SCUDETTO


Pioli: "Zapracowaliśmy i zasłużyliśmy na tę wielką szansę"

21 maja 2022, 22:29, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sassuolo, którego wynik będzie decydujący dla losów mistrzostwa Włoch 2021/22:

Milan o krok od mistrzostwa: "Czy uwierzyłbym w to w sierpniu 2021? Do tej pory byliśmy najlepsi, musimy to potwierdzić także w niedzielę. Przygotowywaliśmy się do tego meczu pracując taka samo jako zawsze - ze spokojem i koncentracją. To, co zrobiliśmy do tej pory, już się nie liczy, liczy się tylko to, co zrobimy w niedzielę. Zapracowaliśmy i zasłużyliśmy sobie na tę wielką szansę. Teraz musimy dokończyć dzieło".

Nastrój przed meczem: "W tej chwili chcę twardo stąpać po ziemi i pozostać skoncentrowany na niedzielnym meczu. To trudna potyczka. Doszliśmy do tego momentu sami, nikt niczego nam nie podarował, a Sassuolo też na pewno zrobi wszystko, by nas pokonać. Jesteśmy w tym miejscu, bo zbudowaliśmy solidne podstawy i na tym fundamencie musimy bazować także w niedzielnym meczu". 

Mecz z Sassuolo: "Myślę, że naszą siłą było to, że do każdego meczu podchodziliśmy mając jasną wizję tego, co chcemy osiągnąć. Każdy rywal jest inny. Sassuolo to drużyna, która ma więcej jakości w formacji ofensywnej. Musimy być uważni i stworzyć sobie sytuacje zgodnie z naszym stylem gry i jakością". 

Najważniejszy mecz w karierze: "Czy drużyna zdoła zmrużyć oko? Myślę, że tak. Tak mi się wydaje, z tego co widziałem. Moi piłkarze są dziwni, ale w dobrym sensie. Widzę to samo zachowanie i ten sam spokój w naszej młodej ekipie, ale jestem pewien, że w środku każdy przeżywa szczególne emocje. Ja zawsze dobrze spałem przed meczem, a słabo po meczu. W niedzielę po spotkaniu też chciałbym się nie wyspać". 

Słowo do kibiców: "Chciałbym powiedzieć naszym fanom, że to będzie trudna potyczka i że razem z pewnością jesteśmy silniejsi, jak to pokazujemy w tym sezonie. Potrzebujemy wszystkiego i wszystkich. Ja potrzebuję moich 28 graczy i wszystkich kibiców, którzy będą w Reggio Emilia w niedzielę. Nie mogę niczego zagwarantować, bo piłka jest okrągła i mamy 95 minut, żeby udowodnić swoja wartości oraz zakończyć naszą pracę, jak najlepiej potrafimy".

Obserwacja zespołu: "Nie zauważyłem nic nadzwyczajnego, zespół zachowuje się tak jak zawsze. Wydaje mi się, że to dobry znak. Gdybym widział, że zachowują się nieswojo, inaczej niż tydzień temu... Ostatnie 4-5 meczów przeżywaliśmy jako 'wóz albo przewóz' i podeszliśmy do nich z tym samym duchem walki i spokojem. Dobre przygotowanie do meczu daje możliwość pokazania pełni umiejętności". 

Ibra: "Szalenie mu zależy, tak jak nam wszystkim. To jasne, że przeżywamy szczególny moment. W niedzielę kończą się rozgrywki ligowe. Podsumowań dokonuje się po zakończeniu sezonu. Między wygraną, a jej brakiem jest różnica. Wszyscy moi piłkarze muszą wierzyć, że mogą być decydujący. Jak ważny był Ibra? Bardzo ważny. Wniósł swoją mentalność i jakość. Jest zawodnikiem przerastającym wszystkich pod względem jakości i boiskowej inteligencji. Wniósł osobowość, która była potrzebna młodej drużynie. Jest punktem odniesienia. Jego koledzy z drużyny pokazali potem, że potrafią pójść w ślady Zlatana i stali się o wiele silniejsi, niż wtedy, gdy Szwed dołączył do drużyny". 

Wskazówki na niedzielę: "Milan musi zagrać na miarę swoich możliwości i nie myśleć, że to będzie łatwy mecz. Czy Milan zasługuje na mistrzostwo? Powiem Wam w niedzielę. W tej chwili jesteśmy zasłużenie na pierwszym miejscu".  

Bergamo jako początek drogi: "Można powiedzieć, że po tamtym meczu moi gracze oraz ja sam zrozumieliśmy wiele rzeczy. Zarząd pomógł nam w trakcie zimowego mercato, sprowadzając Ibrę, Kjaera i Saelemaekersa. Przybycie Zlatana i Simona podniosło poziom techniczny, mentalny oraz profesjonalizm zespołu. Od tamtego momentu ruszyliśmy do przodu z większą siłą i konsekwencją niż wcześniej".   

Wypowiedzi ludzi Sassuolo: "Sport to rywalizacja. Wszystkie ekipy, które z nami grały, dały z siebie wszystko - Fiorentina, Lazio, Verona i Atalanta. Sassuolo też da z siebie wszystko. To będzie mecz, w którym trzeba walczyć inteligentnie i pokazać siłę od początku do końca".

Nastroje w zespole: "Szczerze mówiąc w tym tygodniu nie musiałem specjalnie interweniować. Zespół zawsze trenował stawiając "my" na pierwszym miejscu... Wszyscy muszą wierzyć w to, że są w stanie postawić wykrzyknik w momencie, który może przejść do historii. Wszyscy gracze do dyspozycji będą gotowi w każdej chwili, nie mam co do tego wątpliwości i nikt nie powinien ich mieć". 

Wybór wyjściowego składu: "Cały rok miałem kłopot z ustalaniem składu, może poza listopadem, gdy byłem zobligowany do pewnych wyborów z powodu urazów. Mój sztab był krytykowany i były ku temu powody, ale potem poradzili sobie z sytuacją i znaleźli rozwiązanie. Trudno jest wybierać mając do dyspozycji tak wiele silnych zawodników, ale mam już w głowie jasną wizję". 

Milanello: "Ja od pierwszego dnia, kiedy pojawiłem się w Milanello, czułem, że jest tu właściwa atmosfera i że jest to idealne miejsce pracy. Zarząd nas wspiera i zawsze jest obecny. Wszyscy pracownicy starają się wykonywać swoje zadania na maksimum, aby klub mógł osiągnąć maksimum. To perfekcyjne miejsce pracy". 

Nastawienie Sassuolo i opcja Rebicia w wyjściowym składzie: "Powiem tylko, że wystawię optymalną jedenastkę i że mam odpowiednie alternatywy".  

Nastawienie Milanu: "Wiemy, co chcemy osiągnąć. Chcemy być aktywni i ofensywni w każdej fazie gry. Drużyna zawsze pokazywała, że wierzy we własne umiejętności w każdej sytuacji. To samo trzeba pokazać w niedzielę".  

Przedłużenie umowy trenera w 2020 po meczu w Reggio Emilia: "Różne rzeczy sprawiały, że byłem dobrej myśli. Przede wszystkim harmonijna współpraca z zarządem sektora sportowego, z Maldinimi i Massarą, z którymi rozmawiam każdego dnia, wsparcie klubu oraz moja utalentowana drużyna. Kiedy piłkarze są skłonni do współpracy, można osiągnąć wielkie rzeczy".  

Samopoczucie trenera: "Mam się dobrze, będę też dobrze spał. Jestem świadomy trudności, które nas czekają. Jestem skoncentrowany i zmotywowany, podobnie jak mój zespół". 

Kjaer: "Myślę, że postęp, jaki dokonał się w moim zespole, najlepiej widać po tym, jak piłkarze radzili sobie pod nieobecność Zlatana i Simona. Drużyna straciła na długo dwie ważne postaci, które stanowią punkt odniesienia w szatni... Moi gracze musieli się rozwinąć i dojrzeć, aby godnie zastąpić dwa filary zespołu. Drużna na pewno zrobiła w tym czasie wielkie postępy". 

Gra na remis i brak ryzyka: "Przygotowaliśmy ten mecz tak, aby zagrać jak na Milan przystało oraz zachować koncentrację i równowagę". 

Wiara w mistrzostwo: "Ja zawsze bardzo pozytywnie myślałem o moim zespole, mam do niego wielkie zaufanie. W trudnych chwilach byliśmy w stanie wydobyć z siebie to, co najlepsze, mimo młodego wieku wielu zawodników. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy silną ekipą".   

Poświęcenie, styl gry, pasja: "Dodam entuzjazm, który zawsze nam towarzyszył i musi towarzyszyć także w niedzielę. Mamy go w sobie i musimy pokazać na boisku. Myślę, że drużyna musi też bazować na swoich emocjach i pokazać swój entuzjazm". 

Żona trenera, Barbara: "Jeśli do tej pory o niej nie rozmawialiśmy, to chyba trzeba się tego trzymać [śmiech]".

Właściciele klubu: "Wspierali nas i mieli do nas zaufanie. Umożliwili nam pracę w komfortowych warunkach, nigdy niczego nam nie brakowało, nawet w trudnym czasie lockdownu. Zawsze czuliśmy się chronieni i pod opieką". 

Mecz trudniejszy fizycznie czy taktycznie: "Jedno i drugie. Sassuolo ma jakość i technikę. Jeśli popełnisz błąd pod katem timingu, mogą cię zaskoczyć. Taktyczni i fizycznie będzie to trudny mecz. Potrafimy jednak walczyć i cierpieć, kiedy trzeba. Myślę, że drużyna będzie potrafiła zagrać odpowiedni mecz". 

Miłość kibiców: "Czy w jakimkolwiek klubie trener czuł się równie kochany? Nie. Co chce powiedzieć fanom na zakończenie? Forza Milan, walcz zawsze! Forza, lotta..." [trener cytuje początek znanej przyśpiewki fanów i wzruszony opuszcza konferencję - red.]

18 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
primo2p
primo2p
22 maja 2022, 16:50
Nie wierzyłem w gościa.

Jak to dobrze czasami nie mieć racji, w szczególności gdy jakieś negatywne pomysły przychodzą... :]
0
DragonAC
22 maja 2022, 07:53
Forza Pioli dziękujemy ci że ogarnąłeś ta druzyne po tym blamażu i za to gdzie ta drużyna teraz jest i co może wygrać
2
Rafał0209
Rafał0209
22 maja 2022, 07:32
Każdy z nas przed sezonem, spokojnie pomału najważniejsze to kilka lat utrzymać się w top 4, a walka o mistrzostwo przyjdzie sama, jak nam Pioli z chłopakami pierdyknie tytuł w tym sezonie to nie mam pytań, to jeden z najpiękniejszych Milanów jaki widziałem jako kibic, pamiętam Milan albo Wielki top Świata, albo mega przeciętny, od pierwszego Carlo wymagało się mistrzostwa i LM wszystko poniżej było lekko rozczarowujące, z Milanem Pioliego jest jakby się od początku drogi wychowawczej, raz się krzyknie raz pochwali, ale wspólnie pielęgnuje i patrzy jak nam rośnie piękny Milan.
7
jasiom22
jasiom22
22 maja 2022, 01:54
4:3 dla Milanu! :p
0
Rafał0209
Rafał0209
22 maja 2022, 07:33
Chcesz bym dostał zawału, oby szybkie 2:0 i pełna kontrola
6
pazioni
Moderator pazioni
22 maja 2022, 10:19
I do tego do 90 min Sassuolo prowadzi 3:2.....
0
Michał92
Michał92
22 maja 2022, 01:18
Pioli zasługuje na pomnik, i wieczny szacunek, że wyciągnął nas z dupy, w której zaczęliśmy się urządzać, bez względu na jutrzejszy wynik, zasłużyłeś na te mistrzostwo tak po ludzku, jesteś PAN trener, Pioli is on fire! :D
12
jasiom22
jasiom22
22 maja 2022, 01:55
100%. Jakby chciał postawić na Gabbię w ataku. To bym mu zaufał. Po tym co już zrobił.
4
pazioni
Moderator pazioni
22 maja 2022, 00:07
Prowadź Milan po Scudetto Wielki Trenerze.
6
iMmortal_1899
iMmortal_1899
21 maja 2022, 23:34
Pioli, jutro "przez" Ciebie nie jeden z nas się napier...Pioli i nikt nie będzie miał Ci za złe, że w poniedziałek na kacu w robocie :)
7
DarthImpaler
DarthImpaler
21 maja 2022, 23:44
Chyba że ktoś zawczasu sobie poniedziałek urlop załatwił (ja) XD
9
iMmortal_1899
iMmortal_1899
21 maja 2022, 23:53
Cwaniak ;)
5
Michał92
Michał92
22 maja 2022, 01:19
Mam nadzieję,że w poniedziałek będzie moja najpiękniejsza popołudniówka xD!
2
plotek
plotek
21 maja 2022, 23:16
'Gra na remis i brak ryzyka: "Przygotowaliśmy ten mecz tak, aby zagrać jak na Milan przystało oraz zachować koncentrację i równowagę". ' Dzięki. Jutro wygrywamy 3-/0/1. Mam nadzieję, że ten typ się sprawdzi i jutro o tej porze będę w stanie w którym wszystkie moje pomysły będą zajebiste xD
1
DarthImpaler
DarthImpaler
21 maja 2022, 23:44
Byle nie te pomysły o samobójstwie.

A tak na serio to jutro wszyscy będziemy w takim stanie, że serwer zdechnie od natłoku komentarzy. A każdy pomysł będzie zajebisty.
1
ba_acm
ba_acm
21 maja 2022, 23:16
Stefano kończ dzieła, zasługujesz na to!
Bez względu na jutrzejszy wynik to był najlepszy i najbardziej emocjonujący sezon odkąd pamiętam. Dzięki Stefan! Widać ostatnie pytanie emocjonalnie ruszyło Mistera :)
9
100f
100f
21 maja 2022, 22:57
Od #PioliOut do Pioli is on fire!
Od 0:5 z Atalantą do szansy na Scudetto.
Dla mnie trener Pioli już jest bohaterem, cokolwiek jutro się stanie, zapisał się w historii AC Milan. Myślę, że jutro tylko totalna katastrofa może zabrać nam mistrzostwo. Ta drużyna ma jaja i jutro to zobaczymy. We are AC MILAN!
16
DarthImpaler
DarthImpaler
21 maja 2022, 22:53
"W niedzielę po spotkaniu też chciałbym się nie wyspać". Nie tylko Ty Padre.

"Ibra? Jest punktem odniesienia. Jego koledzy z drużyny pokazali potem, że potrafią pójść w ślady Zlatana i stali się o wiele silniejsi, niż wtedy, gdy Szwed dołączył do drużyny". To ta mentalność zwycięzcy.

"Forza Milan, walcz zawsze! Forza, lotta..."

Tak mi się przypomniało: https://www.youtube.com/watch?v=FxAzFFxaWWg


Forza lotta, vincerai, non ti lasceremo mai!
Edytowano dnia: 21 maja 2022, 22:56
9

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się