Primavera rzutem na taśmę pokonuje Udinese. Bolesna porażka derbowa Milan Femminile

16 października 2022, 16:11, Ginevra Aktualności

PRIMAVERA: Rzutem na taśmę i dość szczęśliwie udało się drużynie Ignazio Abate wyrwać trzy punkty w meczu ligowym z ostatnim w tabeli Udinese. Bohaterem spotkania był Chaka Traorè, który trzy razy wyprowadzał drużynę na prowadzenie w meczu. Hattricka skompletował w 94. minucie spotkania po bardzo niefortunnej interwencji bramkarza gospodarzy. Rossoneri zajmują miejsce w środku tabeli - mają 4 wygrane i 4 przegrane po ośmiu kolejkach. Dariusz Stalmach spędził spotkanie na ławce rezerwowych.

Iganzio Abate: "To był emocjonujący mecz. Chłopcy walczyli do końca, ale sami sobie skomplikowaliśmy życie. To kolejne spotkanie, które wygrywamy w ostatniej minucie i nie jest to przypadek. Wreszcie udało nam się wygrać mecz, który nie układał się po naszej myśli. To pokazuje nasze zaangażowanie, serce i ducha zespołu. Jesteśmy na dobrej drodze. Teraz myślimy już o następnym meczu w Pucharze Włoch".

Chaka Traorè: "To był trudny mecz, ale pokazaliśmy koncentrację i walkę do końca. Cieszę się z moich trzech bramek, które zdobyłem z pomocą kolegów, oraz z tego, że rozwijamy się jako drużyna tak jak życzy sobie tego trener". [LINK]

UDINESE-MILAN 2-3

Gole: 4' Traorè (M), 30' Semedo (U), 37' Traorè (M), 50' Pafundi (U), 94' Traorè (M).

UDINESE (4-2-3-1): Di Bartolo; Abdalla, Abankwah, Guessand, Iob (74' Cocetta); Castagnaviz (84' De Crescenzo), Centis; Basha, Pafundi (84' Russo), Pejicic; Semedo. Trener: Sturm.

MILAN (4-3-3): Nava; Bakoune, Coubis, Paloschi (59' Simić), Bartesaghi (66' Bozzolan); Gala (86' Eletu), Marshage, Zeroli; Alesi (59' Cuenca), Mangiameli (59' Longhi), Traorè. Trener: Abate.

MILAN FEMMINILE: Czasy, kiedy to Milan Femminile dominował niepodzielnie w derbach Mediolanu, zdają się obecnie odległą przeszłością. Drużyna Maurizio Ganza doznała bolesnej porażki z liderkami tabeli przegrywając aż 0-4. Gosia Mesjasz rozegrała pełne spotkanie. Rossonere po sześciu kolejkach mają na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. Perspektywa walki o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów wydaję się na ten moment bardzo odległa.

INTER-MILAN 4-0

Gole: 9' van der Gragt (I), 34' Chawinga (I), 42' i 54' Polli (I).

INTER (4-2-3-1): Durante; Sønstevold, van der Gragt, Alborghetti, Robustellini; Mihashi (Santi), Simonetti (Csiszár); Chawinga (Marinelli), Karchouni, Nchout (Pandini); Polli (Bonetti). Trenerka: Guarino.

MILAN (3-5-2): Giuliani; Árnadóttir, Fusetti, Mesjasz; Bergamaschi (Thrige), Grimshaw, Adami, K. Dubcová (Piemonte), Tucceri Cimini (Soffia); Thomas (M. Dubcová), Asllani. Trener: Ganz.