SCUDETTO


António Silva chętny na przenosiny do Milanu!

28 czerwca 2026, 11:18, patrykpolonski Aktualności
António Silva chętny na przenosiny do Milanu!

Wszystko wskazuje na to, że po sfinalizowaniu historycznego transferu Gonçalo Ramosa, kolejnym wzmocnieniem Rossonerich zostanie António Silva z Benfiki Lizbona. Z ustaleń Tuttosport wynika, że sprawa mocno przyspieszyła w ciągu ostatnich godzin, a sam zawodnik dał już zielone światło na przeprowadzkę do Mediolanu.

Negocjacje nabrały tempa przy okazji niedawnej wizyty Gerry'ego Cardinale w mieście. Benfica odrzuciła pierwszą propozycję opiewającą na 15 milionów euro podstawy plus bonusy, jednak Milan nie zamierzał odpuszczać. Wczoraj wieczorem włoski klub przedstawił nową, ulepszoną ofertę w wysokości 20 milionów euro kwoty stałej oraz kolejnych 5 milionów euro w formie premii. Taka suma powinna ostatecznie przekonać władze z Lizbony do sprzedaży swojego defensora, a samo porozumienie między klubami jest blisko.

Jak donosi MilanNews, António Silva bez wahania zaakceptował projekt przedstawiony przez Milan. Dla 22-letniego środkowego obrońcy, którego umowa z Benficą wygasała w 2027 roku, co ułatwiło sprawę, przygotowano już pięcioletni kontrakt, gwarantujący mu zarobki na poziomie nieco poniżej 3 milionów euro rocznie. 


#

33 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Grande
Grande
28 czerwca 2026, 16:02
Oficjalnie: Jorge Mendes dyrektorem sportowym Milanu
1
boguc69
28 czerwca 2026, 15:37
ptaszki ćwierkają, że do końca czerwca w stajni Menesa będą m.in. tacy gracze jak Rui Patricio, Pepe, Mario Rui, Renato Sanches, Josue czy bliźniacy Paixao... a od 1 lipca Milan bierze ich na umowę zlecenie
1
tommyb1
tommyb1
28 czerwca 2026, 13:06
Jeśli to dojdzie do skutku na 90% żegnamy Straha
0
Vol'jin
28 czerwca 2026, 14:35
a to niby jak skoro Portugalczyk jest prawonożny? I bardziej grałby na środku jako ten rozgrywający stoper

umówmy się, cały nasz blok obronny nie potrafi piłki rozgrywać przez co były/będą problemy jak tu coś nie zmienimy
9
ósmy
ósmy
28 czerwca 2026, 12:59
Nie twierdzę, że to byłby zły zakup.
Ale A.Silva stracił miejsce w podstawie Benfiiki u Mourinho na rzecz Araujo, który został powołany do kadry na MŚ.
Poza tym 20 mln plus bonusy za młodego piłkarza z rocznym kontraktem już mi nie wygląda na jakąś szczególną okazję.
Edytowano dnia: 28 czerwca 2026, 13:00
0
k__f__c
k__f__c
28 czerwca 2026, 13:16
No i Araujo pewnie trafi do jakiegoś City czy Arsenalu. A Silva to właśnie półeczka Milanu
0
ACMilansince1994
ACMilansince1994
28 czerwca 2026, 12:45
Czyli po multi kulti, Milan będzie portugalski? Jak jeszcze dołącza Gonsalves i Trincao. Nawet jak odejdzie Leao. Ciekawe co z Francuzami czy zostaną. Nie przeszkadzało by mi to jakby do tego było 5-6 Włochów z czego z 3 do podstawy np. Kayode na prawą, Tonali do środka i Udogie na lewej. Na rezerwie Ricci. Bartesaghi i Gabbia. Do tego młodzi do rotacji Camarda, Torriani jako 2 i gra w pucharach, Comotto
0
kabo
kabo
28 czerwca 2026, 12:32
Oglądałem kilka spotkań Ligi Portugalskiej i powiem tak , on w poprzednim sezonie stracił miejsce w 1 składzie u Mourinho. Generalnie poprzedni sezon mial słaby, duzo baboli.
Ogólnie kiedys bardzo go chciałem i kilku innych użytkowników strony tez. Teraz za taką kase to wcale nie musi być upgrade Tomoriego. Niestety
2
cbvirus
cbvirus
28 czerwca 2026, 16:17
Moze i gorszy, ale to ciągle 22 latek ze sporym doświadczeniem i potencjałem. Za 20 mln naprawdę warto
0
savicevic88
28 czerwca 2026, 12:27
Dla samego uśmiechu warto kupić.

Nam by się przydał ktoś taki jak Stam, Yepes, Kjær.
Ktoś z bagażem doświadczeń.
1
ACMilansince1994
ACMilansince1994
28 czerwca 2026, 12:41
To Silva i Silva może? Ten drugi to nasz były:) ale on już chyba nowy klub po Porto znalazł
1
Dusiek
28 czerwca 2026, 14:33
Mario Yepes. Ależ to był rzeźnik! :D
1
King Maldini
28 czerwca 2026, 12:17
To jest wszystko super, ale czy on jest naprawdę lepszy od De Wintera? Mimo wszystko liczyłem na kogoś bardziej ukształtowanego. Może planują sprzedaż Tomoriego, albo poświęcenie Pavlovicia. Ja bym bardzo chciał Cristiana Romero, bo chodzą plotki, że jest do wyjęcia po tylu transferach obrońców do Totków
0
Vol'jin
28 czerwca 2026, 12:43
Argentyńczyk w Milanie

ciekawe co pójdzie nie tak? + nie dla chamideł z tej nacji
4
Kiuro_ACM
28 czerwca 2026, 13:01
Romero to debil boiskowy , uwielbia łapać czerwone kartki za debilne wejścia. Dodatkowo mocno podatny na kontuzje. A po tym jak się wysrał na Tottenham pod koniec sezonu będąc kapitanem drużyny to ja podziękuję. Jak najdalej niego.
4
ACMichał83
ACMichał83
28 czerwca 2026, 12:09
Wincyj gwiazdeczek od Mendesa wincyj.
4
Pepik
28 czerwca 2026, 12:08
A ja tam cały czas mam nadzieję, że w ramach transferu Ramosa w drugą stronę powędruje Leao. Bo jak inaczej wytłumaczyć przepuszczenie większości budżetu transferowego na jednego zawodnika ?
4
ósmy
ósmy
28 czerwca 2026, 12:45
A po im Leao, jak tam mają Kvarę i Barcolę?
Prędzej nastawałbym się na odejście tam Maignana.
Edytowano dnia: 28 czerwca 2026, 12:47
1
Piotrek1899
Piotrek1899
28 czerwca 2026, 13:02
A skąd Ty niby wiesz, jakim Milan dysponuje budżetem?
2
Corsa
Moderator Corsa
28 czerwca 2026, 12:07
A.Silva z Portugalii, coś mi to chyba przypomina ;)
8
imperator5000
imperator5000
28 czerwca 2026, 12:26
Pokemon! Czy już wszystkie masz?
2
Ultras_milanu
Ultras_milanu
28 czerwca 2026, 12:07
2 dni temu 15 mln
Wczoraj 20 mln
Poczekamy jeszcze pare dni i pobijemy nowy rekord
4
Tanger
Tanger
28 czerwca 2026, 11:55
Teraz to każdy ananas od Mendesa chętny do Milanu.

Scenariusz walencki aktywacja!
2
cbvirus
cbvirus
28 czerwca 2026, 11:30
Silva za 20 to akurat byłby dobry deal. Nie to co Ramos.
10
imperator5000
imperator5000
28 czerwca 2026, 11:29
Kurde, idzie szybko jak za Fassone!

Za takie pieniądze to brać, nie zastanawiać się.
12
gieemce
gieemce
28 czerwca 2026, 11:32
Jeszcze sie Gerry na lyso ogoli i sciagnie Mistera X na koncowke mercato.


Forza Laz.. Milan
1
boguc69
28 czerwca 2026, 11:25
czyli skończy się na 40 bańkach, 10 w bonusach i 5 pensji? po kwotach podawanych przy Ramosie już w nic nie uwierzę
0
pwentrys
pwentrys
28 czerwca 2026, 11:23
Wszystko fajnie - napastnik, obronca, rzekomy pomocnik.. A co z wahadlami?
0
Bandon
28 czerwca 2026, 11:25
Cierpliwości, mamy zarząd dopiero kilka dni. Widać, że Gerry odkręcił kurek.
6
boguc69
28 czerwca 2026, 11:34
Musah, Terracciano, proszę bardzo ;-)
1
Bandon
28 czerwca 2026, 11:23
Antonio Silva za 20 + 5? Generalnie to będzie steal. Chłopak ma dopiero 22 lata, a już ogromne doświadczenie. Chyba w tym okienku to będą, albo mega przepłaceni zawodnicy (Ramos), albo świetne deale. Może tak wygląda układ z Mendesem.
4
boguc69
28 czerwca 2026, 11:30
z rokiem kontraktu, wart około 25mln, jeszcze niedawno byłby do wyjścia za pół ceny
1
Zirytowany
28 czerwca 2026, 11:21
Konkurencja w obronie jest konieczna także moim zdaniem na plus jak przyjdzie.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się