SCUDETTO


Zmienią się przepisy dotyczące rejestracji zawodników spoza UE w Serie A

14 maja 2024, 17:41, Redakcja Aktualności
Zmienią się przepisy dotyczące rejestracji zawodników spoza UE w Serie A

Rada Federalna FIGC dała zielone światło możliwości zarejestrowania przez kluby Serie A dwóch nowych zawodników spoza UE (limity ustalone już wcześniej przez CONI), ale bez konieczności zastępowania jednego z nich w składzie, jak to miało miejsce wcześniej. "Minęło ponad dziesięć lat od zaakceptowania wniosku, który miał na celu dostosowanie liczby zawodników spoza UE, którzy mogą przybywać co roku i co dzieje się w innych krajach. Teraz będzie ich dwóch bez ograniczeń dotyczących zastępstw" - podkreślił prezes Lega Serie A Lorenzo Casini.

"Dopracowaliśmy ostatnie detale i zatwierdziliśmy to rozporządzenie, na które czekano od wielu lat. Wierzymy, że jest to nasz wspólny sukces" - dodał Gabriele Gravina (prezes FIGC), precyzując, że "liczba pozostaje ta sama, to tylko korekta. Nie zwiększy się liczba graczy spoza UE". "Włochy należą do krajów o najbardziej restrykcyjnych przepisach dotyczących rejestracji zawodników spoza UE, w dalszym ciągu sprzeciwiamy się, ale wszystko nie odbywa się już na poziomie krajowym, z wielu stron napływają prośby, aby zrównać się z przepisami międzynarodowymi" - podsumował Gravina na zakończenie posiedzenia Rady Federalnej FIGC.

Dotychczas można było zarejestrować dwóch zawodników spoza UE, pod warunkiem, że jeden z nich pełnił funkcję zastępującą zawodnika. Nowe przepisy będą obowiązywać od sezonu 2024/2025.2 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
Piotrek1899
Piotrek1899
15 maja 2024, 14:06
S4MLUK

Maldini to przewidział. Wizjoner;p Jedną już nam dużo wcześniej sprezentował. Vasquez się zwie. Taki bramkarz ;p
Edytowano dnia: 15 maja 2024, 14:07
0
S4MLUK
S4MLUK
14 maja 2024, 22:40
perełki z Ameryki Południowej już lecą :D
2

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się