Bolesna porażka Primavery Milanu z Fiorentiną. Ładne trafienie Diego Sii, czerwona kartka Jimeneza i powrót Caldary

4 marca 2024, 18:37, Redakcja Aktualności

Primavera Milanu w spotkaniu 24. kolejki Campionato Primavera 1 przegrała z Fiorentiną 1:4 (1:0). Mecz rozpoczął się po myśli Rossonerich, bowiem w 9. minucie wynik otworzył Diego Sia, który z własnej połowy boiska pokonał spory dystans, minął wielu rywali, aż trafił w pole karne Fiorentiny, gdzie bezbłędnie pokonał golkipera gości [KLIK!]. Korzystny rezultat dla podopiecznych Ignazio Abate utrzymał się przez całą pierwszą połowę. W 47. minucie wyrównał Fallou Sene. Następnie w 65. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Leonardo Baroncelliego. W 68. minucie z boiska wyleciał obrońca Milanu, Álex Jiménez (konsekwencja drugiej żółtej kartki). Ostateczne ciosy nadeszły w samej końcówce spotkania. Bramka Maata Capriniego w 88. minucie, a następnie gol Fallou Sene (90+1') ustaliły rezultat na 1:4 na korzyść Fiorentiny.

Warto odnotować również pojawienie się od pierwszej minuty na boisku Mattii Caldary, który rozegrał pełną godzinę w barwach Primavery (ostatnio obrońca wystąpił zaledwie przez minutę w meczu Sampdoria - Spezia, dokładnie 22 kwietnia 2023 roku).

PRIMAVERA AC MILAN (3-4-2-1): Raveyre - Simić, Caldara (61' Parmiggiani), Nsiala (90' Magni); Jiménez, Sala (72' Simmelhack), Victor, Bartesaghi; Zeroli, Sia (72' Scotti); Camarda (72' Bakoune).