Reina: "Giampaolo wydaje się trenerem ze sprecyzowanymi ideami. Tożsamość drużyny będzie bardzo jasna"

22 lipca 2019, 13:39, cinassek Aktualności
Reina:

Z oficjalną klubową telewizją, Milan TV, porozmawiał bramkarz rossonerich, Pepe Reina. Oto słowa Hiszpana: "Giampaolo? Musimy szybko się uczyć i przyzwyczaić się do jego pomysłów. Wydaje mi się świetnym trenerem ze sprecyzowanym ideami. To jest bardzo ważne, tożsamość drużyny będzie bardzo jasna. Zespół? Trzeba tworzyć świetną szatnię. Potrzeba odpowiedniej mentalności, nie należy wynosić czyjegokolwiek ego ponad drużynę. Nowy projekt zaczyna się od zjednoczonego zespołu, który będzie wychodził na boisko zawsze poważając koszulkę. Nowe nabytki? Stanowimy szatnię, która przyjmie wszystkich nowych zawodników w najlepszych możliwy sposób. Pomagamy im. Theo Hernandez? To bardzo mocny zawodnik, ma ogromny potencjał. Jest młody, musi się rozwijać. Pomożemy mu w tym sezonie. Nowy sezon? Musimy mieć odpowiedni głód, aby się rozwijać i walczyć o nasze cele. Zawsze trzeba celować w poprawę. Donnarumma i Plizzari? Mają przed sobą długą karierę i raptem po 20 lat. Ja i Antonio jesteśmy trochę starsi. Milan znajduje się w znakomitych rękach na przyszłość. Przygotowania? Trzeba nabić nogi benzyną i jak najszybciej zaadaptować się do systemu gry trenera. Podczas tournee - poza wynikami - w kontekście ligi trzeba patrzeć na to jak się zaprezentujemy. Cele? Musimy się poprawić i ponownie spróbować dostać się do Ligi Mistrzów. Trzeba się rozwijać, zachować głód i wzrastać jako drużyna, indywidualności i klub".

7 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
LunaS
LunaS
22 lipca 2019, 15:35
A tak swoją drogą to dziś powinno być losowanie drabinki pucharu włoch - przydałoby się jakieś info.
0
Gianni Rivera
Gianni Rivera
22 lipca 2019, 14:12
Widać, ile Reina wnosi do szatni. Jest jednak, mimo wszystko, graczem rezerwowym. Przydałby się jeszcze jeden senator do środka pola i pierwszego składu. Marzeniem - Modrić. Piłkarz, który by przekazał reszcie drużyny mentalność zwycięzcy.
3
LunaS
LunaS
22 lipca 2019, 14:25
Modric ma 34 lata. On już jest po drugiej stronie rzeki moim zdaniem.
1
Gianni Rivera
Gianni Rivera
22 lipca 2019, 14:33
LunaS, podobnie na acmilan.com.pl mówiło się o Pirlo, który pod koniec mediolańskiej kariery "kręcił kółeczka" na boisku i niewiele wnosił do gry. Przy przenosinach do Juventusu miał 32-33 lata, pograł na wysokim poziomie jeszcze dobre 4 transfery i był wiodącą postacią w Juventusie wracającym na szczyt.
U środkowego pomocnika, który jest rozgrywającym, naprawdę nie potrzeba szybkości, a jedynie przegląd pola i dobrze ułożoną nogę, by dawać podania pod sam nos. Modriciowi ani jednego, ani drugiego odmówić nie można. Na spokojnie jeszcze ze dwa sezony na światowym poziomie pogra. Zresztą to ten typ i kaliber piłkarza, który nawet grając na 50% wciąga większość pomocników z Serie A jedną dziurką w nosie, a z Milanu wszystkich. :)
5
mufi
mufi
22 lipca 2019, 14:38
bo za dużo wciąga tą jedną dziurką, dlatego tak ma :) (oczywiście żart) :)
0
LunaS
LunaS
22 lipca 2019, 15:24
@Gianni - ja się całkowicie z Tobą zgadzam - ale wtedy było sporo jakości w Juve, sporo w Realu z boku - a u nas to tak średnio :) Poza tym na każdego Pirlo musi być jeden Gattuso :)
1
Marcos Salinas
Marcos Salinas
22 lipca 2019, 15:33
LunaS
To zależy od taktyki.Dla przykładu w Milanie od momentu odejścia Pirlo do czasu zmiany właściciela przed obroną nie grał typowy regista tylko gracze pokroju Van Bommela, De Jonga, Ambrosiniego czy nawet Essiena.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się