JUVENTUS – MILAN 2:0
Rossoneri zwiększają stratę do czołowej czwórki...
p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
1. | SSC Napoli | 22 | 17 | 2 | 3 | 37-15 | 53 | |
2. | Inter Mediolan | 20 | 14 | 5 | 1 | 51-18 | 47 | |
3. | Atalanta BC | 22 | 14 | 4 | 4 | 48-25 | 46 | |
4. | SS Lazio | 21 | 12 | 3 | 6 | 37-28 | 39 | |
5. | Juventus FC | 22 | 8 | 13 | 1 | 35-19 | 37 | |
6. | Bologna FC | 21 | 8 | 10 | 3 | 33-27 | 34 | |
7. | ACF Fiorentina | 20 | 9 | 6 | 5 | 33-21 | 33 | |
8. | AC Milan | 20 | 8 | 7 | 5 | 29-21 | 31 |
p. | Strzelec | Bramki |
1. | Mateo Retegui | 14 |
2. | Marcus Thuram | 13 |
3. | Moise Kean | 12 |
4. | Ademola Lookman | 10 |
5. | Romelu Lukaku | 8 |
6. | Lautaro Martínez | 8 |
7. | Sebastiano Esposito | 8 |
Sérgio Conceição dokonał kilku znaczących zmian od czasu przybycia do Milanu. Nowy szkoleniowiec położył duży nacisk na dyscyplinę w zespole (informowaliśmy o tym TUTAJ). Corriere della Sera w sobotę podaje nowe informacje na ten temat. Trener bardzo poważnie traktuje swoją pracę w ekipie Rossonerich, a nowe zasady obejmują: ograniczone możliwości korzystania ze smartfonów, test wagi każdego poranka i zakaz noszenia kapci (klapek) podczas lunchu lub spotkań. Zawodnicy przestrzegają nowych zasad, nie komentują ich. To samo dotyczy kwestii przedmeczowego zgrupowania w Milanello na dzień przed meczem. CdS przypomina również słowa Portugalczyka, które padły podczas piątkowej konferencji prasowej: "To jest nasza praca, nie hobby".
https://centrumpodologiczne.pl/blog/dlaczego-nie-powinnismy-nosic-klapek/
"Klapki świetnie nadają na plażę lub na basen – można je z łatwością wkładać i zdejmować. Specjaliści często ostrzegają jednak, że długotrwałe chodzenie w klapkach powoduje zmęczenie stopy, przykurcze mięśni palców, mięśni łydki, a to może spowodować przeciążenia naszego układu ruchu"
To jedyny skutek uboczny kibicowania w ostatnim czasie naszej drużynie, na trzeźwo nie dało się tego oglądać hehe
(Wiedzą że wtedy teoretycznie "łatwiej się żyje" oraz dyscyplina zależy już nie od nas samych)
A na serio nie wiem, może przeszkadza mu prezencja a'la Grosicki... może boi się o małe palce u stóp... a może poprostu mierzi go widok bamboszy xD
Nasz klon Banderasa ma trochę aparycję emerytowanego dowódcy oddziału komandosów, widać, że w parze z wyglądem idą też podobne czyny.
Mam szczerą nadzieję, że zespół to kupi i odda się do dyspozycji trenera, wczesny derbowy sukces w Superpucharze powinien w tym tylko pomóc.
Pierwsza z serii "prawdziwych weryfikacji" już dzisiaj.
Absolutnie nie mówię, że tak jest - zakładam, że piłkarze serio dobry kontakt z nim złapali i że to wszystko może fajnie "zatrybić", po prostu taki "vibe" mi od niego bije jakby on to wszystko robił bo nie bardzo widzi inną ścieżkę kariery, no więc już trudno :P
Ależ ja nie wątpię w to. Mówię tylko, że takie sprawia wrażenie. Jasno to podkreśliłem od razu.
Ja tam uważam że najważniejsze to jest to co dzieje się w czasie treningów na boisku, treningów taktycznych tam musi być pełne skupienie i zaangażowanie.
Piłkarze to nie są już dzieci i nie oszukujmy się że chodzenie w klapkach czy bez po milanello poprawi wyniki, albo czy na godzinnym obiedzie ktoś odpisze komuś na wiadomość czy zrobi to później xd.
Jedno jest pewne, jeżeli wyniki przyjdą to media napiszą że to dzięki twardej ręce trenera ale jeżeli nie przyjdą to media również napiszą że nie ma wyników po piłkarze nie popierają trenera z twardą reką xd
Piłkarze to nie dzieci, ale każda grupa ludzi próbująca coś wspólnie zrobić/osiągnąć potrzebuje silnego lidera, który wytyczy konkretny kierunek i metody którymi jego zdaniem można go osiągnąć i ustali jasne i sprawiedliwe zasady współpracy. Taki despota jest często jest lepszy i bardziej szanowany od wyrozumiałego szefa, który stara się każdego zadowolić i przymyka oko na pewne rzeczy.
Skoro poprzednie metody zawiodły to trzeba dać mu kredyt zaufania i poczekać co przyniesie nowe rozdanie, zwłaszcza, że pierwsza reakcja drużyny na jego przybycie jest bardzo pozytywna.
To co się działo w Milanello przed Sèrgio zostało w Milanello xD
Kapcie, ważenie, kontrola rodzicielska na smartfony...
Panie Premierze, jak żyć? o.O
Jak Zlatan mnie spyta co o tym sądzę to trener będzie miał duże kłopoty
Jak masz skarpetę elegancką lub nie, to w japonkach i klapkach noga nie poci się XD