Saelemaekers: "Aby stać się godnym gry w Milanie, trzeba zacząć choćby od biegania bez przerwy"

21 lutego 2021, 12:23, Ginevra Aktualności
Saelemaekers:

Alexis Saelemaekers wypowiedział się dla Tuttosport: "Biegam jak Forrest Gump? Bardzo lubię ten film i też mam to uczucie, że muszę ciągle biec. Szczególnie, gdy gram w tak wielkiej drużynie jak Milan, pośród wielu mistrzów. Aby być godnym tego miejsca, trzeba zacząć choćby od biegania przez cały czas, poświęcając swój występ dla dobra drużyny, jeśli jest taka potrzeba. Forma? Nie koncentrowaliśmy się na tabeli, gdy byliśmy na czele i nie patrzymy na nią teraz, kiedy jesteśmy na drugim miejscu. Przede wszystkim dlatego, że co tydzień sytuacja może być inna i - tak jak mówi trener Pioli - tabela liczy się dopiero w maju. Wcześniej nie jest do niczego potrzebna. Kalkulowanie nie jest częścią naszej mentalności. Pod tym względem nic się nie zmienia. Zagramy tak sam, jak wówczas, gdybyśmy nadal byli na czele. Różnice na linii Milan-Inter? Myślę, że rywale mają kilka świetnych indywidualności i wielu bardzo dobrych zawodników. My natomiast jesteśmy bardziej drużyną, bardziej kolektywem. Jesteśmy prawdziwą rodziną i to może robić różnicę na boisku. Podejmiemy Inter bez strachu. Tak jak wspomniałem, jestem pewien, że nasza grupa jest silniejsza niż ich indywidualności. Porażka ze Spezią? Wszyscy razem dokonaliśmy analizy tego spotkania. Ja sądzę, że to po prostu był kiepski dzień, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć. Nie czujemy się zmęczeni. Zawsze dużo pracowaliśmy, nie tylko w tygodniu przed tamtym meczem. Musimy raczej skupić się na poprawie popełnionych błędów. Kluczowy moment sezonu? Z pewnością rozgrywki wchodzą teraz w decydującą fazę, ale nie możemy myśleć o rywalach, tylko o sobie - o naszej dobrej grze i utrzymaniu kontaktu z czołówką. Moja rola? Mówiąc szczerze to dla mnie bez znaczenia. Przybyłem jako boczny obrońca, teraz występuję bardziej z przodu, ale gram na obu pozycjach z tym samym nastawieniem, aby jak najrzadziej się zatrzymywać i zawsze być pomocnym. Gole? Rola nie ma tutaj znaczenia. Wiem, że mogę strzelać więcej, wiem, że muszę pracować nad poprawą mojej skuteczności i stać się bardziej konkretny pod bramką przeciwnika".

11 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
LunaS
LunaS
22 lutego 2021, 09:39
Fajny chłopak - jest w nim potencjał - ale na grę w podstawowej 11 Milanu walczącego o jakieś "wzniosłe" cele to za cienki jest niestety. Nie stwarza przewag, nie dogrywa dobrych piłek, nie mija obrońców. Fakt dużo biega - ale to za mało ... Jakbyśmy awansowali do LM to przydały się PS z prawdziwego zdarzenia. A Snikers niech rośnie w jego cieniu i go zastapi za 2-3 lata.
0
KingBunny
KingBunny
22 lutego 2021, 02:56
Jak to mówią "Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać".
0
milan78
milan78
21 lutego 2021, 13:28
Różnice na linii Milan-Inter? Myślę, że rywale mają kilka świetnych indywidualności i wielu bardzo dobrych zawodników. My natomiast jesteśmy bardziej drużyną, bardziej kolektywem.

Szkoda,że tego kolektywu nie widać na boisku.Pojedyńcze zrywy i przebłyski tego czy tamtego grajka.To po stronie rywala jest kolektyw,plan i konsekwencja
1
plotek
plotek
21 lutego 2021, 12:47
"Biegam jak Forrest Gump? Bardzo lubię ten film i też mam to uczucie, że muszę ciągle biec." - xD
2
cbvirus
cbvirus
21 lutego 2021, 12:40
Jeżeli twierdzisz, że Spezia była gorszym dniem a nie brakiem umiejętności radzenia sobie z wysokim pressingiem, to znak że nie wyciągnęliście żadnych wniosków
0
Quers2
Quers2
21 lutego 2021, 12:45
Brak umiejętności... To skoro my nie mamy umiejętności, to serie A musi być naprawdę potężna
5
Yabaye
Yabaye
21 lutego 2021, 12:56
Nie oczekuję od niego dokładnych analiz taktycznych gry zespołu ze Spezią. Dla drużyny ważniejsze jest, aby właściwe wnioski wyciągnął Kessie, Theo, Ibra i przede wszystkim sztab szkoleniowy. On jest od biegania i robienia zamętu, jak sam powiedział.
2
cbvirus
cbvirus
21 lutego 2021, 13:01
No umiejętności radzenia sobie z wysokim pressingiem na pewno nie mamy ;]
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
21 lutego 2021, 12:36
Aby mógł się stać dobrym i wartościowym zawodnikiem drugiego planu musi posiąść umiejętność, wykorzystywania okazji by błysnąć, tego trochę mu brakuje. Poza całą pracą którą wykonuje z niepodważalnym oddaniem, musi umieć wykorzystać sytuacje w których przeciwnik będzie podwajał lub potrajał krycie naszych liderów Zlatana i Hakana i wtedy go ukarać, siłą rzeczy żeby kryć Zlatana 2 zawodnikami trzeba kogoś na ten czas odpuścić. Bardzo liczę że dzięki powrotowi Calabrii prawa strona z Belgiem odżyje w meczu z Interem.
0
Diavo
Diavo
21 lutego 2021, 12:35
Alexis tylko się dzisiaj nie podpalaj :D
4
jedunio
jedunio
21 lutego 2021, 12:30
Oj Alex obyś dziś zagrał mecz życia! Tego Ci życzę!
4

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się