FINAŁOWE ODLICZANIE!!!!!!!

15 maja 2022, 17:21, FossaDeiLeoni Aktualności

AC Milan pokonał Atalantę Bergamo 2:0 w meczu 37. kolejki Serie A. Bramki dla gospodarzy strzelali Rafael Leao i Theo Hernandez. Taki wynik oznacza, że upragnione marzenie jest już na wyciągnięcie ręki.

Spotkanie rozpoczęło się od intensywniejszych ataków Milanu, ale brakowała zdecydowania pod bramką Juana Musso. Potem inicjatywę przejęła Atalanta, ale podobnie nie potrafiła znaleźć sposobu na sforsowanie obrony gospodarzy. Pierwszy celny strzał oddał w 21. minucie Rafael Leao, ale jego uderzenie było za słabe i pewnie wylądowało w rękach argentyńskiego golkipera. W 31. minucie strzelał Luis Muriel, ale Maingnan stanął na wysokości zadania. W 35 minucie ponownie za lekko uderzył tym razem Alexis Saelemaekers. W 41. minucie nad bramką strzelił Leao. Pod koniec pierwszej połowy doszło do kontrowersji. W okolicach pola karnego upadł Olivier Giroud i domagał się odgwizdania jedenastki. Siędzia Orsato nie zdecydował się na użycie VARu i jak pokazały powtórki była to dobra decyzja. Chwilę potem arbiter zaprosił obie ekipy na przerwę.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Obie drużyny próbowały dostać się pod bramkę przeciwnika. Nic jednak z tego nie wynikało. W 56. minucie stało się to na co wszyscy czekaliśmy. Junior Messias, który pojawił się na boisku kilka chwil wcześniej świetnie wypuścił Rafaela Leao, który wygrał pojedynek biegowy z Koopmeinersem i umieścił piłkę między nogami Musso. San Siro eksplodowało. Jak pokazały jednak powtórki, gol został uznany kontrowersyjnie. W tej samej akcji Pierre Kalulu mógł faulować Matteo Pessinę. Mimo analizy VAR, sędzia stwierdził, że bramka została zdobyta prawidłowo. W 75 minucie nie mogło być już żadnych wątpliwości. Nieprawdopodobną nawet jak na siebie akcję przeprowadził Theo Hernandez. Francuz dosłownie przebiegł całe boisko, po drodze mijając kilku zawodników Atalanty, a następnie umieścił piłkę w siatce. Trybuny wystrzeliły w kosmos. Pod koniec meczu swoją okazję miał jeszcze Ante Rebić, ale dobrze spisał się Juan Musso. Blisko bramki był również Duvan Zapata, ale dobrze zareagowała defensywa Milanu. Jak w wielkim hicie zespołu "Europe". Finałowe odliczanie!

AC Milan - Atalanta BC 2:0 (0:0)

Bramki: Leao 56', Theo 75'

Żółte kartki: 44' Giroud, Kessie 67', Bennacer 90+2; Koopmeiners 53', Malinovski 87'

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan - Calabria (Florenzi 80'), Kalulu, Tomori, T. Hernandez - Kessie, Tonali (Bennacer 63') - Saelemaekers (Messias 54'), Krunić (Bakayoko 80'), Leao - Giroud (Rebić 54').

ATALANTA BC (3-4-2-1): Musso - De Roon, Djimsiti, Palomino (Demiral 79') - Hateboer (Scalvini 79'), Koopmeiners, Freuler, Zappacosta - Pessina (Boga 70'), Pasalić (Malinovski 55') - Muriel (Zapata 55').

Miejsce: San Siro

Sędzia główny: Daniele Orsato (Montecchio Maggiore)

*** SKRÓT SPOTKANIA ***

Dla wszystkich zainteresowanych - skrót tego spotkania do pobrania [KLIK!]

1098 komentarzy
FanatykACM
FanatykACM
19 maja 2022, 12:14
Ważne żeby nie grać na remis,bo to może się różnie potoczyć. Gramy o zwycięstwo, jak zawsze.
1
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
19 maja 2022, 09:23
Śniło mi się dzisiaj że byłem na tym meczu i przegraliśmy 6:3. A Inter wygrał 1:0. Koszmar :D
18 maja 2022, 22:28
Spinacie się że będzie cięzko, że sas to i tamto. A ja wam mówię, że i tak będziemy mistrzami, niezaleznie od wyniku. a myslę, że mecz wygramy. Nie ma co straszyć. Szacunek do rywala musi być, ale bez przesady z tym strachem
18 maja 2022, 14:09
Powiem Wam ze boje się tego Sassuolo bardziej niż Atalanty. Nie pomaga fakt ze ostatnie 2 mecze z nimi wtopilismy. Wywalenie się metr przed kiblem byłoby nie do zniesienia xd
0
18 maja 2022, 22:29
To się przestań bać, bo pykniemy ich w najlepsze.
0
18 maja 2022, 22:37
Ufam
0
MarcoNieVanBasten
18 maja 2022, 23:20
Spoko, będzie do x3 sztuka. Teraz nasz czas.
0
kamillo14
kamillo14
18 maja 2022, 09:53
Warszawa - powiedzcie proszę jak ktoś był - jak było w tym Tutti Amici? Dużo jest ekranów i czy dużo ludzi było na Atalancie?
0
daszyn
daszyn
18 maja 2022, 07:20
Czy ktoś z Podhala chętny na oglądanie meczu?
0
Dj Thomash
Dj Thomash
17 maja 2022, 18:00
Do wszystkich Milanistów z Opolskiego: Mam rezerwację na oglądanie meczu w Melon Pub na Małym Rynku w Opolu. Zapraszam wszystkich do wspólnego oglądania. Pisać na priv kto chętny.
2
tomicius
tomicius
17 maja 2022, 11:55
Można poprosić link do postu o wspólnym ogladaniu? Dzwoniłem właśnie do Tifosi w Lublinie. Jeżeli zbierzemy się w parę osób, puszczą nam mecz w niedzielę. Pzdr!
18 maja 2022, 22:40
ekstra! to czekamy na post o wspólnym oglądaniu tego meczu. Może się uda więcej osób, wtedy można skoczyć ;) z tego co pani mówiła wtedy żużel puszczają też i dlatego chcą wiedzieć wcześniej. Pzdr!
0
18 maja 2022, 23:22
Brawo, jestem ZA. pozdrowienia z Lublina.
1
Kuczi1899
Kuczi1899
17 maja 2022, 10:30
Prośba do redakcji o wrzucenie tematu z wspólnym oglądaniem.
Bydgoszcz/Toruń anyone?
0
Cervusius
Cervusius
17 maja 2022, 06:10
Warto dodać, że zagrożeni pauzą Kalulu, Tomori i Leao nie dostali kartki, co wcale nie było takie oczywiste, zwłaszcza jak przydzielono nam Orsato. I defensywa, i ofensywa ogromnie straciłaby bez któregokolwiek z nich.
3
Mellion
Mellion
17 maja 2022, 09:52
Właśnie bardzo ważna kwestia, że Tomori i Kalulu nie dostali żółtej kartki, bo będą musieli z siebie dać wszystko w niedzielę by powstrzymać Scamaccę. To samo tyczy się Theo, którego czeka chyba największe wyzwanie w całym sezonie - czyli powstrzymać rewelacyjnego Berardiego. Szykują się ciekawe starcia i dobrze że Rafałek też nie będzie pauzować, bo to nasz obecnie najlepszy gracz w ofensywie.
1
krisss811
16 maja 2022, 21:37
Pytanko mam, gdzie najlepiej/ najtaniej kupić koszulkę Milanu. Podeślijcie jakie stronki polecacie. Będę wdzięczny.
17 maja 2022, 12:11
Napiszcie co wiecie w tym temacie, nie wierzę że nikt nie kupował.
0
Maestro98
Maestro98
17 maja 2022, 12:48
Wydaje mi się że najtaniej tutaj https://footballshirts.pl/ jedyny minus to długie oczekiwanie na przesyłkę, bo idzie to ok 2 tygodnie.. Sam stąd zamawiałem dres i całkiem spoko
0
Kakariko
Kakariko
17 maja 2022, 16:40
@Maestro98 - skoro idzie 2 tygodnie to śmierdzi mi Chinami i podróbkami...
EDIT: i miałem rację. Wejdźcie w regulamin, gdzie nawet jest opisane, że oni są tylko pośrednikiem i jest to dropshipment.

Dodatkowe kwiatki, które np. niwelują ci kompletnie gwarancję:

§ 7

(...) Do Umów sprzedaży zawieranych przez Klienta z Dostawcą mającym siedzibę w Państwie trzecim mają zastosowanie przepisy prawa właściwe dla siedziby Dostawcy, które mogą się różnić od przepisów obowiązujących w Państwach UE. (czyli bujasz się zgodnie np. z chińskim prawem)
Gwarancją nie są objęte opcje dodatkowe towaru czyli nadruki, patche naszywki oraz loga sponsorów (powodzenia, bo w UE masz gwarancję/rękojmię na całość produktu - tu możesz reklamować w sumie tylko materiał, bo naszywki i wpraski się nie liczą).
Edytowano dnia: 17 maja 2022, 16:45
3
kamillo14
kamillo14
18 maja 2022, 09:48
To ja jeszcze dopowiem: wydaje mi się, że relatywnie najtaniej znaleźć w UK, ale mogą wam doliczyć cło. Polecam:

kitbag.com (często są niezłe promki)
classicfootballshirts.com (tutaj jest też dużo nowych niesprzedanych z niedawnych sezonów)
sportsdirect.com

Stronki są sprawdzone. Polecam jeszcze jak macie w okolicy przejechać się do Factory albo Designer Outlet - często w Pumie można znaleźć w niezłych cenach. No i jeszcze vinted - ale koniecznie proście o numer małej metki - po nim można poznać czy koszulka jest fejkiem czy nie.

Sam kolekcjonuje koszulki (mam około 50 na razie), więc jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie śmiało.
4
Szawik
Szawik
16 maja 2022, 21:21
Kuźwa, gacie mam pełne przed ostatnim meczem. Nie chcę się niepotrzebnie nakręcać, ale to silniejsze ode mnie i jak pomyśle o wygraniu ligi...
Pycha kroczy przed upadkiem.
Lepiej podchodzić do niedzieli na spokojnie, Sassuolo to nie jacyś chłopcy do bicia, a niektórzy już odpalają szampany. Wszystkie ręce na pokład i forza Milan!
10
Victor Van Dort
16 maja 2022, 14:06
Tak tylko że tutaj o czymś takim co się nazywa "pycha" nie ma mowy. Kibice sobie mogą świętować 10lat czekali, nie ma to żadnych znamion pyszałkowatości to czysta, naturalna radość, poza tym to nie oni grają z Sas a piłkarze to piłkarze muszą być odpowiednio przygotowani - niewątpliwie będą tak jak na Hellas czy Atalantę.
7
Corsa
16 maja 2022, 18:45
Zgadzam się, że trzeba zagrać ostatni mecz i dopiero świętować, ale tyle lat już czekamy na to, że ciężko opanować emocje :)
4
DragonAC
16 maja 2022, 12:50
Mi zatkało mordębrak mi słów żeby opisać mecz, wynik dzikusa Theo i to że do majstra został tylko 1 punkt
1
Wojtek_Lechia
16 maja 2022, 12:07
WRACAM NA FOTEL PO KRÓTKIEJ NIEOBECNOŚCI! TERAZ ZAGOŚCIMY NA DŁUŻEJ.

16 maja 2022, 10:56
Wspaniale było tam być :) W niedzielę kończymy ten szalony sezon i świętujemy mistrza!
2
Yabaye
Yabaye
16 maja 2022, 09:17
Do redakcji: spora grupa naszych użytkowników była na tym meczu. Może chcielibyście zrobić jakąś galerię z naszych materiałów i zdjęć? Mamy grupę na whatsapp, mogę puścić tam informację. Jakbyście podali maila tu, albo w wiadomości to tam możemy Wam podesłać co lepsze kąski
16 maja 2022, 08:18
Jak ktoś wierzył jeszcze w to mistrzostwo po pierwszej połowie w meczu z Lazio to szacun.
16 maja 2022, 08:38
A dlaczego by nie wierzyć? Tylko wynik był zły, Milan dominował i niszczył Lazio w każdej tercji, wiadome było, że w końcu strzelą gola i dopną swego.
0
krasy
krasy
16 maja 2022, 08:14
Został ostatni krok i choć nie będzie łatwo trzeba to zrobić , Wiele razy pisałem że nie mamy drużyny na Scudetto i mam nadzieję że za tydzień ostatecznie będę mógł wszystkich przeprosić za czarnowidztwo. Teraz chyba już tego nie wypuścimy. Ale nie można lekceważyć SAS trzeba 110% koncentracji i walka o każdy metr boiska.
2
roby45
16 maja 2022, 07:37
Jejuuuu poniedziałek a ja myślę o ostatnim meczu...mam nadzieje ze w sass jest więcej kibiców piłkarzy Milanu niż interu
1
nemesiiss83
nemesiiss83
16 maja 2022, 04:20
To co zrobił Theo to naprawdę MASAKRA!!! LEAO jak KAKA z MU:) a THEO jak G. Weah :)) Krunić kolejny świetny mecz :) Pioli to Nasz Bohater :)))
2
A Ce Milan
A Ce Milan
16 maja 2022, 03:36
Wy sobie nie zdajecie sprawy jaką ja dume czuje jak kanale sportowym mowia o Tonalimy superlatywy o Milanie moim kochanym mowią dobrze! Że znow pukamy do tych najwyższych że nasz Milan jest TYM Milanem jakim powinien być!
Bylo smutno jest PIEKNIE pozdrawiam calą wspólnote!
Edytowano dnia: 16 maja 2022, 03:45
7
viviek89
viviek89
16 maja 2022, 02:49
To Junior podawał przy pierwszej bramce?
Co się odwlecze, to nie uciecze.
Nie udało się dzisiaj, uda się za tydzień.
1
Mateusz1982
Mateusz1982
15 maja 2022, 23:57
Pioli rządzi natej 10 Krunieczem. Śmiech na samli.
15 maja 2022, 23:45
Messias dziś znów z asystą. Jego dorobek w tym sezonie już wygląda całkiem nieźle. Na ponad 1700 rozegranych minut strzelił 6 bramek i zaliczył 3 asysty.
5
Adamek189
Adamek189
15 maja 2022, 23:31
Ten sen nadal trwa :) W niedzielę wielki finał......
3
RuFFDante
RuFFDante
15 maja 2022, 23:27
Taka mala uwaga. Jesli Milan zremisuje nastepny mecz i zdobecie mistrza to farfocel Rebicia na 2:2 z Salernitana bedzie o dziwo decydujacy o mistrzostwie, i fakt ze ten fatalny mecz udalo sie zremisowac.
1
kamilus
15 maja 2022, 23:30
Bez sensu jest takie wybieranie konkretnego gola, bo równie dobrze można by stwierdzić, że na wagę Scudetto było dośrodkowanie Samu, po którym gracz Hellasu wbił samobója na 3:2.
28
wielki prostownik
16 maja 2022, 09:16
Albo któraś z wielu świetnych interwencji Mańka ratująca punkty. Można tak wybrać tysiąc dowolnych momentów w sezonie.
2
jay-jay
jay-jay
16 maja 2022, 15:15
Tak samo babol Radu w meczu Interu z Bologną ;)
0
blazejmilan
15 maja 2022, 22:40
Nieważne Cagliari, po tych ostatnich meczach nie boję się już. Damy radę za tydzien i będziemy wszyscy szczęśliwi, to jest ekipa która walczy do końca i wierzy do końca. Jest charakter, Forza Milan!!!
7
primo2p
primo2p
15 maja 2022, 22:35
Fajnie na stronie wygląda nasze pięć ostatnich meczów, wszystkie na zielono :)
15 maja 2022, 22:28
No to pozamiatane. Szampan zostaje w lodówce...
0
Moderator pazioni
15 maja 2022, 23:01
Ale jaki będzie pyszny.
4
Mil_online
Cudowna, niepowtarzalna atmosfera na San Siro, dwie przepiękne bramki i atmosfera wyczekiwania. Godzina stania pod Radisson Blu i dwie minuty z bohaterami wieczoru. Potem na San Siro wielokrotne Interista Vafanculo, polecam każdemu fanowi taką przygodę, żadne słowa tego nie opiszą!!!
11
mw121
15 maja 2022, 22:24
Cagliari raczej nie da rady, poza tym strzałem z dystansu to grają bardzo słabo, jedynie po jakimś farfoclu może by mogli strzelić. Inter na szczęście się wydaje być ukontentowany z prowadzenia i się cofnął, ale bym chciał, żeby się nadziali w końcówce.
15 maja 2022, 22:02
No i super, nawet jeśli Cagliari nie uda się zabrać punktów Interowi, to jedną rzecz już wiadomo - dzięki straconej dziś bramce Magic Mike już na 100 procent będzie miał najwięcej czystych kont w lidze. Wielkie brawa dla naszej Pantery! W pełni zasłużenie! Obecnie to jeden z najlepszy bramkarzy na całym świecie!
15 maja 2022, 21:59
Cagliari gra jakby już byli w serie B. Byłem przekonany, że sprawią kłopty Interowi.
15 maja 2022, 21:58
Gol Interu na 0-2 z metrowego spalonego! Nie dziwi Was, że nie pokazali powtórki ze zbliżeniem? Na szczęście Cagliari wraca do gry. i mamy 1-2
15 maja 2022, 21:52
Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że Milan tak bardzo mnie pochłonął, że zapomniałem że od śniadania 10:00 nic nie jadłem... Ależ jestem głodny!