SCUDETTO


Burmistrz Ankony: "Nie ma sensu się odwoływać. COVISOC usankcjonował wykluczenie z Serie C"

11 czerwca 2024, 19:25, Redakcja Aktualności
Burmistrz Ankony:

Aplikacja Ancona Calcio o rejestrację drużyny w rozgrywkach Serie C została odrzucona przez COVISOC. W związku z tym ekipa Biancorossich zostanie wykluczona z rozgrywek w sezonie 2024/2025, zwalniając miejsce dla Milanu U-23. Teoretycznie do piątku, kiedy Rada Federalna (Consiglio Federale) ogłosi to oficjalnie, pozostaje jeszcze miejsce na jedną, ostatnią apelację. Burmistrz miasta Ankona Daniele Silvetti w wywiadzie dla TvPlay odrzucił jednak taką możliwość: "COVISOC usankcjonował wykluczenie Ancona Calcio z rozgrywek Serie C z powodu pewnych naruszeń dotyczących wynagrodzeń. Ancona należy w 95% do Tony'ego Tionga z Hongkongu, a w 5% do byłego właściciela, którym jest Canil. Apelacja byłaby bezużyteczna, ponieważ nie ma konkretów i dlatego nie ma sensu się odwoływać. To paradoks, bo znalazły się pieniądze na wpłatę licencyjną, a nie ma ich na wypłatę pensji". "Czy to wyłącznie wina Ancony? Czy instytucje piłkarskie mogły coś zrobić? Otrzymaliśmy ostrzeżenia o bezczynności pana Tionga. Podejmę wszelkie możliwe działania w związku ze szkodami wyrządzonymi gminie Ankona. Ancona Calcio to oczywiście kwestia tożsamości miasta. W ostatnich dniach widziałem, jak ludzie płaczą, wielu jest również zdenerwowanych".3 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
Gianni Rivera
Gianni Rivera
11 czerwca 2024, 20:58
Czyli w sobotę pewnie oficjalna informacja o powołaniu drużyny rezerw Milanu. Wcześniej nie ogłoszą, bo jest możliwość apelacji, mało ważne, czy z tej możliwości skorzystają, czy nie. Świetnie. Jeszcze lepiej by było, gdyby naszym rezerwom udało się awansować do Serie B. Ogrywanie młodych w drugiej lidze byłoby cudownym rozwiązaniem.
1
Jaca23
Jaca23
11 czerwca 2024, 22:42
Z tego co kojarzę, druga drużyna nie może awansować do Serie B. To wbrew przepisom FIGC.
0
Gianni Rivera
Gianni Rivera
12 czerwca 2024, 01:09
Była o tym rozmowa wczoraj w komentarzach. Nie ma żadnych przeciwskazań ku temu, dlatego w zakończonym sezonie rezerwy Juventusu i Atalanty grały w play-offach do Serie B. Gdyby regulamin tego zabraniał, to nawet by nie mogły w tych play-offach wystąpić, bo niby po co, skoro i tak awansować się nie da? Jednak wystąpiły i walczyły o awans, co im się jednak nie udało.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się