SCUDETTO


Włosi bez piłkarza Milanu na wielkim turnieju po raz pierwszy od wielu lat

10 czerwca 2024, 13:07, Adam6 Aktualności
Włosi bez piłkarza Milanu na wielkim turnieju po raz pierwszy od wielu lat

Selekcjoner Luciano Spalletti ogłosił kadrę reprezentacji Włoch na nadchodzące EURO 2024. Na liście nie ma żadnego piłkarza Milanu. To pierwszy taki przypadek od 1938 roku, kiedy Italia jedzie na mistrzowską imprezę bez żadnego gracza aktualnie występującego w drużynie Rossonerich. W obecnej kadrze klubu jest ośmiu Włochów, ale żaden z nich nie otrzymał wezwania na turniej. Również ośmiu zawodników Milanu pojawi się w Niemczech, ale reprezentując Francję, Holandię, Portugalię, Szwajcarię, Danię i Serbię.38 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Milanistaod95
Milanistaod95
10 czerwca 2024, 21:13
smutne
1
Jaca23
Jaca23
10 czerwca 2024, 16:24
Za to w kadrze ostatecznie znalazło się miejsce dla 4 naszych wychowanków, więc chyba nie jest to problem szkolenia młodzieży.
2
jasiom22
jasiom22
10 czerwca 2024, 18:36
A nie pięciu?

Gigio, Darmian, Bellanova, Cristante i el Shaarawy? Czy ktoryś z nich nie był.
0
Jaca23
Jaca23
10 czerwca 2024, 19:12
El Shaarawy trafił do nas jak miał bodajże 19 lat. Jest wychowaniem Genui.
0
MilanHomer
MilanHomer
11 czerwca 2024, 09:47
Jo, u Faraona zbrakło niewiele :)
0
savicevic88
savicevic88
10 czerwca 2024, 15:22
To pokazuje klasę naszych Włochów xD
1
acmti__
acmti__
10 czerwca 2024, 15:40
To pokazuje ilość Włochów w naszej kadrze bardziej...
1
savicevic88
savicevic88
10 czerwca 2024, 15:46
W kadrze Interu jest bodaj 8 Włochów a jedzie 5...

Więc tu raczej nie chodzi o ilość tylko o ich jakość ;)
2
Mellion
Mellion
10 czerwca 2024, 14:46
Wstyd. Wiadomo, że cena za tych Włochów często jest przesądzona, ale żeby nie mieć ani jednego w składzie poza miernym Calabrią, który powinien być już od dawna rezerwowym? Bardzo to słabe.

W szkółce też nie widać tak na najbliższe 2-3 lata żadnego Włocha, który by mógł z miejsca wskoczyć do 1 składu i zrobić różnice na przestrzeni całego sezonu. Dlatego choćby liczę na ten transfer Buongiorno, nie dość że potrzebny profil zawodnika, to do tego moglibyśmy od niego zacząć wzmacniać się coraz częściej Włochami, a nie tylko Francuzami. Nie mam nic do Francji, bo dali nam pełno piłkarzy świetnych i pięknych (wiadomo o kim mowa ;)), ale to jest włoski klub i Włosi powinni być u nas w składzie.
1
Vol'jin
Vol'jin
10 czerwca 2024, 14:59
W szkółce też nie widać tak na najbliższe 2-3 lata żadnego Włocha

eee Camarda, Liberali? Sala?
1
hyrus13
hyrus13
10 czerwca 2024, 15:32
Vol'jin

Uciąłeś cytat, tam dalej było "który by mógł z miejsca wskoczyć do 1 składu i zrobić różnice na przestrzeni całego sezonu".

Naprawdę uważasz, że Camarda, Liberali i Sala w ciągu 2-3 lat wskoczą do składu i będą robić różnicę na przestrzeni całego sezonu, czyli będą czołowymi postaciami drużyny?
4
Mellion
Mellion
10 czerwca 2024, 15:40
Vol'jin tak jak mówi Hyrus na ten moment i za rok też wciąż nie mamy nawet w szkółce żadnego Włocha, który by mógł stać się czołowym zawodnikiem do pierwszej 11. Może za 3 lata ten Camarda, ale to wciąż bardziej nadzieja... Liberali, Sala ciężko ocenić, choć potencjał też mają wielki, mam nadzieję że Fonseca w porównaniu do Piolego będzie częściej dawał szanse młodym. Lubię Stefana, ale no pod tym względem młodzieży... Hmm, mogło to wyglądać lepiej.
0
Vol'jin
Vol'jin
10 czerwca 2024, 15:41
a taki Dzieńdobry za 60 mln wskoczy na wyższy level czy będzie to hajs utopiony w błoto?

Przepłacać 2-krotnie za piłkarza bo jest Włochem i przeciętnym też jest idiotyczne

a jak przyjdzie taki w młodym wieku to i tak szczujecie na niego bo nie trzyma poziomu jak wyjdzie z zamrażarki


chcecie mieć i zjeść ciastko na raz0
hyrus13
hyrus13
10 czerwca 2024, 15:48
1. Kto szczuje i na kogo?
2. Skąd się wzięło 60mln za Buongiorno?
1
Vol'jin
Vol'jin
10 czerwca 2024, 15:56
a za ile Cairo go sprzeda

przedłużył kontrakt do 2028 roku

Bremer poszedł za 50 z bonusami mająć wówczas 2 letnią umowę z Torino. A wszelkie media pisały też o 30 mln dla Interu. Wszedł Juve po sprzedaży De Ligta i przelicytował

nie widzę powodu by Cairo go mial puścić taniej niż Bremera
0
hyrus13
hyrus13
10 czerwca 2024, 16:06
Nie wiem za ile go sprzeda, ale nie ma nawet plotek na jego temat, żeby tak rzucać cenami. Szastasz tu 60, a później inni będą pięć lat pisać ile to ten Buongiorno miał kosztować.
0
Mellion
Mellion
10 czerwca 2024, 17:22
Vol'jin "a jak przyjdzie taki w młodym wieku to i tak szczujecie na niego bo nie trzyma poziomu jak wyjdzie z zamrażarki" chłopie z Tobą nie da się rozmawiać, bo jak tylko przedstawi opinię inną niż Twoja, to kategoryzujesz i wrzucasz taką osobę do jednego wora.

Żeby nie było więc powiem Ci to krótko raz i dosadnie: Jestem fanem pana Dzieńdobry, ale jeśli Cairo zażąda za niego jakiś 60 mln to odpuścić z miejsca. Myślałem sobie wcześniej też o Scalvinim w kontekście wymiany za CDK, ale z uwagi na jego kontuzję ten ruch też wypada. Nie jestem fanem ściągania do nas teraz każdego Włocha, bo to "Włoch", ale uważam, że w ostatnich latach nasz zarząd z nich zrezygnował kompletnie i tak też nie powinno być. A nasza szkółka jest obiecująca, ale dla mnie to wciąż bardziej melodia przyszłości.

Mam nadzieję, że teraz coś zrozumiałeś, o czym pisałem od samego początku.
2
AC Kamil
AC Kamil
10 czerwca 2024, 14:34
Fatalnie to wygląda i nie można wszystkiego tłumaczyć wysokimi cenami Włochów. Inter wydał około 105 mln euro na pięciu zawodników reprezentujących Włochy na Euro, jak się chce to można, ale w Milanie zawsze są jakieś wymówki. Dla dyrektorów Milanu lepiej trzymać w kadrze takich przeciętniaków jak Gabbia, Florenzi czy Pobega byle wypełnić limity.
5
checa1983
checa1983
10 czerwca 2024, 14:42
W punkt!
1
hyrus13
hyrus13
10 czerwca 2024, 15:34
No, ale są tu mędrcy, którzy usilnie wmawiają innym, że na Włochów nas nie stać. Stać nas, tak jak nas było stać na Leao, CDK, Kessiego czy Tomoriego. Trzeba tylko chcieć. Inter chce i ma.
1
MilanHomer
MilanHomer
10 czerwca 2024, 17:48
hyrus
Jedno ale, Kessie był o tyle przydatny, że liczył się jako włoski wychowanek :0
0
MilanSince94Forever
MilanSince94Forever
10 czerwca 2024, 14:33
Wytłumaczeniem może być to że Włosi są drodzy i Milanu na tych jakościowych nie stać, z drugiej strony nie stawiamy odważnie na wychowanków, ani ich nie odkupujemy jak gdzieś wypalą bo jie potrafimy przeforsować takich umów jak chociażby Real (prawo odkupu) no i też nie kupujemy Włochów w naszym zasięgu cenowym i ich nie budujemy bo tańszy i kilka € będzie Francuz czy Holender. I potem efekt w postaci braku przedstawicieli w kadrze gdzie odbywa się dodatkowa promocja i problemy z rejestracją w pucharach (trzeba na ławie mieć średniaków typu Pobega, Calabria czy Florenzi)
0
Gianni Rivera
10 czerwca 2024, 14:08
Problem w tym, że włoscy piłkarze są w Serie A wyceniani podwójnie. Coś jak Anglicy w Premier League. Ciężko więc kogoś dobrego w rozsądnych pieniądzach kupić. Weźmy na ten przykład Buongiorno - stosunkowo młody jak na stopera, dobry, ograny w lidze, nadal ma pole do rozwoju. Wart jakieś 30 mln, może 40 w porywach, ale jest mimo wszystko nadal na poziomie europejskim niesprawdzony. Tyle tylko, że Cairo go wyceni na 60+. Będzie to samo, co z Belottim. I takich przykładów można mnożyć.

Ogólnie trzeba sobie Włochów wychować albo przechwytywać talenty w młodym wieku, maksymalnie 18-19 lat, zanim ich wycena drastycznie wzrośnie, ale tutaj łatwo zaliczyć wpadkę, bo młody talent niekoniecznie musi się sprawdzić.

Zaś co do tego, kogo z Włochów moglibyśmy mieć w składzie. Chętnie bym widział Bellanovę jako PO albo Cristante jako rezerwowego zarówno na ŚO, jak i w środku pola. Do tego obaj to nasi wychowankowie. Di Gregorio, chociaż pewnie pójdzie DO Juventusu (choć chyba oficjalki jeszcze nie było). Rok temu powalczyłbym o Berardiego, ale czy teraz jest sens wydawać z 40-50 milionów na prawoskrzydłowego, kiedy mamy najlepszą wersję Pulisicia i adaptującego się do drużyny Chukwueze? Gdyby się udało ściągnąć Zirkzee, to wziąłbym Pinamontiego na rezerwowego napastnika. I chyba w sumie tyle z takich nazwisk, które można by nabyć do naszej drużyny. Buongiorno czy Scalvini są mimo wszystko za drodzy, a fajnie byłoby ich mieć w składzie.
1
hyrus13
hyrus13
10 czerwca 2024, 15:45
"Problem w tym, że włoscy piłkarze są w Serie A wyceniani podwójnie".

Szkoda, że Inter o tym nie wie... Bastoni (31mln), Barella (42mln), Frettesi (34mln), Acerbi (0) i Darmian (3,3mln). A my dalej wspominamy ile miał kosztować Belotti i wydajemy radośnie po 20mln za Musaha i Chukwueze, a w międzyczasie ściągamy sobie bakajoków i origich.
0
Gianni Rivera
10 czerwca 2024, 16:04
Wymieniłeś Bastoniego, który w wieku 18 lat kosztował ponad 30 milionów. Oczywiście z dzisiejszej perspektywy można mówić, że to był świetny deal, ale wówczas? Gdyby Milan dzisiaj sprowadził jakiegoś 18-latka za 30-40 milionów, to by większość kibiców wieszała psy na zarządzie. Już jest narzekanie, że chcą dać 40 za Zirkzee. Barella? Niesprawdzony w dużej piłce, przychodził z Cagliari za 40 baniek. Nieprzepłacony? Mam przypomnieć, jakie tu opinie opanowały, kiedy kupowaliśmy niezwykle utalentowanego Bennacera, który się wyróżniał i w lidze, i w reprezentacji, ale przychodził ze słabego klubu? I to przychodził dużo taniej, niż te 40 mln, a i tak marudzono, bo co to za słabiak. Nie będę również przypominał o tym, jakie tutaj padały komentarze pod adresem Darmiana i Acerbiego, kiedy poszło w mediach trochę plotek ba temat zainteresowania Milanu ich usługami. Mądry Polak po szkodzie. A Belotti był przykładem, co dość jasno zaznaczyłem, na to, jak Cairo podchodzi do biznesu i wyceny zawodników.
0
hyrus13
hyrus13
10 czerwca 2024, 16:10
Na na głupotę ani ty ani ja nie mamy lekarstwa. Poza tym, my 20letniego Leao ściągnęliśmy jako napastnika. Nigdzie nie sprawdzony CDK kosztował 37. Może się mylę, ale Barella przyszedł na wypożyczenie i jak się sprawdził to go Inter wykupił. To tylko pokazuje, że oni potrafią robić transfery. Nam się tylko udało z Tonalim.
1
Gianni Rivera
10 czerwca 2024, 16:25
Oni mają u sterów Marottę. Chłop to geniusz. Wyniósł na szczyt Juventus, teraz to robi z Interem. Ilu ciekawych, perspektywicznych piłkarzy Juventus w dobrej cenie wyciągnął z innych klubów, od kiedy Marotta odszedł? Stara Dama po prostu płaci tyle, ile żądają - czy to Vlaho, czy Chiesa, czy Bremer, czy ktokolwiek inny. Do tego za chwilę pouciekają im piłkarze. Najpierw Dybala, teraz najprawdopodobniej Rabiot, za rok odejdzie za friko Chiesa. Nagle z ligowego potentata stali się po prostu bogatym klubem, który płaci tyle, ile od niego wołają. W Interze robotę robi Marotta, którego niemiłosiernie sąsiadom zazdroszczę. Mam jednak świadomość, że takich dyrektorów na całym świecie jest może z pięciu, a we Włoszech tylko jeden, więc trudno oczekiwać, że nam się taki trafi. Gdyby nie Marotta, to mając zadłużonego Zhanga za właściciela Inter by się turlał gdzieś w środku tabeli. Przecież oni co roku sprzedawali jakąś gwiazdę, a Marotta łatał skład za drobne.

Milan bym porównywał do innych włoskich ekip, jeśli chodzi o transfery. Nie dlatego, że Inter wyprzedził resztę stawki czy coś, ale właśnie z powodu Marotty. Zauważ, jak ciężko Napoli kupować zawodników. Jak ciężko to robić Juventusowi w ostatnich latach. Nie mówiąc już o rzymskich klubach. My też przepłacamy często lub chybiamy z transferami. Tak było za późnego Gallianniego (co kazało snuć przypuszczenia, że za krecią robotę odpowiadał Braida i kiedy go zabrakło, to się nasz kochany łysolek pogubił), tak było za Chińczyka, tak było z Maldinim jako dyrektorem i tak będzie teraz.

Z drugiej strony... jakiego fajnego Włocha moglibyśmy kupić, który podniósłby jakość naszej drużyny? Pomijając zawodników Interu, który ściągnął do siebie najlepszych włoskich piłkarzy. Może Scalvini z Atalanty czy Buongiorno z Torino, ale obaj to będzie koszt 60+. Chiesa? Szuka formy od trzech lat. Berardi? 30-latek z półroczną kontuzją. Scamacca, Pinamonti czy ktoś taki? Za słabi na podstawową 9. Bellanova może, na pewno ma większy potencjał od Calabrii. Poza tym reprezentacja Włoch jest aktualnie naprawdę słaba. Moglibyśmy wziąć jakichś reprezentantów, ale i tak byliby u nas rezerwowymi. To bez wątpienia najsłabsza kadra Włoch od dobrych 25-30 lat.
Edytowano dnia: 10 czerwca 2024, 16:40
1
Jaca23
Jaca23
10 czerwca 2024, 16:32
Trzeba wspomnieć, że kompletnie nie wypaliły nam transfery Contiego i Caldary, którzy mieli być filarami kadry na lata, do tego sprzedaż Tonalego. W międzyczasie przespaliśmy zakontraktowanie Acerbiego i Darmiana.

Cairo nie ma ciśnienia, żeby sprzedawać, więc pewnie Buongiorno podobnie jak Belotti zostanie w Torino.
2
Rafał0209
Rafał0209
10 czerwca 2024, 14:03
A jeszcze bardziej boli że nie ma Milanisty w tak beznadziejnej kadrze Włoch, przecież w 2006 roku z tej dzisiejszej kadry to by może tylko Barella się załapał. a biegało w niej kilku Milanistów.
2
ósmy
10 czerwca 2024, 13:56
Dodawanie tego Duńczyka to bym sobie darował, bo ME na dobre jeszcze się nie rozkręcą, a jego już oficjalnie w kadrze Milanu nie będzie.
Z tym Serbem też duża niewiadoma.
0
Miaacz
10 czerwca 2024, 14:31
Trochę szacunku do Simona, jeden z filarów odbudowy
0
ósmy
10 czerwca 2024, 14:57
A co ma piernik do wiatraka?
Autor artykułu określił go jako Duńczyka, a temat jest o reprezentacji narodowej.
Uchybiłem w czymś komuś, że został określony w temacie o reprezentacjach, jako reprezentant kraju?
0
Vol'jin
Vol'jin
10 czerwca 2024, 15:00
do 30 czerwca są graczami z ważnym kontraktem w Milanie, czyli podczas euro mają klub ;]
1
Panicz
10 czerwca 2024, 13:20
Z jednej strony kiepsko to wygląda, z drugiej patrząc na obecne pokolenie Włochów. To tam poza Barellą i Bastonim. Nie ma piłkarza w kadrze wartego więcej niż 50 mln.

Tam za młode talenty dalej robią Scamacca, Frattesi i Buongiorno którzy rocznikowo mają 25 lat.
4
RockStar
10 czerwca 2024, 13:47
Czyli Milan nie kupuje Włochów bo są za słabi? Ciekawa teoria. Zwłaszcza że w aktualnej drużynie jest aż DWÒCH zawodników wycenianych na +50mln transfermarked). Faktycznie, nie ma miejsca dla przeciętniaków.
1
Panicz
10 czerwca 2024, 14:00
Nie są słabi, są przeciętni. Inter ma 3 najlepszych Włochów u siebie (DiMarco, Bastoni, Barella) reszta to albo 25 letnie młode talenty, albo już goście którzy pewnego poziomu nie przeskoczą. Mancini, Cristatne, Pellegrini, Scamacca, Chiesa, Raspadori itd.
4
Michał92
10 czerwca 2024, 13:12
Straszna patologia, w złą stronę to idzie, to po prostu nie przystoi, takiemu klubowi jak Milan.
4
kusniak_22
10 czerwca 2024, 13:10
To tylko świadczy jak ubogo u nas z młodymi Włochami, w zasadzie w ogóle z Włochami. Raczej szybko się to nie zmieni, bo Fonseca będzie szukał Francuzów lub Portugalczyków tak coś czuję.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się