Inter zdobywcą Pucharu Włoch

12 maja 2022, 11:49, Redakcja Aktualności

W rozegranym w środę na Stadio Olimpico w Rzymie finale Pucharu Włoch, Inter Mediolan po dogrywce pokonał Juventus 4-2 (reg. 2:2). Pierwszą bramkę kibice zobaczyli już w 7. minucie, kiedy to Nicolò Barella przymierzył z kilkunastu metrów i znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Perina. Po zmianie stron, w 50. minucie bramkę na 1-1 zdobył Alvaro Morata. Chwilę później, bo w 52. minucie szalę na korzyść Juventusu przechylił Dušan Vlahović. Piłkarze Interu roztrwonili korzystny dla siebie rezultat w zaledwie dwie minuty. W 80. minucie Leonardo Bonucci sfaulował w polu karnym Lautaro Martíneza, a sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Chwilę później do piłki podszedł Hakan Çalhanoğlu, który zamienił rzut karny na bramkę. Wynikiem 2-2 zakończył się regulaminowy czas gry. W dogrywce dużo lepszą ekipą okazał się Inter, który za sprawą Ivana Perišicia (98. minuta [rzut karny] oraz 102. minuta) przypieczętował zwycięstwo ekipy z Mediolanu.

Poznaliśmy zatem pierwszego uczestnika Superpucharu Włoch 2022. Jego rywalem będzie drużyna, która zostanie mistrzem Włoch.

48 komentarzy
Wojtek_Lechia
13 maja 2022, 08:43
Gratuluje wygrał lepszy bardziej skoncentrowany. Mógł to być Milan ale nic nie poradzę.
@MikBud czy dzwoniłeś do p. notariusz?
0
MikBud
MikBud
13 maja 2022, 08:44
Tak, dzwoniłem tak jak Marotta do Valeriego.
1
AlexTheWind
AlexTheWind
13 maja 2022, 06:27
Gratulacje!

Mnie zawsze cieszy wygrana kuzynów nad Juventusem. Kocham włoską piłkę i niewiele we mnie zawiści do przeciwników. I przyznaje sie bez bicia, że jeszcze w latach 90tych kibicowałem najpierw Juventusowi, a potem Interowi. Przez chwile jeszcze była sympatia do Ajaxu (ach ten Jari Litmanen) i do BVB (ach ten finał LM z 1997 roku). Dopiero od około 2002 roku pokochałem Milan i tak juz zostało. Taki ze mnie oto neofita, ale z drugiej strony mam 37 lat i od 20 kibicuję i kocham Milan. I się rozpisałem, a miało być o Coppa Italia ;)
Gratulacje
Mam nadzieję, że grubo świętowali swój sukces:-)
12 maja 2022, 16:16
Nie lubie obu ekip, jednak lepiej ze Puchar jest w Mediolanie oraz Juve w ostatnim czasie za dużo wygrywało. Czas na kluby z Mediolanu.
0
mimi87
mimi87
12 maja 2022, 16:06
Jak dla mnie. Wolę z dwojga złego Inter niż juve. Ich nie trawie zdecydowanie bardziej.
12 maja 2022, 15:08
W tym meczu nie było komu kibicować, grunt, że trwało to 120 min, zmęczenie piłkarzy Interu zwiększa szanse na ich potknięcie. Już z Empoli musieli solidnie się namęczyć, teraz puchar, Forza Cagliari!
5
Kamciu
Kamciu
12 maja 2022, 14:19
Wszystkie trofea tego sezonu zostana w Mediolanie i to jest super wiadomosc.
12 maja 2022, 13:10
Oprócz dwóch świetnych bramek (Barella i Perisić) mecz dość nudny do oglądania. Allegri się klasycznie zabetonował przy prowadzaniu i kolejny raz się przeliczył. To już nie ta sama defensywa Juve co kilka lat temu. Dodatkowo dzisiaj Chiellini ogłosił, że po sezonie odchodzi.
0
_GAHU_
_GAHU_
12 maja 2022, 15:27
A ja mam inne odczucia co do samego spotkania. Mi się całkiem ten mecz dobrze oglądało, sporo walki, sporo akcji w polach bramkowych, zwroty akcji( chociażby 2 szybkie gongi od Juve), fajna oprawa samego meczu...tylko kibicować nie było komu więc i większych emocji brak.
12 maja 2022, 15:20
Jakieś biedaki... ponoć oprócz zawodników ich zarząd ma zamiar sprzedać też i ten puchar :D
12 maja 2022, 12:41
Kto by się przejmował pucharem tymbarka? Najważniejsze mecze to będą w niedzielę :P
4
krasy
krasy
Ważne że musieli walczyć w dogrywce i stracili dodatkowe siły. Jeżeli Calgliari wytrzyma na zero pierwsza połowę to Inter będzie miał ciężko o wygranie.
10
Gieno
Gieno
12 maja 2022, 12:34
Boże daj nam zdobyć mistrza włoch wtedy ten puchar pocieszenia dla interu nie bedzie tak bolał.
3
Gieno
Gieno
12 maja 2022, 12:32
Naprawdę trzeba było wrzucac te zdjecie,nie mogę na nich patrzeć a w szczególności na Kebaba
11
inzaghi67
inzaghi67
12 maja 2022, 12:25
Z Atalanta mamy grać o 18 a z Sassuolo ponoć też ma być ta godzina? Z jakiej racji? Prawda to?
12 maja 2022, 12:16
Dobrze że grali bo będą lekko podmęczeni przed Cagliari, które ma szansę wygrać z nimi, co w przypadku remisu z Atalantą daje nam w niedzielę mistrza :)
12 maja 2022, 12:07
Dziś wieczorem ok 21:00 robię dyskusje głosową na Discord.
Tematem będzie mercato Milanu i jego kierunek przy pozostaniu Elliott.
Z kim się słyszę, z kim porozmawiam?
Zapraszam na serwer, kto zainteresowany proszę polajkować komentarz, link podam priv.
4
Rossoneri777
Gratulacje! Wszystkie puchary w Mediolanie. Znowu te miasto jest na szczycie. Liga dla nas i puchar dla interu. Przed sezonem brałbym w ciemno
1
szfarceneger
12 maja 2022, 12:06
Najważniejsze, że po dogrywce. Może te dodatkowe 30 minut w nogach zrobi różnicę na Sardynii.
Z jednej strony słabo, że Inter wygrał, ale z drugiej fajnie, że Juventus, który przez dekadę dominował w calcio, wreszcie kończy sezon bez trofeum.
12 maja 2022, 11:58
No i spoko, teraz pora na Puchar dla nas.
12 maja 2022, 11:55
Trzeba przyznać, że karnego Hakan wyśmienicie wykonał.
12 maja 2022, 12:56
Dlaczego Hakan nie był u nas pierwszym wyborem do karnych? Zawsze pewnie je wykonywał. Potrafił też kopnąć z dystansu. Brak przedłużenia z nim kontraktu było zwykłym frajerstwem. Nie wołał jakichś astronomicznych pieniędzy.