SCUDETTO


LGdS: 800 dni nieobecności z powodu kontuzji

27 grudnia 2023, 11:25, Redakcja Aktualności
LGdS: 800 dni nieobecności z powodu kontuzji

Fikayo Tomori jest ostatnim zawodnikiem, który trafił do gabinetu lekarskiego Milanu, a całkowita liczba przypadków kontuzji w klubie jest wprost nie do uwierzenia - informuje środowe wydanie La Gazzetta dello Sport. Dziennikarze tej gazety zsumowali dni absencji przez każdego piłkarza z powodu różnego rodzaju urazów. Milan osiągnął 800 dni nieobecności, co z pewnością jest najwyższym wynikiem we Włoszech i jednym z najwyższych w Europie.

To prawie 27 miesięcy, ponad 2 lata. Najwyższy wynik osiągnął Ismaël Bennacer, który od 1 lipca do 27 listopada pauzował 150 dni. Za nim plasuje się Mattia Caldara (102 dni) oraz Marco Sportiello. Pierre Kalulu, Marco Pellegrino, Simon Kjær, Rafael Leão i Malick Thiaw również znaleźli się w zestawieniu.

Problem ten jest doskonale znany każdemu kibicowi Milanu: kontuzje to pierwsza przeszkoda, pierwsza kostka domina, która powoduje upadek wszystkich pozostałych. Gdyby Stefano Pioli miał jedną, dwie, trzy nieobecności na mecz, poradziłby sobie w sytuacji awaryjnej. Przy pięciu, sześciu, siedmiu regularnych nieobecnościach staje się to niemożliwe.

Dlaczego więc tak się dzieje? Trudno tutaj odpowiedzieć - często nakładają się na siebie różne czynniki, ale z pewnością za część odpowiada Pioli i jego sztab. Klub przypisuje większość odpowiedzialności Piolemu i jego asystentom (w tym głównie Matteo Ostiemu). Kontuzje, bardziej niż wyniki osiągane na boisku są dziś pierwszym elementem sporu i główną przyczyną ewentualnego zwolnienia, jeżeli sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie.

Co zrobi Milan, aby rozwiązać te problemy? Latem możliwe będzie przebudowanie niektórych boisk w Milanello, ale jasne jest, że sedno leży w wyborze trenera (nowego lub starego) i jego metodach treningowych. Trudno teraz myśleć o tak radykalnych zmianach, ale według informacji LGdS, w najbliższych dniach zmiany mogą nastąpić na stanowiskach fizjoterapeutów w klubie.10 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
MilanHomer
MilanHomer
27 grudnia 2023, 15:09
Patrząc na długość leczenia obecnych urazów Tomoriego, Thiawa, Kalulu i Pobegi to na miękko jakiś kolejny rekordzik Milan zrobi ;)

Ach ten Pioli, w pogoni za rekordami z Milanem zrobi wszystko!
Forza Osti!
Forza Pioli!
0
inzaghi67
inzaghi67
27 grudnia 2023, 13:15
I tak Caldara w ciągu tych paru sezonów bije wszystkich na głowę. Ciekawe na którym miejscu się plasuje w rankingu graczy na świecie w ostatnich latach.
0
k__f__c
k__f__c
27 grudnia 2023, 13:01
Caldary nie ma co liczyć
0
jarek2572
jarek2572
27 grudnia 2023, 12:48
Przebudować boiska.. to już teraz nam murawa przeszkadza...
0
Diavo
Diavo
27 grudnia 2023, 13:14
Chodzi o boiska treningowe, kiedyś na ich "twardosc" narzekał choćby Ibra czy Gattuso, a to byli twardziele,więc coś mysi być na rzeczy.
0
AcMati92
27 grudnia 2023, 13:44
I uważasz, że gdyby to był problem to by nie przebudowali tego boiska? Wydając miliony na piłkarzy myślisz, że nie stać ich na boisko treningowe jeżeli faktycznie byłoby problemem? Nie przeczę, że może jest za twarde, ale przypominam, że już parę "składów" już tam grało
0
Alessio_re6
27 grudnia 2023, 16:42
I każdy ma większe/mniejsze problemy z mięśniami. O ile dobrze pamiętam, to kibic Juve mówił mi, że mieli problemy, ale po wymienieniu murawy w ośrodku treningowym, nagle ta ilość urazów się pomniejszyła
0
Zuber
Zuber
27 grudnia 2023, 12:13
No tak zwolnijmy fizjoterapeutów, przecież to oni układają cały plan treningów i dostosowują obciążenia. xD
3
nokoments
27 grudnia 2023, 12:07
>według informacji LGdS, w najbliższych dniach zmiany mogą nastąpić na stanowiskach fizjoterapeutów w klubie

Oby wreszcie nadchodził koniec Stefano Mazzoniego (pan po prawej na zdjęciu)
0
umbrella
umbrella
27 grudnia 2023, 11:36
Liczyli przy pierogach i serniku ;)
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się