Primavera odpada z walki o mistrzostwo. Abate ogłasza: "To był mój ostatni mecz"

25 maja 2024, 21:32, Ginevra Aktualności
Primavera odpada z walki o mistrzostwo. Abate ogłasza:

Primavera Milanu ciężko walczyła o awans do fazy play-off i dzielnie stawiała czoła Lazio Rzym w pierwszym meczu fazy finałowej rozgrywanym na Viola Park, ale to nie wystarczyło. Remis 1-1 premiuje drużynę ze stolicy, która zajęła wyższe (trzecie) miejsce w tabeli sezonu zasadniczego i zgodnie z zasadami awansowała do kolejnej rundy. Mecz rozpoczął się po myśli rossonerich, którzy wyszli na prowadzenie po golu Bartesaghiego, ale jeszcze przed przerwą Lazio wyrównało po trafieniu Fernandesa. Graczom trenera Abate nie udało się skonkretyzować żadnej sytuacji po przerwie i niestety mecz zakończył się "zwycięskim" dla rzymian remisem. W drużynie Milanu zabrakło między innymi kapitana Zerolego, który musiał pauzować za kartki, oraz graczy powołanych do kadry U-17, w tym Camardy.

Po meczu Ignazio Abate ogłosił, że był to jego ostatni mecz w roli trenera Primavery: "To był mój ostatni mecz jako trenera Primavery Milanu, czuję się gotowy, aby rozpocząć pracę w profesjonalnej piłce seniorskiej".