SCUDETTO


LGdS: Milan marzy o Lewandowskim. Agenci badają możliwości transferowe

10 kwietnia 2026, 09:33, Redakcja Aktualności
LGdS: Milan marzy o Lewandowskim. Agenci badają możliwości transferowe

Milan marzy o Robercie Lewandowskim. Już od kilku miesięcy nazwisko polskiego napastnika krąży wokół środowiska Rossonerich, a szerzej – włoskiego futbolu. 37-letnia gwiazda z Polski, mogłaby wnieść do Milanello doświadczenie, a przede wszystkim gole (do tej pory strzelił ich w swojej karierze 565), szczególnie w nadchodzącym sezonie, gdy Milan celuje w powrót do europejskich pucharów, najlepiej tych najważniejszych – podsumowuje piątkowe wydanie La Gazzetta dello Sport.

Jak wiadomo od dawna, kontrakt Roberta Lewandowskiego z Barceloną wygasa wraz z końcem tego sezonu. Napastnik urodzony w Warszawie nie ogłosił jeszcze swojej decyzji dotyczącej przyszłości (celowo ją odkłada, by skupić się na bieżących celach sezonowych). Również klub z Katalonii nie zajął jednoznacznego stanowiska. W efekcie odejście staje się coraz bardziej realną opcją. W tym miejscu do gry wchodzą Milan i inne europejskie kluby, w tym także Juventus, gdzie Lewandowski z pewnością chciałby kontynuować karierę. Choć jego przyszłość pozostaje oficjalnie niepewna, agenci piłkarza już działają, badając rynek i sprawdzając, które czołowe europejskie kluby mogłyby być zainteresowane doświadczonym snajperem.

Z sportowego punktu widzenia ewentualne pozyskanie Lewandowskiego przez Milan można by porównać do transferu Modricia: mistrz swojej generacji, będący już w zaawansowanym piłkarsko wieku, ale wciąż mający wiele do zaoferowania. Mógłby wnieść zarówno ogromne doświadczenie, jak i wiele bramek. Polak był i nadal jest maszyną do strzelania goli, także w tym sezonie, mimo mniejszej liczby występów, zdobył już 12 bramek w lidze. Dodatkowo istnieje możliwość pozyskania go na zasadzie wolnego transferu, co byłoby dużym atutem dla finansów Milanu. Największą przeszkodą pozostaje wysokie wynagrodzenie. Mimo to Milan z pewnością analizuje wszystkie opcje, choć nie będzie mógł zbyt długo zwlekać: Lewandowski nie zagra na mundialu i najprawdopodobniej będzie dostępny na rynku transferowym już w czerwcu.


#

52 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
PatrzęKtoJakGraHA
10 kwietnia 2026, 12:25
Zdecydowanie TAK!
moim marzeniem od wielu lat jest Lewy w Milanie.
a dla tych co narzekają na tą opcje przypominam ostatnie napady w nasyzm klubie:
Fullkrug,
Gimenez,
Jovic,
Abraham,
Origi
Pellegri,
Mandzukic

Morata
chkuwu*
nkunku*

Jednie powyżej poziomu:

LEao* Pulisic*, Rebić*, Ibra

(*skrzydłowi grający czesto na ŚP)
0
Rolnik264
10 kwietnia 2026, 12:20
Dawać tego Robercika, niech Francesco wróci z wypożyczenia i niech go tam uczy.

Albowiem zawsze ich jest dwóch, jest mistrz i jest uczeń.

3
PatrzęKtoJakGraHA
10 kwietnia 2026, 12:20
dokładnie tak!
0
Jaca23
Jaca23
10 kwietnia 2026, 11:58
Obecny rynek to straszna posucha jeśli chodzi o napastników, a ci topowi są dostępni za nieosiągalne dla Milanu pieniądze, więc Lewandowski to od początku najlepsza opcja. Kontrakt na sezon z opcją przedłużenia i Robercik miałby fajny last dance w topowym europejskim klubie.
4
Elek95
Elek95
10 kwietnia 2026, 11:49
W betonozie Allegriego mając 1 sytuację na mecz do strzelenia gola i tyrajc w obronie to nie widzę tu miejsca dla Lewego. Zresztą przy Allegrim to jaki napastnik by nie przyszedł jest skazany na porażkę.
0
boguc69
boguc69
10 kwietnia 2026, 11:48
offtop - zmarł Jacek Magiera :(

można głupio zażartować, że reprezentacje wykańczają ludzi - on, Lucescu, masakra... niech sobie panowie zagrają teraz dobry mecz w lepszym świecie!
0
GrandePaoloM3
GrandePaoloM3
10 kwietnia 2026, 11:50
Szok, gościu nie miał nawet 50 lat :( Pokój jego duszy
1
Muniek33
Muniek33
10 kwietnia 2026, 11:38
Wielkie nie, szkoda pieniędzy na gracza, który jest już zupełnie sprany. Będzie chciał 8-10mln, strzeli maks 10 bramek. Niepotrzebny jest ten stojanow. Do tego zleci się tu masa kibiców niedzielnych ze swoimi mądrościami jak przy piątku
0
tommyb1
10 kwietnia 2026, 11:43
Lewy lepiej stoi niż Fullkrug biega. on nie dotykając piłki zrobi wiecej niż ten niemiecki wynalazek... balansem ciała gubi rywali... a z dwoma obronćami na plecach robi miejsce innym
6
daro12555
10 kwietnia 2026, 11:44
To jakiego napastnika polecasz bo wybór jest tragiczny .Zamiast powiecmy wprowadzać jakiegoś młodego napastnika jak był Giround to nasi czekali na zabawienie .
0
Dohtor
10 kwietnia 2026, 12:32
Przypominam że w klubie nie mamy napastnika ani jednego :)
0
LaMancha 98
LaMancha 98
10 kwietnia 2026, 11:35
Nie wierzę że Lewandowski po obejrzeniu 2/3 naszych meczy pomyśli: właśnie tu chcę grać xd
Druga sprawa to obecnie sam Lewy jest już cieniem dawnego siebie i co tu dużo gadać jest to poprostu naturalna kolej rzeczy, wieku w pewnym momencie się nie oszuka, a to co Lewy osiągnął w swojej karierze jest wystarczająco imponujące.
Rozumiem też niektórych sentyment że chcieliby zobaczyć Polaka w Milanie ale wystarczy obejrzeć kilka meczy Barcy żeby zobaczyć że Lewy do nas nie pasuje. Obecnie Lewandowski bazuje głównie na doświadczeniu, gra statycznie, często jest zupełnie wyłączony z gry mimo że Barca to maszynka ofensywna potrafiąca tworzyć masę okazji.
To już nie jest Lewy sprzed 10, 5 a może nawet sprzed 2 lat który był mobilnym napastnikiem, wygrywającym pojedynki siłowe z obrońcami czy umiący zagrać na ścianę, co on obecnie u nas miałby wprowadzić jak my nie tworzymy okazji w polu karnym dla napastników xd
Ja powiem szczerze mam nadzieję że nie dojdzie do tego transferu, mam nadzieję że Lewy nie będzie burzył swojego pomnika który budował latami i nie będzie musiał zbierać hejtu za brak goli w naszej wybitnej taktyce xd. Osobiście życzę mu zostania w lubianej przez niego Barcelonie w której zawsze jakieś bramki strzeli, a jak nie to spokojnej emeryturki w MLS bez żadnej presji.
0
Pavlović31
10 kwietnia 2026, 11:33
Taa to pewnie jakaś zasłona dymna. Gdyby Lewy dołączył to chyba bym poszedł pieszo na pielgrzymkę do Mediolanu (nie róbcie screenów) ale jeśli ten związek by nie wypalił to byłby wielki cios.
0
Muniek33
Muniek33
10 kwietnia 2026, 11:35
Nie ma prawa wypalić. On jest już kompletnie washed od 2 lat. Z tygodnia na tydzień coraz gorzej.
0
Pavlović31
10 kwietnia 2026, 11:41
Wiem że wygląda coraz gorzej ale w Barcelonie też widzę jak gra np. taki Yamal, Lewy nie dostaje od nich dużo piłek. Tam jest młoda siła. To też wpływa na formę napastnika. Ale we Włoszech może by się odnalazł, w odpowiedniej formacji, to też kluczowe. Choć z naszymi asami to nie wiem......
W sumie to nie zgodzę się że coraz gorzej. La Liga sezon 23/24 - 19 goli. 24/25 - 27 goli. Teraz 25 meczów 12 goli, średnią w lidze ma lepszą niż w 23/24. I chyba teraz ma mniej minut. Ale jak się ogląda to widać że to nie ten Lewy.
Edytowano dnia: 10 kwietnia 2026, 11:46
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
10 kwietnia 2026, 11:33
Klub spokojnej starości zamienimy w klub cuckolda.
1
Marcos Salinas
Marcos Salinas
10 kwietnia 2026, 11:30
Przy tym co wyprawia Max z ofensywą będzie powtórka z Moraty. Po prostu nie da się atakować we 3 z kontry i liczyć że nienadążający za akcjami w La Liga z odzysku Robercik złapie tu regularność.
Edytowano dnia: 10 kwietnia 2026, 11:33
1
daro12555
10 kwietnia 2026, 11:39
Dlatego nowy trener dociągnięcie się na farcie w pierwszej 4 i nowy trener.Została z klubu tylko marka ale jak nie będzie wyników i to ta marka zaniknie za te 10 lat .Bo 20 ,30 latkowie nie będą pamiętać Milanu z wielkości .Do tego ani kasą nie mamy jak przyciągać nowych piłkarzy ani trenerem chyba każdy wie ze Max to beton.I jak zespoły grają jak benaminek Seria A.Tare to nie Maldini ze mógł swoim nazwiskiem przekonać ciekawych piłkarzy jak Leao,Theo czy Bennacer czy Tonali.
0
skoropian
skoropian
10 kwietnia 2026, 11:23
Błagam, tylko nie on.
3
daro12555
10 kwietnia 2026, 10:50
Chociaż jak dla mnie jak by przyszedł Lewy to z Gortezki bym zrezygnował jeden .4 liderów jak dla mnie by wystarczyło Lewy,Rabbiot,Mike i Modrić .
0
Pavlović31
10 kwietnia 2026, 11:35
Nie wiadomo czy Modrić będzie jeszcze grał. Jeśli Allegri miałby iść do reprezentacji Włoch to Rabiot też by mógł sobie pójść. Na razie nie wiadomo.
0
daro12555
10 kwietnia 2026, 11:42
Jakby odszedł Modrić to wolałbym jednak bardziej B.Silve zawodnik z techniką jak Modrić .
0
Posmak
Posmak
10 kwietnia 2026, 10:48
Tak tak tak. Na sezon lub dwa idealna opcja.
6
MrCostacurta
MrCostacurta
10 kwietnia 2026, 10:37
Doraźne pudrowanie syfa. Pytanie czy w tym wieku laga na Roberta wystarczy. Z Giroud się udało może i teraz się uda. Problem powróci za rok lub dwa ale kto by się tym teraz przejmował.
1
najsu
najsu
10 kwietnia 2026, 10:54
Za rok czy dwa to Camarda powinien już grać pierwsze skrzypce w ataku i jeśli do tego czasu to się nie stanie, to będzie kolejnym wychowankiem, którego sukcesy z drużyn juniorskich nie mają żadnego przełożenia w seniorskiej piłce. Idealny nauczyciel by mu się trafił, żadnych wypożyczeń tylko stała obserwacja w klubie i wchodzenie na zmiany.
Edytowano dnia: 10 kwietnia 2026, 10:55
3
boguc69
boguc69
10 kwietnia 2026, 12:08
Piątunio też mógł się uczyć od Ibry, jak np Szczena od Buffona, ale wolał szkopskie jurki
0
Von Strauss
Von Strauss
10 kwietnia 2026, 10:36
Lewy, Goretzka, Silva za darmo, obrońca + wahadła za gotówkę?
0
daro12555
10 kwietnia 2026, 10:52
I potem dom starczów?i za 2 lata wielka rewolucja .Plus zbudowanie wielkich kominów płacowych.Trzeba pamiętać ze już nie da się sprzedać za gotówkę a prozwizje nie będą małe .To jest łatanie autostrady .
0
Von Strauss
Von Strauss
10 kwietnia 2026, 11:08
daro12555

Ale tak to aktualnie wygląda. Ja też uważam, że nie powinniśmy skupiać się tylko na zawodnikach 30+, ale w obecnym składzie 3 zawodników 30+ i zakup 3 kolejnych młodszych do gry nie byłby wielką katastrofą. Nie mamy budżetu na to, by obsadzić atak i obronę (jeżeli mamy grać 3-5-2 brakuje wahadeł i obrońcy, do 4-3-3/4-2-3-1 brakuje bocznego).

Pozbywając się RLC i biorąc w jego miejsce Goretzkę, Lewy w miejsce Fullkruga i Silva na dodatek - mamy lepszych zawodników, a nie obciążamy kadry staruszkami ponad to co już mamy.
2
daro12555
10 kwietnia 2026, 11:28
Dla mnie 4 liderów wystarczy Niech będzie Lewy .Bo akurat ciekawych pomocników nie brakuje na rynku ,a napastnikow brakuje.Giround ,Ibra ,Kjaer wystarczyło teraz jakby było 4 liderów do tego trzeba pamiętać ze taki Puli też już będzie miał 28 lat jest kapitanem Usa .Więc praktycznie 5 liderów .Rabbiot na pewno będzie grał to samo Mike i jakiś 3 może być Lewy do tego jako Joker Modrić .Jedynie u nas jakoś odnajdują się starsi piłkarze bo piłką się gra bardzo wolno najwolniej z czołowych lig a do klubów co grają teraz w LM to lata świetne.
0
boguc69
boguc69
10 kwietnia 2026, 12:05
z trzech wymienionych nie przyjdzie żaden, wcale mnie to nie zdziwi
0
savicevic88
10 kwietnia 2026, 10:36
Hakuna bachata.
4
Von Strauss
Von Strauss
10 kwietnia 2026, 10:48
Kakuna Bachata
0
Pavlović31
10 kwietnia 2026, 11:35
Hakana patataj
1
nokoments
10 kwietnia 2026, 10:26
100x tak, w końcu to Robercig.
Gdzie byli Messi czy Cristiano w jego wieku, a gdzie jest on? Gigant.

Oby tylko Bobo Lewy miał u nas lepszy pobyt jak Bobo Vieri.
2
patoo_07
patoo_07
10 kwietnia 2026, 10:34
Ronaldo np. był w Manchesterze United :D
0
KacperS
KacperS
10 kwietnia 2026, 10:24
Za darmo taki gracz jest dla Milanu idealnym rozwiązaniem tak jak Goretzka wzmocnienia które w fali długoterminowej dadzą nam niewyobrażalnie wiele bo taki Jashari lub Gimenez będą mogli się sporo od nich nauczyć może nawet Camarda
0
daro12555
10 kwietnia 2026, 10:54
Uczyć to się może Camarda Jashari to pwoinien grać za Modrica w przyszłym sezonie .Szwajcari też poczatki miał słabe rozkręcił się dopiero pod koniec.A taki Modrić na zmęczonego rywala jako joker idealny.
0
boguc69
boguc69
10 kwietnia 2026, 12:03
Camarda to już ma zmarnowany sezon, bo powinien cały rok uczyć się przyjmować ciasteczka od Modricia i Rabiota, a nie pracować z coraz gorszym z roku na rok di Francesco
0
Elrysiek22
10 kwietnia 2026, 10:11
Oł... zmiennik dla Funfkruga xd
0
Daman
Daman
10 kwietnia 2026, 10:11
Jak Robcio usłyszy, że Milan oferuje mu 4 mln EUR za sezon plus 1 mln w łatwo osiągalnych bonusach to się się zakrztusi płatkami Nesquick podczas porannego posiłku.
1
Von Strauss
Von Strauss
10 kwietnia 2026, 10:30
Jakimi Nesquick? Ty mu gluten zarzucasz? Przecież on je tylko ekstra super bezglutenowe wybachatowane płatki de-lux by Ann za 9.99 za 1g.
2
mmielczar123
10 kwietnia 2026, 10:09
Plusy:
- najwybitniejszy piłkarz w historii Polski i absolutna legenda światowej piłki w Milanie
- gorszy niż obecni napastnicy raczej nie będzie
- wniesie doświadczenie
Minusy:
- prawie 40 mln dodatkowych ekspertów od Milanu
- wiek Roberta, który coraz mocniej daje o sobie znać
- olbrzymia pensja (pewnie najwyższa w klubie)
- kolejne rozwiązanie krótkoterminowe

Oglądanie Lewego strzelającego gola dla Milanu po asyście Modricia to marzenie, ale ja jakoś tego nie widzę. Wątpię, że Lewy pójdzie drogą Chorwata i zgodzi się na aż taką obniżkę wynagrodzenia. Poza tym Robert nie starzeje się tak dobrze jak Luka, Ibra (do kontuzji w meczu z Napoli) czy Giroud. Z jednej strony mam nadzieję, że w końcu zainwestujemy w silną, młodą 9tkę, ale z drugiej mam przeczucie, że skończy się na jakimś Jacksonie albo innym Goncalo Ramosie, a wtedy Robert nie wydaje się taki zły. Lewy + Gimenez(?) + Kostić/Camarda, którzy będą mogli uczyć się od Polaka - taki zestaw nie wygląda źle. Wszystko w zasadzie zależy od tego, czy Barca zaoferuje mu przedłużenie umowy, na ile Robert ma jeszcze ambicje i chęci do gry na najwyższym poziomie i czy jest w stanie zaakceptować, że w Milanie dostanie pewnie max 1/4 aktualnej pensji. Sam nie wiem, co o tym wszystkim myśleć, ale pewne jest to, że jeśli do tego transferu dojdzie, to narzekać nie będę :)
4
daro12555
10 kwietnia 2026, 10:19
W Barcelonie zarabia 26mln brutto czyli 13mln netto 6,5 mln netto czyli połowe spokojnie damy.Tylko żeby potem kominów placowych nie było .
1
boguc69
boguc69
10 kwietnia 2026, 12:00
z tym Giroud to trochę przesadziłeś, pojechał na emeryturę do USA i kompletnie nic tam nie pokazał. Lewy jest 2 lata młodszy, a wciąż zasuwa w lidze wybitnie szybkiej i technicznej, i daje radę!!!
0
Przemek1899ACM
Przemek1899ACM
10 kwietnia 2026, 10:08
Plus taki, że te komentujące batony z Eleven przestaną wieszać psy na Milanie i będą się nagle podniecać jak przy każdym Polaku :D
9
tommyb1
10 kwietnia 2026, 11:40
haha na to nie wpadłem... racja :D
1
boguc69
boguc69
10 kwietnia 2026, 11:55
chłopaki i tak bardzo często komentowali "pod Milan", a że im to maxikaz obrzydził swoją taktyką to nie ich wina
0
daro12555
10 kwietnia 2026, 10:00
Z jednej strony Fajnie bo jakość jeszcze ma ale już mniejsza fizyczność do tego brak napastników na rynku .Z drugiej to znowu przedłużanie na rok dwa i znowu trzeba napastnika kupić .Lepszy Lewy nie będzie tylko gorszy.Chociaż taki Camarda czy Kostic mogli sie przy nim wiele nauczyć .Jeszcze zostaje Gimenez.
1
b4ry
b4ry
10 kwietnia 2026, 09:43
Agenci powinni wybadać, czy w Mediolanie działa jakiś klub bachaty. Jeżeli nie ma to muszą założyć i koniecznie zatrudnić młodych, wysportowanych Leonardów czy innych Francesców. Inaczej Ania nie wyda zgody.
3
Trefniś
Trefniś
10 kwietnia 2026, 09:48
Sklepy z torebkami jej wystarczą tym razem.
Albo znajdzie inne "powołanie" by potem narzekać jak to jest umęczonym szonem xD
1
Pietter
Pietter
10 kwietnia 2026, 09:38
Z jednej strony bardzo by się chciało, z drugiej ilość "ekspertów" i sezonowców będzie jeszcze gorsza niż przy Piątku
Edytowano dnia: 10 kwietnia 2026, 09:38
7

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się