SCUDETTO


RMC Sport: Jak Milan i Lille osiągnęły porozumienie w sprawie kary Leao na rzecz Sportingu

12 maja 2023, 12:14, Redakcja Aktualności
RMC Sport: Jak Milan i Lille osiągnęły porozumienie w sprawie kary Leao na rzecz Sportingu

RMC Sport na swoich łamach opublikowało raport, w którym podsumowuje sytuację kary nałożonej na Rafaela Leão za jednostronne zerwanie kontraktu ze Sportingiem Lizbona. W 2018 roku Portugalczyk zdecydował się na jednostronne rozwiązanie umowy po ataku kibiców na ośrodek treningowy klubu i dołączył do francuskiego LOSC Lille na zasadzie wolnego transferu. 19 marca 2020 roku, Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) w wyroku nakazał Leão zapłatę 16,5 mln euro odszkodowania portugalskiemu klubowi, który wszczął postępowanie przed portugalskim sądem w celu uzyskania odszkodowania. Sporting skontaktował się również z FIFA, która ustaliła, że Lille ponosi solidarną odpowiedzialność i dlatego też powinno uczestniczyć w solidarnej naprawie szkody.

Następnie Leão zaczął zaliczać dobre występy w Milanie i klub chciał przedłużenia kontraktu, ale podrzebne do tego było rozwiązanie spornej kwestii grzywny. Odsetki rosły i aktualnie cała kwota opiewa na 20,6 mln euro. W ostatnim czasie Rafa osiągnął porozumienie z Milanem i przedłuży kontrakt do 2028 roku. Lille natomiast zgodziło się zapłacić Sportingowi 19,6 mln euro, a zawodnik zapłaci 1 mln euro (łącznie wspomniane wcześniej 20,6 mln euro).

Milan natomiast zgodził się zwrócić francuskiemu Lille 90% kwoty, czyli około 18 mln euro i i stawia na praktycznie gwarantowany zysk kapitałowy z przyszłego transferu. Ostatecznie francuski klub zapłaci z własnej kieszeni jedynie 2 mln euro i odzyska pieniądze z przyszłej odsprzedaży, która będzie opiewać na dużą kwotę, biorąc pod uwagę, że Milan zastrzegł sobie klauzulę w kwocie ponad 100 mln euro.


#

52 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
lopezito84
lopezito84
12 maja 2023, 18:15
Czyli pewne jak w banku jest że prędzej czy później odejdzie. Szkoda
0
milan2002
milan2002
12 maja 2023, 15:37
Myślę, że to bardzo dobry deal. Wszyscy są zadowoleni. Nawet jeśli kiedyś odejdzie za darmo to przez te 5 lat strzeli dużo bramek i zapewni spore wpływy do budżetu tak jak w tym sezonie.
0
MikoMiko
MikoMiko
12 maja 2023, 14:57
ciekawe czy jest jakaś klauzula w wypadku gdyby odszedł za darmo po wypełnieniu kontraktu, lub gdyby został do końca kariery.
0
marcinomilano
marcinomilano
12 maja 2023, 14:46
Podobno Krunić i Messias z jakimiś problemami zdrowotnymi xd
0
Janik14
Janik14
12 maja 2023, 14:51
Messias to palicho, jest słaby i powinien odejść. Ale Rade przy kontuzji Bennacera to już jest słaba sytuacja
6
marcinomilano
marcinomilano
12 maja 2023, 14:51
Ale jednak ze Spezią by się przydał.
1
Pavlović31
Pavlović31
12 maja 2023, 15:26
Po raz n-ty się tak dzieje. To nie jest normalne. Muszą źle trenować,za bardzo zajechani na treningu. A potem siły na mecz nie ma, fizycznej i mentalnej.
0
marunio
marunio
12 maja 2023, 14:23
troche nie dokladnie, czyli w sumie milan wyslal 18mln lille, lille 19,6 sportingowi i tyle? to juz milan mogl zaplacic, pewnie wiecej wydali na prawnikow, ksiegowych, konsultatnow niz oszczedzili
1
Sebolinho10
Sebolinho10
12 maja 2023, 18:23
Trochę nie dokładnie to Ty czytasz.
0
cbvirus
cbvirus
12 maja 2023, 14:05
Ostatni akapit jest napisany dość niejasno. Czyli de facto Milan pokrył tą karę?
0
Gerada
Gerada
12 maja 2023, 14:10
Fakt, napisane niejasno. Ale ja to bym czytał tak: Lille zapłąciło 19,6 miliona, ale Milan w to miejsce zgodził się na przekazanie 18 milionów z przyszłego transferu Portugalczyka francuskiemu klubowi...
1
marunio
marunio
12 maja 2023, 14:18
i cyk jak z rebiciem bedzie, nie zdziwilbym sie, jakby pod koniec nowego kontraktu, zamiast go sprzedawac i nie dajac mu odejsc za darmo po kontrakcie wymienia sie zawodnikami z innym klubem
0
DarQ
DarQ
12 maja 2023, 13:59
Milan, a właściwie Elliott czy tam Redbird spojrzał na temat perspektywicznie. Wydali by pewnie ostatecznie i 40 mln by tylko obronić się przed wypełnieniem kontraktu. W ostatecznym bilansie zamierzają być mocno na plus. Szkoda , że wcześniej nie podchodzili tak do tematu ale to wynika pewnie z faktu, że o skrzydłowego , który daje liczby (gole i asysty = punkty) jest bardzo trudno, a o przyzwoitego pomocnika , obrońce czy bramkarza już nie.
1
gringo100
gringo100
12 maja 2023, 13:31
A milan go nie sprzeda :)
0
Vol'jin
12 maja 2023, 13:24
Ze Spezią chcemy zremisować, patrząc na awizowany skład
1
Von Strauss
Von Strauss
12 maja 2023, 13:45
Origi i Rebić z przodu, no cóż. A może w końcu zaskoczy i wpadnie jakieś 3:1 (Rebić, Origi, CDK) xD
2
ósmy
ósmy
12 maja 2023, 13:50
Ale powiedzmy sobie szczerze, że Giroud już od pewnego czasu nic nie daje w ataku.
Czy Pioli ma inne wyjście, licząc na niego i jego doświadczenie mimo wszystko w rewanżu z Interem?
5
mmielczar123
mmielczar123
12 maja 2023, 13:50
Dajcie spokój, chyba tylko kara dla Juve nas uratuje w tym sezonie...
3
Tanger
Tanger
12 maja 2023, 14:02
Świetny skład. W sam raz, by wyrwać 1 pkt. z tej batalii. Jak to mówią, jak nie masz kim wygrać meczu, to go zremisuj :P
2
Tzeentch3
Tzeentch3
12 maja 2023, 14:14
Jak byli wszyscy zdrowi i w formie to bym miał większe pretensje, ale Giroud od dłuższego czasu prawie nic nie daje na boisku, a mimo wszystko Origi dał dobrą zmianę z Interem (o ile w tym meczu coś można dobrym nazwać). Tylko z drugiej strony znowu pytanie czemu Rebić gra ze Spezią, a nie wszedł z Interem...
3
Meet
Meet
12 maja 2023, 13:17
Widze ze nie ktorzy nie zadowoleni z takiego obrotu sprawy a ja uwazam ze interwencja Milanu była konieczna. Leao juz w Lille nie ma wiec im nie zalezy na szybkim rozwiazaniu, sprawa ciagnela by sie miesiacami albo latami. Leao by nie podpisal do czasu wyjasnienia. Klub nie moglby go sprzedac na siłe to tak nie działa, a za pol roku moze dogadywac kontrakt za free. Kazdy klub z PL lekka reka dałby mu wiecej niz Milan i opłacil ta kare jak bonus za podpis. Uwazam ze klub podjał wazna i dobra decyzje i Leao rzeczywiscie chcial tu zostac narzekanie moim zdaniem nie na miejscu. Za 18mln i 5 za sezon kogo byscie wzieli na jego miejsce za rok?
Edytowano dnia: 12 maja 2023, 13:19
2
Luther Blissett
Luther Blissett
12 maja 2023, 21:14
Calhanoglu akurat kończy się kontrakt w 2024 - myślę, że spokojnie 18 mln za podpis i 5 w pensji by go przekonało... ;)
0
Rolnik264
Rolnik264
12 maja 2023, 13:15
Wychodzi na to że Milan dalej jest w rękach Elliotu a nie RedBirda :D
1
Vol'jin
12 maja 2023, 13:25
Plotki niosą, że Furlani tutaj mocno negocjował z Lille
0
sheva7acm
sheva7acm
12 maja 2023, 13:08
Czyli za 3 lata papa !!!Ale da nam jeszcze wiele radości no i jest czas na znalezienie następcy !!
0
imperator5000
imperator5000
12 maja 2023, 12:58
Czytałem na Milannews, że porozumienie między Lille a Milanem polega na tym, że Lille opłaci odszkodowanie z odsetkami w kwocie 20 mln euro (i tak musiałoby to zrobić i najpewniej od dawna ma zawiązaną na ten cel rezerwę), a Milan w osobnym porozumieniu zgodzi się na odstąpienie na rzecz Lille 15% kwoty z przyszłej sprzedaży Leao. Bez żadnego pokrywania płatności Lille przez Milan. Dla mnie sytuacja win-win, zważywszy że pozwoliło to przedłużyć pobyt Leao w Milanie.
3
bolik
bolik
12 maja 2023, 13:03
Jeśli Lille musiało by i tak zapłacić to odszkodowanie jak sam napisałeś to po co Milan im daje te 15%? Jaki mamy w tym interes? Dla Leao to też powinno być bez znaczenia, bo Lille płaci karę.
0
imperator5000
imperator5000
12 maja 2023, 14:15
Leao odpowiada solidarnie z Lille - choć nie wiem już, czy do całej, czy do części kwoty, bo po którejś instancji nie śledzę już dokładnie rozwoju sytuacji. Interes Milanu polega na tym, żeby rozwiązać kwestię zadłużenia częściowo obciążającego Portugalczyka i przekonać go tym samym do podpisania nowej umowy.
0
bolik
bolik
12 maja 2023, 14:24
Ok, chyba za mało wiemy żeby jednoznacznie ocenić sytuację, pewnie faktycznie chodziło, żeby po prostu zamknąć sprawę, ale Maldini nie raz wypowiadał się, że sprawa kary nie dotyczy Milanu.
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
12 maja 2023, 12:55
Z tego co wiem to Lille miało zagwarantowane 30% z kolejnego transferu czyli wtedy gdy Milan Leao sprzeda, czy w związku z tym ze Milan w ramach załatwienia sprawy z karą Leao zwraca Lille 90% czyli ok 18mln euro to Milan nie będzie już musiał płacić Lille tych 30% lub ten procent będzie mniejszy przy sprzedaży? Mam nadzieję że tak jest bo nikomu nie było by na rękę oddać Leao za darmo, Milan stracił by bardzo drogiego zawodnika który robi różnice na boisku a Lille szanse na procent ze sprzedaży. W takiej sytuacji 5mln dla Leao też ma sens bo doliczając te 18mln to wychodziło by że tak naprawdę Leao zarobi ponad 8mln za sezon ale w księgach będzie tylko 5mln.
0
ósmy
ósmy
12 maja 2023, 12:52
I cyk - Jonathan David od lipca w Milanie w promocyjnej cenie.
19
Sebolinho10
Sebolinho10
12 maja 2023, 18:29
Byłoby pięknie
0
marcinomilano
marcinomilano
12 maja 2023, 12:51
Na spokojnie podchodziłbym do tych doniesień. Btw Lille ma jakiś % z odsprzedaży Leao?
0
Von Strauss
Von Strauss
12 maja 2023, 12:51
Według tego co czytałem jeszcze wczoraj to RMC podało źle. W kontrakcie ma być zastrzeżenie, że jak Milan sprzeda Leao to z tych pieniędzy Lille dostanie zwrot (tam ma być chyba 15% zastrzeżone, plus jakaś kwota maksymalna). Więc jak sprzedamy za 100 mln to dostaną 15 mln, jak wymienimy za innych zawodników + 20 mln to dostaną 3 mln ;)
0
marunio
marunio
12 maja 2023, 14:41
zrobia wymiane rebica - silva 2.0
0
100f
100f
12 maja 2023, 12:51
Ciekawe ile faktycznie w tym prawdy, bo tak to mogli to załatwić już dawno. Chyba, że to co oddamy Lille to jest 10% od przyszłego transferu Leao, bo Lille pewnie nie miało takiego zapisu przy transferze. Więc - klauzula wzrosła ze 150 do 175 mln euro i jeśli ktoś wpłaci klauzulę to Lille dostanie z tego te 10% czyli około 18mln. Tylko wtedy sens ma to, że tak długo to trwało.
1
MrCostacurta
MrCostacurta
12 maja 2023, 12:50
To teraz powinien zostać u nas do końca kariery xd
0
MrWercyngentoryx
MrWercyngentoryx
12 maja 2023, 12:49
Czyli okienko transferowe można uznać za otwarte.
0
Wilk87
Wilk87
12 maja 2023, 12:57
Żeby się nie okazało, że jest już zamknięte
1
Squall
Squall
12 maja 2023, 12:46
Na jedno wychodzi, bo przy ewentualnej sprzedaży Leao trzeba byloby oddać ten procent, a tak to cała kwota z transferu idzie do nas, a sama suma pewnie by była podobna.
0
bolik
bolik
12 maja 2023, 12:49
Gdzie to wynika z tego tekstu?
2
Squall
Squall
12 maja 2023, 13:02
Z tego tekstu nigdzie, przeczytałem tak na innej stronie.
0
Yang
Yang
12 maja 2023, 12:46
Fabrizio Romano pisał, ze pensja zawodnika ma wynieść 5 mln euro, wiec jeśli okaże się to prawdą to każdego roku oszczędzamy te 2 mln przynajmniej na kwocie kontraktu, wiec pewnie te 4/6 mln z tego się zwróci.

Jeśli Milan liczy, ze za 2/3 lata Leao sprzeda za kwotę 150mln plus to i tak wyjdzie na plus
0
lukasz9315
lukasz9315
12 maja 2023, 12:46
Bzdury. Lepiej odrazu wszystko zaplacić i nie ugadywać sie z zadnym lille. Bez sensu. Chyba ze oni dadza promocyjną cene na jakiś ich talent.
0
patoo_07
patoo_07
12 maja 2023, 12:37
Czyli pogra ze dwa lata i odejdzie.
0
Elek95
Elek95
12 maja 2023, 12:32
Według mnie to zostaliśmy trochę wydymani przez Sporting i Lille.
Musimy zapłacić 18 mln euro za sytuacje która bezpośrednio z Milanem nie miała nic wspólnego.
Milan zapewne liczy na sprzedaż Leao w okresie 2-3 lat za dużą kwote. Powoli więc trzeba też rozglądać się za potencjalnym zastepstwem, bo jak pokazują sytuacje własnie z Leao, Tonalim czy CDK nie odrazu udaje się wejśc z buta do takiego klubu jak Milan i trzeba mieć czas na aklimatyzacje.
1
bolik
bolik
12 maja 2023, 12:29
Czy dobrze rozumiem, że zapłacimy te 18mln dopiero jak sprzedamy Leao czy już teraz. Jeśli teraz to troche to wszystko dziwnie wyszło, biorąc pod uwagę, że tyle to trwało. W ten sposób pewnie można było to zamknąć pół roku temu.
1
Manolas
Manolas
12 maja 2023, 12:28
Skoro juz raz zapłaciliśmy za Leao to po co drugi ? Niech Lille to sobie spłaca
1
MilanFanJ
MilanFanJ
12 maja 2023, 12:27
Ciekawe, że po tak długim czasie negocjacji i kombinowania ostatecznie de facto zgodziliśmy się, że to my pokrywamy większość kary dla Sportingu. Podejrzewam, że to oznacza zaplanowaną sprzedaż Leao za dużą kwotę w kolejnych latach
0
gattusoBDG
gattusoBDG
12 maja 2023, 12:24
No cóż, dobre i to. Bez Leao (jak pokazał ostatni mecz z Interem) nasza siła ognia spada niemal do zera niestety. A stracenie go za free za rok to już w ogóle była by katastrofa.
0
franka74
franka74
12 maja 2023, 12:20
Lille sprytnie ograło Milan.
0
gieksa51
gieksa51
12 maja 2023, 12:20
Albo po prostu zamiast sprzedaży zarobimy tyle kasy że im po prostu oddamy kasę
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się