Messias, Rebić, Gabbia: Milan - Lemine Almenno 3:0

13 lipca 2022, 16:55, cinassek Aktualności

W meczu rozegranym w formule 3x20 minut, Milan w swoim ośrodku treningowym pokonał Lemine Almenno 3:0. Wszystkie bramki padły już w pierwszej tercji, a zdobyli je kolejno Junior Messias, Ante Rebić oraz Matteo Gabbia.

Tak jak się można było spodziewać, gospodarze szybko przeszli do rzeczy. Najpierw w poprzeczkę trafił Brahim Diaz, ale już w 8. minucie skutecznością wykazał się Junior Messias. Brazylijczyk otrzymał podanie od Yacine Adliego i w swoim stylu oddał strzał lewą nogą z prawej strony pola karnego. Chwilę później było już 2:0 - drogę do bramki idealnym uderzeniem z dystansu odnalazł Ante Rebić. Tuż przed końcem krótkiej pierwszej połowy, na 3:0 podwyższył natomiast Matteo Gabbia, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Lemine Almenno.

Druga odsłona upłynęła pod znakiem zmarnowanych szans. Mogli i powinni wpisać się na listę strzelców wspomniany już Diaz czy Daniel Maldini, ale w dobrych sytuacjach posłali piłkę obok bramki rywali. Warto odnotować, że nieoficjalny debiut w bramce rossonerich zanotował także Antonio Mirante, który jednak w drugich 20 minutach nie miał okazji do wykazania się.

W trzeciej tercji na boisku pojawiło się sporo zawodników występujących na co dzień w Primaverze. Nie byliśmy już świadkami wielu składnych akcji i wynik pozostał niezmienny. Ostatecznie mistrzowie Włoch wygrali z ekipą z piątego poziomu rozgrywkowego trzema bramkami, a kolejny test już w sobotę, 16 lipca o godzinie 19:00. Mediolańczycy zmierzą się w Niemczech z 1. FC Koln.

AC Milan - Lemine Almenno 3:0 (3:0, 3:0)

Mecz rozegrano w formule 3x20 minut

Bramki: J. Messias 8', Rebić 10', Gabbia 20+1'

AC MILAN (4-3-3): Tatarusanu (21' Mirante [41' Jungdal)) - Coubis (21' Stanga), Michelis (41' Coubis), Gabbia, Ballo-Toure (41' Bartesaghi) - Pobega (41' Frigerio), Adli (31' Maldini), Bakayoko (41' Brescianini) - J. Messias (41' Traore), Rebić (41' Roback), B. Diaz (41' Robotti)

Lemine Almenno (wyjściowy): Roncalli, Madonna, Viserjan, Fradegrada, Del Carro, Milesi, Camozzi, Aldegani, Traini, Assolari, Rota