Legion kibiców ruszy za drużyną. Milaniści kupili ponad 16 tysięcy biletów na mecz w Weronie

4 maja 2022, 10:03, cinassek Aktualności

Jak informuje La Gazzetta dello Sport, Hellas nie wprowadził żadnych ograniczeń dotyczących kupowania biletów na niedzielny mecz z Milanem, co szybko wykorzystali fani rossonerich. Kibice z Mediolanu wykupili wejściówki nie tylko na sektor gości, który ma niespełna 3 tysiące pojemności. Na tę chwilę w rękach kibiców lidera Serie A jest już ponad 16 tysięcy biletów. Połowa Stadio Marc'Antonio Bentegodi w niedzielny wieczór będzie zatem czerwono-czarna.

62 komentarzy
primo2p
primo2p
4 maja 2022, 20:49
To słabo, Internet podpowiada, że stadion w Veronie mieści 39 211 widzów, więc skoro nie ma połowy to wstyd... ;] ;] ;]
0
Levy11
Levy11
4 maja 2022, 21:46
Dzisiaj czytałem, że 31000. Może być tak jak z San Siro stadion mieści nawet 80000, ale ze względu na bezpieczeństwo jest mniej
Czyli znowu gramy u siebie.

Dawać chłopaki wygrajcie i bądźcie mistrzami. Już nie dużo zostało.
4 maja 2022, 14:42
Dybala ponoć już praktycznie w Interze, 6 baniek + bonusy.
1
Milanboy
Piękne okienko na świecie się zapowiada.
1
kamilus
kamilus
4 maja 2022, 14:48
Dybala to fajny zawodnik, ale jest w tendencji zniżkowej i kto wie, czy mimo wszystko nie będzie to kolejny sezon zmniejszania jakości (gdzie rok temu Hakimiego i Lukaku zamienili na Dumfriesa i Dzeko), bo wciąż w lecie będą musieli znaleźć 100 mln, co zwiastuje sprzedaż najprawdopodobniej Lautaro Martineza oraz kogoś jeszcze (https://sempreinter.com/2022/04/18/inter-aiming-to-sell-players-for-minimum-e100m-this-summer-which-could-include-lautaro-martinez-italian-media-report/).
1
Corsa
4 maja 2022, 15:08
W Interze widać właśnie znaczny spadek jakości, Dumfries jakoś zastąpił Hakimiego i z pewnością jest to trafiony ruch, ale już szykują Holendra na sprzedaż. Następca będzie pewnie dużo słabszy.

U nich sprawę problemem jest bałagan w księgach, aby załatać dziurę muszą uzyskać z transferów coś koło 100 milionów w tym okienku, a ciężko zgromadzić taką kwotę bez pozbycia się ze dwóch kluczowych zawodników.

Kuzyni poszli drogą sukcesu, wywalczyli Scudetto, w tym roku też o nie walczą, ale regularnie rozmieniają się na drobne. Lada moment zacznie to wychodzić.

Dybala to z pewnością nadal klasowy zawodnik, który ma dużo do zaoferowania, ale jak dla mnie wydaje się już nieco wypalony, nie jest topem. Świadczy o tym już sam fakt, że nie interesowała się nim żadna z największych firm, a przecież darmowy transfer ze stosunkowo niewielkim kontraktem to łakomy kąsek.

Całe szczęście, że Elliott wyprostował nasze finanse i jesteśmy w sytuacji gdzie nie trzeba koniecznie kogoś się pozbywać.
4
ósmy
4 maja 2022, 14:35
Licząc że rzymski legion liczył ok. 5.000-6.000 żołnierzy, to wysyłamy do Werony dwa legiony i 7 ubezpieczajacych flanki kohort :)
12
blady77
blady77
4 maja 2022, 20:58
Legion będzie walczył na boisku, na trybunach co najwyżej auxilia :)
Edytowano dnia: 4 maja 2022, 20:58
1
Gieno
Gieno
4 maja 2022, 14:30
Tak sobie patrze na tabelę i jak to pięknie wygląda i oby tak było po ostatniej kolejce.Ale jeszcze potrzebne są nam Z,Z,X chodzi mi to co jest nad tabelą
0
PeterWarne753
4 maja 2022, 13:27
Napisałbym, że mecz z Hellasem jest kluczowy, ale to banał, bo każdy z 3 meczy jest teraz kluczowy. Milan musi wygrać ten mecz za wszelką cenę, bo zapewne Inter pokona Empoli u siebie. Dlatego tylko 3 ptk i znów nasza presja na Inter na kolejną kolejkę, która wtedy może wiele nam powiedzieć, bo gramy z Atalantą.
1
Milanboy
4 maja 2022, 13:08
Tymczasem Borussia Dortmund już ma dwa transfery w kieszeni, czyli Adeyemi i Bensebaini a następnie ponoć Ekitike i Grillitsch.

Bvb wzmacnia się jak nigdy dotąd.
Edytowano dnia: 4 maja 2022, 13:25
0
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 13:10
Ogólnie to spoko transfery bo to głównie młodzi zawodnicy z fajnym potencjałem.
0
mmielczar123
4 maja 2022, 13:18
No i Sule za darmo z Bayernu + chcą Schlagera z Wolfburga, który według mnie jest jednym z najlepszych pomocników bundesligi. Mimo wszystko pewnie i tak Bayern wygra ligę.
4
Milanboy
4 maja 2022, 13:23
Alessio_Re6 - Przede wszystkim dwóch mega jakościowych stoperów z czego jeden to najlepszy był stoper Bayernu, to nje odpad jak Hummels.

Takie transfery z miejsca dają kandydata do mistrzostwa.

0
Milanboy
4 maja 2022, 13:24
mmielczar123 - Będzie z czego lepić i to skład na mistrza może być. Możliwe, że tak.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 13:28
Teraz pytanie jak będzie chciała grać BVB, bo jeśli wyżej, to Sule może mieć problemy jak w Bayernie, natomiast jeśli w średni pressingu to może być ciekawie.
0
Milanboy
4 maja 2022, 13:34
Alessio_Re6 - Bvb gra wysoko więc zobaczymy, najważniejsze żeby nie był Akanjim czy Hummelsem którzy popełniają bledy za błędami i niewiele ustępują takiemu Maguierowi.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 13:35
To że grają wysoko, to wiem, ale jak będą grać w przyszłym sezonie to inna bajka.
0
Milanboy
4 maja 2022, 13:40
Alessui_re6- Raczej wysoko. Tak zawsze grają zespoły Rose ale tam problem był w elementarnej grze obronnej. Sorry jak tracisz aż 50 goli to mamy do czynienia z patologią i to wicelider Bundesligi. Rany jak widziałem ogrywanego Akanjiego przy prostych sytuacjach czy sytuacje typu ręka to się za głowe łapałem, że zespół tak klasowy nie posiada ludzi do bronienia.
4 maja 2022, 12:52
Rozpiera mnie duma będąc kibicem Milanu. Co jak co ale kibiców Rossonerim może zazdrościć wiele klubów!
5
roby45
roby45
Ale wszyscy pragną tego mistrzostwa,tyle lat posuchy,oby chłopaki idzwigneli ciężar należy im się i kibicom
4 maja 2022, 12:35
Żeby nie przedobrzyli, my lepiej gramy na wyjazdach a jak opanują stadion znowu będziemy się męczyć
4 maja 2022, 12:24
Najważniejsze to nie przegrać tego spotkania. Kibice udowadniają, że Milan to coś wiecej niż klub.
Z Hellasem walka na boisku będzie w przenośni "na noże".
5
Corsa
4 maja 2022, 14:14
Ten mecz trzeba wygrać, margines błędu warto pozostawić na jedno z dwóch ostatnich starć.
0
pwentrys
pwentrys
4 maja 2022, 12:20
Najcięższy mecz z wszystkich ostatnich i nadchodzących. Jak wygramy z Hellasem, to nie wierze w stratę punktów z Atalantą i Sass.
0
Gieno
Gieno
4 maja 2022, 12:04
Milan był ,jest i bedzie wszedzie.Brawo kibice oby to przyniosło upragnione zwyciestwo.
2
checa1983
checa1983
4 maja 2022, 11:32
Naprawdę serce rośnie,czyli ponad 20 będzie spokojnie FORZA AC !!!
Edytowano dnia: 4 maja 2022, 11:34
5
MilanHomer
4 maja 2022, 11:28
Werona bez ograniczeń.
W "starych czasach" byłaby masakra. Kibole się tam tłukli aż miło :)
Historycznie, kibicowsko, jedno z najgorszych miejsc dla czerwono-czarnych.
1
ósmy
Nie tylko dla Milanu.
Swego czasu ultrasi Hellasu obok Napoli i Lecce były chyba najniebezpieczniejszymi bojówkami w środowisku włoskiego futbolu.
1
dawko69s
dawko69s
4 maja 2022, 11:08
Lecimy po kolejne zwycięstwo!!!!! Tylko Scudetto !!!!! :)
0
4 maja 2022, 10:53
Będzie ciężko, ale jak przejdziemy Hellas, to zostaną nam dwie drużyny w beznadziejnej formie
4 maja 2022, 12:12
Masochizm to strzelić w 3 minucie, a potem się bronić do końca. Ja wolę jak sobie spokojnie strzelą pod koniec
6
4 maja 2022, 12:56
"Spokojnie strzelą" chyba ladwo wcisną.. tam Leao strzelił prosto w bramkarza tyle że ten już się przewracał i bramka wpadła głównie dlatego że bidok nie stał pewnie na nogach jakby tak było to by po prostu ją złapał w ręce bo nie był to ani mocny ani precyzyjny strzał.. :)
0
RafAxl
RafAxl
4 maja 2022, 10:29
Może dla odmiany tym razem jakieś spokojne zwycięstwo?
1
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 10:31
Od meczu z Napoli, kazde zwycięstwo jest spokojne. Nigdzie nie było nerwówki, nawet z Lazio, które zaczęło dobrze mecz, później dominacja.
0
carrygun
4 maja 2022, 12:10
"Od meczu z Napoli, kazde zwycięstwo jest spokojne. Nigdzie nie było nerwówki, nawet z Lazio, które zaczęło dobrze mecz, później dominacja." - naprawdę tak to odbierasz? Dla mnie kilka meczów było przepchanych przypadkiem/po błędzie przeciwnika. Fakt, często prowadziliśmy grę i mogliśmy strzelić gole, ale skuteczność w tym roku jest bardzo, bardzo słaba, o czym świadczą statystyki bramek i asyst naszych najważniejszych piłkarzy.

Po Napoli wygraliśmy z:

Empoli - 1-0 - pewna wygrana

Cagliari - 1-0 - w 91 minucie Pavoletti trafia w poprzeczkę i gdyby nie kilka cm, to stracilibyśmy 2 punkty

Genoa - 2-0 pewna wygrana

Lazio - 2-1 - gol w 92 minucie na wagę 3 punktów (ok, prowadziliśmy grę, sędzia gwizdał przeciwko nam, ale to nadal nie jest pewna wygrana, jeżeli strzelamy bramkę w ostatniej akcji meczu)

Fiorentina 1-0 - znowu to samo, prowadzimy grę w 2 połowie, Leao marnuje setkę i nie trafia do pustej bramki. W 82 minucie dostajemy prezent od bramkarza i strzelamy gola na wagę 3 punktów.

Jak dla mnie 2 z 5 wygranych są dość szczęśliwe. W trzecim z Cagliari również dopisuje nam szczęście po przypadkowym strzale Pavolettiego.

Jeśli to są "spokojne" zwycięstwa to ja nie wiem jakie dla Ciebie są niespokojne.
5
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 12:14
Milan dążył po swoje, dominował w każdym spotkaniu, brakowało tylko i wyłącznie "kropki nad i". Drużyna ani razu się nie zawahała, szła po swoje i wygrywała spokojnie.
1
Gol
Gol
carrygun - Wedle tej logiki, jeżeli bramkę strzelimy w 10 minucie, ale do końca meczu to rywal prowadzi grę, a Milan się desperacko broni, to zasłużenie wygraliśmy, ale jeżeli cały mecz my prowadzimy grę, ale bramkę strzelamy późno na 10 minut przed końcem, to już jest szczęśliwa wygrana.

No widzę lukę w tym rozumowaniu.
Edytowano dnia: 4 maja 2022, 12:17
2
carrygun
4 maja 2022, 12:46
Luka w rozumowaniu bo nie zgadzam się, że SPOKOJNYMI zwycięstwami nie nazywam takich gdzie co prawda prowadzimy grę, ale nic z tego nie wynika? No to gratuluję, jeśli dla Was wygrana po golu w 92 minucie jest spokojna, tak samo jak liczenie na błąd bramkarza, który podaje w 82 minucie do napastnika przy stanie 0-0.
2
Alessio_re6
Alessio_re6
Według mnie to spokojne zwycięstwa, bo właśnie Milan dominował, dochodził do sytuacji strzeleckich i finalnie dopina swego. Ani razu nie trzeba było drżeć o zwycięstwo. Konsekwencja przekuta na wynik.
0
carrygun
4 maja 2022, 12:54
"brakowało tylko i wyłącznie "kropki nad i"

A to nie o to w tej grze chodzi, żeby stawiać "kropki nad i" i wymieniać je na punkty w tabeli? Przecież o tym pisałem w pierwszym poście. Skuteczność naszych graczy spadła drastycznie w tym roku i dlatego mamy problem z przepychaniem wygranych. Co z tego, że z Fiorentiną prowadzimy grę i mamy jedną setkę Leao i jedną bardzo dobrą okazję Theo, którzy nie trafiają w bramkę, a potem cieszymy się, że Maignan wyciągnął główkę po której byśmy przegrywali 1-0 i musieli gonić. Fakty są takie, że nie trafili przez co widmo straty punktów było więcej niż prawdopodobne. Szczególnie, że Viola cofnęła się pod własne pole karne. No i w takim momencie dostajemy prezent od bramkarza. Tak, nie uważam tego za spokojne zwycięstwo.
1
carrygun
4 maja 2022, 12:57
W takim razie polecam obstawianie meczów. Jeśli dla Ciebie "Ani razu nie trzeba było drżeć o zwycięstwo." w 80 minucie meczu z Fiorentiną nadal byłeś pewnym wygranej Milanu, to stawiaj zakłady. Będziesz milionerem. Tak samo z Lazio. Rozumiem, że w 90 minucie nadal uważałeś że w 4-5 minut przepchniemy 3 punkty i strzelimy zwycięskiego gola?

To, że każdy kibic liczy na to, to jedno. Ale logika i doświadczenie podpowiadają co innego.
3
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 13:01
Widzisz, w tym sporcie nie chodzi tylko o stawianiu "kropki nad i" ale no cóż. Problem zrodziłby sie dopiero wtedy, gdybyśmy sytuacji nie stwarzali, bo z pustego to i Salomon nie naleje. Skoro wolisz zwycięstwa za wszelką cenę, bo tylko to się liczy, to nie oglądaj meczów, a patrz tylko na wynik. Koszmarne masz podejście moim zdaniem, ale cóż. Osobiście wolę pięknie grać i przegrać, niż grać paździerz i wygrać, bo na tym nic nie zbudujesz.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 13:06
Odpowiadając na Twoje pytania, tak wierzyłem, bo oglądałem mecz, widziałem dominację Milanu i bylem spokojny o zwycięstwo. A wiesz kiedyś sobie postawiłem jak Milan przygrywał 2:0 z Hellasem, bo widziałem jak grają i wygrali 2:3 :)
1
carrygun
4 maja 2022, 13:07
A to nie wiedziałem, że gramy pięknie.

"Osobiście wolę pięknie grać i przegrać, niż grać paździerz i wygrać, bo na tym nic nie zbudujesz."

Czy Ty aby oglądasz Milan w roku 2022, czy jakieś City? My właśnie gramy przeciętnie z przebłyskami, bo mamy taką a nie inną kadrę. No chyba, że jesteś takim degustatorem włoskiej Serie A, że co weekend włączasz mecz Milanu i imponują Ci rajdy Saelemaereksa lub Messiasa na prawym skrzydle lub środkiem Brahima.

Odcinam się od tej dyskusji, póki czas. Straszne pomieszanie z poplątaniem, ale cóż. Trudno polemizować z kimś, kto za spokojną wygraną uważa taką, która ma miejsce w 92 minucie.
3
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 13:14
Aktualnie Milan gra dużo gorzej niż na przykład rok temu, ale i tak jest lepiej niż 2 miesiące temu, kiedy brakowało dominacji. Milan dominuje z każdym kolejnym rywalem, a Lazio które ma druga ofensywę we Włoszech zostało stłamszone, do tego stopnia, że błąd Tomoriego to ich jedyna groźna sytuacja. Jeśli drużyna dominuje praktyczmie cały mecz i strzela gola w 92 minucie po wymuszonym błędzie, to uważam że to spokoje zwycięstwo.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
4 maja 2022, 13:16
Dopowiem też, że niespokojne zwycięstwo, to takie w którym dajesz się zdominować :) niby też wygrana, ale jakoś tak niezasłużona.
0
Gol
Gol
4 maja 2022, 13:29
carrygun - Zaznaczyłem Ci tylko jak wygląda Twoje rozumowanie.

Nie wiem po co manipulujesz o jakiejś "spokojnej wygranej" skoro wyraźnie w komentarzu stwierdziłeś, że wygrywamy przypadkiem, bo w 80 minucie strzelamy gola. Ja nic o spokojnym zwycięstwie nie pisałem.

Bardziej to Lazio czy Fiorentinie przypadkiem udało się dotrwać do tej minuty z remisem, niż Milan który ich dominował przez całe spotkanie i tłamsił, przypadkiem gola strzelił i wygrał mecz.
1
RafAxl
RafAxl
To inaczej, tym razem może dla odmiany spokojne i okazałe zwycięstwo ;-)
1
Yabaye
Yabaye
4 maja 2022, 10:24
Końcówka tego sezonu to coś nieprawdopodobnego. Wyobraźcie sobie że w tej kolejce Inter dostaje w czapkę, a Milan wygrywa. Wiecie co się będzie działo w dniu meczu z Atalanta pod Milanello i na stadionie? Magia!