SCUDETTO


De Ketelaere: "Musiałem poświęcić coś ze swojej strony, ale najważniejsze było przejście do Milanu"

5 sierpnia 2022, 17:24, Ginevra Wywiady
De Ketelaere:

Charles De Ketelaere został zaprezentowany jako nowy gracz Milanu podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Milanello. Oto co miał do powiedzenia:  

Czego spodziewasz się po tej przygodzie w Milanie?
Bardzo mi się podoba pasja kibiców, to dla nich gramy w piłkę. Jestem gotowy, aby przystosować się do pracy w Milanello. Jestem już przyzwyczajony do tego rytmu, muszę tylko wejść na wyższy poziom. 

Jak trudne było oczekiwanie na transfer?
Ostatnie tygodnie były trudne. Wiecie, co się działo. Ja od początku przekazałem agentom moją wolę dołączenia do Milanu. Musiałem też poświęcić coś ze swojej strony, ale najważniejsze dla mnie było przejście do tego klubu. 

Jak się wymawia Twoje imię i czy masz jakieś przezwisko?
Słyszałem różne wersje, ale wymawia się je z holenderska "Szarle De Ketelare". Natomiast nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, możecie mówić jak chcecie, mnie interesuje tylko gra w piłkę. Nie mam żadnego przezwiska. 

Czy projekt nastawiony na młody zespół przekonał cię do Milanu?
Tak, miał duże znaczenie. Widziałem, jak rozwijają się młodzi zawodnicy w tym klubie. Mam nadzieję, że tak samo będzie w moim przypadku.

Co myślisz o porównaniach z Kaką?
Kaka był wielkim piłkarzem, widziałem wiele filmików z jego występami. Ja mam swoje cechy i swoją jakość. Mam nadzieję, że będę mógł się przyczynić do sukcesów Milanu, tak jak on to zrobił. 

Jak będzie wyglądał derbowy, korespondencyjny pojedynek z Lukaku, który nosi ten sam numer na koszulce?
Ja zawsze występowałem z tym numerem w Brugge, przyniósł mi szczęście, więc chciałem go zachować także w Milanie. 

Jak wyglądały pierwsze dni w Mediolanie?
Jest wiele różnic w porównaniu z Belgią. W Milanello uderzyła mnie intensywność na treningach. Od razu zrozumiałem, skąd wzięło się zwycięstwo w lidze. Widzę, że wszyscy są bardzo zaangażowani. 

Jak przyjęli cię koledzy?
Trenowałem dopiero kilka razy, ale wszyscy przyjęli mnie dobrze. Interesują się moim samopoczuciem i tym, jak odnajduję się na boisku. Przyzwyczajam się do nowej rzeczywistości, ale moje odczucia są bardzo pozytywne.

Ostanie dni był bardzo intensywne?
Zdecydowanie. Wczoraj udało mi się trochę odpocząć, ale to nie czas na relaks, bo chcę jak najszybciej i jak najlepiej zaaklimatyzować się w zespole.

Rozmawiałeś z trenerem reprezentacji, Martinezem? Czy próbował wpływać na twój wybór?
Nie, w żaden sposób. Wiedział, że chcę przejść do wielkiego klubu, gdzie będę miał regularną szansę gry. Chcę grać jak najwięcej i pokazać trenerowi, że zasługuję na powołanie na mundial. 

Czy musiałeś też negocjować ze swoją dziewczyną?
Ona zawsze wspiera moje wybory. Przenosiny tutaj to też szansa dla niej, ale najpierw musi dokończyć studia. 

Co powiedział ci Paolo Maldini?
To dla mnie zaszczyt, że mogłem z nim rozmawiać. Jest legendą tego klubu, a teraz pełni też ważną funkcję w zarządzie. Kluczową rolę w moim wyborze odegrał także projekt Milanu, jest dla mnie bardzo interesujący.

Najważniejsze cechy i ulubiona rola na boisku?
Posiadam dobrą technikę, przyjęcie, potrafię pomóc w wykończeniu akcji i asystować. Jestem graczem dynamicznym, który lubi biegać głęboko do ataku i pracować dla zespołu. Jeśli chodzi o role na boisku, to w mojej karierze pełniłem ich już wiele. Wcześniej grałem przede wszystkim jako ofensywny pomocnik, ale z czasem rozwinąłem się bardziej w roli napastnika - prawdziwej "dziewiątki", jak również "fałszywej dziewiątki". W tej chwili lubię grać mając w pobliżu innego napastnika, mogę grać głęboko, mogę też wracać się do linii pomocy.   

Czy chcesz nawiązać do legendarnych atakujących Milanu?
Ważne jest, aby patrzeć w przyszłość i w kierunku tego, jak będzie rozwijał się klub. Ja chcę być częścią tego rozwoju, chcę wnieść swój wkład. Legendy zawsze będą legendami. Ja też chcę zapisać swoją kartę i osiągnąć wymarzone wyniki.

Z kim najbardziej chcesz się zmierzyć?
W Serie A jest wielu świetnych zawodników. Nie koncentruję się jednak na żadnym rywalu w szczególności, musze myśleć tylko o tym, jak pomóc mojej drużynie.

Czy twoja jakość może się przydać w Lidze Mistrzów?
Jedynym z naszych celów jest zajść jak najdalej w Lidze Mistrzów. Nie będzie to łatwe, mamy wiele meczów, ale postaramy się zrobić co w naszej mocy, aby przejść fazę grupową. 

Który gracz jest dla ciebie inspiracją i czy czujesz się już na tym samym poziomie?
Zawsze podziwiałem Cristiano Ronaldo z czasów Manchesteru i potem Realu. Zarozumiałością byłoby twierdzić - w moim wieku i przychodząc z ligi belgijskiej - że jestem na tym poziomie, co najlepsi. Zrobię natomiast wszystko, aby rozwinąć się i stać się możliwej najlepszym piłkarzem.

Jak to jest mieć szansę pracować z Ibrahimoviciem?
Mogę się wiele nauczyć od Ibry, który ma ogromne doświadczenie. Mogę też się wiele nauczyć od innych doświadczonych graczy. Gra w drużynie z Ibrą u boku będzie na pewno emocjonująca.   

Co lubisz robić poza boiskiem?
Jestem osobą, która lubi spędzać czas z rodziną. Interesuję się także innymi sportami, śledzę wiele różnych dyscyplin oprócz piłki nożnej. 

Jesteś gotowy do gry z Vicenzą?
Tak, oczywiście. Nie mogę się doczekać, aby zagrać w najbliższym sparingu. Trener powiedział mi, że dostanę trochę minut. Nie mogę się doczekać. 

Dlaczego wybrałeś karierę w piłce, a nie w tenisie?
Grałem tak samo często w tenisa, jak i w piłkę nożną. Dla mnie wybór był łatwy, bo w dzieciństwie wolałem kopać piłkę z kolegami. Dzięki tenisowi nauczyłem się natomiast gry z większą koncentracją. Pomógł mi także w osiągnieciu lepszej koordynacji. 

23 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
jasiom22
jasiom22
6 sierpnia 2022, 11:59
Wywiad odklepany na piątke.
Złoty chłopiec, będzie dobrze...

Wydaje mi się że dzięki Piolemu będzie miał okazje pokazać swoją wszechstronność, zmieniając pozycje w trakcie meczu. Wygląda jak idealny transfer pod ten system i trenera, oby!

Forza Szarle De Keite-laar!


0
nokoments
6 sierpnia 2022, 00:30
> W Milanello uderzyła mnie intensywność na treningach. Od razu zrozumiałem, skąd wzięło się zwycięstwo w lidze. Widzę, że wszyscy są bardzo zaangażowani.

Czytam takie rzeczy i mogę spać spokojny o drugą gwiazdkę. Do tego wypowiedzi Piolego o jeszcze większej intensywności i nieprzewidywalności. Czuję, że Padre wyr00cha w tym roku całą Serie A, a Adli, De Ketelaere i Origi dadzą nam wiele chwil radości.
4
daszyn
6 sierpnia 2022, 09:19
Marzenie… bo tych chudych latach cały czas z tylu głowy mam brak wiary w sukcesy.. ciekawe jak daleko zajdą w LM bo w zeszłym roku taki Liverpool wyjaśnił nasz poziom :(
0
Juzio
Juzio
5 sierpnia 2022, 22:31
Popyka z Paolo w tenisa w międzyczasie.
1
Victor Van Dort
Victor Van Dort
5 sierpnia 2022, 19:32
Bardzo poukładany i niegłupi młodzian z zachowania przypomina ułożonego Kake jeśli wybierał między tenisem a piłka to znaczy że ma w sobie "gen arystokraty" zdaje się dojrzalszy niż metryka wskazuje może w pierwszym sezonie będzie musiał się zaaklimatyzować w SerieA ale myślę że to znakomity transfer
5
iMmortal_1899
iMmortal_1899
5 sierpnia 2022, 19:30
Czyli jednak z tym palcem to prawda : )
0
ACMarcin83
ACMarcin83
5 sierpnia 2022, 19:20
Nie wiem czemu, ale coś mi nie pasuje w tym chłopaku.
0
milan2002
milan2002
5 sierpnia 2022, 19:24
Jak to się mówi. Nie ocenia się książki po okładce.
1
Miszcz
Miszcz
5 sierpnia 2022, 19:57
Tobie nic gościu nie pasuje. Od 26 dni kiedy założyłeś to konto.
8
fristajlos
5 sierpnia 2022, 21:51
Czy to Ty Pinokio?
4
cbvirus
cbvirus
5 sierpnia 2022, 18:43
Myślę, że bardzo się przyda. Nie wydaje mi się, żeby miał zostać naszą legendą, pewnie jeżeli uda mu się rozwinąć to będzie szukał Realów i innych, ale miejmy nadzieje, że chociaż w międzyczasie się nam przysłuży.
0
pazioni
Moderator pazioni
5 sierpnia 2022, 18:32
Bardzo inteligentny chłopak. Mam też ogromną nadzieję, że pokaże to na boisku.
3
MikoMiko
MikoMiko
5 sierpnia 2022, 18:07
Z fizycznego punktu widzenia, faktycznie trochę przypomina mi Ronaldo. Oczy i prawdopodobnie uzębienie.
0
Semper Fideli
Semper Fideli
5 sierpnia 2022, 17:57
hmm ani słowa o graniu na boku ;-)
2
Beny
Beny
5 sierpnia 2022, 17:53
Z wywiadów, prezencji i stylu gry kreuje się jedno - Ricky Kaka 2.0 :D
2
Ndrew
5 sierpnia 2022, 17:51
To jest wyśmienite, że z kim byś nie zrobil wywiadu - to właśnie tak wygląda mental naszych zawodników. Świadomi swojej siły ale skromni, nastawieni na współpracę. Forza Pioli że tak ich uczy, i forza Maldini że właśnie takich wyszukuje!
1
inzaghi67
inzaghi67
5 sierpnia 2022, 18:06
Ciekawe jakby wyglądały wywiady z Faivre albo Langiem
Edytowano dnia: 5 sierpnia 2022, 18:06
4
pawerrs
pawerrs
5 sierpnia 2022, 17:51
Ktoś wie jak u Piolego z angielskim?
0
Ginevra
Ginevra
5 sierpnia 2022, 18:10
Powiedział przy okazji transferu Fika, że jego angielski nie jest nadzwyczajny. Natomiast po francusku radzi sobie świetnie :D
4
pawerrs
pawerrs
5 sierpnia 2022, 19:14
Tylko ciekawe jak z francuskim u Charlesa, bo u Belgów różnie z tymi językami bywa xD
0
lewysovski
lewysovski
5 sierpnia 2022, 17:40
Szarle to będzie kocur niesamowity, widać u niego spokój i inteligencję. Ciekawe czy z tym Zaniolo to Milan na poważnie coś sondował, bo on nijak pasuje mi charakterem do reszty transferów.
5
Tzeentch3
5 sierpnia 2022, 17:36
Czym byłaby konferencja prasowa Milanu bez pytania o Zlatana :)
13
Voltrex
Voltrex
5 sierpnia 2022, 17:28
Oglądałem wywiad i chłopak jest bardzo dojrzały jak na swój wiek. Wydaje się inteligenty i rozsądny, widać od razu jakąś szatnie próbuje stworzyć Paolo i bardzo mi się to podoba.
8

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się