roby45
roby45
1 maja 2022, 04:49
Gadanie...I tak co innego macie w głowach
0
TymonRossoneri
TymonRossoneri
1 maja 2022, 04:00
Ho Ho a co to za nocny artykuł :)
1
ArekMILANISTA
ArekMILANISTA
1 maja 2022, 06:59
Ginevra nie śpi, Ginevra tłumaczy ;)
12
Ginevra
Ginevra
1 maja 2022, 11:52
Tu walka o mistrza idzie, a Wy śpicie? :D
5

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się