SCUDETTO


Sky: Milan złożył pierwszą oficjalną ofertę za Gonçalo Ramosa

25 czerwca 2026, 22:01, Redakcja Aktualności
Sky: Milan złożył pierwszą oficjalną ofertę za Gonçalo Ramosa

Milan wykonuje zwrot w sprawie napastnika. Chodzi o Gonçalo Ramosa. W czwartek odbyły się pierwsze kontakty między klubem z Mediolanu a Paris Saint-Germain, które posiada prawa do portugalskiego napastnika, wycenianego na około 40 milionów euro. Milan złożył również Francuzom pierwszą oficjalną ofertę – poinformował włoski Sky Sport.

Milan podejmuje więc konkretne działania na rynku transferowym. Rozmowy z agentem Jorge Mendesem są faktem. Głównym kandydatem do wzmocnienia ataku jest właśnie Ramos – to wyraźna prośba nowego trenera Rúbena Amorima, który uważa go za idealnego środkowego napastnika do swojej koncepcji gry opartej na ustawieniu 3-4-2-1.

Teraz trzeba osiągnąć porozumienie z PSG, jednak napastnik jest uznawany za zawodnika, który może odejść z klubu. Milan intensywnie pracuje nad pozyskaniem nowej „dziewiątki”, będącej priorytetem w nowym projekcie. Trwają również negocjacje z Ramosem i jego agentem dotyczące warunków indywidualnego kontraktu. Warto jednak zaznaczyć, że mediolańczycy nie są jedynym klubem zainteresowanym 25-letnim zawodnikiem.

Ramos jest uznawany za idealnego kandydata, ponieważ świetnie interpretuje rolę klasycznego napastnika. Potrafi wykonywać ruchy za linię obrony, grać tyłem do bramki i zastawiać piłkę, ułatwiając drużynie utrzymanie się przy niej oraz przyspieszając akcje. Jego atutami są również intensywność, atakowanie wolnych przestrzeni, skuteczny pressing i ciężka praca bez piłki. To profil doskonale pasujący do Amorima, który nie szuka napastnika czekającego biernie na podania.

PSG zainwestowało w Ramosa dużo pieniędzy (w 2024 roku zapłaciło za niego 65 milionów euro), dlatego nie zamierza sprzedawać go za bezcen i chce zabezpieczyć wartość zawodnika. Jeśli chodzi o formułę transferu, pojawiają się różne możliwości: wypożyczenie z opcją wykupu lub płatność rozłożona na raty. Na razie są to jednak jedynie rozważane scenariusze, a nie konkretne ustalenia. Piłkarz zarabia około 3 milionów euro rocznie.

Ramos dobrze czuje się w PSG jako klubie, ale chce grać częściej. W tym sezonie bardzo rzadko wychodził w podstawowym składzie, a mimo ograniczonej liczby minut zdołał zdobyć 12 bramek. Amorim już podczas pierwszych rozmów z władzami Milanu wskazał byłego zawodnika Benfiki jako jednego z piłkarzy najlepiej odpowiadających jego stylowi gry.

Celem Milanu może być odłożenie definitywnego wykupu do 2027 roku poprzez zastosowanie formuły wypożyczenia z prawem lub warunkowym obowiązkiem wykupu, co pozwoliłoby rozłożyć koszty transferu w czasie. Takie rozwiązania były już omawiane podczas niedawnych kontaktów z Jorge Mendesem, prowadzonych między marcem a kwietniem.


#

14 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Muniek33
Muniek33
25 czerwca 2026, 23:46
Dajcie spokój, młot jakich mało. Drugi Guedes, koniec z tymi portugalskimi wynalazkami
0
oikonip
oikonip
25 czerwca 2026, 23:33
Tymczasem niejaki Elliot Anderson idzie do City za skromne 130 mln funtów. Chyba futbol całkowicie mi odjechał skoro pierwszy raz słyszę o gościu który jest wart tyle pieniędzy
3
mpt1899
mpt1899
25 czerwca 2026, 23:51
Daj spokoj. Ta PL to juz calkiem zglupiala. Koles sie gibal po wypozyczebiach w Bristolu i Suton, wraca do Newcastle a tu nagle Nottingham Forest kupuje go za ponad 40M. Pwolanie na WC i juz City placi 130M. Tak jak oni (PL) zepsuli rynek to jest szok. Ale kto bogatemu zabroni.
1
Trzesuaf
Trzesuaf
25 czerwca 2026, 23:29
Ja się zastanawiam czy jak ten się nie uda to są jeszcze jacyś znani portugalscy trenerzy czy to się skończy na Mourinho, który spuści nas do serie b.
0
boguc69
26 czerwca 2026, 00:28
wolałbym Mourinho, który nie przegrał ani jednego meczu w lidze portugalskiej od naszego betona z serią 24 meczy bez porażki
0
Kazekage
Kazekage
25 czerwca 2026, 23:29
50 mln xddd
0
najsu
najsu
25 czerwca 2026, 22:47
Znowu zaczyna się układanie drużyny od strony odwrotnej. Ja nie wiem dlaczego uparto się na granie 3 z tyłu, żaden poważny klub nie gra takim ustawieniem, zeszły sezon dobitnie pokazał, że brakuje zawodników pod taką formacje.
0
k__f__c
k__f__c
25 czerwca 2026, 22:47
Gorszy od Gimeneza nie będzie
1
Mirek99999999
Mirek99999999
25 czerwca 2026, 22:53
Estupinan też nie miał być gorszy od Theo bez formy...
3
mmielczar123
mmielczar123
25 czerwca 2026, 22:36
Cohen podaje, że pierwsza oferta wynosi poniżej 30 mln euro, z kolei Romano na YT twierdzi, że jesteśmy gotowi wydać nawet ponad 50 baniek, bo chcemy wyprzedzić konkurencję xD
Pytanie kogo bardziej odkleiło - Romano czy Milan
edit: chyba że Romano miał na myśli cały pakiet łącznie z bonusami i pensją dla piłkarza, to wówczas nie brzmi to aż tak abstrakcyjnie
Edytowano dnia: 25 czerwca 2026, 22:47
0
Vol'jin
Vol'jin
25 czerwca 2026, 22:16
Super kolejny "niestrzelający" napastnik (6 goli w Ligue 1) i kolejny ananas od Mendesa. Ciekawe co nie tak wyjdzie. Estupinan od Mendesa też miał być super. Jeszcze brakuje tu Ugarte do pomoch
1
mmielczar123
mmielczar123
25 czerwca 2026, 22:09
W tym sezonie łącznie 8 goli i 1 asysta w 41 meczach (Ligue 1 + LM), grając w ultraofensywnej paryskiej maszynie. W lidze francuskiej nigdy nie przebił bariery 11 goli, a liczb nabitych w Portugalii z wiadomych względów nie ma co oceniać.
Broni go to, że w ostatnim czasie raczej wchodził z ławki, a w Milanie na pewno miałby więcej szans na regularne występy. Nie jest to opcja marzeń, ale jeśli Amorim ma na niego pomysł, to wolę Ramosa niż jakiś wynalazek wyciągnięty wbrew woli trenera.

Tak to niestety wygląda, jeśli chodzi o rynek napastników. Jako klub z Serie A nie mamy wielkiego pola manewru, bo topowi snajperzy od razu przyciągają zainteresowanie ze strony najbogatszych. Nam zostają napastnicy wiekowi (Giroud, Morata), po przejściach (Fullkrug, Abraham, Jović), bez weryfikacji (Kostić, Lazetić), a nawet jak wyłożymy więcej kasy na regularnie strzelającą w niezłej lidze, wciąż młodą i dobrze zapowiadającą się 9tkę, to nie jest powiedziane, że odpali (Gimenez). Ramos zalicza się do drugiej kategorii - niegdyś spory talent, poszedł za dużą kasę do mocnego klubu, ale nie do końca się sprawdził i teraz musi zrobić krok wstecz. Jeśli skończy się na jakiejś korzystnej formule typu wypożyczenie z opcją, to można zaryzykować. Pamiętajmy, że on pomimo problemów mało kosztować nie będzie. Oby nie skończyło się na kwocie podobnej jak przy okazji przyjścia Nkunku. Jeśli rzeczywiście mamy wydać 30-40 baniek na flopa, to ja wolę opcję typu Giroud i wiarę w młodych.
2
Vol'jin
Vol'jin
25 czerwca 2026, 22:18
Chlop grał praktycznie w lidze do połowy paxdziernika grał od 1 minuty w lidze i ustrzeli jednego gola

jak widać cierpliwośc w samograju też ma swoje granice ;]
0
mmielczar123
mmielczar123
25 czerwca 2026, 22:21
No liczbowo wygląda słabiutko, ale my już chyba po prostu jesteśmy skazani na nieskutecznego napastnika... Trzeba liczyć na to, że Camarda/Kostić nagle odpali i problem 9tki rozwiąże się sam :P
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się