MILAN GÓRĄ W DERBACH MEDIOLANU!
Milan po bramce Pervisa Estupiñána pokonał Inter 1:0. Seria bez porażki w derbach trwa – to już siódmy taki mecz bez porażki Rossonerich (od 22 IV 2024)!
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | Inter Mediolan | 28 | 22 | 1 | 5 | 64-22 | 67 | |
| 2. | AC Milan | 28 | 17 | 9 | 2 | 44-20 | 60 | |
| 3. | SSC Napoli | 28 | 17 | 5 | 6 | 43-29 | 56 | |
| 4. | Como Calcio | 28 | 14 | 9 | 5 | 46-21 | 51 | |
| 5. | AS Roma | 28 | 16 | 3 | 9 | 38-21 | 51 | |
| 6. | Juventus FC | 28 | 14 | 8 | 6 | 50-28 | 50 | |
| 7. | Atalanta BC | 28 | 12 | 10 | 6 | 39-26 | 46 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Lautaro Martínez | 14 |
| 2. | Rafael Leão | 9 |
| 3. | Nico Paz | 9 |
| 4. | Anastasios Douvikas | 9 |
| 5. | Rasmus Højlund | 9 |
| 6. | Christian Pulisic | 8 |
Trener Juventusu, Thiago Motta, wziął udział w konferencji prasowej przed sobotnim meczem Milan – Juventus. Szkoleniowiec został zapytany przez dziennikarzy o to, co sądzi o Milanie: "To bardzo silny zespół w fazie przejściowej. Musimy zwrócić na to szczególną uwagę, niezależnie od tego, czy zagra Leão, Morata, Loftus-Cheek, czy Pulisic. Zawsze musimy bronić się jako kolektyw, nigdy jeden na jednego". "Kalulu? Najważniejsze jest to, że chciał do nas dołączyć. Od pierwszego dnia był dostępny dla zespołu. Jest w stanie zagrać na wielu pozycjach w obronie. To inteligentny gracz. Niewiele mówi, ale kiedy to robi, mówi właściwym tonem, starając się budować i pomagać. Jesteśmy szczęśliwi z faktu, że możemy go mieć w drużynie". "Czy byłem tego lata blisko Milanu? Nigdy nie byłem blisko objęcia Milanu".
Nie musi się męczyć z parodią zarządu, jaka obecnie panuje w Milanie.
Jak zwykle na czasie.
Zobaczymy po meczu cóż Pan będziesz pisał .
jestem ciekaw twych wspaniałych spostrzeżeń.
Jeszcze nie daj boże wygramy i zadasz pytanie ile w tym słabości przeciwnika i słynnego Motty?
Fajny trener, super osobowość, ale z dwa sezony w Juve Go dokładnie zweryfikują, teraz jest za szybko aby cokolwiek powiedzieć.
Akurat o mecze z mocnymi i topem tabeli się nie boję, bo potrafimy się zmobilizować, chociaż mecz będzie bardzo trudny, bo Stara Dama prezentuje się dobrze, a my gramy mocno w kratkę.
Zobaczymy jutro... :)
Jednak u nas po sukcesach, zamiast iść za ciosem i zbudować markę, gdzie mieliśmy świetne podstawy, idziemy w dół sportowo, ale tabelkowo na zielono (to najważniejsze).
Jak napisałeś, przy naszej porażce, będzie minimum 7 punktów straty do...6 miejsca :)
Natomiast w fazie ofensywnej to z tym Juve bywa różnie
Małe doświadczenie, młody, na dorobku, dopiero pierwszy "sukces" (tylko 4 miejsce), jego SPAL spadło, sporo tego było.
Po czasie możemy żałować Motty czy Conte, i męczyć się z Piolissimo bis, w wersji dla ubogich, z gościem który od pół roku nie potrafi nauczyć grać po swojemu, podczas gdy wymienionym panom zajęło to z górką miesiąc.