RÚBEN AMORIM TRENEREM MILANU!
Santiago Gimenez, który w nocy polskiego czasu pojawił się na boisku w 63. minucie w wygranym 3:0 meczu Meksyku z Czechami, udzielił w ostatnich godzinach wywiadu stacji TV Azteca. Opowiedział w nim między innymi o swojej przyszłości w kontekście Milanu. Oto co zadeklarował:
"Ustaliliśmy wspólnie z moim agentem, że zostawiam wszystko w jego rękach, a on nie będzie mi o niczym wspominał, przynajmniej dopóki przebywam na zgrupowaniu reprezentacji. Po mistrzostwach świata zobaczymy, co się wydarzy, ale nasza umowa była jasna: nie poruszamy tego tematu w trakcie mundialu. Na ten moment ta cała sytuacja nie spędza mi snu z powiek. Jestem całkowicie skoncentrowany na Pucharze Świata. To chwile, których doświadcza się bardzo rzadko w życiu: czasem raz, maksymalnie 6 razy, co zresztą widzimy na tym turnieju. Uważam, że to wyjątkowe momenty, które chcę wykorzystać do maksimum. Nie zamierzam zaprzątać sobie głowy rzeczami, na które nie mam teraz bezpośredniego wpływu. Wolę powierzyć to wszystko Bogu, a sam skupiam się wyłącznie na tym, co mam do zrobienia na boisku".
Milan: "dejcie cokolwiek na plusvalenzę"