Meïté: "Od razu zauważyłem zgranie zespołu. Z taką grupą można osiągnąć wielkie rzeczy"

21 stycznia 2021, 00:44, Ginevra Aktualności
Meïté:

Soualiho Meïté wziął udział w konferencji prasowej, na której zostały zaprezentowany oficjalnie jako gracz Milanu: "Typ pomocnika? Każdy pomocnik musi umieć bronić i atakować. Ja lubię tak grać, lubię też często być przy piłce. Zespół? Od razu poczułem, że to bardzo zgrana grupa. Dużo rozmawiamy i to mi się podoba. Dobrze się czułem wchodząc na boisko w meczu z Cagliari. Najlepszy moment w karierze? Milan to najsilniejsza ekipa, w jakiej grałem. Jest tu wielu mistrzów. Ibra, prawie 40-latek, pokazuje niesamowite rzeczy. Ja jestem młody i muszę nadążać oraz dawać z siebie wciąż więcej. Szansa? Z pewnością jest to wielka szansa. Milan to wielka drużyna, jeśli pokażę się z dobrej strony, moja kariera może nabrać tempa. Te miesiące będą bardzo ważne. Co nie poszło w Torino? Nie szło nam, nie odnosiliśmy zwycięstw. Z mentalnego punktu widzenia było bardzo ciężko. Inspiracje? Jest wielu pomocników, których cenię, jak Pirlo, Modrić czy Yaya Toure. Oglądam mecze, aby jak najwięcej się nauczyć. Relacja z Piolim? Bardzo mi się podoba styl gry, który proponuje. Chce, aby drużyna zawsze grała do przodu, to ważne dla takiego pomocnika jak ja. Numer 18? To był mój pierwszy numer, gdy zaczynałem w pierwszej drużynie, więc wybrałem go jeszcze raz, bo już kiedyś przyniósł mi szczęście. Kessie? Dobrze, że znamy się z Franckiem, bo pomoże mi szybciej wprowadzić się do drużyny. Ekipa Milanu? Pierwsze, co zauważyłem po przybyciu, to zgranie całej ekipy. Od razu poczułem się jej częścią. Z taką ekipą można osiągnąć wielkie rzeczy. Różnice między Piolim a Giampaolo? Mają inne spojrzenie na piłkę. Nie mówię, że jeden jest lepszy, a drugi gorszy - są po prostu różni. Teraz w Milanie wszystko idzie dobrze, a w Torino źle. Mnie się podoba styl Piolego. Konkurencja? To normalne w piłce, muszę się skupić na pracy. Muszę być zawsze gotowy i walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Zainteresowanie Milanu? Bardzo mnie ucieszyło. Inne kluby też się o mnie starały, ale gdy dowiedziałem się o Milanie, od razu chciałem dołączyć. Mój agent przed jednym z meczów powiedział mi, że czeka mnie rozmowa z Maldinim. Wtedy zrozumiałem, że jest szansa na przejście do Milanu. Ustawienie? Znam dobrze swoje cechy, w tym zespole trzeba się dużo poruszać i to mi się bardzo podoba. Nie znam jeszcze dobrze kolegów, ale od pierwszego treningu dobrze się czułem w tej ekipie, a w debiucie też byłem spokojny. Piłka nożna to uniwersalny język. Jeśli go rozumiesz, to wszystko idzie dobrze. Najmocniejszy kolega? Wszyscy są świetni. Pomoc drużynie? Chcę pomóc Milanowi zachować pozycję lidera. Chcę dawać z siebie cały czas więcej, muszę dużo pracować i pomóc kolegom".   

14 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Piotrek1899
Piotrek1899
21 stycznia 2021, 07:30
Mam przeczucie, że Meite okaże się świetnym transferem. Warunki fizyczne ma super i zauważyłem, że piłka mu na pewno nie przeszkadza. Z Cagliari miał 2-3 takie wyjścia z futbolówką, że przeciwnik tylko jego plecy zdążył zobaczyć. Wydaje mi się, że już teraz może więcej wnieść do drużyny, niż Tonali, bo ten wygląda na wiecznie spiętego, choć na Sardynii było już nieźle. O Krunicu nie wspominam nawet. Forza Soualiho!
12
maciekpl
maciekpl
21 stycznia 2021, 05:19
Różnice między Piolim a Giampaolo? 30 punktów na półmetku i jakieś 16 drużyn dzielące Milan i Torino w tabeli.
8
brzydki
brzydki
21 stycznia 2021, 09:34
Dokładnie mordo, a dopiero jaka różnica między Piolim a Fabio Pecchią prowadzącym Cremonese w Serie B!
1
Cimar94
Cimar94
21 stycznia 2021, 01:25
"Ja jestem młody i muszę nadążać".

Chłopie, jesteś jednym ze starszych :P
10
TR3V0R
TR3V0R
21 stycznia 2021, 08:15
no u nas tak, ale patrząc na realia piłki, chłopak wkracza dopiero w najlepszy dla siebie okres piłkarski prawdopodobnie :p
2
ObiektywnyFanatyk
ObiektywnyFanatyk
21 stycznia 2021, 01:18
To taki adekwatny grajek do kogoś z top 6-9 FIGHTER o ligę Europy. Jest lepszy od Radek K ale gorszy od reszty szkoda że nie wymienili go w ciemno łeb w łeb za Radka bo tak Była opcja podobno a tak Radek Tadek :-D pójdzie Ala rodriges musachio CONTI a my albo bd szukać znów Ala Adriano Galliani za darmo lub pożycz przypominam Azjata i Polityk wszystko salut Nasi USA panowie idą śladem wujka festera duże wypłaty lub opcja wykup szczerze klub który walczy o mistrza i odbudowanie reputacji to żenada akcje typu darmo lub wypożyczenie darmo wypożyczenie Taka taktyka jest adekwatna do kogoś jak pisałem top 6-9 walka o Europę Lipsk BVB Bawaria i tak w każdej lidze każdy kupuje nasz ukochany Milan znowu wraca do ery dziadowania smutne ale prawdziwe Albo na siłę chcą tanim kosztem zrobić fajną pakę i szybko sprzedać klub.. się okaże samo życie
Edytowano dnia: 21 stycznia 2021, 01:24
1
KosaX
KosaX
21 stycznia 2021, 01:43
Bardzo ciezko zrozumiec to co piszesz,ale zobacz na to z tej strony ze jesli wygramy scudetto (oczywiscie to bardzo optymistyczna opcja) to nasz klub nie tylko finansowo pojdzie w gore ale takze bedzie mial wieksze zainteresowanie u bardzo „wielkich” ludzi.Trafi sie na stowe ktos kto bedzie chcial wtedy ladowac hajs w nasz klub bo Milan to nadal niesamowity przychod na calym swiecie.Jakby nie patrzac to najbardziej rozpoznawalny klub we wloszech zaraz obok Juve.
2
Katan
Katan
21 stycznia 2021, 06:04
Ewidentne niektórzy za bardzo biorą do siebie powiedzenie, że środa to mały piątek bo tu stanowczo za dużo chlapnięte było
17
artorn
artorn
21 stycznia 2021, 08:39
#byłopite xD
1
DragonAC
DragonAC
21 stycznia 2021, 09:13
Wszyscy zawodnicy wystrzelili z forma i podnieśli swoje umiejętności. Rade Krunic tego nie zrobił.stawiając teraz na równi z Meite z Kruniciem to jest śmieszny żart trzeba mu dac szanse żeby wystrzelił z forma i może tak jak jego koledzy podniesie swoje umiejetność
0
GiveMeReason
GiveMeReason
21 stycznia 2021, 10:10
Jack Daniels shakował konto
4
KosaX
KosaX
21 stycznia 2021, 01:07
Super wypozyczenie,co prawda nie wiele o nim wiemy bo nie mial czasu pokazac swoich umiejetnosci,ale mam przeczucie ze bedzie mocny.Byl to jeden z nielicznych pilkarzy Torino ktorzy mi imponowali,ucieszylem sie jak uslyszalem o tym transferze.
7
mpt1899
mpt1899
21 stycznia 2021, 00:58
Nie wiem czemu ale jakoś dziwnie się cieszę, że tu jesteś. Powodzenia
5
Gutek
Gutek
21 stycznia 2021, 05:45
Pewnie dlatego, że Krunicia bd rzadziej widywać :] mam nadzieje...
4

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się