Oczekiwanie na decyzję Ibry. Ostatni raz Zlatana na San Siro?

11 maja 2022, 08:31, cinassek Aktualności
Oczekiwanie na decyzję Ibry. Ostatni raz Zlatana na San Siro?

Na półtora tygodnia przed końcem sezonu nie słychać informacji o możliwym przedłużeniu kontraktu przez Zlatana Ibrahimovicia. I o ile Szwed w swoim wyborze jest kompletnie wolny - Milan czeka na decyzję piłkarza i nie zamierza go pospieszać - o tyle coraz bardziej trzeba brać pod uwagę, że niezwykła rola Ibry w roli piłkarza rossonerich dobiega końca. Ze swoim wielkim liderem w składzie mediolańczycy przebyli drogę niezwykłą. Zlatan dołączył do zespołu po porażce 0:5 z Atalantą, a teraz - również z Atalantą - może rozegrać ostatni mecz na San Siro w swojej karierze i znacznie przybliżyć Milan do odzyskania mistrzostwa Włoch po jedenastu latach przerwy, kiedy to również miał walny wpływ na sukces.

47 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
krasy
krasy
12 maja 2022, 10:14
Wielki piłkarz zawsze zaangażowany, przykład dla wielu nie tylko młodych. Co dał światowej piłce nikt mu nie zabierze . Milan kiedyś oddał go za grosze do PSG i to był jeden z większych błędów (choć wiadomo chodziło o jego ogromną pensję). Jeden z najlepszych napastników w historii piłki ale chyba już czas kończyć. Ibra sam mówi że boi się końca kariery bo nie wie co będzie robił, dlatego tak się waha ale kiedyś to musi nastąpić.Po ewentualnym scudetto byłby idealny moment. A gdyby potem chciał zostać w klubie w jakiejkolwiek roli przy drużynie jestem za.
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
12 maja 2022, 07:58
Niech gra ile chce byle przestać traktować go jak pełnoetatowego zawodnika z określoną rolą do spełnienia na boisku, a jedynie wartościowy dodatek do kadry.
0
karp_fso
karp_fso
11 maja 2022, 23:39
Nie dziwię się, że rozważa. Ostatnio gra głównie ogony, jest głównie jokerem. I żeby nie było - taki joker to skarb, ale Szwed lubi być w centrum uwagi. Ja bym chciał, żeby został jeszcze jako właśnie joker i dobry duch szatni, ale wydaje mi się, że odejdzie.
0
xpw99
xpw99
11 maja 2022, 23:15
Dla mnie może być u nas jak długo chce. Zawdzięczamy mu tak wiele że nie da się tego opisać. Czytałem że ma problemy z kolanem, dlatego gra tak mało i wszystko się przedłuża, ale wierzę że się wyleczy i jeszcze wróci. Pomógł nam gdy byliśmy w fatalnej sytuacji i tak samo my (klub to zrobi, mówię o kibicach) musimy mu pomóc teraz, w tym trudnym momencie.
Jakość piłkarską nadal ma. Świetne statystyki, aspekt psychologiczny. Jedyny problem to urazy. Czytałem niektóre komentarze wysyłające go na emeryturę albo żeby odszedł z Milanu i w większości z nich widzę głownie niechęć wobec Zlatana. Wiadomo że jak ktoś za nim nie przepada to nie będzie nalegał żeby został
Edytowano dnia: 11 maja 2022, 23:17
1
maciejh
maciejh
11 maja 2022, 18:53
Jak nie zro ią będzie super. Albo będziemy mieli weterana co zejdzie z tarczą albo wiekowego sztywnego generała który 3/4 globu piłkarzyków mógłby jeszcze zmusztrować
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
11 maja 2022, 18:13
Niedoceniacie i nie ufacie zarządowi a oni dobrze wiedzą jaka jest sytuacja. Jeśli Zlatan pozostanie to jako opcja nr.3 i będzie mógł liczyć na ok 10min w meczu i to nie każdym w międzyczasie czeka go cały sezon harówki żeby utrzymać ciało w formie i uniknąć ewentualnych kontuzji które to jeśli wystąpią sprawią że ten przyszły sezon może być męczarnią dla Zlatana, tak naprawdę to on więcej ryzykuje niż ACMilan. Kontakt będzie niski jeśli będzie. Niech sam decyduje
1
chory
chory
11 maja 2022, 17:16
a może by mu wyprawić jakiś benefis?
0
Jaca23
Jaca23
11 maja 2022, 15:15
Wszystko zależy od samego Zlatana. Scudetto w tym roku byłoby pięknym ukoronowaniem jego kariery, jednak rekord najstarszego strzelca w LM ewidentnie na niego czeka.
1
ósmy
ósmy
11 maja 2022, 17:03
Mnie jego osobiste rekordy i osiągnięcia - w tym przypadku najstarszego strzelca w LM - średnio interesują. Nie ma zawodnika ponad klub, i nie widzę takiej sytuacji, że klub przychyla się do jego decyzji odnośnie zostanie tylko dllatego, aby umożliwić mu przekroczenie jakiejś liczby, w tym przypadku rekordu w LM.
I nie. Nie wszystko zależy od Zlatana, tylko wszystko zależy od klubu.
A przynajmniej powinno tak być :)
2
MilanHomer
MilanHomer
11 maja 2022, 18:39
ósmy
Ja przykładowo w FM dbałem o rekordy starych i jak była okazja to walczyłem :)
najczęściej się nie udawało, bo jednak sporadyczne występy, to nie pierwszy skład :)
1
Jaca23
Jaca23
11 maja 2022, 19:48
ósmy
To nie moja opinia. Sam Paolo powiedział, że decyzja zależy od Zlatana i gdy tylko będzie chciał grać to zostanie na kolejny sezon.

A rekord jak rekord. Ibra jest znany z tego, że lubi szum wokół siebie, więc na pewno taki wyczyn byłby czymś czym jest zainteresowany.
0
FanatykACM
FanatykACM
11 maja 2022, 15:15
Ibra na asystenta Trenera czy coś takiego .Dobry motywator i to się sprawdziło :)
0
Gianni Rivera
Gianni Rivera
11 maja 2022, 15:11
Moim zdaniem w tym sezonie tak długo zwleka z podjęciem decyzji, bo po ewentualnym wygraniu Scudetto przejdzie na emeryturę w glorii chwały. Z drużyny środka tabeli, która oberwała od Atalanty 0:5, także dzięki niemu w dwa i pół roku Milan stałby się mistrzem kraju. Osiągnięcie nie byle jakie. Przyszedł pierwszy raz do Milanu, który zdobył mistrzostwo. Wrócił do Milanu, który zdobył mistrzostwo. Idealne zwieńczenie długiej kariery.
3
Victor Van Dort
Victor Van Dort
11 maja 2022, 18:22
Dokładnie tak, jak biblijny Mojżesz poprowadził naród wybrany z niewoli Egipskiej do ziemi obiecanej która pod koniec życia zobaczył ale sam do niej nie dotarł. Zlatan wydobył Milan z czeluści po spalonej ziemi którą zostawił Giampaolo. Niech zdobędzie mistrzostwo z ACMilan i zapomni o LM ale jeśli się zdecyduje zostać niech liczy się z ryzykiem, zmarnowania sobie roku w gabinetach i na rehabilitacji bo jest spore.
0
mrkojiro
mrkojiro
11 maja 2022, 14:07
Niech zostanie ale pensja powinna być uzależniona od minut na boisku. Np gwarantowane 1,5mln przy czym przy rozegraniu wszystkich możliwych minut nie powinna przekroczyć 3mln. Więc realnie zarobiłby te 1,5.
1
Demick
Demick
11 maja 2022, 13:54
A po jaką cholerę ma odchodzić, niech zostanie. Gość w tym wieku asystuje w ostatnich sekundach meczu, być może na wagę Scudetto... Nie nam, kibicom to oceniać. W tej sytuacji, Ibra niech decyduje. Wielu go skreślało, ile było komentarzy, że biedny Piątek nie może przez niego grać?... Taki amulet jest bezcenny.
1
ósmy
ósmy
11 maja 2022, 14:20
No proszę.
To nie fantastyczne parady Maignana przez cały sezon dadzą nam ewentualne scudetto. To nie zaskakująca forma Kalulu, który załatał nam dużą dziurę i uratował tyłki w wielu kluczowych interwencjach, to nie 10 bramek i 7 asyst Leao, to nie fantastyczne w ostatnich meczach zaangażowanie grającego na blokadzie Tonalego dadzą nam ewentualne scudetto.
Nie.
Te trzy asysty przez cały sezon, w tym ta kluczowa asysta po błędzie Acerbiego z Lazio da nam ewentualne scudetto.
Edytowano dnia: 11 maja 2022, 14:21
5
lopezito84
lopezito84
11 maja 2022, 14:29
Czy ty chłopie męczów nie oglądałeś? na 4 akcję mogące zakańczać się bramką do piłki się nie ruszał l zpowalnial akcje i raz zaasystował jaki z tego pożytek? jak dla niego po jednym sprincie mecz się kończy a skuteczności już też brak co udowodnił w ostatnich meczach. Zlatan był dobry ale już od dawna nawet cieniem siebie nie jest klub właśnie od niego powinien się uniezależnić
2
MilanHomer
MilanHomer
11 maja 2022, 15:04
lopezito
Tego zakańczać też nie widzę :) haha
Również tu nie paczam.
2
pentaczek
pentaczek
11 maja 2022, 16:58
Sto razy czytałem że przerżnęliśmy scudetto, dwieście razy #pioliOut, że Leao < Hauge, teraz że Zlatan za stary i nic nie daje.

8 bramek, 3 asysty, stosunkowo bardzo mała liczba minut na boisku. Czego więcej chcecie od 40 letniej ikony sportu (który dla większości kończy się w wieku ~35 lat gdzieś u Arabusów/USA/Chinach) ?
3
Demick
Demick
11 maja 2022, 18:20
Ale jesteście wdzięczni, no pogratulować. Gość się przyczynił do przełamania wieloletniego marazmu, ale nagle jak mniej gra, znowu dewaluujecie jego wkład. Jak myślicie że łatwo jest wejść bez rytmu meczowego na boisko i mieć kluczową asystę, to bez komentarza.
1
RaveL
RaveL
11 maja 2022, 13:18
Myślę, że to byłby idealny moment dla Ibry do zakończenia kariery. Przyszedł do konającego Milanu, by dać mu drugie życie i przywrócić na właściwe tory.
1
Daros
Daros
11 maja 2022, 12:16
https://transfery.info/aktualnosci/alarmujacy-stan-zdrowia-zlatana-ibrahimovicia-nieunikniony-koniec-kariery/166121


Jeśli to prawda, to żegnamy się z naszym Mistrzem.
1
Cisek666
Cisek666
11 maja 2022, 12:11
Zwieńczeniem kariery na San Siro będzie wygrana Milanu z Atalantą 5:0
2
patoo_07
patoo_07
11 maja 2022, 12:04
Oby tylko nie chciał się pożegnać jakimś decydującym karnym w 90 minucie, którego spartoli jak kilka ostatnich :D
1
matten
matten
11 maja 2022, 12:02
Z jednej strony Szwed ma swoje lata i w przyszłym sezonie zapewne nie zagrałby więcej niż 1000 minut. Z drugiej strony jak już zagra, to nadal potrafi władować piłkę do siatki, a poza tym ma mentalność lidera i choćby z tego względu warto zatrzymać go w klubie. Moim zdaniem najlepiej byłoby gdyby został na jeszcze jeden sezon, ale za jakieś normalne wynagrodzenie (np. uzależnione od liczby minut spędzonych na boisku lub strzelonych bramek) albo został członkiem sztabu szkoleniowego.
Inna sprawa, że ewentualne odejście Ibry sprawi, że zostaniemy z samym Giroudem, który też nie jest młodzieniaszkiem i najlepsze lata ma już za sobą. Niby ma przyjść Origi/Belotti, ale czy to materiał na główną armatę zespołu występującego w Lidze Mistrzów i walczącego o czołowe miejsca w lidze? Chyba nie.
Może niech ten Ibra zostanie na jeszcze jeden sezon, do tego pozyskać za darmo Origiego/Bellottiego i w ten sposób przeczekać następne rozgrywki. Za rok pożegnać Ibrę i Girouda, ściągnąć kozaka do pierwszego składu i zostawić Origiego/Bellottiego jako rezerwowego, do tego jakiś wynalazek z ligi francuskiej na trzeciego napastnika do przyuczenia i gitara gra :d

Jeszcze tak słówko na koniec wywodu. Uważam, że fajnym ukoronowaniem kariery Szweda byłoby Scudetto w tym sezonie i bramka w Lidze Mistrzów (a może nawet wyjście z grupy) w przyszłych rozgrywkach :)
Edytowano dnia: 11 maja 2022, 12:06
1
ósmy
ósmy
11 maja 2022, 12:51
Nam potrzebny młody i perspektywiczny napadzior na już, na dziś. Tak, aby po odejściu Girouda ten młody zebrawszy już doświadczenie, mógł z marszu podjąć się efektywnego zadania zastąpienia Ibry/Girouda.
Bo z tego co proponujesz to wynika, że za rok zostajemy tylko z Origi/Belotti, i szukaniem dwóch nowych napastników do składu.
W formacji ataku musi być płynność wymiany w taki sposób, aby jak najmniej drużyna odczuła te kluczowe zmiany.
To coś na zasadzie Adliego, od którego wielu będzie wymagało kreatywności, a na dobrą sprawę Francuz pewnie będzie się aklimatyzował z pół sezonu w nowym otoczeniu.
1
Gerada
Gerada
11 maja 2022, 11:00
Ibra w pierwszym sezonie z punktu widzenia mentalnego stanowił pewien punkt odniesienia. Zespół szukał swojej tożsamości, docierał się na wielu poziomach. W poprzednim sezonie ten proces trwał, a zespół się ukształtował. W tym sezonie zespół nie potrzebuje mentalności Ibry w tak dużym stopniu, gdyż gracze dojrzali, znają własną wartość. Dlatego nie zgadzam się z opinią, że Szwed musi zostać bo bez niego zespół mentalnie zgaśnie. Na dziś dzień poza niewielkim moralnym impulsem dla drużyny trzeba go jednak oceniać z perspektywy jakości już czysto piłkarskiej. Tu Zlatan wypada jako solidny zadaniowiec. Posiada pewne atuty, których nie posiadają inni napastnicy i to tyle. Ma też znaczną liczbę ograniczeń. Zmierzam do tego, że przyszedł czas kiedy - jeśli znajdą się środki - Szweda można zastąpić i jakościowo na takiej "zmianie warty" zyskać. Powtarzam się zapewne, ale dla mnie to jest materiał na 3 w kolejności do grania napastnika na przyszły sezon.
0
rafal996
rafal996
11 maja 2022, 10:54
Jeśli akceptuje rolę rezerwowego (a widać, że akceptuje), to jestem za jego pozostaniem. On jest praktycznie grającym asystentem trenera i kto wie jak wielkie zasługi w ten sposób oddaje. Niech sobie trenuje raz w tygodniu dla własnej przyjemności, niech wchodzi na 20 minut meczów, ale niech po prostu będzie w szatni.
2
markoss
markoss
11 maja 2022, 10:03
Jeżeli zagra z Atalantą od pierwszej minuty, to w moim odczuciu, na 99,9% będzie to ostatni występ przed własną publicznością a zarazem przekaz dla kibiców, że to jest ten sezon.
0
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
11 maja 2022, 09:36
Musi zostać, nie popadajmy w huraoptymizm naprawdę łatwo się czasami podpalić gdy są dobre wyniki, ale Ibra daje to "coś" czego nie może dać każdy zawodnik, wiele osób na takie sprawy nie zwraca uwagi i bardziej patrzy na to z perspektywy "FIFY" i że ma 40 lat mało już gra to czas wymienić na młodszego zawodnika bo swoje zrobił, gówno prawda taki gość w szatni daje poczucie pewności siebie w szczególności młodym.

Przypominam że gdy Pioli i prawie wszyscy w Milanie walczą o swoje pierwsze mistrzostwo, Zlatan walczy już o 12-tego majstra ligi (4 mistrzostwa Włoch, 4 mistrzostwa Francji, 1 Hiszpanii, 2 mistrzostwa Holandii) + jakieś 20 różnych super pucharów, pucharów czy mistrza LE.. i niezliczone indywidualne osiągnięcia, także naprawdę gdy jakiemuś młodemu troszkę sodowa woda uderza do głowy to taki Zlatan jest jak zbawienie, a wiemy że jemu dużo nie trzeba żeby zrugać kolegę z drużyny.
Ibra ma prawo powiedzieć 10 razy więcej niż trener i tak jest czy się komuś to podoba, czy nie..

A jego wywiad z kiedyś jak miał urodziny i mówił że nie chciał peszyć kolegów z szatni dlatego nikogo nie zaprasza czy z nikim nie wychodzi pokazują jak cholera - jaki ma status i jak duży zawodnicy czują do niego respekt, także dobrze się zastanówcie Ci którzy chcecie jego odejścia..
24
Domas1989
Domas1989
11 maja 2022, 09:30
Jeśli Ibra zdecyduje się zakończyć karierę po tym sezonie to i tak mam nadzieję, że zostanie przy zespole w innej roli. Jego wpływ na motywację piłkarzy nawet gdy siedzi na trybunach jest nie oceniony, przy nim poprostu każdy podnosi swoje umiejętności.
2
Daman
Daman
11 maja 2022, 09:13
Mistrzostwo Włoch akurat z drużyną w której w oczach wielu jest absolutnym liderem było by wspaniałym zwieńczeniem jego kariery i gotowym scenariuszem na film.
0
Adi.Milan
Adi.Milan
11 maja 2022, 09:08
Zostań jeszcze jeden sezon. Ibra nie może tak sobie zakończyć kariery tu musi być konkretna data i możliwość pożegnania go jak należy.
3
SuperPippoInzaghi
SuperPippoInzaghi
11 maja 2022, 09:05
Z Atalantą wystawiłbym go od początku. Chłop będzie ultra zmotywowany.
6
uczciwyoszust
uczciwyoszust
11 maja 2022, 09:05
Czuję, że jak w tym sezonie Milan zdobędzie mistrzostwo, to zostanie jeszcze na następny sezon, żeby powalczyć o drugą gwiazdkę na koszulce, czyli 20 Scudetto i zapisać się grubymi literami w historii klubu.
1
Manolas
Manolas
11 maja 2022, 08:59
Juz mam pakiet chusteczek kupiony jak podejmie tą trudną decyzję...
1
Shevc
Shevc
11 maja 2022, 11:44
Mam nadzieję że do wycierania łez a nie czego innego :D
0
MilanHomer
MilanHomer
11 maja 2022, 15:03
Ja mam pakiet chusteczek na odejście Kessiego.
W końcu to jego druga skóra, miłość większa niż do rodziny czy innego boga.
Dam mu niech się chłop wypłacze w moje biedronkowe ściereczki.
To samo chciałem zrobić na odejście Gigiego, tyle że chłop rozkleił się w szatni, po meczu z Atalantą.
Już biegł z długopisem do Paolo, już brak kontrakt, żeby swoją krwią zmieszaną z łzami i atramentem podpisać ten dokument.
A tu Paolo zadzwonił do Mike'a i Do$$ar się obraził krzycząc, że teraz podbije Ligue 1 i LM.

Nie zdążyłem dobiec do Gigi :(

Taka ma historia smutna.
1
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
11 maja 2022, 08:56
Czeka kto okaże się nowym właścicielem, i czy będą go chcieli ;)
1
DragonAC
DragonAC
11 maja 2022, 08:46
zawsze może zostać na kolejny sezon i zakończyć karierę wchodząc w finale LM i podnaszać puchar ;p a tak to może motywatorem dla innych przez cały sezon
Edytowano dnia: 11 maja 2022, 09:01
0
S4MLUK
S4MLUK
11 maja 2022, 08:53
podnaszac?
0
DragonAC
DragonAC
11 maja 2022, 09:01
prosze
0
MilanHomer
MilanHomer
11 maja 2022, 10:49
Dragon
Ja tego nie widzę :) haha
Staram się nie paczeć.
2
DragonAC
DragonAC
11 maja 2022, 11:35
JA wszystko rozumie ;)
1
roby45
roby45
11 maja 2022, 08:37
Kocz Ibra,wygraj mistrzostwo ,odejdź jak wielki Pan
8
paweł_paolo
paweł_paolo
11 maja 2022, 08:43
Będzie jeszcze większy Pan jak za rok wzniesie puchar LM xd i wtedy zakończy gre.
Edytowano dnia: 11 maja 2022, 08:53
8

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się