NIEZADOWALAJĄCA GRA, ZADOWALAJĄCY WYNIK. MILAN 1-0 EMPOLI

10 marca 2024, 13:53, Presidente Aktualności

Pierwsza połowa w wykonaniu Milanu to bicie głową w mur defensywy Empoli i ta jedna akcja z 41' minuty, która dała prowadzenie gospodarzom. Zaczynając jednak od przebiegu gry to Milan przeważał przez całą pierwszą połowę, ale głównie próbowali oni dośrodkowań w pole karne, gdzie jednak dobrze radzili sobie defensorzy gości. Najaktywniejsza w Milanie była prawa strona za sprawą Pulisica, który szukał dryblingów, czy dośrodkowań. Z drugiej strony swoje starał się robić Okafor, który często schodził też do środka polując na dośrodkowania kolegów. W 5' minucie Pulisic dostał dobre podanie od Loftus Cheeka, będąc w polu karnym szybko się odwrócił i oddał mocny strzał, ale golkiper Empoli obronił uderzenie. Indywidualnych rajdów próbowali także Loftus Cheek oraz Reijnders, ale pierwszy wyłożył piłkę wzdłuż bramki, ale nikt nie znalazł się, aby zamknąć akcje, a po dośrodkowaniu Reijnders piłkę źle uderzył głową Pulisic. Niemniej w końcu nadeszła 41' minuta. Bennacer prostopadłym podaniem uruchomił Okafor, ten wbiegając w pole karne wycofał do Pulsiica, a ten oddał niezbyt mocny strzał, ale na tyle szczęśliwy, że piłka odbiła się jeszcze od Luperto, czym zmyliła bramkarza Empoli i wpadła do bramki. Po pierwszej połowie Milan dzięki temu prowadził 1-0.

O drugiej połowie można byłoby napisać w zasadzie, że się odbyła, ale jednak końcówka spotkania przyniosła kilka ciekawych momentów, które warto odnotować. W 74' minucie Loftus Cheek podciągnął z piłką kilkanaście metrów i oddał mocny strzał zza pola karnego, ale piłkę na rzut rożny sparował Caprile. Chwilę później Okafor, będący na lewym skrzydle, wypatrzył Calabrię, który wbiegał w pole karne, do którego posłał znakomite dośrodkowanie, ale boczny obrońca źle uderzył piłkę, przez co zamiast do bramki piłka poszybował do kibiców. Ponownie minęła chwilę i strzałem z dystansu popisał się Musah, ale nad bramką. W 80' minucie gorąco zrobiło się pod bramką Maignana, kiedy to Thiaw popełnił błąd pod własną bramką, piłkę przejął Bereszyński, który próbował wyłożyć ją do Destro, ale podanie było zbyt lekkie przez co zdołał interweniować Tomori. W 87' minucie katastrofalny błąd w defensywie ponownie popełnili gracze Milanu. Przy rzucie rożnym dla Empoli absolutnie niepilnowany znalazł się Destro, który na szczęście oddał nieprecyzyjny strzał głową, który bez problemu złapał Maignan. W doliczonym czasie swoich sił zza pola karnego próbował jeszcze Chukwueze, ale ponownie Caprile był górą. Ostatecznie Milan dowiózł zwycięstwo do końca, choć gra zdecydowanie nie porywała. Niemniej trzy punkty zostają w Mediolanie.

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori (63' Kalulu), Theo; Reijnders (63' Musah), Bennacer; Pulisic (63' Chukwueze), Loftus-Cheek, Okafor (90' Adli); Jović (73' Giroud)

Rezerwowi: Sportiello, Mirante, Jimenez, Kalulu, Kjaer, Gabbia, Terracciano, Adli, Musah, Chukwueze, Giroud

EMPOLI FC (4-3-2-1): Caprile; Ismajli (42' Bereszyński), Walukiewicz, Luperto, Pezzella (55' Cacace); Gyasi, Fazzini (55' Kovalenko), Maleh; Cambiaghi, Żurkowski (76' Cancellieri); Niang (76' Destro)

Rezerwowi: Berisha, Perisan; Bastoni, Bereszyński, Cacace, Ebuehi; Kovalenko; Cancellieri, Caputo, Cerri, Destro, Shpendi

Bramki: Pulisic 41'

Żółte kartki: Fazzini 24', Reijnders 26', Pezzella 53', Żurkowski 65', Cancellieri 80'

Arbiter główny: Juan Luca Sacchi (Macerata)

Miejsce: San Siro (Mediolan)

*** SKRÓT SPOTKANIA ***

382 komentarzy
Jaskier
Jaskier
12 marca 2024, 17:05
Siemanko, mam małe pytanie. Chciałem spróbować jeszcze kupić bilety na derby Mediolanu, ponieważ nagle wypadł mi urlop w tym czasie i chciałem spróbować swoich sił, lecz nie zrobiłem rozeznania przed tym. Żeby kupić bilety potrzzebna mi jest CRN Card, czy jest taka możliwość żebym kupił bilety na numer jakiegoś innego posiadacza karty, który akurat nie jedzie na te derby? Ponieważ nie wiem jak długo trwa proces aktywacji tej karty i nie wiem czy uda mi się jeszcze kupić bilety, Pozdrawiam
0
Fushnikov
Fushnikov
11 marca 2024, 19:27
Byłem na meczu. Dawno tak nie zmokłem. Paskudny i nudny mecz. Myślałem że 1 mecz to będzie coś a tam nic. Nawet oprawy nie było, dosłownie nic. Około meczowe emocje 1 klasa. Reszta bez komentarza.
0
Felaro
Felaro
12 marca 2024, 00:40
Ja wybierając mecz na 1 wypad typowałem Napoli - bałem się właśnie meczu tego kalibru meczu - byle 3 oczka z którego nie będzie radochy

11 marca 2024, 18:24
ja malkontentów zapraszam na spotkania ligowe z przełomu wieków, gdzie Milan w Europie lał kogo chciał :) tylko wtedy mało kto miał internet, mecze ligowee (skróty, studio) oglądało się na RAI, wyniki sprawdzało się na telegazecie (lata 90-te), a jak ktoś miał neta (mnie te szczęście spotkało) oglądał transmisje w wersji HC (HardCore) :) i nikt nie pier..... takich farmazonów, jak większość tutaj, bo cieszył się meczem :) FORZA GRANDE MILAN !!! :)
3
dbmat
dbmat
11 marca 2024, 11:15
"...ZADOWALAJĄCY WYNIK..." Serio ?
Tak na poważnie to byliśmy o włos od remisu w tym meczu. Gramy koszmarnie i mam wrażenie, że z każdym meczem gorzej.
Edytowano dnia: 11 marca 2024, 11:16
0
Mil_online
11 marca 2024, 09:46
Zasnąłem między 66 a 82 minutą, trzymaliśmy w tym czasie równy poziom czy spuściliśmy trochę z tonu?
0
Majki85
Majki85
11 marca 2024, 06:24
To co my gramy w ostatnich meczach, nie licząc wyników, to jest jakaś kpina. Ze Slavia na San Siro się udało, z Empoli się udalo, ale w Pradze obawiam się że z taką grą może dojsc do kompromitacji.
4
Paolo Zatonelli
10 marca 2024, 20:58
Ważne, że jest wicelider. Większość przebaczy Łysemu Parmezanowi przepychane kolanem mecze, ale z 3 oczkami. Ciekawe jakby się prezentował duet Tomori Gabbia.
0
Pablo78
Pablo78
10 marca 2024, 20:37
Dziś szczęśliwe zwycięstwo dobrze że po odbitce piłka wpadła bo inaczej może by spalonego gwizdnęli.
Męczyliśmy się wolną grą w środku pola (Benek) nikt nie napędzał ataków z takim rywalem jak Empoli i graniem w koło na prawo do Puliego ten powinien więcej ogrywać rywala 1 na 1.
Tradycyjnie Calabria miał sytuacje to strzela jak na uwolnienie i takie byki jak Thiawa z niczego prezenty dla rywala dobrze że się skończyło jak się skończyło. I 3pkt. w tabeli.
0
Cisek666
Cisek666
10 marca 2024, 18:31
To kolejny mecz ( po Slavi) gdzie obrona zostawia w polu karnym niepilnowanego zawodnika.
0
mufi
mufi
10 marca 2024, 18:12
ten Nasz drugi "amerykanin" daje rady, ja bym go widział na przodzie :)
0
ksieciunio
ksieciunio
10 marca 2024, 17:31
Niang, Destro, beznadziejna gra... normalnie jakbym oglądał Milan z lat 2014-2016, jedynie wynik tak jakby lepszy :)
10 marca 2024, 17:17
Tak się zapytam, jak mam rozumieć pojęcie indywidualności?
10 marca 2024, 17:09
Meczu nie oglądałem ale chyba niewiele straciłem. Najważniejsze 3pkt zdobyte i oby po dzisiejszym dniu utrzymać te drugie miejsce.
0
Piotrek1899
Piotrek1899
10 marca 2024, 17:13
Zadecydował "indywidualny strzał" Pulisicia, który był jednak dość słaby i Luperto postanowił pomóc;) Pamiętajmy, że w innych zespołach walą w kilku naraz. Dlatego, że tam kolektyw rządzi. U nas, niestety, tylko indywidualności decydują :p
6
Piotrek1899
Piotrek1899
10 marca 2024, 17:08
Nie wiem kto, gdzie i kiedy zaszczepił tej drużynie taką mentalność, ale to jest po prostu straszne. Może Pioli, może Osti, a może sami się tak umówili? Nie mam pojęcia. Za każdym razem, po objęciu prowadzenia, przestają grać. I to już się tak zakorzeniło, że tego nie ruszysz. Rozumiałbym, gdyby to byli jacyś przeciętni kopacze i nie byłoby ich na więcej stać, ale potencjał ofensywny w tej drużynie jest ogromny. I zamiast cieszyć się grą, oni zwyczajnie męczą kibiców, siebie i wszystkich dookoła tym antyfutbolem. Na miejscu Zlatan zszedłbym do szatni po meczu i po prostu zrównałbym to towarzystwo z ziemią. Serio, ludzie płacą ciężkie pieniądze za bilety, abonamenty i inne takie, a oni totalnie to olewają. Spoko, niech by tak było, gdyby strzelili do 60 minuty 3,4 gole i pozamiatane. Później klepanie w dziadka jest ok, ale to? Żart. I nie sądzę, żeby przy takim graniu można w ogóle mówić o oszczędzaniu się. To jest za każdym razem proszenie się o kłopoty.
33
Milanboy
Milanboy
Granie co 3 dni, problemy zdrowotne , niekompletna kadra i mamy to co mamy. Myślę, że należy docenić fakt świetnego punktowania w tym roku , bo z tym początkiem roku zawsze bywało źle.
1
Masa
Masa
10 marca 2024, 17:20
Piotrek nie zgadzam się z Twoją optymistyczna opinią, my nie przestajemy grać po strzeleniu gola, dzisiaj w ogóle nie zaczęliśmy grać, tylko wpadł farfocel i zrobiło sie 1-0, a później graliśmy swoje, czyli nic ;-)
0
Rossu
Aż musiałem trzy razy spojrzeć na nick, czy to na pewno Piotrek napisał. :P

A tak serio, to ja uważam, że wina leży gdzieś po środku - wszyscy tutaj dokładają swoje 3 grosze - warsztat trenerski, piłkarze i osoby odpowiedzialne za mentalność(na pewno takowe w klubie są).
Edytowano dnia: 10 marca 2024, 17:22
7
Piotrek1899
Piotrek1899
10 marca 2024, 17:46
Masa

Być może masz rację, ale do momentu strzelenia gola przynajmniej widać, że coś tam się starają, próbują jakkolwiek rywala napocząć. Gdy już się to uda, następuje totalne rozluźnienie i zero chęci dobicia rywala.
0
Tzeentch3
Tzeentch3
10 marca 2024, 17:49
@Masa
Pierwsze 20 minut dawało jakiś lekki optymizm (jak na Milan), że ich zamkniemy w polu karnym (też pomijając grę Bennacera i Calabri), ale później piłkarze sobie przypomnieli o założeniach taktycznych od trenera ;)
1
Piotrek1899
Piotrek1899
10 marca 2024, 17:50
Rossu

Można wiele o mnie powiedzieć, ale na pewno nie to, że mam klapki na oczach. Wielokrotnie pisałem, że sporo mi się od dawna w tej ekipie nie podoba. Jednak staram się nikogo przy tym nie obrażać i mimo wszystko kibicuję Milanowi bez względu na to, jak grają, kto jest trenerem i kto obecnie te barwy reprezentuje.
2
kaquito
kaquito
10 marca 2024, 17:52
Dobrze, że piłkarzom City i Liverpoolu nikt nie powiedział, że grają co 3 dni i biegają w takim tempie, że nasi przy nich wyglądają jak banda paralityków!
2
pentaczek
pentaczek
10 marca 2024, 19:11
Osobiście nie trafia do mnie argument „grania co 3 dni”.

Przecież my takie mecze potrafimy często rozegrać nawet jak nie gramy tydzień. To jest coś co trwa minimum od 1.5 roku i tylko ślepy tego nie widzi. Nasze granie męczy, mimo iż potencjał tej drużyny jest ogromny!
7
milu78
milu78
10 marca 2024, 21:58
Nic dodac nic ujac i podpisuje sie tym dwoma rekami i nogami ;) I druga sprawa ze oni bronic nie potrfia wiec po co cos robic czego sie nie potrafi :/
0
Cactus
Cactus
Niedużo brakowało do kolejnej wpadki. Gra w obronie może przyprawić o palpitacje serca. Jovic nie nadaje się do gry jako samotny napastnik. Jego udział w kreowaniu akcji jest zerowy. Co do reszty zmienników to Okafor całkiem nieźle, a Chukwueze fatalny zaraz po wejściu, ale miał dwa przyzwoite momenty z podaniem do Musaha i strzałem w samej końcówce.
1
konrad1604
konrad1604
Samu zalicył totalny falstart ale potem z minuty na minutę rósł. ładnie też uruchomił raz Loftusa podaniem. Moim zdaniem gość potrzebuje minut i będzie przydatny w drużynie.
0
GWIDON1979
GWIDON1979
10 marca 2024, 17:01
Po pięknym meczu i jeszcze piękniejszej bramce ACM odkotowuje kolejne zwycięstwo,
;-)
0
Paolo03
Paolo03
Wiele okazji było aby ten mecz spokojnie wygrać 2:0 ale brakuje dobrego strzału pod bramka rywala. Mecz przepchany ze słabym rywalem, ważne jest zwycięstwo i teraz kibicować Atalancie aby wygrali z Jude.
0
edinho
edinho
Mecz pod kontrolą może poza jedną sytuacja.
Gra się tak jak przeciwnik pozwala.
FORZA MILAN!!!
2
mmielczar123
10 marca 2024, 17:00
Na styl nie ma co patrzeć, bo w tym sezonie już raczej ładnie grać nie będziemy, więc trzeba się cieszyć z trzech punktów i oby udało się jakoś przetrwać do końca rozgrywek na tym drugim miejscu
5
palonettoACM
10 marca 2024, 16:59
Thiawowi znowu prąd odcięło, na szczęście bez konsekwencji. Dodatkowo dramat krycie Destro przy rożnym, został całkowicie sam.

Szkoda, że nie udało się podwyższyć aby zamknąć ten mecz wcześniej. No ale 3 punkty są, to najważniejsze.

Koń, jaki jest (prawie) każdy widzi.
1
ósmy
10 marca 2024, 16:58
Jak my gramy ślamazarnie, to aż momentami przykro patrzeć. Jak muchy w smole, kunktatorsko - liczymy sobie każdy wydech, jakbyśmy przeliczali każdy siłowy wkład w grę. Wygraliśmy, ale tego się nie da oglądać, nie będąc kibicem Milanu.
Pioli powinien odejść.
Musah miał zadziwiająco fajne wejście.
0
Vol'jin
Klasyczny mecz z Empoli u siebie w ostatnich latach. Wynik też się zgadza

ogólnie na + Tomori, Pulisić i Okafor.

z Musahem mam problem bo widać potencjał ,ale faza decyzyjna jeszcze kuleje + znowu miotany po pozycjach
Chukwu źle wszedł, ale z minuty na minutę odnosiłem wrażenie, że nabiera też pewności siebie
2
House_vol.2
House_vol.2
10 marca 2024, 17:04
Musah jest jeszcze bardzo młody, a tak jak wspomniałeś, potencjał widać. Trzeba go trzymać, dać mu czas i spokój, a wyrośnie nam drugi Kessie.
2
k__f__c
k__f__c
10 marca 2024, 18:21
Tylko że on wygląda dużo lepiej w ofensywie, od gry w destrukcji Kessiego dzielą go lata świetlne
0
Milanboy
Milanboy
Dawno tak spokojnego zwycięstwa nie było w wykonaniu naszej drużyny.

P. S Komentatorzy w kwestii Chukwueze byli wręcz butni. Nigeryjczyk miał dwa złe zagrania, a tak poza tym on wystawił patelnię Musahowi, dobrze rozegrał piłkę i stworzył dużo miejsca Loftusowi Cheekowi, dał naprawdę porządne dośrodkowanie gdzie bramkarz Empoli musiał się wyciągnać, umiał wychodzić na pozycję do akcji oraz był blisko gola w ostatniej akcji Milanu. Samuel na razie się nie sprawdza, ale dzisiaj grał wyjątkowo lepiej niż ostatnio, a komentatorzy po prostu już przesadzili.
3
10 marca 2024, 17:03
Kometatorzy eleven lubią znaleźć sobie jakąś ofiarę wśród piłkarzy i pastwić się nad nią przez cały mecz. Chukwu wszedł na boisko po 3 meczach bez gry, a oni oceniają każde jego dotknięcie piłki. Oczywiście przy dobrych zagraniach milczą
4
Gianni Rivera
10 marca 2024, 17:07
Do tego zablokowane podanie Chukwueze to "strata Nigeryjczyka", a zablokowane podanie Theo to "świetna interwencja Bereszyńskiego". Rzetelnego i bezstronnego komentarza to tam nie ma za grosz. Zresztą mówimy o ludziach, którzy w wygranym przez Milan meczu, gdzie Lazio nie miało nic do powiedzenia, jako MVP widzieli Pedro, także tu nie potrzeba więcej nic do dodania.
9
konrad1604
konrad1604
10 marca 2024, 17:19
100% racji, najlepsze jest to że wielu ten temat podchwyci bo komentatorzy na niego nadają i potem w kółko jest powtarzane jaki dany piłkarz jest koszmarny.
1
MilanSince94Forever
Czas na mecz piłki nożnej Liverpool - City a nie męczenie buły w naszych wykonaniu. Niestety za Piolego nie bedzie inaczej. My z takim jak dziś Empoli powinniśmy grać jak Bayern wczoraj i zamykać mecz do przerwy przy takim potencjale. Ale mamy co mamy.
10 marca 2024, 16:57
Podziękować trzeba Destro że nam nie strzelil...
0
dejnio
dejnio
Kolejne fatalne widowisko po którym wskakujemy na 2. miejsce. Na plus zero z tyłu, na minus Jovic, Chukwu i Calabria, którego chęci są nieproporcjonalne do umiejętności. Thiaw poza jedną obcinką raczej solidnie. LM coraz bliżej.
0
boro215
Plackowaty mecz, do zapomnienia. Trzeba się pogodzić z tym, że takich paździerzowatych spotkań będzie wiele do końca sezonu. Nie ma co sobie psuć nerwów co weekend
0
Lipido
Lipido
Dziwi mnie dlaczego Musah tak mało gra. Thiaw to jest nieporozumienie w tym sezonie przed jak i po kontuzji. O naszym kapitanie już nie wspomnę. Przegraliśmy sezon obroną.
0
Rossu
3 punkty są, zagraliśmy najmniejszym nakładem sił, ale organizacja w obronie dalej jest fatalna i gdyby nie indolencja strzelecka Destro, to na tablicy widniałby dziś wynik 1:1 :)
10 marca 2024, 16:56
Z taką grą to nie ma po co jechać do Pragi, Pioli ma dużo pracy przed rewanżem. No chyba że bez Leao tak wiele ta drużyna traci i taki efekt.
0
alois
alois
Najważniejsze że się już to widowisko skończyło...dramat jestem wykończony psychicznie po tym meczu