SCUDETTO


Sacchi: "Jeśli chcesz wzmocnień, to musisz to robić już wiosną. Mamy dwa, trzy miesiące spóźnienia"

8 lipca 2024, 09:55, Redakcja Aktualności
Sacchi:

Poniedziałkowe wydanie La Gazzetta dello Sport publikuje wywiad z Arrigo Sacchim, który wypowiedział się o Milanie i stagnacji klubu podczas letniego mercato.

Czy to możliwe, że nowy środkowy napastnik nie został jeszcze ostatecznie namierzony? "Bardzo możliwe, biorąc pod uwagę, że nie dokonano żadnego zakupu. Najpierw przeczytałem, że chcą Zirkzee, napastnika, którego cenię za to, co pokazał w Bolognii. Potem temat ucichł, prawdopodobnie ze względów ekonomicznych. Następnie wydaje się, że za cel został wzięty Lukaku, za którym nie przepadam. Wtedy zapaliła się żarówka..."

W jakim sensie? "Powiedziałem sobie: Zirkzee i Lukaku są swoimi przeciwieństwami. Jeśli trener najpierw lubi Zirkzee, nie ma możliwości, by później polubił Lukaku. Jest coś, czego nie rozumiem w strategii klubu. Zirkzee to napastnik, który lubi komunikację na boisku z kolegami z drużyny, gra z drużyną, tworzy duety, trójkąty. Lukaku to ktoś, kto idzie na siłę, rozrusza grupę, opiera się głównie na atletycznych walorach. Krótko mówiąc, dwa przeciwstawne wszechświaty. Nie jest możliwe, aby trener, przy nieobecności jednego, był zadowolony z drugiego".

Co więc pomyślałeś? "Czekam na pierwsze oficjalne potwierdzenia mercato, doskonale wiedząc, że już jesteśmy spóźnieni. Jeśli chcesz wykonywać jakieś działania, musisz mieć wiedzę, gdzie kupować i musisz to robić już wiosną. Tutaj jesteśmy spóźnieni o dwa, trzy miesiące. Logiczne teraz, że ceny zawodników wzrosły".10 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Tanger
Tanger
8 lipca 2024, 16:13
Ziemia się zatrzęsła. Nawet Sacchi zaczął rozsądnie mówić i punktować gołębiarzy.
2
Trzesuaf
Trzesuaf
8 lipca 2024, 16:52
Dzisiaj zamiast viagry wziął rutinoscorbin
0
dan_acm
dan_acm
8 lipca 2024, 15:03
Tym razem Sacchi mówi bardzo rozsądnie. Nazwiska które się przewijają bardzo różnią się od siebie pod względem profilu. BYła mowa, że MIlan chce napastnika szybkiego, technicznego, który będzie klepał z Pulisiciem i Leao, a za chwile jednak priorytet to Lukaku czy Morata. Błądzą po omacku i czekają Bóg wie na co, tymczasem inni po prostu działają.
1
inzaghi67
inzaghi67
8 lipca 2024, 14:14
Bo nie chodzi o dopasowanie do strategii tylko dopasowanie do bilansu w Excelu. A te gówniane algorytmy Moncady też dobre. Takie precyzyjne że nie rozróżniają sposobu gry takiego Lukaku i Zirkzee. Według mnie plotki o Lukaku to ściema. A jeśli nie to już widać w 100% co tu jest grane. Słuszna uwaga Sacchiego.
0
Jaca23
Jaca23
8 lipca 2024, 12:27
Sacchi chyba nie wziął pod uwagę tego, że nie po to RedBird wziął Fonsekę na trenera, żeby teraz konsultować z nim transfery.
1
Cactus
Cactus
8 lipca 2024, 11:35
Sacchi czasami wyrzuca z siebie różne brednie, ale tym razem jego ocena jest bardzo trafna.
Dużo było mówienia że to mercato będzie precyzyjne, że będziemy ściągać piłkarzy o określonych cechach. Wydawać by się mogło że w takim razie lista potencjalnych zakupów jest ściśle i długo opracowywana i wejście na rynek po jego otwarciu będzie się odbywało z chirurgiczną precyzją.
Niestety obraz jest taki że błądzimy po omacku i cele (konkretnie napastnicy) którzy powinni eprezentować jeden podobny styl gry, który w domyśle ma pasować do piłkarzy których mamy w kadrze, są od siebie kompletnie różni. Patrząc po tym co się dzieje teraz to każdy z celów do wzmocnienia ataku ma zupełnie różne cechy i walory. Jak to inaczej nazwać jeśli nie błądzenie po ciemku i liczenie na odpady z pańskiego stołu. W myśl byle kto, ważne żeby coś skapło.
Edytowano dnia: 8 lipca 2024, 11:38
3
1ucas
1ucas
8 lipca 2024, 17:29
A wy przypadkiem nie zapominacie ze wszystkie te informacje sa wrzucane przez dziennikarzy ktorzy musza robic dym zeby zarabiac pieniądze? Ja stawiam na to ze nie pojawi sie zaden z wymienionych przez media pilkarzy
0
jasiom22
jasiom22
8 lipca 2024, 11:23
Będąc kibicem Milanu trzeba zrozumieć jedno. Od chińczyków po Cardinale to jest ta sama kasa, elliotta i ten sam projekt. Czyli ma być 4 miejsce i gra w LM, nie drogie kontrakty dla młodych których wartość ma rosnąć. Zarząd wybrał trenera odpowiedniego do ich koncepcji. Piolego… ale ten przypadkiem zdobył mistrzostwo i rozbuchał nadzieje kibiców, wiec teraz jest kolejny nie drogi, grzeczny trener co nie będzie narzekać… 4 miejscie wyciuła, albo nie.. i się go zwolni i bedzie pretekst do sprzedaży theo albo leao. Tu ma byc zysk, na spłacanie pożyczek róznych podmiotów wobec elliotta. Za dobre wyniki zwracają uwagę i przeszkadzają w praniu kasy. A to wszystko i tak na wyczekanie urzędu miasta, żeby wyciągnąć Milan z san siro, i zbudować stadion, z którego… zysk będzie płynął w prywatne ręce… elliotta (za pożyczki) albo następców.
Edytowano dnia: 8 lipca 2024, 11:29
0
Rossu
Rossu
8 lipca 2024, 10:01
No i co? Przecież mamy 2 miesiące mercato, będziemy się uganiać 1,5 miesiąca za Moratą(Taremi vibe) tylko po to, żeby transfery upadły, a pod koniec okienka będzie panika i szukanie na ostatnią chwilę - aż ostatecznie przyjdzie Broja w samej końcówce mercato.
13
Robinowski
Robinowski
8 lipca 2024, 22:22
Smutne ale bardzo prawdopodobne.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się