SCUDETTO


Musah: "Marzę o pierwszym golu dla Milanu. Będzie nam bardzo brakowało Giroud"

16 maja 2024, 18:09, Redakcja Aktualności
Musah:

Yunus Musah udzielił wywiadu dla SportMediaset, w którym opowiedział o swoim pierwszym sezonie w koszulce Milanu: "To był mój pierwszy sezon w Milanie, chciałem tu przyjechać, ponieważ to bardzo duży klub. Mogłem także grać w Lidze Mistrzów. Poczułem się ważny dla zespołu. Wiele się nauczyłem, teraz chcę rosnąć z roku na rok". "W tej chwili skupiam się na rozwoju i dalszej nauce. W przyszłym sezonie chcę grać więcej i bardziej pomagać zespołowi zarówno w ataku, jak i obronie".

O przewadze Interu: "Musimy poprawić się na wszystkich obszarach, jeśli chcemy stać się najlepszym zespołem we Włoszech. Musimy popracować nad wszystkim. Musimy także mieć ambicję, aby zawsze się doskonalić. W tym sezonie zajęliśmy drugie miejsce, w przyszłym będziemy musieli zrobić wszystko, aby być pierwszymi".

Pierwszy gol w koszulce Milanu? "Bardzo marzę o tym, żeby strzelić swojego pierwszego gola w koszulce Milanu. Jestem bardzo zdeterminowany. Komu go zadedykuję? Powiem dopiero po zdobyciu bramki".

Na temat swojej kariery: "Miałem szczęście, że dużo podróżowałem przez te lata, zdobyłem wiele doświadczeń, poznałem wielu ludzi. Mam nadzieję poznać jeszcze więcej miejsc, ale na razie jestem tu szczęśliwy".

O Rafaelu Leão: "Rafa to świetny zawodnik, doskonale się z nim bawię nawet w szatni. Jest dla nas ważny, wszyscy o tym wiedzą, robi różnicę. To naprawdę bardzo dobry piłkarz".

O swojej preferowanej pozycji na boisku: "Moja rola to numer 8, lubię grać na środku boiska. Ale jeśli trener poprosi mnie o przyjęcie innej roli, jestem gotowy, aby to zrobić w najlepszy możliwy sposób".

O odejściu Oliviera Giroud: "Miałem szczęście występować z nim w składzie. Oglądałem go jeszcze za czasów jego gry w Arsenalu, był dla mnie źródłem inspiracji. Teraz miałem okazję z nim grać, jest także bardzo dobrym człowiekiem, będzie nam go brakowało".

Piłka nożna w Stanach Zjednoczonych? "Piłka nożna w USA rozwija się, wielu amerykańskich piłkarzy przyjeżdża do Europy, aby grać w tamtejszych klubach. Nawet MLS się rozwija, wkrótce można stać się jedną z czołowych lig".

Kwietniowy kryzys Milanu? "Trudno to wytłumaczyć. Graliśmy przeciwko mocnym zespołom, które były bardzo zdeterminowane, staraliśmy się, daliśmy z siebie wszystko, ale nie udało się. Na pewno powinniśmy zagrać lepiej, ale nie brakowało nam motywacji oraz determinacji".7 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Pablo78
Pablo78
16 maja 2024, 23:36
Januszek musi grać a nie że raz na 4 mecze.
Trener musi go wpasować a nie że ustawia go na różnych pozycjach.
Pierwszy sezon często jest najcięższy. Oby się rozwijał!!!!!!I też czekamy na pierwszego gola.
0
Maximilanista
Maximilanista
16 maja 2024, 23:10
Beznadziejny piłkarz. Boiskowe IQ na poziomie niżej niż minimalnym, nieefektywny, bezproduktywny, niepotrafiący czytać gry, nieodpowiedzialny, surowy technicznie. Koszmarnie bolesny przerost formy nad treścią.


Trafił do nas chyba tylko z racji amerykańskiego paszportu. Przepłacony strasznie.
1
Jaca23
Jaca23
17 maja 2024, 11:28
Może nie aż tak, ale mam podobne zdanie. Nie wiem co większość w nim widzi. Ludzie myślą, że to będzie nowy Kessie, a podobieństwo jest tylko wizualne.
1
muamba_kabumba
muamba_kabumba
16 maja 2024, 19:47
Musah ma w sumie wszystkie atrybuty na mocna 8 oprócz decyzyjnosci. Pod względem wybieranych rozwiązań chłopak wygląda często fatalnie. Natomiast fizyczność, wydolność i technika użytkowa jest na bardzo wysokim poziomie.

Tutaj pole do popisu dla nowego trenera żeby Amerykanina dobrze poprowadzić. Być może warto byłoby zastanowić się nad sprowadzeniem jakiegoś doświadczonego pomocnika (weterana) który pograłbym 1 lub 2 sezony i jednocześnie wziął takiego Musaha pod swoje skrzydła. Taki jeden Pan prawdopodobnie opuści Real Madryt po sezonie.
Edytowano dnia: 16 maja 2024, 19:49
3
Gianni Rivera
Gianni Rivera
16 maja 2024, 18:16
Jaki środek boiska? Chłopie, prawe skrzydło i prawa obrona to pozycja dla Ciebie! :)
10
Zuber
16 maja 2024, 19:02
Mam nadzieje, że nowy trener go dobrze poprowadzi, bo to jest materiał na bardzo dobrego pomocnika.
0
plotek
16 maja 2024, 23:06
Na prawej obronie sprawdził się na pewno lepiej niż "Kasztanello" Calabria (Zresztą kto by nie był i tak będzie nie gorszy od niego...). Osobiście przy tych jego wjazdach jak grał na pomocy przypominał mi jeźdźca bez głowy Kessiego z początków w Milanie. Może co z niego będzie ale widzę to tak, że jak na teraz to ławka max.
Edytowano dnia: 16 maja 2024, 23:06
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się