Primavera w ćwierćfinale Youth League! Braga pokonana po karnych (+akt.)

28 lutego 2024, 16:57, Adam6 Aktualności

Primavera Milanu awansowała do 1/4 finału UEFA Youth League. Młodzi Rossoneri po regulaminowych 90 minutach remisowali z Bragą 2:2, ale w serii rzutów karnych okazali się lepsi, pokonując rywala 4:2.

Pierwsza bramka padła w 24. minucie, a prowadzenie gospodarzom strzałem z bliskiej odległości dał Diego Sia. Wcześniej ten sam zawodnik wywalczył, a chwilę później zmarnował rzut karny. Po przerwie Braga odpowiedziała trafieniem Dinisa Rodriguesa. Chwilę później jednak drugą bramkę dołożył Milan. Po świetnej wrzutce Bartesaghiego bramkę strzałem piętą z powietrza zdobył Kevin Zeroli. Primaverze nie udało się utrzymać tego rezultatu, gdyż w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzałem głową wyrównał Nuno Patricio. Mieliśmy więc rzuty karne w których decydujące uderzenie oddał Zeroli, czyli kapitan Rossonerich. Bohaterem był też z pewnością Noah Raveyre. Francuski bramkarz Milanu wybronił dwie jedenastki.

Warto też dodać, że w 1. połowie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dariusz Stalmach.

MILAN PRIMAVERA 2:2 BRAGA (Sia 24', Zeroli 71' - Rodrigues 66', Patricio 94') k: 4-2

Aktualizacja: Rywalem Milanu w ćwierćfinale będzie Real Madryt. Mecz zostanie rozegrany w Mediolanie. Królewscy w swoim meczu 1/8 finału pokonali 2:0 Lipsk.