73 754 – dokładnie tylu kibiców oglądało w niedzielę zwycięstwo Milanu nad aktualnym mistrzem Włoch. Rossoneri pokonali drużynę Napoli 2:1 po bramkach Alexisa Saelemaekersa (3') oraz Christiana Pulisica (31').
p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
1. | SSC Napoli | 6 | 5 | 0 | 1 | 12-6 | 15 | |
2. | AS Roma | 6 | 5 | 0 | 1 | 7-2 | 15 | |
3. | AC Milan | 6 | 4 | 1 | 1 | 9-3 | 13 | |
4. | Inter Mediolan | 6 | 4 | 0 | 2 | 17-8 | 12 | |
5. | Juventus FC | 6 | 3 | 3 | 0 | 9-5 | 12 | |
6. | Atalanta BC | 6 | 2 | 4 | 0 | 11-5 | 10 | |
7. | Bologna FC | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-5 | 10 | |
p. | Strzelec | Bramki |
1. | Christian Pulisic | 4 |
2. | Riccardo Orsolini | 4 |
3. | Marcus Thuram | 3 |
4. | Nico Paz | 3 |
5. | Matías Soulé | 3 |
6. | Lautaro Martínez | 3 |
7. | Kevin De Bruyne | 3 |
8. | Matteo Cancellieri | 3 |
Zawodnik Milan, który może pochwalić się największą liczbą występów w Milanie w zakończonym sezonie jest Alexis Saelemaekers. Belgijski skrzydłowy na 48 możliwych meczów, pojawił się na murawie w 46. Na ławce rezerwowych przez cały mecz pozostał jedynie w rewanżowych spotkaniach z Bologną i Fiorentiną. Nigdy nie doznał kontuzji, ani również nie został zdyskfalikowany za kartki. Saelemaekers może pochwalić się również 2 golami i 3 asystami. Poza nim, zawodnicy z największą liczbą występów są: Sandro Tonali (45), Rafael Leão (42), Theo Hernández (41), Brahim Díaz (40), Fikayo Tomori (40), Ismaël Bennacer (40).
Ja bardzo lubię Alexa i jestem przekonany że oddanie definitywne chłopaka to błąd. Przypominam że na Sandro też wylane było mnostwo szamba a jednak coś ruszyło. Wiem że Belg jest dłużej itd. ale potencjal jest ogromny.
pierwszy trening przed sezonem 22/23 i Alexisowi coś przeskakuje ;]
notabene brakuje mu decyzyjności na boisku/za bardzo chce
Skrzydłowego i tak trzeba sprowadzić, bo sezon jest długi, ale liczę, że Alexisowi coś "przeskoczy" w kolejnym sezonie, bo papiery na granie ma.
Ale chyba I tak wolę Messiasa a Alexis niech się rozwija w klubie gdzie nie będzie od niego oczekiwania gry w sposób który nie jest jego naturalnym
Dalej idąc za statystykami z transfermarkta, w tym sezonie w pierwszej drużynie Milanu było tylko 2 zawodników, którzy byli do dyspozycji Piolego w 48/48 spotkań. Ci piłkarze to Saelemaekers i Kalulu.