PNA: Wybrzeże Kości Słoniowej ze złotem! Chukwueze i jego Nigeria na drugim miejscu

11 lutego 2024, 23:47, Adam6 Aktualności

Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało z Nigerią 2:1 w finale Pucharu Narodów Afryki 2023. Choć do przerwy prowadziły Super Orły, to po zmianie stron do głosu doszli gospodarze turnieju. Najpierw po rzucie rożnym, w 62. minucie wyrównał były pomocnik Milanu, Franck Kessié. Natomiast w 81. minucie zwycięską bramkę zdobył Sébastien Haller. Dla Słoni to trzecie mistrzostwo kontynentu w historii. Skrzydłowy Rossonerich, Samuel Chukwueze zaczął spotkanie od pierwszych minut, a z boiska zszedł w 56 minucie. Ostatecznie zagrał w pięciu meczach turnieju, ale nie udało mu się zdobyć gola ani nawet zaliczyć asysty.

WKS przeszło niesamowitą drogę po zwycięstwo w tym PNA, wychodząc z grupy z trzeciego miejsca, w międzyczasie rozstając się z selekcjonerem, by ostatecznie wygrać trofeum na swojej ziemi.