SCUDETTO


LGdS: Milan szuka prawego obrońcy. Guela Doué głównym kandydatem do transferu

25 czerwca 2025, 12:42, RossoneroMattia Aktualności
LGdS: Milan szuka prawego obrońcy. Guela Doué głównym kandydatem do transferu

Milan planuje wzmocnienie prawej strony defensywy w trakcie letniego okna transferowego. Jednym z powodów jest fakt, że Emerson Royal nie znajduje się w planach Massimiliano Allegriego na nadchodzący sezon. Klub z via Aldo Rossi analizuje obecnie dwa nazwiska – Guela Doué ze Strasbourga oraz Vanderson z AS Monaco.

Na ten moment to właśnie Doué wydaje się być najbliżej przenosin do Mediolanu. 21-letni Francuz pochodzenia iworyjskiego, brat młodej gwiazdy PSG Desiré Doué, wyróżnia się dynamiką, solidną grą w defensywie i dużym potencjałem rozwojowym. Jego profil idealnie wpisuje się w koncepcję budowy zespołu opartego na młodych, perspektywicznych zawodnikach. Atutem w negocjacjach może być także cena – według La Gazzetta dello Sport Strasbourg oczekuje za swojego zawodnika około 18 milionów euro, co czyni go opcją zdecydowanie bardziej przystępną finansowo niż Vanderson. Brazylijczyk z Monaco wyceniany jest bowiem na około 30 milionów euro i znajduje się również na radarze FC Barcelony.

Włoskie media oceniają prawdopodobieństwo transferu Guela Doué do Milanu na 60%, co czyni go obecnie najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia prawej flanki defensywy rossonerich.



26 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
matten
matten
26 czerwca 2025, 07:05
Dawać go w pakiecie z bratem, jak Donnarummę :D
0
Jaca23
25 czerwca 2025, 21:21
Doue to żaden gwarant, nawet się w Ligue 1 nie wyróżnia, co innego Vanderson czy Singo. Zapytałbym jeszcze o Geertruide, który średnio wszedł do Lipska, ale to nadal kawał zawodnika.
1
MEDIOLANUMACM
MEDIOLANUMACM
25 czerwca 2025, 18:41
Obaj gracze prezentują się obiecująco jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało mówiąc xDD ale również bardziej byłbym za Doue z racji, że tańszy i o wiele wyższy niż Vanderson(187cm vs 173cm) a potrzebujemy bardziej gracza, który powalczy w powietrzu niż kolejnego co będzie bardziej grał do przodu i przegrywał niemal wszystkie pojedynki w powietrzu i gubił krycie przez swoje zbyt dalekie wypady a znając już styl 'ala Allegi' to Vanderson odpada już na starcie :DD.
1
KosaX
KosaX
25 czerwca 2025, 18:33
Imo będzie to dobry nabytek,oglądałem kilka meczy Ligue 1 z jego udziałem i w zasadzie w każdym z tych występów był dość wyróżniającą się postacią.Moim zdaniem dobry kandydat.
1
Tanger
25 czerwca 2025, 16:30
Jeszcze się okaże, że po mercato najlepszym bocznym obrońcą Milanu będzie Alexis xD
3
Panicz
Panicz
25 czerwca 2025, 14:09
Czyli jednak Ricci. Brugia chce za dużo szmalu.
Tutaj finalnie 25-26 baniek. Belgowie chcą z 34-35.

AC Milan wysłał ofertę wartą 22 mln euro plus 3 mln euro dodatków za Samuele Ricciego, kluby zbliżają sie do porozumienia.
Po pozytywnych rozmowach dziś rano, AC Milan i Torino przechodzą do fazy końcowej.
Warunki omawiane od grudnia, transakcja jest teraz bardzo bliska.

@Fabrizio Romano
Edytowano dnia: 25 czerwca 2025, 14:10
11
ósmy
25 czerwca 2025, 14:23
Jashari ponoć bardzo chce do Milanu, i ma wymuszać na Bruggi transfer do nas.

Romano podaje również, że Como oficjalnie złożyło ofertę za Moratę, który z kolei raczej nie jest w planach Milanu.
Edytowano dnia: 25 czerwca 2025, 14:35
0
patoo_07
patoo_07
25 czerwca 2025, 14:54
Ja tam wierzę, że ogarniemy jednego i drugiego.
0
Rossu
25 czerwca 2025, 14:55
Milannews podał, że Milan i byłby skłonny wydać 35 mln za Jashariego.
Xhaka 10-12
Modrić - free
Ricci - 25-26
Jashari 34-37


Za około 70 mln euro mamy skompletowaną pomoc, w odwodzie Fofana i pewnie ktoś zostanie z dwójki Bondo/Pobega :)
Edytowano dnia: 25 czerwca 2025, 15:03
0
Alessio_re6
Alessio_re6
25 czerwca 2025, 15:02
Ricci 23M podawał Romek. Ale wątpię, by Milan dał 35M za Jashariego. Prędzej jakieś 30M+bonusy. Ale patrząc na taką drugą linię, to jest Ricci, RLC i Fofana bazujący na fizyczności, Modrić i Adli dający jakąkolwiek kreatywność i Xhaka jako kompleksowy pomocnik, bez większych cech wiodących. Ideolo na konterkę.
0
Rossu
25 czerwca 2025, 15:03
Tak, ja w sumie podałem kwoty razem z bonusami.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
25 czerwca 2025, 15:14
Bonusów IMO się nie liczy. Taki Chukwu przyszedł za 20M + 8M i raczej pełnej kwoty nie wyrobił. Plus kwestia amortyzacji, która liczy się od podstawy.
0
Rossu
25 czerwca 2025, 15:35
No to załóżmy, że bez bonusów miałoby wyglądać tak:

Xhaka 10
Ricci 23
Jashari 30-32
Modrić 0

I zamkniemy się w kwocie około 65 mln euro - to będą fantastycznie spożytkowane fundusze z transferu Reijndersa. Ale póki co się nie nakręcam, bo Brugge to twardy negocjator.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
25 czerwca 2025, 15:40
Tu się zgodzę. Z drugiej strony Guerra brzmi obiecująco.
0
hyrus13
25 czerwca 2025, 17:06
Ricci i Leoni to by było super mercato dla mnie.
3
King Maldini
King Maldini
25 czerwca 2025, 17:14
Jashari, Ricci i Modric to by było coś. Ale mam wrażenie, że transfer pierwszych dwóch wyklucza Xhakę. Już bym bardziej uwierzył w Guerrę, ponieważ to całkiem inny profil, jakiego nie mamy. Pewnie wyjdzie podobnie cenowo, bo zarząd nie bierze tylko pod uwagę kwoty transferu, ale też kontrakt/długość kontraktu/bonus za podpis/przyszłą wartość. I Guerra na tyle samo wyjdzie, co Xhaka.

Perfekcyjna pomoc:

Modric/Guerra Jashari/Fofana

Ricci/Bondo
1
MEDIOLANUMACM
MEDIOLANUMACM
25 czerwca 2025, 18:17
Podzielam tu również zdanie kolegi, że jak już by zakontraktowali tych 3ech muszkieterów do pomocy to ten 4ty potencjalny' już najpewniej pójdzie w odstawkę.. No chyba, że by sprzedali jeszcze Musaha/Loftusa to wtedy jak najbardziej bo jakby nie patrzeć to w przyszłym sezonie gramy tylko w rodzimej lidze i ew puchar sołtysa a przy tych +4 do pomocy i braku sprzedaży Musaha/Loftusa to w pomocy robi się kocioł w tym momencie.

Jak ma zostać jeszcze Pobega przy czym nie wiadomo jeszcze co z Benkiem i Adlim to mielibyśmy drugą linię gotową na potrójną koronę, która tak powinna być uzupełniona w poprzednim sezonie ale na przyszły sezon bez europejskich rozgrywek to wręcz za dużo. Szkoda, że poszli po rozum do głowy dopiero teraz no ale przynajmniej potrafią wyciągnąć jakieś wnioski co z tego wyjdzie zobaczymy ale wygląda na papierze zacnie nie powiem :))).
1
Paolo03
Paolo03
25 czerwca 2025, 20:18
@Rossu
Jeśli przyjdzie Xhaka, Ricci to Jashari jest zbędny i watpie aby na 3 pomocników wydali takie kwoty.

Trzeba się tez pozbyć zawodników bo mamy Bondo, Pobege, Loftusa, Adliego, Bennacera, Musaha
1
savicevic88
savicevic88
25 czerwca 2025, 14:08
Strach na stronę wchodzić xD

Co dzień karuzela sytych nazwisk rozpędza się coraz mocniej xD
2
plone
plone
25 czerwca 2025, 13:54
Dawać Zanottiego z Lugano
1
k__f__c
k__f__c
25 czerwca 2025, 13:55
No co ty, Włocha?
2
suseljestem
suseljestem
25 czerwca 2025, 14:07
Były interowiec, to mógłby być ciekawy case Bellanovy tylko po naszej stronie
0
The Legend
The Legend
25 czerwca 2025, 13:52
"Jego profil idealnie wpisuje się w koncepcję"

✔ opalenizna
✔ obywatelstwo francuskie
✔ cena 20m euro
✔ wiek 22
✔ rok temu kupiony za grosze


Rzeczywiście, kandydat idealny.
6
bolik
bolik
25 czerwca 2025, 13:54
chyba jednak powinien grać w Chelsea
1
ósmy
25 czerwca 2025, 13:08
Młody Martim Fernandes z FC Porto również świetnie rokuje, ale tego Doue w sumie też jestem ciekawy.
0
Vol'jin
Vol'jin
25 czerwca 2025, 12:49
% od momblano?
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się