Milan w finale UEFA Youth League! Znów zdecydowały karne

19 kwietnia 2024, 20:18, Adam6 Aktualności

Primavera Milanu awansowała do finału UEFA Youth League pokonując 4:3 FC Porto w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2. Podopieczni Abate szybko, bo już w 12. minucie meczu otworzyli wynik za sprawą Filippo Scottiego. Portugalczycy wyrównali po rzucie karnym wykonanym przez Jorge Meirelesa. Do przerwy 1:1. Drugie 45 minut zdecydowanie lepiej rozpoczęli młodzieżowcy Porto i to oni wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu rożnego. Mieli szansę je podwyższyć, jednak szczęśliwie Rossoneri się wybronili i w doliczonym czasie doprowadzili do remisu po bramce Alexander Simmelhacka

Przystąpili więc do trzeciej z rzędu serii jedenastek w UEFA Youth League i trzeci raz byli górą. Decydującego karnego wykonał oczywiście kapitan - Kevin Zeroli. Wcześniej jedną paradą popisał się fenomenalny Noah Raveyre. W poniedziałkowym finale chłopcy Abate zmierzą się z Olympiakosem.

FC PORTO - AC MILAN 2:2 karne 3:4

Bramki: Meireles 41' [k.], Bras 65' - Scotti 12', Simmelhack +93')

AC MILAN (4-3-3): Raveyre - Magni, Simić, Nsiala, Bartesaghi (87' Bonomi); Stalmach (67' Liberali), Malaspina, Zeroli; Scotti, Camarda (67' Simmelhack), Sia (74' Sala).

22 kwietnia 2024, 19:24
A to 3 gole to nie miał wieczorem paść...

Abate OUT !?!?!?
Edytowano dnia: 22 kwietnia 2024, 19:25
0
sheva7acm
sheva7acm
22 kwietnia 2024, 19:20
2;0 przedsmak tego co nas dopiero czeka !
0
sheva7acm
sheva7acm
22 kwietnia 2024, 18:34
Cały ten Camarda ...zwykły grajek, nic nadzwyczajnego !!
20 kwietnia 2024, 09:37
Jak to jest możliwe że oni są na 5 miejscu w lidze ;)
20 kwietnia 2024, 10:39
Pewnie wpływ na to miało podbieranie kluczowych graczy primavery do pierwszej drużyny, gdy mieliśmy plagę kontuzji. Przez długi okres Abate musiał sobie radzić bez Simicia, Zeroliego, Jimeneza, Traore i Nsiali
11
tommyb1
tommyb1
20 kwietnia 2024, 10:47
mmielczar123 oczywiście masz racje :) troszkę retorycznie to było (nawet znaku zapytania nie dałem :D)
20 kwietnia 2024, 08:40
Zwolnienie Piolego staje się realne jak nigdy wcześniej.
0
palonettoACM
20 kwietnia 2024, 09:39
Nieogarniety wszedłem szukać na oficjalnej stronie tego info, bo myslalem ze już przepisal - i to właśnie stamtąd. xD

No nic, fałszywy alarm i trzeba czekać dalej, ale pewnie już niedługo.
3
xKaka
xKaka
20 kwietnia 2024, 10:29
A widziales kiedys fake newsa od fabrizio?
1
MrCostacurta
20 kwietnia 2024, 13:30
To dobra wiadomość tyle że zaraz przyjdzie dużo gorsza w postaci nazwiska jego następcy więc ja bym się tak nie cieszył.
3
Matim
Matim
20 kwietnia 2024, 18:09
No ostatnio np. napisał, że Anderson jest blisko Juve i dopinane są ostatnie szczegóły, a wylądował w Palmeiras
1
DarthImpaler
20 kwietnia 2024, 01:16
Bravo Abate Bravo twoje chłopaki. Tylko nie daj się wciągnąć w tą karuzelę durnych pomysłów.

Młodzież mamy zdolną tylko trzeba trenera co ich do pierwszego zespołu wprowadzi.
1
20 kwietnia 2024, 00:01
Bravo Abate. Po derbach poprowadzisz pierwszą drużynę.

19 kwietnia 2024, 22:01
Trenera Wójcika zweryfikowały eliminacje do Euro 2000. A jak się skończyło "Szansa aj Jezus Maria". Ciekawy potencjał osobowy kadry dorosłej i olimpijskiej nie głupi facet na ławce - Andrzej Strejlau, przebłyski z trudnymi rywalami. Fajny tekst kiedyś na weszło był o tych czasach. Swoją drogą czemu szansy nie dano zamiast Wójcikowi Kasperczakowi oto jest pytanie.
Edytowano dnia: 19 kwietnia 2024, 22:02
0
20 kwietnia 2024, 01:18
Ale wiecie że repra to co innego niż klub?
0
Mil_online
Mil_online
20 kwietnia 2024, 22:22
No nie przypominam sobie klubu, w którym zmieniono szyld z ekipy juniorskiej na seniorską i poszło, to chyba jeszcze bardzie skomplikowane:).
0
MilanHomer
19 kwietnia 2024, 21:50
Brawo chłopaki, Brawo Abate.
Niedługo Ignacy zawita do pierwszej drużyny, nie ma innej opcji.
0
S4MLUK
19 kwietnia 2024, 21:21
FC Porto U-19 2:2 Milan Primavera (Meireles 41' k., Bras 65' - Scotti 12', Simmelhack 93'), karne 4:3

19 kwietnia 2024, 20:40
Świetnie wygląda ta drużyna pod względem mentalnym i taktycznym. Ignazio zrobił kapitalną robotę i pytanie, czy nie powinien niebawem spróbować sił gdzieś wyżej - serie b/serie c. Chociaż skoro ci młodzi tak dobrze się pod jego okiem rozwijają, to może niech jeszcze posiedzi trochę w primaverze. Oby w poniedziałek udało się chłopakom wygrać finał i fajnie, jakby Pioli w ostatnich 3-4 kolejkach (które mogą być o nic) dał szansę gry Zeroliemu, Simiciowi, Sii i innym, bo możemy na tym tylko zyskać.
0
Bramka na 2-2 siłą woli i charakteru zdobyta w ostatnich minutach, przypomniała mi delikatnie gola Sandro z Lazio 2 lata temu. Zeroli powalczył jak Rebić wtedy. :P

19 kwietnia 2024, 22:24
Pięknie być znowu w finale, szkoda że to młoda drużyna ale chociaż można się pocieszyć
2
Zirytowany
Zirytowany
19 kwietnia 2024, 20:30
Ciekawi mnie ten Noah Raveyre, czy będzie w przyszłości numerem 1 w seniorce, czy przepadnie na wypożyczeniach... jak przychodził do Primavery były głosy że to wielki talent.
Brawo Młodzi!!! Brawo Abate!!!
Nie wiem, nie obserwuję tych zmagań, więc może ktoś z Was co napisze nt Greków? Tacy mocni?
19 kwietnia 2024, 20:24
Elegancko zatem puchar 22/04 z młodymi i zaraz po tym zapraszamy do seniorów panie Ignazio :)))
0
Juzio
19 kwietnia 2024, 20:21
Mam nadzieję, że nikt nie dostanie szansy w pierwszej drużynie w meczach o pietruszkę.