LGdS: Wiele inwestycji, zero rezultatów. W ostatnich latach w Milanie wydano 467 mln euro

8 stycznia 2020, 10:27, Redakcja Aktualności
LGdS: Wiele inwestycji, zero rezultatów. W ostatnich latach w Milanie wydano 467 mln euro

W ostatnich latach w Milanie jednym z najczęściej używanych słów było z pewnością "rewolucja". Każdego lata Milan przeżywał duże zmiany, zarówno na boisku jak i w zarządzie, ale jak dotąd rezultat tych rewolucji nie przyniósł oczekiwanych efektów. Jak informuje dzisiejsze wydanie La Gazzetta dello Sport, w ostatnich latach w Milanie wydano 467 mln euro.

Od Berlusconiego do Li. Latem 2015 roku, jeszcze za czasów Silvio Berlusconiego i Adriano Gallianiego wydano 86 mln euro, ale prócz pozyskania Alessio Romagnoliego, żaden z zawodników nie wyróżniał się. Następnego roku klub wydał niewiele, również podczas zimowego mercato, aż do czasu kiedy trafił w ręce Yonghonga Li, który zdecydował się powierzyć zarządzie duetowi Fassone - Mirabelli.

Milan w rękach funduszu Elliott. Milan wraz ze zmianą osób zarządzających zakończył tzw. 'chińską rewolucję'. Elliott postanowił rozpocząć przygodę w Milanie (oficjalnie od lipca 2018) od sprowadzenia do zarządu dwóch osób: Leonardo i Maldiniego. Za ich czasów wydatki transferowe rosną, zwłaszcza w styczniu 2019 roku, kiedy inwestują 70 mln euro w sprowadzenie Krzysztofa Piątka i Lucasa Paquety. Pod koniec sezonu nastąpiła jednak kolejna rewolucja w zarządzie. Maldini został nowym menedżerem, a Boban jego współpracownikiem. Milan pod ich wodzą wybrał strategię pozyskiwania młodych zawodników, którzy posiadają odpowiednie perspektywy do wzrostu. Ale niestety, strategia ta nie przynosi oczekiwanych efektów. Również po stronie obsady ławki trenerskiej. Najpierw wybór Giampaolo, później Pioliego, a najbliższego lata Milan czeka prawdopodobnie kolejna rewolucja...

45 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
marastorun
marastorun
8 stycznia 2020, 15:13
Ha ha ha może niech weżną Smude na trenera i kupią Rasiska do ataku a druga linia jest ok bardzo dobra suso calhanoglu miszcze niech grają dalej
0
MK92
MK92
8 stycznia 2020, 14:05
AC Milan - Mediolańskie Przedsiębiorstwo Spalania Pieniędzy.
3
roby
roby
8 stycznia 2020, 13:54
Taki klub i takie bledy...500baniek wydac na szrot i dalej sie nie ucza tylko brna w to...masakra
0
matten
matten
8 stycznia 2020, 13:31
Masakra... wydano 467 mln euro, a przytłaczająca większość to chybione inwestycje.
Plan był taki, że będziemy kupować młodych, szkolić i sprzedawać z zyskiem. Zapomniano tylko o tym, że Milan to niech Lech Poznań i kibice nie są zainteresowani "jaraniem" się za ile odszedł ich wychowanek. Zapomniano również o tym, że ktoś tych młodych musi szkolić/wychowywać, a u nas od lat nie ma porządnego trenera, a z klubu odeszli ostatni "senatorowie".
Niby teraz przyszedł Ibra i jest nadzieja, że Szwed da pewien impuls i wprowadzi dyscyplinę w szatni, ale czy da radę coś zdziałać w pojedynkę?
Jak dla mnie ten sezon unaocznił nam, że koncepcja Elliota jest po prostu chybiona i albo trzeba zmienić pomysł na Milan albo sprzedać klub.
1
hyrus13
hyrus13
8 stycznia 2020, 15:10
Może nie jest chybiona, ale trzeba sobie dać czas. Nie można stawiać na młodych jeśli nie ma się scoutingu. Kończy się to tym, że płacimy za Leao 35 baniek, choć jego wartość to może 15 (i co taki Gazidis liczy, że weźmiemy za niego 50?). Drugi przykład to Todibo, dwa tygodnie o niego zabiegają, a gdzie byli jak go Barcelona za bańkę wyciągała? A przecież rozglądaliśmy się za obrońcą i przyszedł Duarte! Przed poprzednim sezonem zamiast płacić 45 za Laxalta i Samu trzeba było kupić jednego porządnego piłkarza. Tylko cały czas słychać, że nie ma pieniędzy, a one są i to jest ich bardzo dużo. Nie ma za to rozeznania na rynku.
1
matten
matten
8 stycznia 2020, 16:18
Pomysł może i nie był zły, ale realizacja już tak. Od lat nie ma u nas trenera, który potrafiłby rozwijać młodych zawodników i nikt z zarządu się nie pofatygował, aby takiego pozyskać (a na rynku był choćby Wenger).
W pierwszym zespole od lat nie ma klasowych zawodników od których młodzi mogliby się uczyć, a przecież niemal podczas każdego okienka transferowego zdarzają się "okazje" na zakontraktowanie doświadczonych i solidnych (pomimo wieku) zawodników.
Skauting to równie istotna kwestia, a u nas chyba nie istnieje. Mam wrażenie, że dyrektorzy szukają zawodników przede wszystkim za pośrednictwem zaprzyjaźnionych agentów, więc potem nie dziwota, że przytłaczająca część transferów to niewypały.
0
Vol'jin
Vol'jin
8 stycznia 2020, 18:53
i dalej to przekłamanie z Leao za 35 mln leci...
0
adamos
adamos
8 stycznia 2020, 12:16
ŻART DEKADY i 120 LECIA KLUBU: Zrezygnowaliśmy z tegorocznej LE, aby grac w przyszłym roku w LM. Zrezygnowaliśmy z gwarantowanych 20 mln plus potencjalnych sponsorów, aby grać za rok w LM. . Za to ZARZĄD powinien przez 5 lat nie pobierać pensji i podać się natychmiast do dymisji.
15
Boogiebaby
Boogiebaby
8 stycznia 2020, 12:20
Zrezygnowalismy żeby mieć czysta kartę w UEFA
1
cinassek
cinassek
8 stycznia 2020, 12:22
Żartem dekady jest to, że pół roku od tej decyzji ludzie nadal myślą, że ona była podyktowana czymkolwiek związanym z kwestiami sportowymi.
7
adamos
adamos
8 stycznia 2020, 13:19
@Boogiebaby
to jest mydlenie oczu, takie samo, jak Pioliego, że jesteśmy jakościowym zespołem...
0
ALCANTARA
ALCANTARA
8 stycznia 2020, 12:08
Wszyscy WON
Edytowano dnia: 8 stycznia 2020, 12:09
2
adamos
adamos
8 stycznia 2020, 12:00
Jeźdźcy apokalipsy Milanu. Rozumiem młodych kupować ale z jakimś potencjałem i za małe kwoty, ewentualnie robić to co Atalanta, wypożyczać kotów z Juve i ich ogrywać - ale dla Nas to hańba. A Atalanta dzięki temu gwałci Nas, jak w jakimś filmie niemieckim dla dorosłych. Młodzi potrzebują ogarniętego trenera z topu, żeby ich szlifował, a nie kolejnego wuefistę zatrudniamy. Za Rino regres, za Gaimapaolo tragedia, a za Pioliego zabicie talentów u zawodników. Kiedyś Hakan top 3 zawodnikow w Europie, którzy rewelacyjnie wykonywali rzuty wolne, teraz nawet nie umie podać i wrzucić. Nasi wuefści wysysają telenty naszych zawodników, masz potencjał przyjdź do Milanu po tygodniu nie będziesz umiał kopnąć prosto piłki. Aż strach jakby Messi przeszedł, albo by siedział rok na ławie - bo Hakan z Suso by musieli grać, albo by zapomniał jak się gra w piłkę po tygodniu.
1
Gerada
Gerada
8 stycznia 2020, 11:54
W związku z tym, że na zarządzie i trenerze są wieszane psy niemalże jednogłośnie, ja pokuszę się o nieco inne spojrzenie na ten temat:

W moim odczuciu obecny właściciel i zarząd nie są do odstrzału bo jako pierwsi podjęli decyzję, którą należało podjąć dekadę temu – postanowili uzdrowić finanse klubu. To jest decyzja bardzo trudna ale absolutnie kluczowa, za którą niemal każda cena, którą przyjdzie zapłacić jest warta zapłacenia. Największym błędem zarządu było to, że podeszli do realizacji tego projektu ze zbyt dużym optymizmem i przed sezonem powiedzieli, że chcieliby już w tym sezonie awansować do Ligi Mistrzów, podczas gdy cel ten był od początku karkołomnym wyzwaniem (a piszę tak tylko dlatego, ze chcę koniecznie uniknąć jednoznacznego stwierdzenia, ze była to misja niemożliwa). Oczekiwania kibiców zawsze były na wynik tu i teraz, i po takim stwierdzeniu osób na górze ludzie nie chcą czekać. Nie zmienia tego jasna i prosta w przekazie jednogłośna retoryka wszystkich rządzących w tym klubie: wynik sportowy nie jest w tym sezonie najważniejszy, najważniejszy jest plan długofalowy, który uchroni klub przed bankructwem i upadkiem oraz pozwoli w perspektywie kilku lat zacząć wdrażać plany mocarstwowe. Myślę, że romantyzm Maldiniego i Bobana sprawił, że oni naprawdę wierzyli, że mimo tak drastycznej zmiany w polityce klubu, uda się już w obecnym sezonie osiągnąć top 4. Myślę, że dali się porwać entuzjazmowi, który towarzyszył obrazowi, który na końcu tego projektu ma się znaleźć.

Kolejnym dużym błędem było zatrudnienie Giampaolo, który absolutnie niczym nie pasował do piłkarzy, których posiada Milan. Była to najbardziej nietrafiona kandydatura trenerska jaką w tym klubie pamiętam. Jego następca, czyli Pioli wydaje się dużo rozsądniejszym rozwiązaniem, skoro polityka zakłada jedynie kandydatury ekonomiczne.

Nie najlepiej wygląda też fakt, że Milan ma wciąż problemy z pozyskaniem nowych znaczących sponsorów.

No i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o jednoznaczne większe wpadki obecnego zarządu, które w tej chwili sobie przypominam. W żadnym razie nie uważam tego za jakkolwiek kompromitujące.

Za jednoznaczną pomyłkę transferową na obecnym etapie można uznać chyba tylko Rebicia, za którego przecież nie zapłaciliśmy ani grosza. Spore wątpliwości budzi jeszcze zapewne Duarte, kiedy mamy w perspektywie poszukiwania nowego stopera. W zasadzie tyle jeśli chodzi o niewypały… reszta graczy jest albo perspektywiczna albo jakościowa albo jedno i drugie. W dodatku wszystkie nazwiska – z wyjątkiem Zlatana – to gracze, którzy idealnie wpisują się w projekt uzdrawiania klubowych finansów.

Z resztą, wobec tego że z wielu względów związek z Rino Gattuso chyba ostatecznie wypalił się z końcem ubiegłego sezonu i kontynuacja nie miałaby większego sensu, jakie rozwiązania waszym zdaniem pozwoliłyby osiągnąć top 4 i jednocześnie dokonać restrukturyzacji klubowych finansów?

Zatrudnienie Pocchcettino lub Allegriego? Zobaczmy jak wypada ten wariant z punktu widzenia obranej przez klub ścieżki: Przychodzi topowy trener ZAMIAST Leao, Theo, Bennacera i Krunića (jeśli ktoś myśli, że wymienieni szkoleniowcy przyszliby do ACM charytatywnie to niech zejdzie na ziemię, przy szukaniu oszczędności były albo transfery graczy albo szkoleniowiec). Mamy sytuację, w której na ostatnie spotkania z Atalantą i Smapdorią wychodzilibyśmy w zestawieniu: Donnaruma – Calabria Musachio Romagnoli Rodriguez – Hakan Kessie Bresciannini – Paqueta – Piątek Borini/Maldini, a na ławce z graczy drugiej linii i ataku: Suso, Samu, Mionić i Capone. Z resztą, jak Biglia wyzdrowieje to pełna kadra wcale nie stanowiłaby monstrualnej siły. Zatem zakładając, że topowy trener przyszedłby prowadzić niemal w pełni juniorską kadrę Milanu bez możliwości żadnych wzmocnień, to nie wiem czy aż taki super rezultat udałoby mu się wykręcić… Jasne Giampaolo był ogromną wpadką, ale Pioli akurat wydaje się trenerem na nasze realia. Nie jest cudotwórca, ale jakiś pomysł na zespół ma, a klub stać na utrzymanie go na tym etacie.

Sprowadzenie starych mistrzów jak Modrić? – To samo co wyżej – pensja jednego gracza oznaczałaby brak przyjścia pozostałych, którzy dołączyli, dodajmy jeszcze do tego możliwość urazu owego mistrza i bardzo szybko obudzilibyśmy się z ręką w nocniku… Przez dekadę mieliśmy takich co szastali milionami idąc ‘va banque’ i niczego ludzi to nie nauczyło?

Teraz już nawet rozwiązanie dla kompletnych hazardzistów, absolutne science fiction: Zainwestujmy pieniądze w topowych graczy i świetnego trenera: mamy dwie opcje: na koniec sezonu 19/20 jesteśmy w top 4 lub bankrutujemy i ogłaszamy upadłość jak nie dawno Parma. Na potrzebę chwili: Powiedzmy, że udało się wejść do Ligi mistrzów, więc w sezonie 20/21 mamy dwie możliwości: jesteśmy w top4 i wychodzimy z grupy LM albo bankrutujemy i ogłaszamy upadłość jak nie dawno Parma. Załóżmy, że uda się znów optymistyczny wariant i spełnimy wymagania: od tej pory rok w rok mamy tę samą sytuację: albo top 4 i dobry start w Europie albo ogłaszamy upadłość jak nie dawno Parma. Dlaczego? Bo tylko co roku wchodząc do fazy pucharowej LM będzie nas stać żeby być mniej więcej na zero w budżecie (a raczej na niezbyt duży minus). Wystarczy podłubać w ogólnodostępnych sprawozdaniach finansowych za kilka ostatnich lat żeby czytelne było to w jak kolosalnej otchłani finansowej jesteśmy. Klub jest BARDZO daleki od zarabiania na swoje utrzymanie i potrzeba kilku lat mądrego gospodarowania finansami żeby klub nie notował corocznych strat, a dopiero osiągnięcie takiego pułapu pozwoli myśleć o poważniejszych inwestycjach.

U nas wśród kibiców panuje ogromna moda na wyrzucanie, zwalnianie itp., wszystkich, którzy jakkolwiek związani są z klubem, tylko co później? 85% pomysłów, które pojawiają się w komentarzach da się załatwić krótkim „nierealne bo nas nie stać”, kolejne 10% pomysłów da się wrzucić w „gdybanie po fakcie”. Statystycznie zostawiam 5% żeby kogoś nie urazić.

Ludzie, nasza dzisiejsza rzeczywistość nie jest usłana różami i trzeba się z tym pogodzić. Mimo mega przygnębiającej sytuacji sportowej to uważam że to dobrze, że ktoś wreszcie stara się dać nadzieję na lepszą przyszłość.
Edytowano dnia: 8 stycznia 2020, 11:58
3
adamos
adamos
8 stycznia 2020, 12:09
Realny scenariusz: posadzić na ławie Hakana dać grać na lewej flance Leao. Posadzić na ławie Suso, dac grać Samu lub Paquecie. Piątek na szpicy na zmiane ze Zlatanem. Zamknąć w klubie dyskotekowym Calabrię i żeby był daleko od boiska, Conti i Gabbia niech grają. Kolejnych 10 meczy wygranych. Wypożyczyć Rakitica
2
Gerada
Gerada
8 stycznia 2020, 12:34
@ adamos A jaki to ma związek z rozmową o zarządzie? 99% rzeczy, o których wspominasz to kompetencje trenera. Dwa: skąd pomysł, że Samu czy Paqueta to gwarancja 10 wygranych z rzędu skoro do tej pory w rundzie jesiennej prezentowali się nawet gorzej od swoich konkurentów?
0
marcinomilano
marcinomilano
8 stycznia 2020, 11:44
"Maldini został nowym menedżerem, a Boban jego współpracownikiem. Milan pod ich wodzą wybrał strategię pozyskiwania młodych zawodników, którzy posiadają odpowiednie perspektywy do wzrostu. Ale niestety, strategia ta nie przynosi oczekiwanych efektów."

Z tego wynika, że strategia, którą obraliśmy, jest błędna już na poziomie założeń. Niby mamy sprowadzać młodych z perspektywą rozwoju, ale jednak oczekujemy wyników na teraz. Przecież ta koncepcja weszła w życie pół roku temu, kiedy Gazidis oficjalnie ogłosił, że klub skupi się na perspektywicznej młodzieży., a po takim czasie nie można oczekiwać rezultatów. Niby chcą coś zmienić, zbudować zespół na lata, ale jednak gdzieś w tle wybrzmiewa stara śpiewka, że Milan to Milan, musimy do Ligi Mistrzów itd. Jak dla mnie, to nie jest dobra atmosfera do rozwoju młodzieży.

Wydaje mi się, że na poziomie zarządu panuje duży chaos, nie ma długoterminowego planu, tylko chwytanie się okazji. Rezultatem tego jest to, że Piątek ze strzelca wyborowego stał się karykaturą piłkarza, a nasz nowy Kaka prawie w ogóle nie gra i coraz częściej mówi się o tym, że zaraz odejdą.

Przecież my regularnie osłabiamy naszą reputację, nic dziwnego, że Todibo tak waha się z transferem, serio myślicie, że zawodnik, który gra w Barcelonie, chętnie wdepnie w takie szambo? Stajemy się pośmiewiskiem, nikt nie traktuje nas poważnie, nie dziwią doniesienia, że Casa Milan jest aktualnie jednym z najmniej lubianych miejsc przez piłkarskich agentów. Ludzie nie chcą robić z nami interesów. Paradoksalnie jedyny agent, z którym mamy aktualnie dobre relacje, to Mino Raiola. Dobra kończę ten wywód, bo pewnie i tak nikt tego całego nie przeczyta xd Trzymajcie się w tym Milanie, bo jebla idzie dostać
2
Grande
Grande
8 stycznia 2020, 11:29
Tu przydałby się prokurator jakiś, bo niegospodarność aż bije w oczy. Liczę na rewolucję od tego Arnaulta, ale tu jest wiele rzeczy do zbudowania od podstaw, np. scouting.
7
LunaS
LunaS
8 stycznia 2020, 11:49
Poczekaj jak zaczną stadion budować :)
0
Corsa
Corsa
8 stycznia 2020, 11:28
To tak jak zacząć budować dom na bagnie. Można wpompować i miliard, a i tak to nic nie da jeśli w drużynie nadal są niewypały z chińskiego zaciągu. Najpierw pozbyć się Hakana, Biglii, Kessiego, Samu, Laxalta, Boriniego, Suso, zakontraktować dobrego trenera, a dopiero na końcu zacząć zakupy. Ale nie jak przy promocji karpia w lidlu, tylko jak w Interze, w oparciu o zdanie szkoleniowca. Wprowadzanie nowych zawodników w obecny skład mija się z celem. Tutaj może przyjść nawet Messi, a po kilku tygodniach salutujący oczaty z ekipą i tak ściągną go do swojego poziomu.
1
Marcos Salinas
Marcos Salinas
8 stycznia 2020, 11:43
Na odwrót.Najpierw trener, a dopiero potem ewentualne sprzedaże, bo jak pokazuje przykład Interu lub jeszcze widoczniej Leicester w Anglii dobry trener potrafi wykrzesać sporo nawet z bardzo przeciętnego piłkarza.
0
Corsa
Corsa
8 stycznia 2020, 11:52
@up, ci zawodnicy byli zbyt długo pod wpływem nieudolnych trenerów, takiego Hakana czy Suso nie wskrzesisz. Co do Kessiego to jeszcze może jakaś nadzieja jest, ale reszta do odstrzału.
0
LunaS
LunaS
8 stycznia 2020, 11:23
Jeden ze zdjęcia nie pasuje, nie ma krawata.
0
staarek
staarek
8 stycznia 2020, 11:34
Powinni napisac ze wpuszczaja tylko w krawatach.
1
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
8 stycznia 2020, 11:09
Ja tam jestem spokojny, mamy 7pkt do 6 miejsca i 8 nad strefą spadkową. Bliżej niż dalej xD
3
LunaS
LunaS
8 stycznia 2020, 11:21
Ja ostatni mecz patrzę a tam tętno 60-70 :) Albo starzeję się albo się przyzwyczaiłem. Podobne mam w śnie :)
1
hyrus13
hyrus13
8 stycznia 2020, 11:03
Zapomnieliście dodać, że co roku kibiców się mami bzdurami o tym, że nie mamy pieniędzy i tym tłumaczą brak dużych nazwisk.
0
Zirytowany
Zirytowany
8 stycznia 2020, 11:00
Chociaż na zdjęciach dobrze wyglądają, szukajmy jakiś pozytywów.
0
przemek.kili
przemek.kili
8 stycznia 2020, 10:54
A może komuś przyszło by do głowy żeby takie pieniądze jak ja Ibre np wydać na trenera?? Albo takie jak ja Leao... Abo takie jak ja Piątka... Albo takie jak ja Paquete.. Albo takie jak ja kontrakt Biglii, Reiny i Boriniego i Brata You know who..
0
hyrus13
hyrus13
8 stycznia 2020, 11:01
Bierzesz pod uwagę możliwość, że dobry trener nie będzie sobie tu psuł reputacji? Jeśli nie będzie dobrych piłkarzy nie będzie dobrego trenera, chyba, że sami go sobie wypromujemy. Taki Rino przejął Napoli i to bez wątpienia awans.
0
bawolejaja
bawolejaja
8 stycznia 2020, 10:52
Jak widze te ryje to się odechciewa...
3
vorti
vorti
8 stycznia 2020, 10:47
A Gazidis i Maskara to od czego są? Jeden się pokazuje przy transferze 6 obrońcy, a drugi chyba tak się przejął nauka języka, że zaginął. Prezes? Jakiś jest i gdzieś się przewija. Paranoja i mierność. Niech Paqueta, Piątek, Gigio, Romek, Theo, Leao i Bennacer stąd uciekają, bo zmarnują sobie kariery przez brak pomysłu na ścieżkę rozwoju tych zawodników, a o trenerze z górnej półki możemy zapomnieć, bo Maldini ma obsesję na punkcie znalezienia kolejnego mistrza...
2
Iwxxx
Iwxxx
8 stycznia 2020, 11:37
Swiete słowa ,bo szkoda chłopakow…:)0
Rocker
Rocker
8 stycznia 2020, 10:39
Zostało pominięte nazwisko Gazidisa, a moim zdaniem to on mocno ogranicza pomysły Maldiniego i Bobana, a ci dwaj dostają od kibiców „po głowie” za niekompetencje. Swoją drogą kompletnie nie rozumiem logiki, ze dobry piłkarz musi być dobrym działaczem.
1
KKP19
KKP19
8 stycznia 2020, 10:44
Te transfery M&B nie są takie złe. Moim zdaniem mają bardzo granicą i e ruchy przez Gazidisa.
Osobną kwestią jest tu trener
0
Gullit80
Gullit80
8 stycznia 2020, 10:58
Jakie pomysły ma Maldini i Boban mamy przykład po tym jak długo szukali trenera i kogo zatrudnili. Kariery piłkarskie mieli świetne ale dyrektorami są marnymi. Giampaolo i Pioli trenerzy na miarę naszego klubu. Każdy inny w miarę doświadczony trener osiągnąłby więcej z tą kadra która ma.
0
Rocker
Rocker
8 stycznia 2020, 11:07
Nie wiemy jakim dysponowali budżetem przy zatrudnianiu trenera, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że ktoś bez włosów mocno ten budżet na trenera ciął.
0
marion6660
marion6660
8 stycznia 2020, 10:38
Jak patrzę co robi Inter to mnie chce potargać ze złości i zazdrości. Conte , Marotta i inni przy naszych amatorach to geniusze. Powoli tracę nadzieję że będzie jak kiedyś. Smutne.
1
Dohtor
Dohtor
8 stycznia 2020, 10:37
Bo prawda jest taka że wszystkie Bobany, Maldinie i Łysy Ivan to nieudacznicy jeśli chodzi o zarządzanie!! To tak jakby ktoś kazał hydraulikowi pisać aplikacje na telefon. (IMO OFC)

Łysy wymyślił wizję WŁOSKIEGO ARSENALU. Szkoda tylko że nie przekłada się to na jakoś ani na wyniki.

Swoją drogą widać żę Singerowie mają to wszystko w czterech literach, albo mają takie pojęcie o piłce nożnej.
0
MilanHomer
MilanHomer
8 stycznia 2020, 11:55
Ależ wyniki są bardzo podobne Arsenalu i Milanu :) My na 12 miejscu oni na 10 więc jest spójność w wynikach działań Ivana.
0
Piotrek1899
Piotrek1899
8 stycznia 2020, 10:34
Jednym słowem: katastrofa. Jeśli chodzi o zarządzanie, to nie było tak źle w tym klubie nigdy.
0
Katan
Katan
8 stycznia 2020, 11:15
Było, no chyba, że historia Milanu jest Ci znana od lat 2-tysięcznych to faktycznie nie było
1
Piotrek1899
Piotrek1899
8 stycznia 2020, 11:58
Historia tego klubu jest mi znana od 1899 roku.
0
Diavo
Diavo
8 stycznia 2020, 10:31
Mogli za to kupić całą drużynę Ajaxu i mielibyśmy więcej radości z wyników..
Edytowano dnia: 8 stycznia 2020, 10:32
2
Katan
Katan
8 stycznia 2020, 11:13
Nie mielibyśmy dopóki nie będzie tu trenera z prawdziwego zdarzenia
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się