Październikowa przerwa reprezentacyjna: podsumowanie występów piłkarzy Milanu

9 października 2023, 18:29, cinassek Aktualności

Czternastu piłkarzy Milanu spędza październikową przerwę reprezentacyjną spędziło na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych. Oto lista meczów z udziałem rossonerich.

Środa, 11 października:

Serbia U-19 - Włochy U-19 5:4 (60 minut i asysta Davide Bartesaghiego)

Czwartek, 12 października:

-

Piątek, 13 października:

Argentyna - Paragwaj 1:0 (Marco Pellegrino poza kadrą meczową)

Arabia Saudyjska - Nigeria 2:2 (65 minut Samuela Chukwueze)

Holandia - Francja 1:2 (90 minut Tijjaniego Reijndersa - po 90 minut Mike'a Maignana Theo Hernandeza, 19 minut Oliviera Giroud)

Anglia - Australia 1:0 (62 minuty Fikayo Tomoriego)

Portugalia - Słowacja 3:2 (65 minut Rafaela Leao)

Sobota, 14 października:

Serbia U-19 - Włochy U-19 (Davide Bartesaghi), godz. 16:00, Stara Pazova

Dania - Kazachstan 3:1 (90 minut Simona Kjaera)

Stany Zjednoczone - Niemcy 1:3 (90 minut Yunusa Musaha, 75 minut i gol Christiana Pulisica - pełne spotkanie Malicka Thiawa na ławce rezerwowych)

Niedziela, 15 października:

Szwajcaria - Białoruś (Noah Okafor), godz. 18:00, Sankt Gallen

Poniedziałek, 16 października:

Nigeria - Mozambik 3:2 (Samuel Chukwueze poza kadrą meczową)

Grecja - Holandia 0:1 (90 minut Tijjaniego Reijndersa)

Bośnia i Hercegowina - Portugalia 0:5 (65 minut Rafaela Leao)

Wtorek, 17 października:

San Marino - Dania 1:2 (90 minut Simona Kjaera)

Anglia - Włochy 3:1 (Fikayo Tomori poza kadrą meczową)

Francja - Szkocja 4:1 (90 minut Mike'a Maignana Theo Hernandeza, 63 minuty Oliviera Giroud)

Środa, 18 października:

Meksyk - Niemcy 2:2 (31 minut Malicka Thiawa)

Stany Zjednoczone - Ghana 4:0 (75 minut Yunusa Musaha, 45 minut, gol z rzutu karnego i asysta Christiana Pulisica)

Peru - Argentyna 0:2 (Marco Pellegrino poza kadrą meczową)

18 października 2023, 22:06
Jak ktos jest chetny to mam jeden wolny bilet na mecz Milan Juve. Szczegóły na priv.
18 października 2023, 11:59
Ciekawe czy Tonali obstawial Wlochow czy Anglie?
1
Zbanowanyx3
Zbanowanyx3
17 października 2023, 22:27
Kolejny wielki Włoski talent Scalvini dziś udział przy trzech bramkach, oczywiście tych straconych
5
Masa
Masa
17 października 2023, 22:23
tragiczni sa wlosi... pierwsze 20 min jeszcze jakos to wygladalo, a pozniej bez pomyslu, jakby po tym karnym calkowicie stracili wiare w siebie.

dawno tak slabej italii nie bylo
5
mmielczar123
17 października 2023, 22:07
Kjaer walnął swojaka w meczu z San Marino...
1
Marcin1982
Marcin1982
17 października 2023, 22:10
Ty bez tej strony to byś pewnie 24h na czaterii siedział :D Za chwile gołąb gdzieś na stadionie nasra to napiszesz
0
17 października 2023, 22:13
Tak by było
9
17 października 2023, 22:47
A tak na serio, to po prostu takie emocje wzbudza we mnie ten sport, a ja lubię się swoimi emocjami dzielić. Uważam, że ta strona to odpowiednie miejsce, żeby podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami na tematy mniej lub bardziej związane z Milanem z fajnymi ludźmi, którzy również interesują się tym tematem. Jednak chyba niestety będą musiał usunąć konto, bo Marcinowi 1982 (któremu sądząc po nicku, rocznikowo bliżej jest do mojego ojca niż mnie) nie podobają się moje wpisy i co jakiś czas musi wyrazić wobec nich swoją dezaprobatę. A to udzielam się za często, a to za szybko napiszę, że jakaś drużyna dobrze weszła w mecz, a to po prostu coś mu się nie spodoba. No cóż, życie :)
16
Rossu
17 października 2023, 23:19
Marcin1982

Ty się naprawdę musisz do wszystkiego sapać? Zajmij się może swoim życiem i co Ci do tego, że ktoś "siedzi 24h na czaterii"?
Spójrz najpierw na siebie, jak trzeba być bardzo smutnym człowiekiem, żeby przypierdulać się o takie coś?
Od tego jest strona i ten wątek, żeby komentować mecze naszych reprezentantów, a jak się nie podoba, to nie czytaj i nie udzielaj się.
13
Corsa
18 października 2023, 12:35
@Marcin1982, wyluzuj trochę, bo jak sam widzisz pod własnym komentarzem, takie wypowiedź drażnią innych użytkowników.
2
ZYLION
ZYLION
17 października 2023, 22:00
Ktoś coś wie- przed chwilą komentator powiedział że Tonali mecze Milanu nawet obstawiał
0
biedrus
biedrus
17 października 2023, 22:22
gdzieś czytałem, że obstawił żółtą kartkę dla siebie w jednym z meczów, oczywiście dostał ja pod koniec meczu, ale czy to prawda to nie wiem
17 października 2023, 20:58
Ktoś wie dlaczego Verratti nie jest powoływany do kadry. Bo to że wyjechał za granice grać to nie jest chyba argument bo nie zapomniał jak się gra w piłkę a to jest topowy pomocnik.
1
filipacm
filipacm
17 października 2023, 21:44
Pojechał do Kataru na wakacje, gdzie zagrał w tym sezonie aż 2 mecze i dziwisz się, że Spall woli stawiać na przyszłościowych pomocników?
1
Tzeentch3
Tzeentch3
17 października 2023, 21:48
Może dlatego, że od początku sezonu nie grał i dopiero pod koniec września zagrał 2 mecze w potężnej lidze katarskiej :)
1
Starosta
Starosta
Nie dziwie się po prostu o tym nie wiedziałem. Stąd moje pytanie. Dzięki za informacje.
17 października 2023, 20:49
Decyzja trenera - wykluczył Fika i Nketiaha.
0
GWIDON1979
GWIDON1979
17 października 2023, 21:04
Brak Fika w obronie i już angole stracili gola :-)
3
17 października 2023, 13:19
Żeby tylko znowu ten idiota Southgate nie zniszczył Tomoriemu psychiki takimi decyzjami, bo już było dobrze
0
17 października 2023, 10:55
Holendrzy podobno zachwyceni Reijndersem i wcale się nie dziwię, bo gość gra kapitalnie. Dopiero oglądając Tijjaniego w reprezentacji mogłem skupić się wyłącznie na nim i gość naprawdę robi wrażenie. Ciągle jest w ruchu, rozgląda się, szuka najlepszych opcji do zagrania piłki, podejmuje dużo ryzyka i najczęściej nie traci przy tym piłki. Nie ma przypadku w tym, że szybko stał się graczem pierwszego składu i to takim, który gra do 90 minuty. Oczywiście Holendrzy mają teraz problemy z kontuzjami (m. in. De Jong), ale i tak Tiji powinien na stałe stać się postacią pierwszoplanową.
6
ósmy
ósmy
17 października 2023, 20:52
Rijnders świetnie wszedł do reprezentacji. Gra naprawdę dobrze, szuka przesrzeni z przodu i je wykorzystuje. Robi to, co robił w Alkmaar. I co robił u nas na początku sezonu, kiedy mocno wszedł do kadry. Potem Pioli zgodnie z zapowiedziami przesunął do do tyłu, tym samym trochę odcinając jego ofensywne walory. I już Holender u nas nie wygląda tak, jak w Repce.
Oby szybko wrócił Bennacer - wtedy mam nadzieję Pioli wróci do wcześniejszego ustawienia Reijndersa.
5
ZYLION
ZYLION
16 października 2023, 22:51
Rejinders jakoś mocno chwalony za dzisiejszy mecz na X, czy ktoś oglądał?
0
ósmy
ósmy
16 października 2023, 21:38
Czy ktoś wie, dlaczego Chukwueze nie było w kadrze na dzisiejszy mecz z Mozambikiem?
16 października 2023, 21:35
Leao coś słabo w repce. Tyle strzelają, a on nic. Dziwne.
Edytowano dnia: 16 października 2023, 21:35
0
16 października 2023, 21:39
Rafa chyba najlepiej się czuje jako "główna gwiazda przedstawienia", a w reprezentacji uwaga kibiców rozkłada się na Bruno, Felixa, Cancelo, Silvę i oczywiście Cristiano, a Leao jest po prostu jednym z kilku.
0
Rossu
16 października 2023, 22:39
Leao tam jest jednym z wielu, jeśli zagra słabo, to nie będą go trzymać 90 minut. Zdejmą szybciutko, mają kolejnych świetnych piłkarzy. Nie są uzależnieni od Rafała jak my :P
0
inzaghi67
inzaghi67
17 października 2023, 12:56
Rafa na początku sezonu też jakby się czuł odcięty od gry bo większość akcji szła prawą stroną a jest jak mówisz, on lubi być w środku uwagi. Tego w mentalu mu brakuje żeby aspirować do bycia w czołówce.
0
lopezito84
lopezito84
16 października 2023, 18:55
Czy wie ktoś jaką nazwę mam Milan na EA FC24?
16 października 2023, 15:04
Jesteśmy chyba najgorszą reprezentacją w Europie jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców a poziom piłkarski, większe kraje jak Niemcy, Włochy, Hiszpania, Anglia Francja biją nas na głowę, ale i te zdecydowanie mniejsze jak Chorwacja. Belgia,Holandia,Portugalia i parę innych wypadają lepiej, jeżeli chodzi o poziom reprezentacji jak i samych lig. nasza piłka nadaje się do zaorania.
1
inzaghi67
inzaghi67
17 października 2023, 13:02
Tyle lat się wypowiadają ludzie ze środowiska, najwięcej i konkretnie mówił o tym Boniek. Inwestycja w szkółki, kluby i orliki była, młodziki są... tylko po prostu są słabi. Chociaż sporo dobrych talentów wyszło w ciągu ostatnich lat. Niektóre młodzieżówki w reprezentacji sobie radzą nieźle ale później ta kariera zwalnia. Polska po prostu jest słaba w piłce.
0
16 października 2023, 13:42
Di Marzio podaje, że Danilo wypada na mecz z nami, dodatkowo występy Vlahovića i Chiesy mocno wątpliwe. W takim wypadku straty Juve będą jeszcze poważniejsze niż nasze.
0
GWIDON1979
GWIDON1979
15 października 2023, 22:53
Po losowaniu grupy było mówione ze sztuką jest nie awansować. Niemożliwe staje się możliwe.
Na szczęście wraca liga.
0
Milanboy
Milanboy
15 października 2023, 23:03
My jako naród w szaleństwach jesteśmy mistrzami.
0
BadMad
BadMad
18 października 2023, 16:22
Patrząc na składy innych grup,aż włos jeży się na głowie,jakie smary plus wybicie futbolu z głowy zaserwowali by nam poważni piłkarze poważnych reprezentacji.
0
Milanboy
Milanboy
15 października 2023, 22:41
1 punkt z Mołdawią to już jest naprawdę wstyd , naprawdę wstyd.
15 października 2023, 23:01
W sumie w drugiej połowie jakoś się to dało oglądać do chyba 70 minuty jak Probierz zrobił 3 zmiany i nagle nam gra siadła - oczywiście licząc od początku drugiej połowy, a nie spotkania :)
2
MEDIOLANUMACM
14 października 2023, 22:56
Ogólnie jestem pod wrażeniem tego ile jakościowo dostała reprezentacja Portugalii po odejściu Santosa, przyjemnie się ogląda ich grę przy rozgrywaniu mają mega swobodę i pewność, owszem można się przyczepić, że nie grają w "trudnej grupie" ale żadna inna reprezentacja w tych eliminacjach nie może się pochwalić takimi statystykami jakie mają oni w tej chwili 7 meczy, same zwycięstwa, bilans bramek 27/2 z czego 6 czystych kont.
3
Von Strauss
Von Strauss
15 października 2023, 20:34
Z czego 3 mecze z tuzami jak Luksemburg i Lichtenstein, 2 mecze ze Słowacją, mecz z Islandią i BiH. No ja Cię proszę, to są drużyny na poziom naszej reprezentacji a nie Portugalii xD
14 października 2023, 22:06
Kurde szkoda ze oddaliśmy Jacka pare lat temu, później brakowało właśnie takiego pomocnika jak on… nigdy nie rozumiałem tej decyzji, patrząc jakie nazwiska później sprowadziliśmy (mesjasz, snickers czy nawet diaz)
2
14 października 2023, 22:42
Mam tak samo nie umiałem tego pojąć kiedyś a nawet powiem dzisiaj dalej tego nie pojmuję bo sam osobiście uważam, że Jack by się przydał przez te wszystkie sezony co go nie było a i nawet w obecnym sezonie mógłby dalej być pewniakiem do wystawienia w podst 11nastce.
14 października 2023, 21:48
Tak to jest jak się trzyma Thiawa na ławce ;)
A poważniej, to naprawdę trochę mi szkoda tego Baloguna, fajnie się chłopak porusza.
Theo także oki.
Giroud coś pokopał, dobrze że wszedł dopiero na końcówkę to nie będzie bardzo zmęczony...
0
13 października 2023, 23:07
Reijnders zagrał bardzo dobrze, ale mnie najbardziej cieszy czyste konto Anglików przy udziale Fika, bo z każdym kolejnym meczem na 0 z tyłu, Anglik czuje się coraz pewniej
1
Piotrek1899
Piotrek1899
13 października 2023, 23:15
Uważam, że póki co, Maignan jest cieniem samego siebie. I odnoszę wrażenie, że chyba poczuł się zbyt pewnie. Nie podoba mi się jego postawa w tym sezonie.
3
Gianni Rivera
13 października 2023, 23:42
Trudno mówić o tym, że Mike jest cieniem samego siebie, skoro nie licząc meczu z Interem, gdzie cała drużyna zagrała jak okręgówka, to puścił w pozostałych 7 spotkaniach, w których grał, zaledwie 2 gole: jednego z Torino i jednego z Romą, przy okazji 5-krotnie zachowując czyste konto. Nawet ostatnio obronił strzał, wydawałoby się, nie do obrony.

Wszystko, zarówno Milanowi, jak i Francuzowi, zawala mecz z Interem. Czy można go jednak obwiniać o te gole?
Przy pierwszym Mkhitaryan kompletnie niepilnowany w polu bramkowym. Przy drugim Thuram zapakował gola "stadiony świata", nie do obrony. Drugi gol Mkhitaryana teoretycznie do obrony, ale piłka zrykoszetowała, więc na dwoje babka wróżyła. Czwarta bramka to karny. Piąta to wyjście Fratessiego sam na sam, bo obrońcy byli za wolni. Oczywiście Mike w wybitnej formie z sezonu mistrzowskiego może by któryś z tych strzałów obronił, ale też naprawdę trudno go obwiniać o te gole.

Mi przeszkadza bardziej to, że w tym sezonie zdecydowanie słabiej rozgrywa nogami, co przecież było jego bardzo mocną stroną. Odniosłem wręcz wrażenie, że Sportiello wychodziło to lepiej.
13 października 2023, 22:25
Nabił rywala na rękę, czym wywalczył karnego, później klasycznie zrobił na prawym obrońcy żółtą kartkę, trochę pokiwał, ale jak schodził, to wyglądał na niezadowolonego. Tyle udało mi się wyłapać, bo jednak bardziej skupiłem się na Francji z Holandią, a na trzecim ekranie odpaliłem Anglików xD
13 października 2023, 21:02
Patrzę na skład obecnej Holandii i straszna bieda jak sobie człowiek przypomni skład z 1998 lub z 2010...
4
14 października 2023, 22:33
To prawda ale to samo można powiedzieć o składzie Włochów patrząc przez pryzmat tych roczników o których wspomniałeś to podobnie jak z Holendrami jest to wręcz jakościowa przepaść.
12 października 2023, 22:49
W końcu w miarę mecz do obejrzenia naszej kadry .
11 października 2023, 12:32
Jest już pierwsza ofiara przerwy reprezentacyjnej - podobno Okafor opuszcza zgrupowanie ze względu na uraz głowy
10 października 2023, 11:31
USA z Ghaną grają towarzysko, mam więc nadzieję, że tym razem trener da odpocząć Pulisiciowi, Musahowi zresztą również, bo nie wiadomo, czy RLC i Krunić wrócą już na mecz z Juventusem. Znając jednak życie, to nawet w towarzyskim Pulisic zagra w wyjściowym składzie. :/
0
GWIDON1979
GWIDON1979
10 października 2023, 10:20
Czy coś wiadomo ile meczy za cz k dostał Magic Mike???
10 października 2023, 08:03
Juz mam coraz dość meczów USA szczegolnie w srodku tygodnia i to jeszcze z oceanem.
Licze ze zawodników z Turynu tez troche wyjechało i pożno wracaja :)
3
Vol'jin
Vol'jin
10 października 2023, 01:29
z plotek transferowo-ogórkowych

Wraca temat Taremiego i J.Davida ;] Rzekomo chcielibyśmy też zaklepać Zirkzee z Bolognii.

Holender technicznie/fizycznie wygląda świetnie, ale on ma giga problemy ze strzelaniem/siłą strzałów
1
Milanboy
Milanboy
10 października 2023, 10:07
Milan potrzebuje goleadora , a takim jest David . Myślę, że jeśli Kanadyjczyk dojdzie do zespołu to będziemy widzieli bardzo ofensywny Milan. Spójrz ile robi skuteczna 9 w Bayernie od kiedy gra tam Kane.
0
Vol'jin
Vol'jin
10 października 2023, 14:44
David nie jest gwarancją 20 goli. W zeszłym sezonie miał 11 goli z karnych na 24 strzelone

3
nokoments
nokoments
10 października 2023, 17:22
i to w lidze farmerów, gdzie w zeszłym sezonie aż 5 piłkarzy przekroczyło barierę 20 bramek.
No ale urodził się w Brooklynie, więc Cardinale lubi to xD
1
Jaca23
Jaca23
11 października 2023, 12:01
David ani nie jest gwarantem goli, ani nie pasuje profilem. Myślę, że skupimy się na innym napastniku. Guirassy robi furorę w Bundes, ale może to być typowy sezonowciec a'la Piątek.
Edytowano dnia: 11 października 2023, 12:02
0
palonettoACM
9 października 2023, 23:33
Offtop, no ale powiązany z Pulisiciem.

Jak ktoś gra w szachy online to na jednej z platform jest możliwość zagrania z botem, który niby odwzorowuje ruchy Kapitana Ameryki.

Generalnie Christian jest zapaleńcem szachów, a sama współpraca tego typu zaczęła się w lipcu, co w sumie zbiegło się z transferem do Milanu. :P

Odkryłem to osobiście dzisiaj i byłem lekko w szoku. Macki Kardynała mnie dosięgnęly z zaskoczenia.
Edytowano dnia: 9 października 2023, 23:43
8
nokoments
nokoments
9 października 2023, 22:55
Plan dla kibiców mających w nosie piłkę reprezentacyjną: nudy, nudy, nudy.
7
Milanboy
Milanboy
9 października 2023, 22:53
Weekend nudny i fajnie, że mi się trafiły akurat w ten czas wykłady.
8 meczów 4 bramki 2 asysty

jego odejście chyba należy zaliczyć do błędów Maldiniego. Lepszego rezerwowego na treq ostatecznie nie mieliśmy.

pytanie jak z pensją, bo nie pamiętam ile zarabiał, natomiast pamiętam że chciał zostać ale Milan nie przedłużył kontraktu po jego kontuzji

9 października 2023, 22:13
Jack w ostatnim okresie w Milanie mocno przygasł, był po ciężkiej kontuzji, nie jestem pewien czy akurat w Milanie tak by się odbudował jak odbudował się we Florencji - tzn. jestem pewien, że by się akurat nie odbudował:).

Niemniej, Jack również zawsze w moim sercu i cieszę się, że bryluje we Florencji zamiast odcinać kupony u nas.
5
KartonGips
KartonGips
10 października 2023, 14:39
jakby został w Milanie to zostałby drugim Montolivo albo Bertolaccim, dobrze że odszedł
11 października 2023, 11:59
Bonaventura sam mówił o tym, że odchodzi, bo chce grać, a w Milanie nie będzie miał takiej gwarancji. Szkoda, że odszedł, ale nie ma tu błędu nikogo z zarządu, zdecydowała wola gracza.
0
KKP19
KKP19
11 października 2023, 17:04
@Jaca23

Koniec przygody z Milanem:
"Mogłem jeszcze wiele z siebie dać. Tak czy inaczej dla Milanu dałem z siebie wszystko jako piłkarz i człowiek. "

nie przypominam sobie, aby Jack mówił, że chce odejść, natomiast znalazłem powyższy fragment z pożegnalnego wywiadu, który brzmi tak jakby chciał zostać
Edytowano dnia: 11 października 2023, 17:06
0
MrWoodstock
MrWoodstock
9 października 2023, 20:30
No to obstawiamy który z kluczowych zawodników wróci z kadry z kontuzją, albo urazem.