MILAN GÓRĄ W DERBACH MEDIOLANU!
Milan po bramce Pervisa Estupiñána pokonał Inter 1:0. Seria bez porażki w derbach trwa – to już siódmy taki mecz bez porażki Rossonerich (od 22 IV 2024)!
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | Inter Mediolan | 28 | 22 | 1 | 5 | 64-22 | 67 | |
| 2. | AC Milan | 28 | 17 | 9 | 2 | 44-20 | 60 | |
| 3. | SSC Napoli | 28 | 17 | 5 | 6 | 43-29 | 56 | |
| 4. | Como Calcio | 28 | 14 | 9 | 5 | 46-21 | 51 | |
| 5. | AS Roma | 28 | 16 | 3 | 9 | 38-21 | 51 | |
| 6. | Juventus FC | 28 | 14 | 8 | 6 | 50-28 | 50 | |
| 7. | Atalanta BC | 28 | 12 | 10 | 6 | 39-26 | 46 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Lautaro Martínez | 14 |
| 2. | Rafael Leão | 9 |
| 3. | Nico Paz | 9 |
| 4. | Anastasios Douvikas | 9 |
| 5. | Rasmus Højlund | 9 |
| 6. | Christian Pulisic | 8 |
Álvaro Morata wybrał koszulkę z numerem 7, kiedy wszyscy spodziewali się, że wybór padnie na 9, który nadal pozostaje wolny. Było to także możliwe dzięki Yacine'owi Adliemu, który przez ostatnie dwa sezony nosił trykot należący wcześniej m.in. do Szewczenki i Pato. Jak informuje MilanNews, Francuz postanowił odstąpić Moracie numer 7. Nowy nabytek Rossonerich, który obecnie przebywa z rodziną na wakacjach podziękował Adliemu za pośrednictwem Instagrama (zdjęcie przedstawiające koszulkę Morata 7 na tle Milanello): "Jeszcze się nie znamy, ale wykonałeś wobec mnie piękny gest. DZIĘKUJĘ! Do zobaczenia wkrótce".
Odpowiedział na to sam Adli: "Mam nadzieję, że w tej koszulce będziesz zdobywał wiele bramek. Forza Milan! Do zobaczenia wkrótce".

Niech Morata podziękuję klubowi, a Adliego jak już to przeprosi za to że klub złożył staremu właścicielowi siódemki propozycji nie do odrzucenia.
Jaja sobie robię ale ta kokieteria Moraty mnie rozbawiła.
PS. Te koszulki są naprawdę dobre. Jeśli chodzi o pierwszy komplet to Puma dla nas nic lepszego nie wyprodukowała.
Jeszcze rozumiem w przypadku przyjscia takich supergwiazd jak Cristiano Ronaldo, ale Morata?
Chyba teraz coś takiego będzie w San Antonio i Chris Paul wykupi nr od Keldona Johnsona