Primavera: Piorunujący tydzień ekipy Abate. Wysokie wygrane z Newcastle i Juve

24 września 2023, 17:56, Ginevra Aktualności

W nowym sezonie drużyna Primavery Milanu póki co kroczy od wygranej do wygranej - pięć meczów, pięć zwycięstw. W ubiegłym tygodniu podopieczni Ignazio Abate najpierw pokonali 4-0 Newcastle w meczu UEFA Youth League, a następnie rozprawili się 3-0 z Juventusem w Campionato Primavera 1, gdzie obecnie samodzielnie zajmują pozycję lidera z przewagą dwóch punktów nad Interem.

W pierwszej kolejce UEFA Youth League Rossoneri, tak jak starsi koledzy, mierzyli się z przyjezdnymi z Anglii i już po niespełna pół godziny prowadzili 3-0. Najpierw do siatki trafił Chaka Traore po akcji i dośrodkowaniu Filippo Scottiego. Chwile później faulowany w polu karnym 15-letni Francesco Camarda zamienił jedenastkę na gola. Złote dziecko sektora młodzieżowego Milanu dołożyło jeszcze trzeciego gola w stylu rasowego napastnika po kolejnej indywidulanej akcji Scottiego i doskonałej asyście. W drugiej połowie meczu jeszcze jeden rzut karny na bramkę zamienił Kevin Zeroli. Czterobramkowe zwycięstwo i imponujący start drużyn ubiegłorocznych półfinalistów UEFA Youth League z Mediolanu! Łyżka dziegciu w beczce miodu to uraz barku Hugo Cuenki po brutalnym faulu zawodnika Newcastle, przez który Paragwajczyk będzie musiał pauzować prawdopodobnie około miesiąc.

W czwartej kolejce Campionato Primavera 1 gracze Abate mierzyli się z Juventusem, który pokonali 3-0, a wszystkie gole padły w piorunującej końcówce pierwszej połowy. Najpierw świetna wrzutka Victora Eletu do Alessandro Bonomiego, który lobem pokonuje bramkarza, chwile potem Filippo Scotti, a w doliczonym czasie jeszcze raz Bonomi w cztery minuty doprowadzą do kapitulacji Juventusu. Po przerwie Rossoneri szybko musieli się jednak odnaleźć w nowej sytuacji, gdy Clinton Nsiala obejrzał drugą żółtą kartkę i Juventus zaczął grać z przewagą jednego zawodnika. Na kwadrans przed końcem równowaga została przywrócona, gdyż także jeden z piłkarzy Juventusu musiał opuścić boisko z powodu dwóch żółtych kartek i Milan dowiózł trzybramkowe prowadzenie do końca.

Dariusz Stalmach rozegrał 90 minut z Newcastle i 30 min z Juventusem, zmieniając w drugiej połowie Bonomiego. Mateusz Skoczylas na razie nieobecny w kadrze Abate.