SCUDETTO


OFICJALNIE: Rúben Amorim trenerem AC Milan!

16 czerwca 2026, 18:41, Redakcja Aktualności
OFICJALNIE: Rúben Amorim trenerem AC Milan!

AC Milan w oficjalnym komunikacie poinformował, że powierzył prowadzenie pierwszej drużyny Rúbenowi Amorimowi. Według nieoficjalnych informacji, 41-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2029 roku (z opcją przedłużenia o kolejny rok). Wynagrodzenie portugalskiego trenera ma wynieść 3,5 miliona euro netto za sezon, plus premie uzależnione od osiągnięcia określonych celów sportowych.

Amorim rozpoczął karierę trenerską w 2018 roku, po zakończeniu kariery piłkarskiej. Jako zawodnik występował w barwach Belenenses i Benfiki, a także reprezentacji Portugalii. Po pierwszych doświadczeniach na ławkach trenerskich Casa Pia i Bragi, w 2020 roku objął Sporting Lizbona, rozpoczynając cykl charakteryzujący się wyraźną tożsamością gry, innowacyjnością i umiejętnością rozwijania zawodników. Ten okres przyniósł wymierne sukcesy: dwa mistrzostwa Portugalii, dwa Puchary Ligi oraz Superpuchar Portugalii. Przed dołączeniem do Milanu pełnił funkcję trenera Manchesteru United. W trakcie swojej kariery Amorim wypracował nowoczesne i ofensywne podejście taktyczne, oparte na solidnej organizacji gry. Dał się również poznać jako szkoleniowiec szczególnie skuteczny w rozwijaniu młodych talentów i wspieraniu ich na kolejnych etapach kariery.

"Śledzimy Rúbena od wielu lat. Jego droga w Sportingu była wyjątkowa i dokładnie odzwierciedla styl gry, którego poszukujemy. To jeden z najlepiej przygotowanych i najbardziej innowacyjnych trenerów nowego pokolenia w Europie: młody, ambitny, posiadający wyraźną tożsamość piłkarską i jasno określoną wizję taktyczną" – powiedział Gerry Cardinale, Managing Partner RedBird Capital Partners. "Rúben wierzy w ofensywny futbol oparty na wysokiej intensywności. Jego filozofia idealnie współgra z naszą wizją, a jego zdolności przywódcze oraz umiejętność rozwijania piłkarzy zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wierzymy w niego i z wielką radością witamy go w naszym klubie".

"Są ambicje, które towarzyszą człowiekowi przez całą karierę, i dla mnie prowadzenie Milanu zawsze było jedną z nich" – powiedział Rúben Amorim. "Doskonale wiem, czym jest ten klub: to historia, prestiż i niezwykła społeczność kibiców na całym świecie. Podejmuję to wyzwanie z dumą i entuzjazmem, w pełni świadomy tego, co oznaczają te barwy. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy i codziennego przeżywania pasji, która napędza Milan".


#

32 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Rafał0209
16 czerwca 2026, 21:01
ostatnie 10 lat trenerzy Milanu ... Montella, Gattuso, Giampaolo ,Pioli, Fonseca , Conceição, Allegri, Amorim 5 Włochów 3 Portugalczyków. nic pomiędzy a wypalił jedynie Pioli :) ciężko być jakimś super optymistą. ale trzeba przyznać konsekwentnie wchodzimy w to samo bagno z nadzieją że się uda. :) kibice znów kupieni, trzymamy kciuki :) dajemy szanse :) z nadzieją że będzie lepiej :) zaraz pójdą karnety i tak ma być myśli Cardinale :) a tak naprawdę sprowadzamy ogórków trenerskich lub tych wypalonych i i tak 1/10 czasami wypali.
1
Milanboy
16 czerwca 2026, 21:14
Ale to nie jest trener wypalony to raz, po drugie no jest młody i ma tam pomysły, po trzecie jednak transfery jakie zrobił w United okazały się bardzo udane, także gość jednak coś tam zrobił. Wiadomo, wyniki były słabe, ale jednak coś dobrego w tym klubie zostawił.

Zobaczymy co to będzie, ja nie mam oczekiwań, bo jest jak jest, ale jak każdemu będę kibicować, bo w końcu trenuje nasz AC Milan :)
0
kaquito
16 czerwca 2026, 20:53
Życzę i jemu i nam jak najlepiej ale realistycznie jak myślicie kto za Rubena w grudniu?
0
Dusiek
16 czerwca 2026, 20:46
No i mamy kolejny Portugalski wynalazek.
Oby tylko mial jaja i jakas wizje dla tego zespolu.
Co prawda, duzych nadziei nie pokladam w nim, ale trzeba dac szanse.
Witamy w AC Burdello.
0
Majki85
Majki85
16 czerwca 2026, 20:42
Kolejny Portugalczyk...
Do trzech razy sztuka, czy kolejny flop?
Czas pokaże...
0
matten
matten
16 czerwca 2026, 20:38
Pisząc pół żartem, pół serio, skoro już musiał być Portugalczyk, to lepszy Amorim niż Goncalo Feio albo Fernando Santosa :D
1
plone
plone
16 czerwca 2026, 20:20
do 3 Portugalczyków sztuka
6
Piotrek1899
Piotrek1899
16 czerwca 2026, 20:17
Powodzenia! Nie pozostało nam nic innego, jak trzymać kciuki. A nóż ten Portugalczyk odpali?
0
Palpatine
Palpatine
16 czerwca 2026, 20:36
A nóż ten Portugalczyk odpali?

I tak od 2013 xD
2
Piotrek1899
Piotrek1899
16 czerwca 2026, 20:44
Od 2013 trenowali Milan wyłącznie Portugalczycy? Chyba nie...
0
Mi(L)anista
Mi(L)anista
16 czerwca 2026, 20:17
Jakoś nie mam przekonania do portugalczyków
0
Rossonerismo
Rossonerismo
16 czerwca 2026, 20:10
Zaniedbane pole pełne chwastów tak dziś wygląda Milan. Trzeba to wszystko zaorać i zacząć od nowa plus wyciągnąć kilka kwiatków które się tam ostały. Nie potrzebujemy trenera nastawionego na wyniki,tylko wzijonera zdolnego do zbudowania długofalowego projektu. Amorimowi udało się to w Sportingu, ale nie udało się w United. Ma pewne predyspozycję aby zbudować fajnie grający, konkurencyjny zespół w Serie A i życzę mu aby to się udało.

Natomiast ważniejszą kwestią dla mnie od wyboru trenera jest pion tranferowy, który doprowadził do tych wszystkich problemów. Od lat wygląda to fatalnie, pieniądze były wydawane bez pomysłu, bez wizji i bez konsultacji z trenrami. Skład budowany pod inne formacje niż te grane przez zatrudnianych trenerów. Nie da się tego naprawić w 1 sezon i jedno okienko tym bardziej bez kasy a tej aktualnie nie mamy. Poświęciłbym wszystkich piłkarzy aby w koncu zbudowac tu drużynę. Do ligi mistrzów jest daleka droga jestesmy lata do tyłu za Interem, niestety inne kluby też postawiły na projekty Roma i Como. Napoli ma mocną strukturę i niezłą kadrę, do tego Atalanta z Sarrim będzie dla nas bardzo niebezpieczna i jeszcze Juventus z podobnymi problemami do naszych też będzie chciał nam przeszkodzić.

Przyszły rok widzę krucho pod względem wyników sportowych, ale i tak żyjemy w suchych latach niewielka to różnica. Liczę jednak na ten pierwszy krok ku lepszemu, ku drużynie która w przeciągu kilku sezonów znów wróci na szczyt. Chciałbym widziec pracę całego pionu sportowego, aby ten kwiecien i maj były naszymi najlepszymi miesiącami, a nie jak w przypadku Allegriego mówiącego o tym i tyle. Chciałbym zobaczyc rozwój piłkarzy i gry całego zespołu. Chiałbym zobaczyć piłkarzy za przeproszeniem zapierdalających na boisku, i pokazujących wiarę we własne umiejętności oraz szacunek dla klubu. Jeżeli w przyszłym sezonie zajmiemy znów 5 miejsce a zobacze te rzeczy, to będe zadowolonym kibicem.

0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
16 czerwca 2026, 20:09
Życzę Amorimowi powodzenia ale jego wybór na trenera ACM nie napawa mnie nadzieją. Pożyjemy zobaczymy, przynajmniej wyjaśniło się jedno, kto jest trenerem, czekam na kolejne ogłoszenia, zobaczymy czym będzie Milan po całkowitym przepoczwarzeniu się.
0
Zuber
Zuber
16 czerwca 2026, 19:52
Mam jakieś głupie wrażenie, że to się uda.
1
Michał92
16 czerwca 2026, 19:46
No i fajnie, ja jestem dobrej myśli mimo wszystko. Bardzo się brałem, że przyjdzie jakiś kasztan pokroju Italiano czy inny włoski betonik, ma czystą kartę, mam nadzieję, że pogramy w końcu agresywnym pressingiem xD.
0
Pablo78
Pablo78
16 czerwca 2026, 19:37
Czy będzie nosił opaskę/frotkę na ręku jak w lidze portugalskiej trenerzy :D
0
Tanger
16 czerwca 2026, 19:37
Gary nie wspomniał o popisach Amorima w Manchesterze, bo to "niedobra tak mówić"? Oddzielamy zatem grubą kreską blamaże i dajemy mu czystą kartę do zapisania. Skąd my to znamy i jak to uwielbiamy. Do tej pory grzebaliśmy w piłkarskim szrocie na śmietniku angielskiej superligi - Loftus-Cheek, Emerson, Estupinan, Nkunku. Wypływamy na nieznane wody i eksplorujemy nieodkryte lądy na śmietniku trenerskim.

Ja z Amorimem nie wiążę żadnych nadziei. Dopiero co przerobiliśmy włoski beton, który wyprał nas z jakichkolwiek resztek uczuć, więc dla odświeżenia stylówki będziemy podziwiać teraz beton portugalski. Jak to mówią, głową muru nie przebijesz, ale z doświadczenia wiemy, że jak będzie trzeba to i trenera zwolnisz przed świętami. Jak pokazał przykład Fonseki, da się to zrobić nawet SMS-em.

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. Jak ktoś nie lubi niespodzianek, to może być nawet zadowolony. Przebieg sezonu będzie bowiem całkiem do przewidzenia. Milan jest w swoich działaniach ostatnio całkiem powtarzalny. Teraz czekamy tylko na jakiegoś piłkarza wciśniętego przez agenta, wypchnięcie jakiejś gwiazdy, przepłacony megatalent z Belgii, panicbuy za 40 mln i checklistę do września można oprawić w ramkę jak świadectwo z czerwonym paskiem.
1
MalinaOla
MalinaOla
16 czerwca 2026, 19:36
To do roboty!
0
ósmy
16 czerwca 2026, 19:35
Ciekawi mnie, kto szybciej wyleci.
Amorim z Milanu, Mou z Realu, Spall z Juve, Xabi z Chelsea, czy Allegri z Napoli.
Edytowano dnia: 16 czerwca 2026, 19:36
4
Tanger
16 czerwca 2026, 19:38
Powinni zrobić taki zakład u bukmachera
2
Marcos Salinas
Marcos Salinas
16 czerwca 2026, 20:06
Największe przedszkole w Londynie, więc nie trudno domyślić jak potraktują ten typ trenera jakim jest Xabi.
0
blazejmilan
blazejmilan
16 czerwca 2026, 19:33
Trzeba dać szansę
0
MK92
MK92
16 czerwca 2026, 19:30
Jestem nastawiony dość sceptycznie, ale nie skreślam nikogo z góry. Życzę mu powodzenia. Fajnie by było, gdyby nasz nowy trener wytrwał do tego 2029 roku, rozwijając nasz zespół i sięgając po jakieś trofeum po drodze, koniecznie przy tym przywracając nas też do regularnych występów w Lidze Mistrzów. Forza Milan!
0
Milanboy
16 czerwca 2026, 19:23
Młody, ambitny, ma pomysły, do tego nie robi kwasów z grupą większych i posiada charyzmę - myślę że to może się udać, ale zobaczymy.

Powodzenia Ruben :)
2
GrandePaoloM3
GrandePaoloM3
16 czerwca 2026, 19:16
Dla mnie nie był to idealny wybór, ale jak najbardziej będę wspierał. Forza Ruben!
1
BlackOut
BlackOut
16 czerwca 2026, 19:15
Powodzenia Amorim!
1
Rafał0209
16 czerwca 2026, 19:05
Jak po blamażu w MU zaliczy równie kiepską przygodę w Milanie. to mu zamknie drzwi do Wielkiej piłki na długie lata. więc sam ma o co grać. a nam pozostaje życzyć powodzenia wspierać i trzymać kciuki by ta współpraca wypaliła.
1
mmielczar123
mmielczar123
16 czerwca 2026, 19:04
Widać, że Cardinale i spółka mocno wierzą w Amorima i chcą zrobić z niego centralną postać długofalowego projektu. Wszystko spoko, ale ja widzę tutaj dwie przeszkody - po pierwsze jeżeli cokolwiek ma z tego wyjść, to trener powinien otrzymać całkowite wsparcie zarządu w mediach i na rynku transferowym. Mam nadzieję, że przykłady Fonseki i Maxa w końcu czegoś ich nauczyły. Druga kwestia - czy Amorim to odpowiednia osoba, biorąc pod uwagę naszą aktualną sytuację? Portugalczyk nie wydaje się trenerem, który zbuduje coś z niczego, a obecny Milan nadaje się do całkowitej przebudowy. Nie mamy możliwości ani budżetu, żeby w jedno okienko zbudować drużynę pod nowego szkoleniowca. Co jeśli znowu nie awansujemy do LM? Obdarzą go zaufaniem, czy kolejny projekt pójdzie do kosza i znowu zaczniemy od zera? Pozostaje życzyć naszemu nowemu trenerowi szczęścia i liczyć na to, że znajdzie wspólny język z zarządem, który jakoś ogarnie ten syf zostawiony przez Furlaniego i spółkę.
1
Muniek33
Muniek33
16 czerwca 2026, 19:01
Myślę, że ta przygoda skończy się w październiku, ale powodzenia
2
Sebolinho10
Sebolinho10
16 czerwca 2026, 19:00
No cóż....pozostaje życzyć powodzenia.
2
savicevic88
savicevic88
16 czerwca 2026, 18:57
Hey, hi, hello.
0
DragonAC
DragonAC
16 czerwca 2026, 18:56
Huraaa
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się